Turisticki vodic

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Locked
strongman

Turisticki vodic

Post by strongman » 13/04/2012 12:59

htio sam pitati zna li neko sta je potrebno za turistickog vodica (pored poznavanja stranog jezika , geografija i historije)...naime ubrzo idem u jednu turisticku agenciju na kurs za vodica pa me interesuje sta da ocekujem...neka vasa iskustva su mi dobro dosla , unaprijed hvala :-D

strongman

Re: Turisticki vodic

Post by strongman » 14/04/2012 08:18

pa nije moguce da niko nista ne zna niti je cuo... :-D

Zox

Post by Zox » 14/04/2012 11:29

Ima bar sest tema o tome. Mnoge je otvorio PipiDugaDevetka.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 14/04/2012 12:13

Zox wrote:Ima bar sest tema o tome. Mnoge je otvorio PipiDugaDevetka.
Pošto sam prozvan, kao što otvarač teme neće da ostalima kaže koja je to turistička agencija koja održava kurseve za turističkog vodiča, ne bih ni ja pomagao tim drugima. Kako to da otvarač teme nije čuo za Google? Kako to da otvarč teme nije čuo za državu Bosnu i Hercegovinu koja kao svaka druga država pokušava i teži da sve stvari reguliše zakonima? Dalje, kako to da nije čuo za Turističke zajednice?

Zox

Post by Zox » 14/04/2012 13:36

Nisam te prozvao, nego uputio covjeka na teme koje si vec otvorio :)

strongman

Post by strongman » 14/04/2012 13:51

izvini pipi dugi nisam te prepoznao jesi pametan blago tvojoj majci... cuo sam ja sve to...i sve sam to pregledao al opet postoji ono nesto drugo sto ljudi pricaju a to su iskustva...a sta te briga koja je agencija...mozda bi i ti zelio svoje guzove da uvalis? ne brini nema konkursa samo dva momka prima pa me interesovalo sta raja prica al ocigledno sam se zeznuo sa ovim sa-x...poz

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 14/04/2012 13:52

Zox wrote:Nisam te prozvao, nego uputio covjeka na teme koje si vec otvorio :)

Ok. Poštujem, ali razumi i ti mene da ne želim sam sebi stvarati konkurenciju, baš kao i otvarač teme što neće da kaže koja je to turistička agencija koja organizuje kurs za turističke vodiče.

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 14/04/2012 13:58

strongman wrote:izvini pipi dugi nisam te prepoznao jesi pametan blago tvojoj majci... cuo sam ja sve to...i sve sam to pregledao al opet postoji ono nesto drugo sto ljudi pricaju a to su iskustva...a sta te briga koja je agencija...mozda bi i ti zelio svoje guzove da uvalis? ne brini nema konkursa samo dva momka prima pa me interesovalo sta raja prica al ocigledno sam se zeznuo sa ovim sa-x...poz
Moja gospođa mama je sada u Džennetu, nema veze ona sa mojim poslovima. A stalno mi je govorila da sam kao da mi je vrana popila mozak i da učim školu jer je obrazovanje bilo besplatno.
Kaže, ''ti džabe ideš u školu''!

Pa, eto uputio sam te da potražiš zakone u vezi sa turizmom. Dosta od mene.

Imam informaciju da sve više i više nelicenciranih turističkih vodiča podnosi zahtjeve za iskaznicama turističkih vodiča. Pozdravljam ovu najnoviju pojavu.
:-D

agnostic_front
Has thanked: 32 times
Been thanked: 10 times

Post by agnostic_front » 14/04/2012 15:20

strongman wrote:izvini pipi dugi nisam te prepoznao jesi pametan blago tvojoj majci... cuo sam ja sve to...i sve sam to pregledao al opet postoji ono nesto drugo sto ljudi pricaju a to su iskustva...a sta te briga koja je agencija...mozda bi i ti zelio svoje guzove da uvalis? ne brini nema konkursa samo dva momka prima pa me interesovalo sta raja prica al ocigledno sam se zeznuo sa ovim sa-x...poz
ovo je klix.ba

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 14/04/2012 15:29

Nije turistički vodič ko nema vidljivo istaknutu iskaznicu turističkog vodiča prilikom vođenja turista. Ne važe kojekakve akreditacije turističkih agencija.

