True detective

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2540
Joined: 16/06/2014 20:33

#1751 Re: True detective

Post by Dosadno mii »

Jel se otkrilo sta
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#1752 Re: True detective

Post by normala brate »

Dosadno mii wrote:Jel se otkrilo sta
Još da se vidi samo da li je ovaj koji je oteo malu pripadnik kulta ili je radio na svoju ruku
polacijela
Posts: 364
Joined: 24/04/2012 13:39

#1753 Re: True detective

Post by polacijela »

Da citiram svoj spoiler od 22.1.:
polacijela wrote:teorija o mogućim kidnaperima (spoiler):


vlasnik firme Hoyt Foods u kojoj je radila majka izgubio je unuku. garant je u tom zalovanju odlucio da jednu curicu zamijeni drugom, da je spasi bijede iz koje je potekla. u njegovo ime tjelohranitelj u skupom smeđem autu rijesio se malca jer je bio visak u prici, curicu uzeo sebi, otisao s njom u Afriku na safari, da je skloni jedno vrijeme, odgojio je, u sadasnjosti je curica garant direktorica "djedove" firme. to je razlog zašto se slučaj cijelo vrijeme sabotirao, Hoyt je namirivao i vlast i policiju i tuzitelja.

shall see
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#1754 Re: True detective

Post by Jack Be Nimble »

Sezona odlicna kao prva. Jedini manjak sto su u prvoj mogli docarati grad ili taj zavicaj kao jednu od mnogobrojnih licnosti u seriji. U trecoj vanjska atmosfera ne igra bas veliku ulogu.
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#1755 Re: True detective

Post by biggrin »

da je ova sezona bila prva, mislim da niko ne bi sporio da je bolja od one koja je stvarno prva. Odlično posložena tri vremenska razdoblja, fantastična gluma, priča ima i glavu i rep...
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#1756 Re: True detective

Post by normala brate »

biggrin wrote:da je ova sezona bila prva, mislim da niko ne bi sporio da je bolja od one koja je stvarno prva. Odlično posložena tri vremenska razdoblja, fantastična gluma, priča ima i glavu i rep...
Bila bi prica da su pokupili atmosferu i to je to, za sve ostalo bi bila prica da je bolja verzija 5 puta.
Iako je kraj prve sezone razocarao skoro sve i to debelo.

Zato sad ocekujem da se u zadnjoj epizodu poveže sve.
Ako bude da je Hoyt kidnapovao reda radi da mu bude kčerka, e onda prizeljkujem da im neko bombu baci u studio. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1757 Re: True detective

Post by dale cooper »

Ta teorija da je malu kidnapovao da mu bude kćerka je totalna glupost. Mislim, ne znam koji su argumenti za to?
Kao prvo, postojanje tajne creepy pink sobe u podrumu kuće Hoytovih je prvi alarm. Drugo, činjenica da je mala prošla kroz sigurne
kuće za odbjegle tinejdžere govori da je zaista pobjegla u nekom momentu iz te kuće i da je traže. Da ju je ovaj lik primio i usvojio
kao kćerku i kao potencijalnog nasljednika zašto bi bježala?
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#1758 Re: True detective

Post by normala brate »

dale cooper wrote:Ta teorija da je malu kidnapovao da mu bude kćerka je totalna glupost. Mislim, ne znam koji su argumenti za to?
Kao prvo, postojanje tajne creepy pink sobe u podrumu kuće Hoytovih je prvi alarm. Drugo, činjenica da je mala prošla kroz sigurne
kuće za odbjegle tinejdžere govori da je zaista pobjegla u nekom momentu iz te kuće i da je traže. Da ju je ovaj lik primio i usvojio
kao kćerku i kao potencijalnog nasljednika zašto bi bježala?

