Turisticka Viza za Kanadu u kanadskoj ambasadi u Sarajevu ?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
anita2
Posts: 43
Joined: 26/12/2006 22:49

#1 Turisticka Viza za Kanadu u kanadskoj ambasadi u Sarajevu ?

Post by anita2 »

Turisticka Viza za Kanadu, u kanadskoj ambasadi u Sarajevu ?

kako se dobiva ?

kako i na koji nacin provjeravaju dostavljene potvrde ( potvrda za posao i sve ostalo ) ?
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#2 Re: Turisticka Viza za Kanadu u kanadskoj ambasadi u Sarajevu ?

Post by bpsang »

vrlo tesko ili bolje receno nikako ja sam aplicirao pet puta i svih pet dobio odbijenicu, dok moji roditelji koji su u godinama dobili vizu za nepunih deset dana
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#3 Re: Turisticka Viza za Kanadu u kanadskoj ambasadi u Sarajevu ?

Post by bpsang »

za provjeru dokumenata sve ide preko Beca -Viena-Austrija
anita2
Posts: 43
Joined: 26/12/2006 22:49

#4 Re: Turisticka Viza za Kanadu u kanadskoj ambasadi u Sarajevu ?

Post by anita2 »

pa da li ste dobivali obrazlozenje ,zasto Vas odbijaju ????


mene najvise interesuje ta potvrda o zaposlenju,odnosno prihodi itd..........da li to provjeravaju ??


A u Sarajevskoj Canadskoj ambasadi je ona plavusa je veoma drska, preotentna - TESKA.
Edin62
Posts: 8
Joined: 05/06/2008 19:00

#5 Re: Turisticka Viza za Kanadu u kanadskoj ambasadi u Sarajevu ?

Post by Edin62 »

anita2 wrote:pa da li ste dobivali obrazlozenje ,zasto Vas odbijaju ????


mene najvise interesuje ta potvrda o zaposlenju,odnosno prihodi itd..........da li to provjeravaju ??


A u Sarajevskoj Canadskoj ambasadi je ona plavusa je veoma drska, preotentna - TESKA.

Pa da pocnu prihvatati sve nas sto pokusavamo otici, Sarajevo bi ostalo prazno u jednoj sedmici.
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#6 Re: Turisticka Viza za Kanadu u kanadskoj ambasadi u Sarajevu ?

Post by bpsang »

anita2 wrote:pa da li ste dobivali obrazlozenje ,zasto Vas odbijaju ????


mene najvise interesuje ta potvrda o zaposlenju,odnosno prihodi itd..........da li to provjeravaju ??


A u Sarajevskoj Canadskoj ambasadi je ona plavusa je veoma drska, preotentna - TESKA.
znam je,nikad odvratnije osobe nisam vidio...
znam samo da odustajem jer mi se vise ne daje novac za vize,sto se tice obrazlozenja za odbijenicu vrlo je stura i obicno pise da nisam zadovoljio njihove potrebne uslove, e sad to moze biti sve i svasta, ja pretpostavljam da udio u tome ima i nasa vlast jer isuvise mladosti odlazi iz Bosne i Hercegovine, i jednoga dana ce ova drzava postati zemlja jadnika ,starih i iznemoglih penzionera.Oni vrlo dobro znaju ako bi i dobio tu vizu da se vise ne bi vratio ovamo,zato ti i traze u aplikaciju porijeklo imovine i nekretnine koju posjedujes ovde,potvrdu o stalnom zaposlenju, te garanciju od poslodavca da te pusta na privremeni odustanak sa posla, i jos kojekakvih gluposti.
Neki su pokusavali preko Beograda,al u tom slucaju moras imati duple dokumente, ma sveopste sranje da izvines...
User avatar
Amsterdammer
Posts: 113
Joined: 12/04/2007 14:23
Location: Amsterdam

#7 Re: Turisticka Viza za Kanadu u kanadskoj ambasadi u Sarajevu ?

Post by Amsterdammer »

To sad ide preko Beograda, i ne može se dobiti u Sarajevu. Treba ti zahtjev koji ćeš dobiti u Sarajevu, a onda s dokumentima ideš u Beograd i tamo sve završiš za dan. Pripremi oko 150 kanadskih dolara, koje trebaš uplatiti blizu ambasade, ulica Kneza Miloša. Sve info možeš dobiti u ambasadi u Sarajevu.
anita2
Posts: 43
Joined: 26/12/2006 22:49

#8 Re: Turisticka Viza za Kanadu u kanadskoj ambasadi u Sarajevu ?

