True detective

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#2151 Re: True detective

Post by last mohicans »

Kako sam i gore se očitovao, veliko njesra, ali moram primjetiti, od silnih dijaloga u zadnjoj, pola toga je Navarro, Daaners, fuck,fuck... Čak i ne priliči Jodie ovolika količina frustriranosti i jalijašluka. Ova propadanja su im top, haj jednom, nego nekoliko puta. Koji manjak mašte, inventivnosti, kvalitetnih dijaloga, radije da ništa niste ni pokušali, jebo vas TD.
User avatar
Truba
Posts: 81799
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2152 Re: True detective

Post by Truba »

Krenuo glwdat
Rip od 650 avi los
Nema titl
Pa prebacio na dosje x en ami kad skalinada ide na road trip sa smoking menom
Uzivancija
moimoi
Posts: 4710
Joined: 01/07/2006 12:59

#2153 Re: True detective

Post by moimoi »

Konacno odgledala. Mozda jedna od najgorih sezona po mom misljenju. Jebiga, kada stavis visoko ljestvicu sa prvom sezonom.. tesko je nadmasiti.
Gledljivo al nista posebno. Uopste me nije drzala serija da moram gledati dalje epizodu za epizodom.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72897
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2154 Re: True detective

Post by Velkoski »

kakav je ovo kraj ljeptejebo :-? :lol:
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#2155 Re: True detective

Post by jazzer »

Odgledao, sezona za ku*ac.
Trappist
Posts: 4301
Joined: 12/09/2020 08:52

#2156 Re: True detective

Post by Trappist »

Prve tri su vrhunske, onda je krenulo ka dole. A zadnja, nemam rijeci, isto kao da su u zadnji tren promijenili scenarij i nabrzaka ono sklepali :-)
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#2157 Re: True detective

Post by n+1 »

Treba provjeriti da nije Jasmila imala kakve veze s ovim.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27607
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#2158 Re: True detective

Post by JoseMujica »

nakon kraja....ne da se ne radujujem nekoj narednoj sezoni nego ću je uredno pomnožit s nulom
vernes81
Posts: 1607
Joined: 25/04/2011 23:04

#2159 Re: True detective

Post by vernes81 »

Dobro je usao sam samo da vidim da nije do mene sta :D .
Znaci svima je sranje.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10798
Joined: 27/04/2021 22:52

#2160 Re: True detective

Post by tramvajtrojka »

ja ocaja branio sam ih na početku al ovo je mrtvo sranje od sezone i epizode sta je ovo ovako lose u pm
moimoi
Posts: 4710
Joined: 01/07/2006 12:59

#2161 Re: True detective

Post by moimoi »

Ako je korona sta s……a, onda je to filmsku industriju :D
Ja ne pogledah nista da valja u zadnje 4god… ili je “vela havle” ili ie “meh”
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2162 Re: True detective

Post by dale cooper »

Ironično, uradili su na kraju isto što je i Pizzolatto uradio na kraju prve sezone TD-a. Umjesto da su prigrlili sav onaj mrak i horor prisutan od početka
ponudili su neki nedorečen i sa ostatkom serije nekonzistentan pozitivan završetak.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#2163 Re: True detective

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote: 20/02/2024 13:27 Ironično, uradili su na kraju isto što je i Pizzolatto uradio na kraju prve sezone TD-a. Umjesto da su prigrlili sav onaj mrak i horor prisutan od početka
ponudili su neki nedorečen i sa ostatkom serije nekonzistentan pozitivan završetak.
Pa pravi holivudski hepi ending. :-D

Meni je zbog toga i prva sezona bila blago razočarenje. Sva ona odlična misterija i okultizam iz početnih epizoda se svodi na jednog gedžu molera, kojeg nalaze na račun "zelenih ušiju". :lol: I onda naravno, sve je fino i krasno i sa Matthew-om, koji je eto rasčistio sa svojim teškim nihilizmom bez ikakve dalje dileme maltene preko noći.

