Trpljenje - patnja - križ

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

progDVB
Posts: 806
Joined: 03/04/2004 12:15

#51

Post by progDVB »

Jonatan wrote:
TIFA29 wrote:
P.S: Ako ti nije dovoljno, ima jos mnogo slicnih (pa i gorih citata). Samo kazi. :)
Sasvim dovoljno samo što je to sve iz Starog zavjeta, a ja se ravnam po onome što nam je kazao Isus Krist koji je od Boga obećani Spasitelj.
Jonatan, jel' ti zelis da kazes da ne vjerujes u cijelu Bibliju, nego u samo jedan njen dio, tj. samo u onaj dio koji je vezan za Isusa?
nightdriver
Posts: 26
Joined: 26/06/2004 05:08
Location: malmö

#52

Post by nightdriver »

da se kladimo da ce ZELJO doci proci sva pretkola kupa UEFA?? Ja se kladim da ce veliki ZELJO proci sve probleme!!!! :D :D :D
TIFA29
Posts: 364
Joined: 09/11/2002 00:00
Contact:

#53

Post by TIFA29 »

Kazes sve je to Stari Zavjet, i ti se ravnas po onome sto kaze Isus Krist. Ok, onda je vec bio smak svijeta (prije nekih 1900 godina, tj. stotinjak godina nakon Isusa). Eh da, ako nije dovoljno... moze se jos citata navesti. :)

Lukas 9:27
Ich sage euch aber in Wahrheit: Es sind einige unter denen, die hier stehen, die den Tod nicht schmecken werden, bis sie das Reich Gottes gesehen haben.

Prijevod: I kazem vam uistinu: Poneki od onih, koji ovdje stoje, nece okusiti smrt, dok ne vide Bozije kraljevstvo.

Mateja 16:28

Zaista vam kazem, neki medju vama, koji ste ovdje, nece umrijeti prije nego sto, vide mene, Sina Covjecega, kako dolazim u kraljevskoj vlasti.

Mateja 24:26- 36

26 Kaze li vam dakle tko: "Eno ga, u pustinji je', ne idite onamo", kaze li "U tajnim je odajama", ne vjerujte.
27 Jer dolazak Sina Covjecjega bit ce poput munje koja sijevne na istoku i rasvijetli cijelo nebo, sve do zapada.
28 Kao sto se po okupljanju strvinara moze znati da je u blizini strvina, tako cete po tim znacima znati da je konac blizu.
29 U vrijeme kad prodju sve te strahote

- Sunce ce potamnjeti i Mjesec nece sjati,

- zvijezde ce s neba padati

- i nebeske ce se sile potresti.

30 Tada ce se na nebu pojaviti znak Sina Covjecjega. Proplakat ce tada svi narodi na zemlji i ugledati Sina Covjecjega kako dolazi na oblacima s velikom moci i slavom.
31 On ce poslati andjele da saberu njegove izabranike sa svih strana, od svih cetiriju vjetrova, od kraja zemlje do kraja neba.
32 Ucite iz prispodobe o smokvi. Kad joj na granama izbiju njezni pupovi i kad potjera lisce, znate da je ljeto blizu.
33 Takodjer, kad vidite da se zbiva sve o cemu sam vam govorio, mozete biti sigurni da je Gospodinov povratak blizu, na samim vratima.
34 Kazem vam da ovaj narastaj nece proci dok se sve to ne dogodi.
35 Nebo i zemlja ce proci, ali moje rijeci ostaju zauvijek!
36 Nitko, medjutim, ne zna dana ni ure kada ce se to dogoditi. Ne znaju ni andjeli na nebu, pa cak ni Sin. Zna samo Otac.
TIFA29
Posts: 364
Joined: 09/11/2002 00:00
Contact:

#54

Post by TIFA29 »

Nema na vise Jonatana? :( ;)
aaliyah
Posts: 4
Joined: 06/06/2004 01:24
Location: mostar
Contact:

#55 Re: Trpljenje - patnja - križ

Post by aaliyah »

HALO KAKO STE BOLESNI MOMCI_VI SVI STO REDOVNO PISETE NA OVOM FORUMU!!!!!!!!!! UVIJEK TEME VEZANE ZA MRZNJU I GLUPE RASPRAVE TIPA: KO SE KAKO MOLI BOGU ITD::.!!!
Jonatan
Posts: 246
Joined: 25/10/2003 00:00
Contact:

