Turizam u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Nebitan32
Posts: 1118
Joined: 31/12/2011 21:40

#276 Re: Turizam u BiH

Post by Nebitan32 »

iamia wrote:
Nebitan32 wrote:[

I Njemac i Francuz u Sarajevu vide manje cigana i beskucnika nego u Parizu ili u Berlinu. Jesi li ti ikad bio u Francuskoj? .
bio sam u parizu 4 puta. zadnji put prije 8 mj. poslovno. u metro nisam ulazio i ne mogu ti reci stanje tamo, ali sigurno na turistickim mjestima i glavnim ulicama nisam vidio nijednog roma (a da o djeci i ne pricam) kako prosi !.
prosao sam parizom autom uzduz i poprijeko. ali eiffelov toranj i dan danas mi treba 3 sata da ga nadjem autom.
ulazio sam u crnjacke cetvrti i vecerao tamo..rekoh, da vidim i drugu stranu pariza.
svakog naroda ima. sigurno puno bijede.. ali ponavljaM TAMO GDJE SJEDE I JEDU TURISTI,, nema roma ~!,, a meni na bascarsiji gladno romsko djete od 5 mjeseci gleda u zalogaj. wtf>. i dan danas ne mogu taj imidz da izbijem iz glave. sokirao sam se jer i sam imam malu djecu.

Izvini sto moram reci ali ovo sto navodis naprosto nije istina. Bit cu pristojan pa necu reci da lazes. Fakticki zivim u Francuskoj( 18 km od granice), pricam francuski, skolovao se na francuskom i bio u istoj milion puta. Na glavnoj dzadi ili Champs Elysees ces uvjek i u svako doba dana i noci vidjet ces cigane (ukljucujuci i djecu), beskucnike, lopove, dzeparose. Ko kaze drugacije laze. Nemoguce je provesti jedan dan u tim atraktivnim turistickim mjestima u Parizu a da ne budes ili napadnut, pokraden ili da ti neki cigani, rumuni ili nesto slicno ne podavljuju neke trange frange s krajnjim ciljem da te opljackaju.

Djeca cigani ne samo da prose vec su stavljeni na trotoar kao prostitutke. Da upravo to. 2010 je razbijen jedan takav lanac. Djeca od 12 godina koja su podvodena pedofilima i to na sred Champs Elysees. Evo teksta
http://www.lejdd.fr/Societe/Actualite/P ... mps-172275


Francuska a posebno Pariz su puni toga. Ko kaze drugacije nikad nije bio u Francuskoj ili je potpuno slijep. I sami Francuzi govore da je Francuska postala zemlja kanta za smece. Ne bih zivio u Parizu da mi daju dzabni smjestaj. Nasilje, bijeda, necistoca i smrad su za fuj.

Upravu je nedavno Louvre zatvoren radi dzeparosa. Vise detalja na donjem clanku.
Francuska: Muzej Louvre zatvoren zbog džeparoša
http://www.24sata.info/vijesti/kultura/ ... arosa.html

Ili jedan kratki video. Nedavno je trebalo biti slavlje radi titule PSG-a. Na donjem video se vidi samo jedan detalj tih desavanja. Rulja zaustavlja autobus s turistima, nasilno otvara dio gdje su torbe i izvlaci ih. To se desava u sred Pariza u po bijela dana.


Nasilje je konstantno i svakodnevno. Evo upravo danas je bio protest protiv istopolnih brakova i sve se zavrsilo neredima, unistavanjem i nasiljem.

Kada su beskucnici, prosenje i nasilje u pitanju, Bosna je mila majka u poredenju s Francuskom ili Njemackom... Ne moze se porediti ni po kojem osnovu. Sigurnost turista u Bosni je milionima svjetlosnih godina od one u Parizu. Tamo je dzungla. Ko kaze drugacije laze samog sebe. Toliko o tome.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#277 Re: Turizam u BiH

Post by insomnia78 »

Ziva istina

s' moje sokoćalo
iamia
Posts: 1900
Joined: 09/10/2012 08:37

#278 Re: Turizam u BiH

Post by iamia »

ja ne znam gdje ti zivis, ali da prolazio kroz centar pariza sigurno nije istina.
ako kazes da zivis u centru parizu i da si vidio prosjake oko eiffel tornja, notre dama, carnavale muzeja (ili bilo kojeg drugog muzeja, spomenika, ili restorana gdje svaki dan hiljade turista prolazi ) onda ti mogu ciste duse reci da lazes.

