Trudnjače i porodilje online

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
suza81
Posts: 683
Joined: 30/06/2009 19:22

#4601 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by suza81 »

radenska wrote:I jos jedno pitanje - gdje ste kupovale i koliko ste placale grudnjake za dojenje :D
Alma ras. Oko 25 KM koliko se sjecam, ali ih nisam uopce nosila, bilo vruce, isli mi na zivce, pa sam stalno bila samo u onim alma ras potkosuljama koje su na v i pomalo pridrzavaju grudi.
I cini mi se da si ti pitala i za ogradicu, kupila sam kod Mone u onoj prodavnici komplet posteljina i ogradica, oko 80 KM, ali tek sad to sve koristim, jer je mala spavala sa nama do neki dan, ima godinu i po.
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#4602 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by CherryLips »

Neki dan sam vidjela da i u Adaxu na koreji ima jednokratnih gaca,mislim da su oko 13 KM 5 komada,ja uzela u Eurofarmu u merkatoru,oko 10 KM 5 komada. Ja imam jedan grudnjak za dojenje,ali sto neko napisa vec inace koristim ove potkosulje iz Alme ras koje imaju izrez i oblik kao grudnjak pa mislim da ce mi one biti ok,i sad mi fino pridrzavaju sike :) Nama jos sluzbeno 10 dana do termina mada svi govore-mogla bi ti i prenijeti ,a ja nesto sve racunam pridrzavace se beba voznog reda :-D
bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#4603 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by bizet »

@lie to me, sve mi je jasno i imas pravo, mjesta panici nema

@safran, ma pletenje je zakon...danas sam sebi kupila 3 testne vunice, svekrva dosla da me nauci osnovni bod i ja sam vec par redova isplela...definitivno odmara i osjecam se bolje...ukucala sam verypinkknits i ima svega...ja sad moram naci prave upute, one najosnovnije :-D

a covjek svakavih gluposti procita, a kad nemas iskustva onda pitas
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#4604 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by radenska »

E super pa mi rekoste za te ogradice, znaci za 50 KM su jeftiniije nego one u koreji. Da li ste kupovale krevetice dole, u koreji su otprilike od 270 do 300 KM .
User avatar
putujucidzindas
Posts: 889
Joined: 24/07/2006 20:41
Location: SA

#4605 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by putujucidzindas »

ima li postoporođajne depresije koja se javlja 8 mjeseci poslije poroda? :D Ili je to samo depresija? :lol:
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#4606 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Alhemicarkaa »

Ja mislim da ima. Mene još uvijek drmaju hormoni :roll: Svaki put kad vidim tek rođenu bebu se rasplačem i pomislim kako se ja svoje nisam dovoljno nauživala.
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#4607 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Alhemicarkaa »

bizet, obavezno se konsultuj sa doktorom oko dobrastona i nastavka/načina prestanka uzimanja terapije. Ja sam uzimala utrogestan i oba pripravka su progesteron (samo se utrogestan može uzimati i vaginalno) koji sprijećava pobaćaj. Terapija se mora postepeno smanjivati.
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#4608 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by otherside »

kod mene se ta depresija preobrazila u agresivnost. vristim na koga stignem :D
i onda se pitam sto mi je dijete agresivno i hiperaktivno :roll:
sinoc je muz udario par puta po turu, tantrumi naravno, kad ona krenu hodati po sobi, od zida do zida, mase rukama i galami :D mi pali od smijeha :D
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#4609 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by otherside »

samo da napomenem da me ova histerija spuca jedino kad smo svi u kuci.
a dok smo malena i ja same, bas sam nekako blazena i rasterecena :D
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#4610 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by safran »

aommmmm, aommmmmm, aommmmm
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#4611 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by otherside »

trebam li reci da smo trenutno same bebana i ja :D
ne jos dugo, zvali su uzurpatori, vracaju se za pola sata...aommmm...aommm :lol:
User avatar
vanad
Posts: 500
Joined: 29/12/2011 12:06

#4612 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by vanad »

moja mala se pocela odusevljavati kad je vidjela okicenu jelku a mama u plac...pa mislim stvarno :roll:
User avatar
putujucidzindas
Posts: 889
Joined: 24/07/2006 20:41
Location: SA

#4613 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by putujucidzindas »

otherside wrote:kod mene se ta depresija preobrazila u agresivnost. vristim na koga stignem :D
i onda se pitam sto mi je dijete agresivno i hiperaktivno :roll:
ja sam najprije bila agresivna, pa onda sretna, pa sam sad, posljednjih mjesec, prilično depresivna :D
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#4614 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Alhemicarkaa »