Puno bolji završetak meni lično ima The Night Of, gdje je bukvalno jedna kompletna familija nepovratno i za života sjebana zbog usranog američkog pravnog sistema i maltretirajuće policijske procedure.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2164 Re: True detective

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote: 20/02/2024 20:02
dale cooper wrote: 20/02/2024 13:27 Ironično, uradili su na kraju isto što je i Pizzolatto uradio na kraju prve sezone TD-a. Umjesto da su prigrlili sav onaj mrak i horor prisutan od početka
ponudili su neki nedorečen i sa ostatkom serije nekonzistentan pozitivan završetak.
Pa pravi holivudski hepi ending. :-D

Meni je zbog toga i prva sezona bila blago razočarenje. Sva ona odlična misterija i okultizam iz početnih epizoda se svodi na jednog gedžu molera, kojeg nalaze na račun "zelenih ušiju". :lol: I onda naravno, sve je fino i krasno i sa Matthew-om, koji je eto rasčistio sa svojim teškim nihilizmom bez ikakve dalje dileme maltene preko noći.

Puno bolji završetak meni lično ima The Night Of, gdje je bukvalno jedna kompletna familija nepovratno i za života sjebana zbog usranog američkog pravnog sistema i maltretirajuće policijske procedure.
Da...the light is winning. :D Generalno ne volim te cop-out momente u serijama gdje se cijelo vrijeme provlače okultistički i supernatural
elementi koji se na kraju svale na psihičko stanje i mentalne probleme protagonista. U prvoj sezoni je to Rust, u ovoj zadnjoj truperka
Navarro i njena porodica.

Da, ali The Night Of je i realistična. Nema govora o nekakvom praiskonom zlu, nečemu što je bilo i vrebalo na ovoj planeti mnogo prije
nas. Sav mrak i sjebani svijet je zbog nas i stvari koje smo mi sami kreirali.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72897
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2165 Re: True detective

Post by Velkoski »

halo ba, spremačice sa puškama uletile i otjerale ih negdje da se skinu goli i sve to nakon 6 (?) godina, hahahah!

i niko nije skont'o! :lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40848
Joined: 29/06/2011 23:39

#2166 Re: True detective

Post by dječak sa šibicama »

Znaci, tuneli su ko biva tamo negdje u zabiti, dodju dvije strong woman u tu zabit provale u pecinu, hodaju 100-200 metara, propadnu nivo ispod, u susjednoj prostoriji su uredjaji kompjuteri i iznad njih prolaz do Tsalal istrazivackog centra znaci Tsalal istrazivacki centar je 100-200 metara od mjesta gdje su strong woman usle u tunele. I nikom nista.

Kasnije, Jodie bude zarobljena u zamrzivacu, ima pistolj u ruci ali ona odlucuje da uzme metalnu sipku i lupa po staklu vrata zamrzivaca da izadje vani, a mogla je samo opucati metak u staklo.

Jos kasnije, druga strong woman prebije odraslog snaznog muskarca.

Ma more mars u pm, ugasio nakon 17 minuta.

Bice sve vise ovakvih proljeva jer u USA je sve vise reditelja koji blage veze nemaju sa poslom koji trebaju raditi, kao i scenarista. Bitna je samo woke ideologija a uradak i ne mora biti smislen ili dobar, nabacaj CGI efekata i "misterije" i to je to.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2167 Re: True detective

Post by Bloo »

dale cooper wrote: 20/02/2024 20:42 Da...the light is winning. Generalno ne volim te cop-out momente u serijama gdje se cijelo vrijeme provlače okultistički i supernatural
elementi koji se na kraju svale na psihičko stanje i mentalne probleme protagonista. U prvoj sezoni je to Rust, u ovoj zadnjoj truperka
Navarro i njena porodica.
Znaci ja zivjela za zadnju epizodu i neke momente lovecraftijanske, borgesovke..nestoooooooooooooooooooooooo makar cheesy ko S. Kingov Crimson King iz Dark Towera
kurko
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2168 Re: True detective

Post by dale cooper »

Bloo wrote: 20/02/2024 22:16
dale cooper wrote: 20/02/2024 20:42 Da...the light is winning. Generalno ne volim te cop-out momente u serijama gdje se cijelo vrijeme provlače okultistički i supernatural
elementi koji se na kraju svale na psihičko stanje i mentalne probleme protagonista. U prvoj sezoni je to Rust, u ovoj zadnjoj truperka
Navarro i njena porodica.
Znaci ja zivjela za zadnju epizodu i neke momente lovecraftijanske, borgesovke..nestoooooooooooooooooooooooo makar cheesy ko S. Kingov Crimson King iz Dark Towera
kurko
Same here.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#2169 Re: True detective

Post by banjaluka078 »

Mislim da je ovo serija po mjeri prosječne američka publike, ne previše inteligentne. Društvene mreže im naprave hype i oni to aminuju na prvu.