#56

Post by Jonatan »

progDVB wrote:
Jonatan wrote:
TIFA29 wrote:
P.S: Ako ti nije dovoljno, ima jos mnogo slicnih (pa i gorih citata). Samo kazi. :)
Sasvim dovoljno samo što je to sve iz Starog zavjeta, a ja se ravnam po onome što nam je kazao Isus Krist koji je od Boga obećani Spasitelj.
Jonatan, jel' ti zelis da kazes da ne vjerujes u cijelu Bibliju, nego u samo jedan njen dio, tj. samo u onaj dio koji je vezan za Isusa?
Tebi treba nacrtati :? Vjerujem ja u sve, ta kako bi onda znao da je Isus Mesija, samo što mi je Isusova Riječ zakon i mjerilo života.
Jonatan
Posts: 246
Joined: 25/10/2003 00:00
Contact:

#57

Post by Jonatan »

TIFA29 wrote:Kazes sve je to Stari Zavjet, i ti se ravnas po onome sto kaze Isus Krist. Ok, onda je vec bio smak svijeta (prije nekih 1900 godina, tj. stotinjak godina nakon Isusa). Eh da, ako nije dovoljno... moze se jos citata navesti. :)

Lukas 9:27
Ich sage euch aber in Wahrheit: Es sind einige unter denen, die hier stehen, die den Tod nicht schmecken werden, bis sie das Reich Gottes gesehen haben.

Prijevod: I kazem vam uistinu: Poneki od onih, koji ovdje stoje, nece okusiti smrt, dok ne vide Bozije kraljevstvo.

Mateja 16:28

Zaista vam kazem, neki medju vama, koji ste ovdje, nece umrijeti prije nego sto, vide mene, Sina Covjecega, kako dolazim u kraljevskoj vlasti.

Mateja 24:26- 36

26 Kaze li vam dakle tko: "Eno ga, u pustinji je', ne idite onamo", kaze li "U tajnim je odajama", ne vjerujte.
27 Jer dolazak Sina Covjecjega bit ce poput munje koja sijevne na istoku i rasvijetli cijelo nebo, sve do zapada.
28 Kao sto se po okupljanju strvinara moze znati da je u blizini strvina, tako cete po tim znacima znati da je konac blizu.
29 U vrijeme kad prodju sve te strahote

- Sunce ce potamnjeti i Mjesec nece sjati,

- zvijezde ce s neba padati

- i nebeske ce se sile potresti.

30 Tada ce se na nebu pojaviti znak Sina Covjecjega. Proplakat ce tada svi narodi na zemlji i ugledati Sina Covjecjega kako dolazi na oblacima s velikom moci i slavom.
31 On ce poslati andjele da saberu njegove izabranike sa svih strana, od svih cetiriju vjetrova, od kraja zemlje do kraja neba.
32 Ucite iz prispodobe o smokvi. Kad joj na granama izbiju njezni pupovi i kad potjera lisce, znate da je ljeto blizu.
33 Takodjer, kad vidite da se zbiva sve o cemu sam vam govorio, mozete biti sigurni da je Gospodinov povratak blizu, na samim vratima.
34 Kazem vam da ovaj narastaj nece proci dok se sve to ne dogodi.
35 Nebo i zemlja ce proci, ali moje rijeci ostaju zauvijek!
36 Nitko, medjutim, ne zna dana ni ure kada ce se to dogoditi. Ne znaju ni andjeli na nebu, pa cak ni Sin. Zna samo Otac.
Da ti ovako ukratko kažem:

Budući da mnogi tvrde kako je Novi Zavjet nadopisivan, onda bi se vjerujem našao i netko pametan da ispravi sve te "greške" koje vi smatrate da jesu.

No budući da tu nije ništa pogrešno, nema se šta prepravljat niti je prepravljano.

Druga stvar, sve to što ti navodiš ja ti ne mogu točno objasniti, jer nisam stručna osoba, a niti bi bilo vremena za to. Za smak svijeta sam ti kazao da se to odnosilo na uništenje Jeruzalema.

A pošto vidim ima mnogo skeptičnosti kada je u pitanju Katolička vjera, ja vam još jednom ponavljam da ja svoju vjeru živim i da onda Isus Krist postaje Živa stvarnost.
Jonatan
Posts: 246
Joined: 25/10/2003 00:00
Contact:

#58

Post by Jonatan »

TIFA29 wrote:Nema na vise Jonatana? :( ;)
Bogu hvala Jonatana ima, ali malo manje vremena, jer ja nemam kod kuće internet.