izgleda ti si kao oni bosanci sto zive u new yorku.. queens,,
15 minuta voznje od manhatna, a nikad ga nisu vidjeli.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#279 Re: Turizam u BiH

Post by insomnia78 »

Fakat nisi u pravu, prosjaka i dzeparosa kolko hoces

s' moje sokoćalo
iamia
Posts: 1900
Joined: 09/10/2012 08:37

#280 Re: Turizam u BiH

Post by iamia »

prosjak i dzeparos nije jedno te isto.
i ne.
nema prosjaka OKO TURISTICKIH CENTARA u gradu..
ima prosjaka u parizu , naravno. ali tamo gdje turisti razgledaju; pogotovo kad dodju sa familijom u restoran da jedu,, TU NEMA PROSJAKA.
i koliko god vi izvrcali stvari o nasiljima ,.,. i sad nekim dzeparosima.. pa toga pobogu ima u svakom gradu.
ali u parizu neces naci 15godisnju romkinju sa bebom u ruci kako prosi pored restorana gdje turisti jedu.
NECES.
i nemojte dzabe izmisljati .
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#281 Re: Turizam u BiH

Post by insomnia78 »

Stvarno postajes smjesan
Jel ima i jedna zemlja na svijetu koju ti ne poznajes bolje od njenih stanovnika?


s' moje sokoćalo
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#282 Re: Turizam u BiH

Post by insomnia78 »

Evo dvije iz Pariza
ImageImage
s' moje sokoćalo
iamia
Posts: 1900
Joined: 09/10/2012 08:37

#283 Re: Turizam u BiH

Post by iamia »

insomnia,
ne budi smjesan.

to nisu turisticki centri u parizu.
User avatar
LunaLati
Posts: 1576
Joined: 17/04/2011 13:37
Location: Dublin

#284 Re: Turizam u BiH

Post by LunaLati »

It_is_a_Leclerc wrote:Ne, nije rekao ništa tačno. Neka ode, npr. do Bihaća, do NP Una kojeg je posjetilo preko 100.000 ljudi u prošloj godini, a koji postaje sve interesantniji zbog promotivnog štanda postavljenog na Plitvičkim Jezerima. Neka ode, npr. do Mostara u kojem se ne može proći po starom gradu od ljudi, a u kojem je turistička ponuda sve bolja i bolja...

Ali ne.. Najlakše je sjediti u Sarajevu i pisati o tome kako treba nositi pancirku po gradu, kako smrdi kanalizacija, kako su taksisti skupi, kako su muzeji zatvoreni, ne bi li što više ljudi uvjerio da je tako u cijeloj BIH, a nije.. Nije ni u Sarajevu tako, a kamoli negdje drugo.

Potpuno si u pravu, gomila šuć-muć pa prolij.
Kao netko tko se nedavno vratio iz Sarajeva mogu reći da je tih koji prose u odnosu na prošlu godinu na ulicama i restoranima manje, da sam jela na raznim mjestima u Sarajevu i da mi nitko nije virio u tanjur, da je i pasa lutalica manje.
Isto tako mogu reći da recimo na autobusnom kolodvoru u Rijeci i Zagrebu prose i ulaze u autobuse na međunarodnim linijama dok se putnici iskrcavaju i ukrcavaju a nigdje u BiH to nisam doživjela.
Ne razumijem kako vam ( priličnom broju forumaša na ovom portalu ) uvijek sve tuđe može biti bolje, sve je divno, krasno, bajno, svi uredni, bogati, pametni, pošteni, siti....vidite samo ono što želite vidjeti a zatvarate oči pred silnim negativnostima koje postoje svuda i u svemu. Malo realnosti nije naodmet.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#285 Re: Turizam u BiH

Post by insomnia78 »

iamia wrote:insomnia,
ne budi smjesan.

to nisu turisticki centri u parizu.
Ako ti tako kazes

s' moje sokoćalo
iamia
Posts: 1900
Joined: 09/10/2012 08:37

#286 Re: Turizam u BiH

Post by iamia »

LunaLati wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Ne, nije rekao ništa tačno. Neka ode, npr. do Bihaća, do NP Una kojeg je posjetilo preko 100.000 ljudi u prošloj godini, a koji postaje sve interesantniji zbog promotivnog štanda postavljenog na Plitvičkim Jezerima. Neka ode, npr. do Mostara u kojem se ne može proći po starom gradu od ljudi, a u kojem je turistička ponuda sve bolja i bolja...