Mnogo razloga, al' kao sto kazes pnk soba je alarm ovo je od mene više reda radi napisano jer je to bila jedna od teorija.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1759 Re: True detective

Post by dale cooper »

normala brate wrote:
dale cooper wrote:Ta teorija da je malu kidnapovao da mu bude kćerka je totalna glupost. Mislim, ne znam koji su argumenti za to?
Kao prvo, postojanje tajne creepy pink sobe u podrumu kuće Hoytovih je prvi alarm. Drugo, činjenica da je mala prošla kroz sigurne
kuće za odbjegle tinejdžere govori da je zaista pobjegla u nekom momentu iz te kuće i da je traže. Da ju je ovaj lik primio i usvojio
kao kćerku i kao potencijalnog nasljednika zašto bi bježala?

Mnogo razloga, al' kao sto kazes pnk soba je alarm ovo je od mene više reda radi napisano jer je to bila jedna od teorija.
Ja opet imam osjećaj da se Hayes još uvijek ne može sjetiti nekih stvari koje su ključne za slučaj.
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#1760 Re: True detective

Post by suad-sarajevo »

Ima li neki kvalitetan prijevod za 7. epizodu?
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#1761 Re: True detective

Post by normala brate »

dale cooper wrote:
normala brate wrote:
dale cooper wrote:Ta teorija da je malu kidnapovao da mu bude kćerka je totalna glupost. Mislim, ne znam koji su argumenti za to?
Kao prvo, postojanje tajne creepy pink sobe u podrumu kuće Hoytovih je prvi alarm. Drugo, činjenica da je mala prošla kroz sigurne
kuće za odbjegle tinejdžere govori da je zaista pobjegla u nekom momentu iz te kuće i da je traže. Da ju je ovaj lik primio i usvojio
kao kćerku i kao potencijalnog nasljednika zašto bi bježala?

Mnogo razloga, al' kao sto kazes pnk soba je alarm ovo je od mene više reda radi napisano jer je to bila jedna od teorija.
Ja opet imam osjećaj da se Hayes još uvijek ne može sjetiti nekih stvari koje su ključne za slučaj.

Mislim da je to to što se tice misterije.

Sad je samo pitanje da li su Hoyta ubili i to..
Mnogo zanimljiv kraj još da upakuju da je kult povezan s Rustom i Martyem pa da se vrate za narednu sezonu.

A opet je ovo kontradiktorno što pišem jer u 2015 se cini da ništa riješeno nije osim bivšeg drota koji je ubijen.. :-)
Zato se i ceka nestrpljivo ova zadnja.
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#1762 Re: True detective

Post by normala brate »

suad-sarajevo wrote:Ima li neki kvalitetan prijevod za 7. epizodu?
Bezveze pitaš 100 puta ako nema gdje obicno nalaziš znaci da nema nigdje.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1763 Re: True detective

Post by dale cooper »

normala brate wrote:

Mislim da je to to što se tice misterije.

Sad je samo pitanje da li su Hoyta ubili i to..
Mnogo zanimljiv kraj još da upakuju da je kult povezan s Rustom i Martyem pa da se vrate za narednu sezonu.

A opet je ovo kontradiktorno što pišem jer u 2015 se cini da ništa riješeno nije osim bivšeg drota koji je ubijen.. :-)
Zato se i ceka nestrpljivo ova zadnja.
Da, i činjenica da fakat neko još motri na Hayesa. Onaj auto nije plod njegovih deluzija i bolesti.

Ne znam, mislim da se ne trebaju više nadovezivati na prvu sezonu od ovog što je već prikazano i dokaza da se radi o jednom zajedničkom
univerzumu.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#1764 Re: True detective

Post by cassius »

ima na engleskom.
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#1765 Re: True detective

Post by normala brate »

dale cooper wrote:
normala brate wrote:

Mislim da je to to što se tice misterije.

Sad je samo pitanje da li su Hoyta ubili i to..
Mnogo zanimljiv kraj još da upakuju da je kult povezan s Rustom i Martyem pa da se vrate za narednu sezonu.

A opet je ovo kontradiktorno što pišem jer u 2015 se cini da ništa riješeno nije osim bivšeg drota koji je ubijen.. :-)
Zato se i ceka nestrpljivo ova zadnja.
Da, i činjenica da fakat neko još motri na Hayesa. Onaj auto nije plod njegovih deluzija i bolesti.