Moraju se postavljati klima uređaji, jer je ljudima vruće, što je moj posao :D ;-)
damkan
Posts: 95
Joined: 28/06/2004 22:03
Location: zenica

#59

Post by damkan »

Mislim da neki ljudi stvarno lutaju... :sad:

bas mi je Vas je svih zao .... :sad:

sta se moze ..... :? :D :?

tako je kako je.... :( :(
progDVB
Posts: 806
Joined: 03/04/2004 12:15

#60

Post by progDVB »

Jonatan wrote:
progDVB wrote:
Jonatan wrote: Sasvim dovoljno samo što je to sve iz Starog zavjeta, a ja se ravnam po onome što nam je kazao Isus Krist koji je od Boga obećani Spasitelj.
Jonatan, jel' ti zelis da kazes da ne vjerujes u cijelu Bibliju, nego u samo jedan njen dio, tj. samo u onaj dio koji je vezan za Isusa?
Tebi treba nacrtati :? Vjerujem ja u sve, ta kako bi onda znao da je Isus Mesija, samo što mi je Isusova Riječ zakon i mjerilo života.
Pa sto onda negiras Stari zavjet?? Procitaj malo na koji nacin si reagovao, pa ces vidjeti da si sam izazvao sumnju da ne vjerujes u ostale dijelove Biblije.
Ja sam tebe razumio, da ti imas nekih dijelova u Bibliji u koje ne vjerujes, nego prvo pregledas sta je Isus rekao za to isto. Ti u stvari citas istu knjigu (Bibliju), samo sto sve poredis sa Isusovim stavom o toj temi. Samim tim si indirektno rekao da ne vjerujes u one diojelove Biblije koji se kose sa Isusovim stavom.

P.S. vidis kome treba crtati??
TIFA29
Posts: 364
Joined: 09/11/2002 00:00
Contact:

#61

Post by TIFA29 »

Jonatan wrote:Da ti ovako ukratko kažem:

Budući da mnogi tvrde kako je Novi Zavjet nadopisivan, onda bi se vjerujem našao i netko pametan da ispravi sve te "greške" koje vi smatrate da jesu.

No budući da tu nije ništa pogrešno, nema se šta prepravljat niti je prepravljano.

Druga stvar, sve to što ti navodiš ja ti ne mogu točno objasniti, jer nisam stručna osoba, a niti bi bilo vremena za to. Za smak svijeta sam ti kazao da se to odnosilo na uništenje Jeruzalema.
Da, da. Znaci taj smak se odnosi na Jeruzalem... Luka 9:27
I kazem vam uistinu: Poneki od onih, koji ovdje stoje, nece okusiti smrt, dok ne vide Bozije kraljevstvo.

I? Jesu li vidjeli (dozivjeli) Bozije kraljevstvo nakon unistenja Jeruzalema? Kada je Jeruzalem, i da li je unisten? :)
Jonatan wrote:A pošto vidim ima mnogo skeptičnosti kada je u pitanju Katolička vjera, ja vam još jednom ponavljam da ja svoju vjeru živim i da onda Isus Krist postaje Živa stvarnost.
I moja mama vjeruje u duhove, i stoga su oni stvarnost. :D


P.S: Jeli treba jos citata?
francetic
Posts: 2
Joined: 09/07/2004 12:05

#62

Post by francetic »

POSTOJE SAZNANJA DA JE "ISUS" MUSLIMAN. A DRUGO MOLE SE SVI UCESNICI FORUMA DA DOBRO POGLEDAJU GEOGRAFSKU KARTU "BOSNE I HERCEGOVINE " IZ PERIODA 1392__1992 God.
Musafir
Posts: 102
Joined: 01/04/2004 04:02

#63

Post by Musafir »

Poglavlja Barnabinog Evanđelja

214
Pošto je izišao iz kuće Isus se povuće u vrt da se moli, onako kako je on imao običaj da se moli, kleknuvši na koljena sto puta i padnuvši ničice na svoje lice. Juda, pošto je znao mjesto gdje je Isus sa svojim učenicima, ode prvosvećeniku i reče: "Ako mi date šta je obećano, ove ću vam noći predati u vaše ruke Isusa kojeg tražite; jer on je sam sa jedanaest drugova".
Prvosvećenik odgovori: "Koliko tražiš?"
Reče Juda: "Trideset zlatnika".
Tad odmah prvosvećenik izbroja njemu novac i posla farizeje guverneru da dovedu vojnike i Heroda, a oni dadoše legiju njih, zato što su se bojali naroda; stoga oni uzeše svoje oružje i sa bakljama i fenjerima na palicama iziđoše iz Jerusalema.

215
Kad se vojnici sa Judom privukoše blizu mjesta gdje je bio Isus, Isus začu približavanje mnoštva naroda, zato se on sa strahom povuće u kuću. A jedanaestorica su spavali.
Tad Bog videći u opasnosti svog slugu naredi Gabrielu, Mihaelu, Rafaelu i Urielu, svojim izaslanicima, da uzmu Isusa sa svijeta.
Sveti anđeli dođoše i izvukoše Isusa kroz prozor koji gleda na Jug. Oni ga otkriše i smjestiše u treće nebo u društvo anđela koji vječno slave Boga.