Ali ne.. Najlakše je sjediti u Sarajevu i pisati o tome kako treba nositi pancirku po gradu, kako smrdi kanalizacija, kako su taksisti skupi, kako su muzeji zatvoreni, ne bi li što više ljudi uvjerio da je tako u cijeloj BIH, a nije.. Nije ni u Sarajevu tako, a kamoli negdje drugo.

Potpuno si u pravu, gomila šuć-muć pa prolij.
Kao netko tko se nedavno vratio iz Sarajeva mogu reći da je tih koji prose u odnosu na prošlu godinu na ulicama i restoranima manje, da sam jela na raznim mjestima u Sarajevu i da mi nitko nije virio u tanjur, da je i pasa lutalica manje.
Isto tako mogu reći da recimo na autobusnom kolodvoru u Rijeci i Zagrebu prose i ulaze u autobuse na međunarodnim linijama dok se putnici iskrcavaju i ukrcavaju a nigdje u BiH to nisam doživjela.
Ne razumijem kako vam ( priličnom broju forumaša na ovom portalu ) uvijek sve tuđe može biti bolje, sve je divno, krasno, bajno, svi uredni, bogati, pametni, pošteni, siti....vidite samo ono što želite vidjeti a zatvarate oči pred silnim negativnostima koje postoje svuda i u svemu. Malo realnosti nije naodmet.
mi pricamo o negativnostima jer zelimo da se one isprave.
ako sve zataskavamo i stavljamo pod tepih onda ne zelimo najbolje ovom narodu i drzavi.

prosjaci se moraju zaustaviti tamo gdje prolaze turisti. znaci, bascarsija oko sebilja i odredjeni dijelovi centra grada moraju biti cisti od prosjaka. policija zato postoji da drzi te dijelove pristupnim turistima.
jedan englez nece doci sa familijom u BiH restoran da mu prosjak gleda u zube dok jede.
i to ljudi moraju shvatiti.

isto tako psi i macke. odstraniti. eutenizirati.

hoteli koji nemaju online bookiranje trebaju biti javno izlistini.

vise cistih wc'a u i oko sarajeva. vise kanti za smece na ulicama. i kanti koji su par puta ispraznjavane u danu!...

vise kontrole.. vise discipline..
itd. itd.
i ova drzava bi mogla imati 10 x vise turista nego sto ih ima danas.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#287 Re: Turizam u BiH

Post by JThomas »

insomnia78 wrote:"Ujace Dusko ti samo sto nisi bio na mjesecu
-O bio sam ja i tamo..."
s' moje sokoćalo
"neka me zgazi tramvaj ako lažem"... :lol:
User avatar
LunaLati
Posts: 1576
Joined: 17/04/2011 13:37
Location: Dublin

#288 Re: Turizam u BiH

Post by LunaLati »

Naravno da treba pričati o negativnostima i nastojati da se one isprave al po nekim postovima ovdje ispada BiH je jedina zemlja u kojoj se prosjači, u kojoj je prljavo, po čijim ulicama šetaju psi i mačke, nema se gdje šta pošteno pojesti i popiti , svi ti broje zube i zalogaje ......Ne kontam pričamo li o stvarnom ili imaginarnom svijetu ???

Ne znam što nitko nije objasnio policiji da je svrha njihovog postojanja to da Baščaršiju oko Sebilja i određenih dijelova centra grada mora biti čista od prosjaka, pa da te iste fino možda deportiraju u one ostale dijelove Sarajeva, recimo Grbavicu, Ilidžu, Otoku.... u koje turisti kao ne zalaze :-)

Fakat nigdje nije lakše nego na ovom forumu od svega napraviti dramu . :run:
Sharif
Posts: 187
Joined: 23/08/2012 10:45
Location: Malo vamo, malo tamo

#289 Re: Turizam u BiH

Post by Sharif »