Od sad znam da čim vidim motive tipa spirale...ne očekujem da se riješi bilo kakva natprirodna misterija...to me naučio Game of Thrones - spirale od prve epizode, da bi Bran postao kralj, zato što ima najbolje priče. A-a, čim vidim spiralu, sad znam da će kraj biti žešći shit.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2170 Re: True detective

Post by Bloo »

banjaluka078 wrote: 20/02/2024 22:22 Mislim da je ovo serija po mjeri prosječne američka publike, ne previše inteligentne. Društvene mreže im naprave hype i oni to aminuju na prvu.

Od sad znam da čim vidim motive tipa spirale...ne očekujem da se riješi bilo kakva natprirodna misterija...to me naučio Game of Thrones - spirale od prve epizode, da bi Bran postao kralj, zato što ima najbolje priče. A-a, čim vidim spiralu, sad znam da će kraj biti žešći shit.
Uzumaki :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2171 Re: True detective

Post by dale cooper »

banjaluka078 wrote: 20/02/2024 22:22 Mislim da je ovo serija po mjeri prosječne američka publike, ne previše inteligentne. Društvene mreže im naprave hype i oni to aminuju na prvu.

Od sad znam da čim vidim motive tipa spirale...ne očekujem da se riješi bilo kakva natprirodna misterija...to me naučio Game of Thrones - spirale od prve epizode, da bi Bran postao kralj, zato što ima najbolje priče. A-a, čim vidim spiralu, sad znam da će kraj biti žešći shit.
Gori su kritičari. Dosta njih je i prije početka sezone (vjerovatno su imali raniji pristup kompletnoj sezoni za potrebe recenziranja)
ovu sezonu nazvalo gotovo jednako dobrom kao i prvom. I tu ti hype prvo i startuje, i onda se počne kotrljati kroz društvene mreže i ostale
djelove interneta.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2172 Re: True detective

Post by dale cooper »

Bloo wrote: 20/02/2024 22:16
dale cooper wrote: 20/02/2024 20:42 Da...the light is winning. Generalno ne volim te cop-out momente u serijama gdje se cijelo vrijeme provlače okultistički i supernatural
elementi koji se na kraju svale na psihičko stanje i mentalne probleme protagonista. U prvoj sezoni je to Rust, u ovoj zadnjoj truperka
Navarro i njena porodica.
makar cheesy ko S. Kingov Crimson King iz Dark Towera
Ej jesi čula da će Mike Flanagan najvjerovatnije dobiti zeleno svjetlo za adaptaciju Dark Towera? Možda dobijemo makar Crimson Kinga
na filmu. Hopefully voiced by Robert Fripp. :D
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#2173 Re: True detective

Post by n+1 »

Smiješno je da sezona ima 92% pozitivnih kritika, što je najviše od svih TD sezona. I da tragedija bude veća, ne radi se o malom uzroku kritičara, nego četvrta sezona prednjači i po tom broju. :lol:

Ne znam kako bilo ko može ovo smeće preporučit čiste savjesti, čak i da mu plaćaju da preporuči.

Kontam da je većina kritika možda napisana nakon jedne-dvije epizode. Ne vidim drugu mogućnost.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40848
Joined: 29/06/2011 23:39

#2174 Re: True detective

Post by dječak sa šibicama »

Naravno da se "kritike" placaju, svaka serija sa Netflixa eto slucajno osvane i na klixu, odnosno na portalu, uz obavezan komentar nekog nepoznatog anonimnog random gledaoca koji izjavi "nikada nesta ovako nisam gledao" ili "moj zivot se promijenio nakon ove serije" ili "zaledio sam se tri sata nakon gledanja ove serije".
Naravno, ista recenzija je i na jutarnjem listu i na indexu i na slovenackom, talijanskom, njemackom , engleskom ili indijskom portalu.

Jasmilin prosjecni uradak nahvali i kunto i panto, 90% njih nije ni gledalo seriju.

Sve je cesce na rottenu da "struka" neko smece ocijeni sa maksimalnim ocjenama a gledaoci, eto ko biva slucajno, potpuno obrnuto sa losim ocjenama.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#2175 Re: True detective

Post by n+1 »

Nevažno, Klix članci nisu kritike koje ulaze u ove statistike, a nije moguće ni potkupiti sve kritičare, pa da ocjena bude skoro konsenzusom pozitivna.
Post Reply