Ja tu agresivnu fazu nisam nikad imala - odnosno, nije mi se pojačala, jer sam agresivna i prije trudnoće bila :roll:
Ja sam poslije porođaja bila prazna, a onda jako depresivna. Nije to bila depresija ni zbog bebe, niti čega sličnog, već jedino zbog dojenja. To uspostavljanje mi je jako teško palo, da sam stalno mislila kako sam najlijenja majka. A onda mi je umrla prijateljica i to se sve ustostručilo. Sjećam se kad sam mužu rekla dala bih 10 godina svog života da uspješno dojim, a on me tako napao i kasnije kad je ona umrla, a iza nje ostao dvogodišnji dječak, shvatila sam koju sam glupost izvalila. Ali to su valjda ti hormoni.
A sad mi se smjenjuju osjećaj euforije, straha i depresije. Recimo, ovaj događaj u Americi što su poginula dječica me tako potresao, pomislim, Bože, ti su ljudi svoje djete poslali u školu, a onda je došao neki ludak, ubio ga i uništio im sve snove, sve. :(
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#4615 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by safran »

Hello žene - dohavizajte se - zima je, kratak dan, hrana se svela na skrob i meso, priroda spava - sve je to OK. Razmišljajte o suncu i proljeću ;-) Hej, moje zeke dobile krzno - 4 komata izvirila.
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#4616 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by radenska »

:D kako je diiiiiiiiiiiiiivno kupovati, nemojte misliti o depresiji :D
Eh malo su se stvari omakle kontroli s bodijima pa smo mi kupili 7 i jos dobili gotovo 15 :D od 56 do 68 velicine :lol:
Koliko treba onih odjelceta plisanih za zimske bebe. Pretpostavljam da se uzimaju plisane :lol:
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#4617 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by otherside »

Boze, hvala ti sto postoji obdaniste i radna sedmica :|
User avatar
putujucidzindas
Posts: 889
Joined: 24/07/2006 20:41
Location: SA

#4618 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by putujucidzindas »

safran wrote: Razmišljajte o suncu i proljeću ;
ovaj dio me i brine - razmisljam kako bih se na proljece trebala vratiti na posao, a nemam gdje :lol: :lol: a ja vec i sda zrela za posao.
safran wrote:Hej, moje zeke dobile krzno - 4 komata izvirila.
jipiii za zeke ! :)
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#4619 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by otherside »

safran wrote: Hej, moje zeke dobile krzno - 4 komata izvirila.
kako li je mami zecici sa 4 komaTa :roll: :D
User avatar
putujucidzindas
Posts: 889
Joined: 24/07/2006 20:41
Location: SA

#4620 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by putujucidzindas »

ne stigne biti depresivna :lol:
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#4621 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Alhemicarkaa »

džindas, šta tebi bi na razgovoru za posao?
Čuj zrela za posao :shock: Ja ću mislim pući kad dođe vrijeme da počnem raditi.
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#4622 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by otherside »

sta je vama dvjema? ja sam jedva cekala da se vratim na posao, medju odrasle ljude, da opet pocnem raditi ono za sta sam se skolovala, ono sto, na kraju krajeva, volim... nedostajalo mi je dijete ali igramo se i mazimo kad mama dodje s posla.
a vas dvije placete k'o da idete na giljotinu :D
mozda skontate (kao i ja) kad se vratite na posao da ste opet trudne pa ce vam biti lakse :D :lol:
User avatar
putujucidzindas
Posts: 889
Joined: 24/07/2006 20:41
Location: SA

#4623 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by putujucidzindas »

Alhemicarkaa wrote:džindas, šta tebi bi na razgovoru za posao?
Čuj zrela za posao :shock: Ja ću mislim pući kad dođe vrijeme da počnem raditi.
Potpuno zadovoljila sve kriterije, ali nažalost s nedostatkom nekog da me progura :D
User avatar
putujucidzindas
Posts: 889
Joined: 24/07/2006 20:41
Location: SA

#4624 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by putujucidzindas »

otherside wrote:sta je vama dvjema? ja sam jedva cekala da se vratim na posao, medju odrasle ljude, da opet pocnem raditi ono za sta sam se skolovala, ono sto, na kraju krajeva, volim... nedostajalo mi je dijete ali igramo se i mazimo kad mama dodje s posla.
a vas dvije placete k'o da idete na giljotinu :D
mozda skontate (kao i ja) kad se vratite na posao da ste opet trudne pa ce vam biti lakse :D :lol:
ma bona, ja rekoh da sam zrela za ići na posao.
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#4625 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by otherside »

putujucidzindas wrote:
otherside wrote:sta je vama dvjema? ja sam jedva cekala da se vratim na posao, medju odrasle ljude, da opet pocnem raditi ono za sta sam se skolovala, ono sto, na kraju krajeva, volim... nedostajalo mi je dijete ali igramo se i mazimo kad mama dodje s posla.
a vas dvije placete k'o da idete na giljotinu :D
mozda skontate (kao i ja) kad se vratite na posao da ste opet trudne pa ce vam biti lakse :D :lol:
ma bona, ja rekoh da sam zrela za ići na posao.
@dzindas, izvinjavam se. zanemari moj komentar :D
Post Reply