Pa ne mora svaki hotel imati svoju stranicu. Preseravanje tesko. Hoces da narucis preko interneta nema nikakvih problema. Koristio sam booking.com najmanje 5-6 puta i sve ok.

http://www.booking.com/searchresults.ht ... ae58df005f


Sto se tice prosjaka i ulicnih "prodavaca/napadaca" isto je i u vecini drugih zemalja koje sam posjetio. Kod nas barem cigo zapEva neku nasu.
U Barceloni na svakom cosku prose i jos ti dodje kraj stola u restoranu kad sjedis vani. U Milanu garavi sokak se skupio gdje najvise turista ima oko crkve vuku te vamo i tamo i pokusavaju da ti prodaju narukvice i druga sranja.
Prag gurbetz all over the place.
U Svedkoj vec toga nema...mozda da sam to vidjeo 10-15 puta za 20 godina.
U Tunisu ima gurbetluka ali je tu efikasna njihova policija. Cak na konjima plaze patroliraju i tjeraju bagru.
itd

Lijepo rajvosa, nikad problema nisam imao kao "turista" (osim naravno taksista :)) :bih:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#290 Re: Turizam u BiH

Post by insomnia78 »

JThomas wrote:
insomnia78 wrote:"Ujace Dusko ti samo sto nisi bio na mjesecu
-O bio sam ja i tamo..."
s' moje sokoćalo
"neka me zgazi tramvaj ako lažem"... :lol:
To, to:mrgreen:

s' moje sokoćalo
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#291 Re: Turizam u BiH

Post by respo »

generalno nismo mi za turizam stvoreni i obrazovani
kod nas je sve zajebi prevari daj nabrzaka pare a dugorocno ko jebe
Nebitan32
Posts: 1118
Joined: 31/12/2011 21:40

#292 Re: Turizam u BiH

Post by Nebitan32 »

insomnia78 wrote:
iamia wrote:insomnia,
ne budi smjesan.

to nisu turisticki centri u parizu.
Ako ti tako kazes

s' moje sokoćalo
Mah...ne znam u kojem paralelnom svijetu zivi ovaj lik. Postavio sam samo par primjera koji su svakodnevnica. Cuj nema ih oko turstickih mjesta :lol: Pa turisti su im glavna meta. Ma i onaj koji nikad nije bio u Francuskoj samo moze otici na youtube i ukucati Les Romes a Paris, agression Paris i dobit ce gomilu snimaka kao ovaj






Ili slika sa Champs Elysees
Image

Ili Place de Bastille
Image

i tako redom i moj zadnji upis u vezi ovoga.
iamia
Posts: 1900
Joined: 09/10/2012 08:37

#293 Re: Turizam u BiH

Post by iamia »

Sharif wrote:Pa ne mora svaki hotel imati svoju stranicu. Preseravanje tesko. Hoces da narucis preko interneta nema nikakvih problema. Koristio sam booking.com najmanje 5-6 puta i sve ok.

http://www.booking.com/searchresults.ht ... ae58df005f


Sto se tice prosjaka i ulicnih "prodavaca/napadaca" isto je i u vecini drugih zemalja koje sam posjetio. Kod nas barem cigo zapEva neku nasu.
U Barceloni na svakom cosku prose i jos ti dodje kraj stola u restoranu kad sjedis vani. U Milanu garavi sokak se skupio gdje najvise turista ima oko crkve vuku te vamo i tamo i pokusavaju da ti prodaju narukvice i druga sranja.
Prag gurbetz all over the place.
U Svedkoj vec toga nema...mozda da sam to vidjeo 10-15 puta za 20 godina.
U Tunisu ima gurbetluka ali je tu efikasna njihova policija. Cak na konjima plaze patroliraju i tjeraju bagru.
itd


Lijepo rajvosa, nikad problema nisam imao kao "turista" (osim naravno taksista :)) :bih:
e, o tome ja pricam.
zadatak policije je da prosjake tjera dalje od turistickih mjesta u gradu.
jednostavno policija (kao sto je slucaj u francuskoj :-D ).. kaze prosjacima da se udalje od mjesta koji turisti najvise posjecuju.
recimo,, eiffelov toranj u parizu.
nema prosjaka u i oko tornja. ali ima prosjaka u gradu. ima ih veoma mnogo. ali bas u tom centru gdje turista dodje,, neces naci prosjake. niti ces ih naci u restoranima oko tornja.
ako se kojim slucajem prosjak pojavi (kao na video goru) onda ga policija u roku od pola sata rastjera.