Post by anita2 »

ne kontam,

kako oni iz Beograda provjeravaju tacnost podataka ?
potvrda o zaposlenju,
visina plate itd.


Oni u Beogradu, ISTI dan oDOBRAVAJU vizu ( tj. isti dan znas da li mozes ili ne mozes u Kanadu ) - Tako brzo ?
User avatar
ja_cura_
Posts: 941
Joined: 14/03/2007 10:10
Location: Sarajevo

#9 Re: Turisticka Viza za Kanadu u kanadskoj ambasadi u Sarajevu ?

Post by ja_cura_ »

pa ako moras u beograd po vizu, kakva je onda svrha ambasade u sarajevu?

ne kontam....
User avatar
exliberal
Posts: 1929
Joined: 11/01/2008 04:44

#10 Re: Turisticka Viza za Kanadu u kanadskoj ambasadi u Sarajevu ?

Post by exliberal »

ja znam da je meni stara aplicilara da dobije vizu za neograniceni broj ulazaka (dok joj vazi trenutni pasos) i da je sve papire predala u sarajevu ali....sve se rjesava u Becu tako da taj konzularni dio je cisto reda radi tu.
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#11 Re: Turisticka Viza za Kanadu u kanadskoj ambasadi u Sarajevu ?

Post by anais_nin »

anita2 wrote:Turisticka Viza za Kanadu, u kanadskoj ambasadi u Sarajevu ?

kako se dobiva ?

kako i na koji nacin provjeravaju dostavljene potvrde ( potvrda za posao i sve ostalo ) ?
imas odgovore na neka od ovih pitanja ovde

http://www.cic.gc.ca/english/visit/index.asp

http://www.cic.gc.ca/english/visit/apply-how.asp

http://www.cic.gc.ca/ENGLISH/informatio ... /index.asp

oni u sarajevu ce ti vjerovatno odgovoriti da li papire predajes njima ili ih saljes direktno u Bec (koliko znam Bec je jos uvijek zaduzen za vize za BiH). Za one koji pitaju sta je svrha kanadske ambasade u sarajevu ako oni ne izdaju vize - oni su i do sada samo prosljedjivali dokumente na odgovarajucu lokaciju (Bec ili Kanadu), misija je suvise mala da bi odradjivali i taj dio posla. Takodje zaboravljate da je svrha strane ambasade u jednoj drzavi ne samo da pruza usluge po pitanju viza i imigracije za gradjane te zemlje nego i da se brine za kanadjane koji posjecuju bosnu, ili rade i zive u njoj....
User avatar
tratinčica78
Posts: 18
Joined: 21/07/2008 17:59

#13 Re: Turisticka Viza za Kanadu u kanadskoj ambasadi u Sarajevu ?

Post by tratinčica78 »

dali se moze zavrsiti ista dan viza ako se ode u bec, jer ovako se ceka do 10 sedmica?
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#14 Re: Turisticka Viza za Kanadu u kanadskoj ambasadi u Sarajevu ?

Post by Bodkin »

ja znam da je meni stari predao u Sarajevu i cekao vise od mjesec i pol i na kraju saznao da je dobio vizu.ja sam otisao u bg sa papirima i tamo za dan dobio.bio tamo u 8 ujutro zavrsio u 2.pozdrav
User avatar
tratinčica78
Posts: 18
Joined: 21/07/2008 17:59

#15 Re: Turisticka Viza za Kanadu u kanadskoj ambasadi u Sarajevu ?

Post by tratinčica78 »

ne znam sta da radim neki kazu da za nas bosance ide preko beca a neki evo da moze i preko beograda isti dan da se zavrsi. ne znam sad gdje da idem u bec ili beograd?
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#16 Re: Turisticka Viza za Kanadu u kanadskoj ambasadi u Sarajevu ?

Post by melb26sa »

tratinčica78 wrote:ne znam sta da radim neki kazu da za nas bosance ide preko beca a neki evo da moze i preko beograda isti dan da se zavrsi. ne znam sad gdje da idem u bec ili beograd?

Meni rekose da treba 8 sedmica za vizu i da se salje za Bec. Mogu ti poslati na email info koje sam ja dobila ali tek u ponedjeljak jer mi je poslovni laptop na poslu.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#17 Re: Turisticka Viza za Kanadu u kanadskoj ambasadi u Sarajevu ?

Post by Bodkin »

melb26sa wrote:
tratinčica78 wrote:ne znam sta da radim neki kazu da za nas bosance ide preko beca a neki evo da moze i preko beograda isti dan da se zavrsi. ne znam sad gdje da idem u bec ili beograd?