Ne znam, mislim da se ne trebaju više nadovezivati na prvu sezonu od ovog što je već prikazano i dokaza da se radi o jednom zajedničkom
univerzumu.
Da, al' je glavni tvorac vec spomenuo da nas ceka nešto zanimljivo predpostavljam da je to to ili jednostavno povratak Rusta i Martya mada njihov povratak sljeduje 100 posto jer je vec Mekonahi davao izjave da bi se vrlo rado vratio i tako to.

Znaci ti si protumacio da ga i dalje prate ne znam ja nisam kontam pregazio bi ga na kraju :-D

Ono ako ga prate jedino bi znacilo da su mu prijetili još 90tih djeci i da zbog toga ne smije ništa, te prijetnje bi trebale biti sad.
Ne znam naglabam stvarno u prazno jer kaze ovaj ispod nas da prica ima glavu i rep, a ustvari se apsolutno ništa znalo nije osim drota koji je bio u krupnom planu još u prvih par epizoda.A zbog cinjenice kako su ga ubili reda radi samo govori da on nije nikakva bitna karika osim da je kidnapovao.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1766 Re: True detective

Post by dale cooper »

normala brate wrote:
dale cooper wrote:
normala brate wrote:

Mislim da je to to što se tice misterije.

Sad je samo pitanje da li su Hoyta ubili i to..
Mnogo zanimljiv kraj još da upakuju da je kult povezan s Rustom i Martyem pa da se vrate za narednu sezonu.

A opet je ovo kontradiktorno što pišem jer u 2015 se cini da ništa riješeno nije osim bivšeg drota koji je ubijen.. :-)
Zato se i ceka nestrpljivo ova zadnja.
Da, i činjenica da fakat neko još motri na Hayesa. Onaj auto nije plod njegovih deluzija i bolesti.

Ne znam, mislim da se ne trebaju više nadovezivati na prvu sezonu od ovog što je već prikazano i dokaza da se radi o jednom zajedničkom
univerzumu.
Da, al' je glavni tvorac vec spomenuo da nas ceka nešto zanimljivo predpostavljam da je to to ili jednostavno povratak Rusta i Martya mada njihov povratak sljeduje 100 posto jer je vec Mekonahi davao izjave da bi se vrlo rado vratio i tako to.

Znaci ti si protumacio da ga i dalje prate ne znam ja nisam kontam pregazio bi ga na kraju :-D

Ono ako ga prate jedino bi znacilo da su mu prijetili još 90tih djeci i da zbog toga ne smije ništa, te prijetnje bi trebale biti sad.
Ne znam naglabam stvarno u prazno jer kaze ovaj ispod nas da prica ima glavu i rep, a ustvari se apsolutno ništa znalo nije osim drota koji je bio u krupnom planu još u prvih par epizoda.A zbog cinjenice kako su ga ubili reda radi samo govori da on nije nikakva bitna karika osim da je kidnapovao.
Ne čudi me, karijera mu je ponovo u kurcu sudeći po filmovima koje je snimao u zadnjih par godina. :| :roll:

Da, mislim da ga prate. Roland je snimio tablice pa ćemo vidjeti šta će biti od toga.

Pa završetak ove zadnje epizode da naslutiti kako se završila druga istraga. Očigledno je da Hoyt ima strašne konekcije u političkom
i sudskom vrhu.
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#1767 Re: True detective

Post by normala brate »

Ma mi hocemo kultove djecu psihicki uništenu i tako to pa nas sve ostalo ne zanima :lol:

A rekao je Mekonahi odma da hoce samo što nije bilo planirano da se radi,a istina je to True Detective uloga je bila kruna karijere bez ikakvog govora i stvarno evo sace 6 godina on snimio samo 1 pristojan uradak u vidu Free State of Jones ovaj White Boy Rick još nisam gledao..

I ako ima Hoyt konekcije to cemo tek da vidimo jer ako sam ja nešto propustio, a vjerujem da nisam jedini u njegovom uglu od drotova je bio ovaj što je su ga ubili.