i prestanite bacati slike o pariskim prosjacima, molim lijepo.
ja fino kazem da nema prosjaka oko turistickih centara.. a vi bacate raznorazne slike iz svih ulica u parizu.
ne pricamo o istim stvarima.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#294 Re: Turizam u BiH

Post by Hajvan »

insomnia78 wrote:
iamia wrote:insomnia,
ne budi smjesan.

to nisu turisticki centri u parizu.
Ako ti tako kazes

s' moje sokoćalo
vjeruj mu :D
User avatar
malsal
Posts: 772
Joined: 11/07/2012 14:50
Location: oko moje glave

#295 Re: Turizam u BiH

Post by malsal »

Necu da se smaram s prosjacima, svugdje u Evropi ih ima.
Niti cu se osvrtati na nasu usluznost, na sklonost bacanja smeca po prirodi (mada me zaboli kad vidim ves masinu bacenu u rjeku) i ostale mahane.
Znam da imamo fantastican potencijal za turizam. Jeste, nemamo neku obalu i plaze, ali ta vrsta turizma nije sve - imamo fantasticnu prirodu ( rjeke, ribolov i rafting, planine, biciklizam...) imamo istoriju,i staru i novu, imamo sta za pokazat..
Imamo i odlicnu klopu i jeftino pice.
Imamo i gostoljubiv narod (mozda se ne podnosimo medjusobno ali smo super prema strancima).
Sve sto nam treba je malo promocije, svjesti o vrjednostima na kojima mozemo gradit turizam i ne sumnjam da mozemo imat pravu turisticku industriju.
Malo iz licnog iskustva - posto zivim vani, cesto se zadesi da povedem nekog sa sobom na ferije. Do sada jedno 15ak osoba, i svi su odusevljeni. Nisam turisticki vodic ali kad nekog odvedes na rafting Neretvom, na izlet u Hutovo Blato, na Kravice, na tekiju u Blagaju i u obilazak Mostara,do Radimlje i stecaka, u Sarajevo, na Igman, na Vrelo Bosne i Park Princeva (samo radi panorame), kombinovano sa nasom klopom i rajom, svi su odesevljeni napustili BiH, neki cak razmisljaju o kupovini kuce...
Meni samom treba turisticki vodic jer ne znam sta sve imamo - nedavno sam sasvim slucajno na Nat. Geo vidio da kraj Stoca ima pecina gdje ima tragova zivota od prije 12.500 godina, a to je ipak "moj" kraj.
Da je srece...
Nebitan32
Posts: 1118
Joined: 31/12/2011 21:40

#296 Re: Turizam u BiH

Post by Nebitan32 »

malsal wrote:Necu da se smaram s prosjacima, svugdje u Evropi ih ima.
Niti cu se osvrtati na nasu usluznost, na sklonost bacanja smeca po prirodi (mada me zaboli kad vidim ves masinu bacenu u rjeku) i ostale mahane.
Znam da imamo fantastican potencijal za turizam. Jeste, nemamo neku obalu i plaze, ali ta vrsta turizma nije sve - imamo fantasticnu prirodu ( rjeke, ribolov i rafting, planine, biciklizam...) imamo istoriju,i staru i novu, imamo sta za pokazat..
Imamo i odlicnu klopu i jeftino pice.
Imamo i gostoljubiv narod (mozda se ne podnosimo medjusobno ali smo super prema strancima).
Sve sto nam treba je malo promocije, svjesti o vrjednostima na kojima mozemo gradit turizam i ne sumnjam da mozemo imat pravu turisticku industriju.
Malo iz licnog iskustva - posto zivim vani, cesto se zadesi da povedem nekog sa sobom na ferije. Do sada jedno 15ak osoba, i svi su odusevljeni. Nisam turisticki vodic ali kad nekog odvedes na rafting Neretvom, na izlet u Hutovo Blato, na Kravice, na tekiju u Blagaju i u obilazak Mostara,do Radimlje i stecaka, u Sarajevo, na Igman, na Vrelo Bosne i Park Princeva (samo radi panorame), kombinovano sa nasom klopom i rajom, svi su odesevljeni napustili BiH, neki cak razmisljaju o kupovini kuce...
Meni samom treba turisticki vodic jer ne znam sta sve imamo - nedavno sam sasvim slucajno na Nat. Geo vidio da kraj Stoca ima pecina gdje ima tragova zivota od prije 12.500 godina, a to je ipak "moj" kraj.
Da je srece...