Meni rekose da treba 8 sedmica za vizu i da se salje za Bec. Mogu ti poslati na email info koje sam ja dobila ali tek u ponedjeljak jer mi je poslovni laptop na poslu.
ja iz Sarajeva sa BIH pasosem otisao u bg i zavrsio za pola dana.ako ti se ne zuri cekaj 8 sedmica...
nuttyyy
Posts: 56
Joined: 30/08/2008 16:15

#18 Re: Turisticka Viza za Kanadu u kanadskoj ambasadi u Sarajevu ?

Post by nuttyyy »

ne znam koliko si star ali provjerena informacija je da svi oni koji su na bilo koji nacin ucestvovali u ratu u pravilu dobijaju odbijenice za kanadsku vizu. uzmu pasos na 8 sedmica, hoce-nece, pa zoves bec, pa ne znaju itd.... valjda su se opekli sa silnim zlocincima koje su prigrlili u poratnim godinama tako da sad nema sanse da te uopste razmatraju... cisto da znas ako spadas u tu kategoriju.... to je nama nasa borba dala..... :dance:
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#19 Re: Turisticka Viza za Kanadu u kanadskoj ambasadi u Sarajevu ?

Post by melb26sa »

Bodkin wrote:
melb26sa wrote:
tratinčica78 wrote:ne znam sta da radim neki kazu da za nas bosance ide preko beca a neki evo da moze i preko beograda isti dan da se zavrsi. ne znam sad gdje da idem u bec ili beograd?

Meni rekose da treba 8 sedmica za vizu i da se salje za Bec. Mogu ti poslati na email info koje sam ja dobila ali tek u ponedjeljak jer mi je poslovni laptop na poslu.
ja iz Sarajeva sa BIH pasosem otisao u bg i zavrsio za pola dana.ako ti se ne zuri cekaj 8 sedmica...
Ne treba meni, ja u Kanadu mogu i sa zelenom kartom. Treba mojoj tetki i tetku, ljudi u 60tim godinama.
sanela a
Posts: 4
Joined: 03/04/2010 22:19

#20 Re: Turisticka Viza za Kanadu u kanadskoj ambasadi u Sarajevu ?

Post by sanela a »

Bodkin wrote:
melb26sa wrote:
tratinčica78 wrote:ne znam sta da radim neki kazu da za nas bosance ide preko beca a neki evo da moze i preko beograda isti dan da se zavrsi. ne znam sad gdje da idem u bec ili beograd?

Meni rekose da treba 8 sedmica za vizu i da se salje za Bec. Mogu ti poslati na email info koje sam ja dobila ali tek u ponedjeljak jer mi je poslovni laptop na poslu.
ja iz Sarajeva sa BIH pasosem otisao u bg i zavrsio za pola dana.ako ti se ne zuri cekaj 8 sedmica...

malo se kasno ubacujem u temu ali sta si morao ponjeti od dokumenata u Beograd koji mi je prvi korak za sada imam biometrijski pasos garanciju od rodzaka iz Kanade koja upravo putuje iz Kanade i dobru volju sta mi je prvi korak ako mozes malo da pojasnis Hvala!
amra2010
Posts: 3
Joined: 28/04/2010 12:52

#21 Re: Turisticka Viza za Kanadu u kanadskoj ambasadi u Sarajevu ?

Post by amra2010 »

Ljudi moji pomozite mi!!
Prikupila sam sve papire za vizu, još mi fali uplata taxe za kanadsku vizu, koju god banku sam zvala svi mi dadoše odgovor da direktno u Beču uplačujem jer ni jedna banka nema otvoren žiro račun ze uplatu te vrste.Šta da radim , papire ću slati preko IOM pa ovi valjda šalju u Beč.
A upravo ti ljudi iz IOM-a su me uputili na kako kažu bilo koju banku da uplatim.
Šta da radim, molim Vas pomozite mi. :? :? :?
sombra
Posts: 111
Joined: 04/01/2008 10:03

#22 Re: Turisticka Viza za Kanadu u kanadskoj ambasadi u Sarajevu ?

Post by sombra »

Jesi li pokusala u Privrednoj banci Sarajevo?
Koliko znam, ranije se kod njih uplacivalo.
User avatar
ElRe
Posts: 10817
Joined: 12/12/2011 11:28

#23 Re: Turisticka Viza za Kanadu u kanadskoj ambasadi u Sarajevu ?

Post by ElRe »

Da li neko ima iskustava sa dobijanjem turističle vize za Kanadu? Koliki su troškovi vize? Koliko se čeka na izdavanje?
U BiH relativno siguran posao, srednje plaćen, rad na neodređeno. U Kanadi bih rezervisao hotel.
Hvala :)
Post Reply