Što se tice svega ostalog pa znaš kakvi su drotovi daj samo da se završi nocna mora što prije zakacicemo sve na muža tako ide modus operandi svuda.
Uglavnom vidjecemo mnogo dobra i zanimljiva sezona samo je glavno kako ce završiti.
PSC
Posts: 83
Joined: 02/04/2017 18:56

#1768 Re: True detective

Post by PSC »

skip season 2, yes?
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#1769 Re: True detective

Post by normala brate »

PSC wrote:skip season 2, yes?
No
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#1770 Re: True detective

Post by suad-sarajevo »

normala brate wrote:
suad-sarajevo wrote:Ima li neki kvalitetan prijevod za 7. epizodu?
Bezveze pitaš 100 puta ako nema gdje obicno nalaziš znaci da nema nigdje.
Izvinjavam se sto pitam bez veze.
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#1771 Re: True detective

Post by normala brate »

suad-sarajevo wrote:
normala brate wrote:
suad-sarajevo wrote:Ima li neki kvalitetan prijevod za 7. epizodu?
Bezveze pitaš 100 puta ako nema gdje obicno nalaziš znaci da nema nigdje.
Izvinjavam se sto pitam bez veze.

https://www.youtube.com/watch?v=4HDLMwXKL2Y

5.25 :-D :kiss:


Moraš engleski naucit labilni su prijevodi pravo
User avatar
karanana
Posts: 47260
Joined: 26/02/2004 00:00

#1772 Re: True detective

Post by karanana »

haj da je ovo normalan engleski, ali ovo je crnacko-juznjacki engleski pa se ne razumije. posebno mareshala ali kad prica.
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#1773 Re: True detective

Post by maliq53 »

Ma stavis engleske titlove i laganica, ali ko ne voli skretat pogled onda moze se i bez ali onda pojacati da bi se fino culo sta govori i dosta je teskih recenica barem meni jer moras par recenica cuti da bi skontao sta je sveukupna misao ako mogu to tako objasniti :-D Inace dobra sezona ali vidjecemo kako ce se zaokruziti. Ne znam sto svi blate drugu sezonu, meni je sasvim sasvim solidna jest da nije na nivou ove dvije, tesko je nadmasiti. Inace druga sezona mi ima i najdrazu scenu od sve tri (kad onaj pjeva pjesmu od Conwaya, a Ray i ćale mu pricaju u nekom limbu, afterlife-u sta vec) tako da nije ona za odbaciti...
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#1774 Re: True detective

Post by normala brate »

karanana wrote:haj da je ovo normalan engleski, ali ovo je crnacko-juznjacki engleski pa se ne razumije. posebno mareshala ali kad prica.
Kad znaš engleski ništa ti nije nejasno, inace zadnje dvije nisam ni ja gledao s titlom ili nema nešto torrenata ili ovi s popcorna kasne s ubacivanjem snimaka.

Takav sam s ovim engleskim da sam kroz godine naucio i američki i engleski sleng, čak nešto i škotskog. :lol:
polacijela
Posts: 364
Joined: 24/04/2012 13:39

#1775 Re: True detective

Post by polacijela »

normala brate wrote:
biggrin wrote:da je ova sezona bila prva, mislim da niko ne bi sporio da je bolja od one koja je stvarno prva. Odlično posložena tri vremenska razdoblja, fantastična gluma, priča ima i glavu i rep...
Bila bi prica da su pokupili atmosferu i to je to, za sve ostalo bi bila prica da je bolja verzija 5 puta.
Iako je kraj prve sezone razocarao skoro sve i to debelo.

Zato sad ocekujem da se u zadnjoj epizodu poveže sve.
Ako bude da je Hoyt kidnapovao reda radi da mu bude kčerka, e onda prizeljkujem da im neko bombu baci u studio. :D
Garant je Hoytov zet tužilac himself :D tužilac i Hoytova kćerka su se igrali mame i tate, uz logističku podršku dede Hoyta, al im nije uspjelo, curica nikad nije zaboravila ko je i na kraju pobjegla od ludaka
Post Reply