Promocija ali i infrastruktura. Bolji putevi i veze sa svijetom i veci i bolji smjestajni kapaciteti. Ali ima napretka i na tom planu.
Nisam vidio turistu koji se vratio nezadovoljan iz Bosne. Uglavnom ljudi unaprijed provjere i znaju cemu se nadati. Niko od njih ne dode u Bosnu s nadom da se brcka u moru.

Vec sam spomenuo Bijele Vode kod Prace

Ima i ovo
Raj na zemlji 80 km od Sarajeva !
http://www.ekskluziva.ba/vijest-6454


Image


Ili rafting-splavarenje Tarom.
Nokija
Posts: 1590
Joined: 20/05/2012 14:46

#297 Re: Turizam u BiH

Post by Nokija »

Slazem se, infrastruktura i promocija su dvije najvaznije stvari.
Sto se infrastrukture tice, to je nesto sto treba drzava da regulise. Udio turizma u BNP varira od 8 - 12 %, zavisno od drzave (EU), a recimo samo sektor zdravstva u Njemackoj iznosi 14 %. To je vise nego strateska grana privrede, bar u normalnim drzavam :D
Promocija je nesto sto se moze i sa vrlo malo budgeta super organizovati. Ja sam bila prosle godine na ITB u Berlinu sto bi trebalo da je kao najveci svjetski sajam turizma na svijetu. Hajd sto sam jedva nasla nas stand, nego sto je to bilo sve tako jadno i bijedno. Prvo je stand bio podijeljen na Federaciju i RS. Al hajd i to, nego kao da su se takmicili da izaberu najruznije prospekte, spampane na najgorem papiru, fotografije katastrofaln. I opcenito ponuda 0. Ja znam da mi sad ne mozemo zakupiti stand kao ove klasicne turisticke drzave tipa Turske i sl. ali da nisu bili u stanju makar donijeti prospekte kakve sam vidjala po gradu, da nisu u stanju osmisliti neki lijep stand, suvenire, neku tradicionalnu hranu ili pice ponuditi da malo zainteresuju ljude, neke one promotivne cekere, CD, olovke nagradnu igru...ama bas nista. Ne treba nista izmisljati, samo da su prosli jednom kroz sajam i vidjeli sta drugi rade bilo bi dovoljno. I za to ne trebaju milioni. Par hiljada eura bi bilo vise nego dovoljno.
Ja sam protivnik masovnog turizma, ali i za taj umjereni turizam treba malo truda. A mi imamo sta ponuditi.
:bih:
iamia
Posts: 1900
Joined: 09/10/2012 08:37

#298 Re: Turizam u BiH

Post by iamia »

JThomas wrote:
insomnia78 wrote:"Ujace Dusko ti samo sto nisi bio na mjesecu
-O bio sam ja i tamo..."
s' moje sokoćalo
"neka me zgazi tramvaj ako lažem"... :lol:

je li vas dvojica implicirate da nisam bio u parizu ?

ako se vi niste makli iz svoje kuce, ne znaci da svi vodimo takav zivot.
ja rijeci nisam slagao kako sam ulogovao ovo cudo.
iamia
Posts: 1900
Joined: 09/10/2012 08:37

#299 Re: Turizam u BiH

Post by iamia »

evo par mojih slika iz pariza..
od prosle godine.. ;-)



Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
Slo Burner
Posts: 5360
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#300 Re: Turizam u BiH

Post by Slo Burner »

Ovaj vikend bio na raftingu na Neretvi. Rezervisali kod Dzajića BUka, ono nesto noćenje rafting i 4 obroka. fenomelano osoblje, usluga, odlična hrana, skiperi, poslije ovog definitivno svake godine cu odvajati dva dana za rafting pa tek onda produziti do mora. Ljudi moji pojma nisam imao kakva prirodna bogatstva posjedujemo, ono je ludilo totalno, rijeka koju piješ skoro pa do Konjica !
Post Reply