Licencirani vodiči plaćaju porez državi Bosni i Hercegovini. Država je obavezna da održava turističke atrakcije = kulturno-historijsku i prirodnu baštinu i još mnogo toga od tih poreza. Licencirani vodiči i praktično pokazuju da vole svoju Jednu i Jedinu, Bosnu i Hercegovinu.

Tzv. divlji turistički vodiči su dušmani Jedne i Jedine.

Uporediti ''rat'' taxista protiv ''divljih'' taxista.
Ja imam B kategoriju licencu za vozača taxistu, ali sa tom dozvolom ne mogu postati taxista.
Last edited by PipiDugaDevetka on 14/04/2012 15:31, edited 1 time in total.

strongman

Post by strongman » 14/04/2012 15:30

smrt turistickim vodicima!!!

strongman

Post by strongman » 14/04/2012 15:32

stvarno su bezobrazni ovi vodici da sam znao nikad im se ne bi pridruzio...otkud im pravo da ruse poredak nase jedne i jedine sa neplacanjem poreza Boze sacuvaj...to je bagra...

strongman

Post by strongman » 14/04/2012 15:34

ovaj Pipi duga kao Chuck Norris sve zna,sve ima,sve moze, pravi dokaz balkanca sa svim manama naseg mentaliteta...PIPI DUGA FOR PRESIDENT!!!

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 14/04/2012 15:35

strongman wrote:smrt turistickim vodicima!!!
Nikome ne bih poželio smrt, bolest i slične probleme. Ja razumijem da omladina ''nema pametnog posla'', ali moraš razumjeti i licencirane turističke vodiče da oni bleje dok vikendom hiljade turista posjećuju Sarajevo, te ih vode ljudi i pokazuju im Sarajevo koji nemaju licencu.

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 14/04/2012 15:40

strongman wrote:ovaj Pipi duga kao Chuck Norris sve zna,sve ima,sve moze, pravi dokaz balkanca sa svim manama naseg mentaliteta...PIPI DUGA FOR PRESIDENT!!!
Ovaj post ću prijaviti jer je izvan teme. Tema nije @PipiDugaDevetka!

strongman

Post by strongman » 14/04/2012 15:42

hajd dobro ja za razliku od tebe imam pametnijeg posla pa necu ovdje da dangubim sa tobom...i nisam otvorio temu da mi ti govoirs kako ovi vodici ne placaju porez nego da vidim ima li raje koji su postali vodici u neki agencijama i sta treba da se uci i kako...neku literaturu da preporuce...vidim ja da si ti posten al realno druze ovdje u Bih posteni su zadnji...pozdrav i nadam se nekim konstruktivnijim odgovorima i prijedlozima...

Oligarh

Post by Oligarh » 14/04/2012 16:03

Agencija nema pravo da ti organizuje kurs za vodica. Vrlo kratko i jasno, ides u obuku za nesto sto nije legalno. Razumijem tvoj entuzijazam za poslom i zelim ti mnogo srece, ali moras biti svjestan da ces kada prvi put budes primjecen sa grupom koju vodis po gradu od strane trzisne inspekcije ti biti kaznjen sa 200, agencija sa 700 i odgovorno lice u agenciji sa 200 KM.

Jbg, ima procedura - licenca Ministrarstva turizma, pa potom kantonalnog ministarstva privrede. Tek tada imas licencu, okacis akreditaciju i vodas turiste!

To sto radi ta agencija je nelegalno prema vazecoj zakonskoj regulativi, jer svu obuku za vodice NE VRSE agencije, vec ministarstvo turzima.

Locked