TURISTIČKA VIZA ZA AUSTRALIJU

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
tabija

TURISTIČKA VIZA ZA AUSTRALIJU

Post by tabija » 27/11/2015 18:12

Pozdrav, interesuje me zna li iko koliko košta i još bitnije koji papiri su potrebni za turističku vizu za Australiju i koliko se ista čeka.
Sam boravak u Australiji bi bio 3 dana + put avionom.

U pitanju je organizovano putovanje preko jedne kompanije (vjerujem da je i to značajno kad je viza u pitanju).

Ako mogu odgovori što prije zahvaljujem se :)

Drvosjeca iz Dejcica

Re: TURISTIČKA VIZA ZA AUSTRALIJU

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 27/11/2015 18:18

tabija wrote:Pozdrav, interesuje me zna li iko koliko košta i još bitnije koji papiri su potrebni za turističku vizu za Australiju i koliko se ista čeka.

U pitanju je organizovano putovanje preko jedne kompanije (vjerujem da je i to značajno kad je viza u pitanju).

Ja sam išao 2010. Vizu dobio praktično za dan čim su zaprimili moje dokumente. Trebao mi je validan pasoš koji važi najmanje još 3 mjeseca ako se ne varam, potvrda od poslodavca da koristim godišnji odmor, kopije kreditnih kartica i popunjen formular koji sam skinuo sa stranice ne sjećam se više koje. U formularu ispuniš sve detalje, koga imaš u BiH, kome ideš u Australiju, gdje radiš...itd. Sve poslao poštom i dobio za 4-5 dana pasoš sa vizom. Ja sam bio mjesec dana i mogu reći da je Australija drugi svijet. Meni se svidjela. :thumbup: Ne znam da li su još uvijek isti uslovi za dobivanje vize ali najbolje neka ta kompanija provjeri sve ili sam provjeri preko ambasade u Zagrebu.

http://croatia.embassy.gov.au/zgrbcroatian/home.html

Drvosjeca iz Dejcica

Re: TURISTIČKA VIZA ZA AUSTRALIJU

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 27/11/2015 18:27

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
tabija wrote:Pozdrav, interesuje me zna li iko koliko košta i još bitnije koji papiri su potrebni za turističku vizu za Australiju i koliko se ista čeka.

Ja sam išao 2010. Vizu dobio praktično za dan čim su zaprimili moje dokumente. Trebao mi je validan pasoš koji važi najmanje još 3 mjeseca ako se ne varam, potvrda od poslodavca da koristim godišnji odmor, kopije kreditnih kartica i popunjen formular koji sam skinuo sa stranice ne sjećam se više koje. U formularu ispuniš sve detalje, koga imaš u BiH, kome ideš u Australiju, gdje radiš...itd. Sve poslao poštom i dobio za 4-5 dana pasoš sa vizom. Ja sam bio mjesec dana i mogu reći da je Australija drugi svijet. Meni se svidjela. :thumbup: Ne znam da li su još uvijek isti uslovi za dobivanje vize ali najbolje neka ta kompanija provjeri sve ili sam provjeri preko ambasade u Zagrebu.

http://croatia.embassy.gov.au/zgrbcroatian/home.html

P.S U Australiju otići na tri dana to baš ako moraš. :-? Meni je trebalo 7 dana da se dohavizam, jet lag i vremenska razlika me satrala. Ja sam letio preko Singapura (12 sati leta + 6 presjedanja) pa onda još 8 do Brisbane-a. Ukupno mislim daje bilo 36h putovanja sa presjedanjima.

Post Reply