216
Juda uđe hitro u sobu prije svih, odakle je Isus uzdignut. A učenici su spavali. Nato je čudesni Bog čudesno djelovao tako da je Juda bio tako izmijenjen u govoru i licu nalik Isusu da smo mi vjerovali da je on Isus. A on je, probudivši nas tražio gdje je gospodar. Mi smo se tome čudili i odgovarali: "Ti gospodaru, si naš gospodar; zar si nas sad zaboravio?"
A on, smješeći se reče: "Pa jeste li ludi pa ne znate da sam ja Juda Iskariot!"
I dok je on ovo govorio vojnici uđoše i spustiše svoje ruke na Judu, jer je on po svemu bio sličan Isusu.
Mi, pošto smo čuli šta Juda kaže, i vidjevši mnoštvo vojnika, pobjegosmo kao izvan sebe.
A Ivan, koji je bio umotan u laneno platno, se probudi i uteče, a kad su ga vojnici ščepali za laneno platno, on ostavi laneno platno i pobježe go. Jer Bog je čuo molitvu Isusovu i spasio jedanaestoricu od zla.

Itd.


218
Potom se svaki čovjek vrati svojoj kući. Onaj koji piše sa Ivanom i Jakovom njegovim bratom, ode sa majkom Isusovom u Nazaret.
Oni učenici koji se nisu bojali Boga, odoše noću (i) ukradoše tijelo Judino i sakriše ga šireći vijest da je Isus uskrsnuo ponovo; otud nastade velika zbrka. Prvosvećenik onda naredi da niko ne govori o Isusu iz Nazareta, pod prijetnjom anateme. I tako tu nastade veliki progon i mnogi bijahu kamenovani, a mnogi prebijeni, a mnogi prognani iz zemlje, jer oni nisu mogli da ostanu mirni na takvu stvar.
Novosti stigoše u Nazaret kako je Isus, njihov sugrađanin, nakon što je umro na krstu ponovo podignut. Nato onaj koji (ovo) piše zamoli majku Isusuvu da se ostavi plakanja, jer je njen sin opet bio podignut. Čuvši ovo Djevica Marija reče plaćući: "Hajmo u Jerusalem da nađemo mog sina. Umrijeću zadovoljna kad ga vidim".

219
Djevica se vrati u Jerusalem sa onim koji piše i Ivanom i Jakovom, na onaj dan na koji je prvosvećenik izdao dekret.
Nato Djevica koja se bojala Boga, iako je ona znala da je dekret prvosvećenika nepravedan, naredi onima koji su stanovali s njom da zaborave njenog sina. Pa kako je svaki pojedinac bio uzbuđen! Bog koji raspoznaje srca ljudi, zna da smo između žala za smrću Jude, za kojeg smo vjerovali da je Isus naš gospodar - i želje da ga vidimo uskrsnutog opet, mi sa majkom Isusovom izgarali.
Tako se anđeli, koji su bili zaštitnici Marijini, uznesoše na treće nebo, gdje je bio Isus u društvu anđela i sve mu ispričaše.
Zato Isus zamoli Boga da mu da moć da vidi svoju majku i svoje učenike. Tad milosredni Bog naredi svojoj četvorici omiljenih anđela, koji su Gabriel, Mihael, Rafael i Uriel, da odnesu Isusa u kuću njegove majke i da ga tu čuvaju tri dana neprestano, dopuštajući da ga vide samo oni koji su vjerovali u njegov nauk.
Isus dođe okružen blještavilom u sobu gdje je boravila Marija Djevica sa svoje dvije sestre Martom i Marijom Magdalenom i Lazarom i onim koji piše i Ivanom i Jakovom i Petrom. Nato oni od straha padoše kao mrtvi. A Isus podiže svoju majku i druge sa tla govoreći: "Ne bojte se, jer ja sam Isus; i ne plačite, jer ja sam živ, ne mrtav". Oni ostaše svi dugo vremena izvan sebe na prisustvo Isusa, jer su svi zajedno vjerovali da je Isus mrtav. Tad Djevica plačući reče: "Reci mi sine moj zašto je Bog dozvolio da umreš na sramotu tvoje rodbine i prijatelja i na sramotu tvog nauka, pošto ti je dao moć da dižeš mrtve? Jer, svako ko te je volio bio je kao mrtav".

220
Isus odgovori, grleći svoju majku: "Vjeruj mi majko, ja ti uistinu kažem da ja uopće nisam bio mrtav; jer Bog me je ostavio do kraja svijeta". I rekavši ovo on zamoli četiri anđela da se pokažu i posvjedoće kako je stvar prošla.
Nato se anđeli pokazaše nalik na četiri sjajna sunca, tako da od straha ponovo svi padoše kao mrtvi.
Tad Isus dade četiri lanena platna anđelima da bi mogli da se pokriju, da bi se mogli vidjeti i čuti s njegovom majkom i njenim pratiocima. I podigavši ih sve, on ih utješi, rekavši: "Ovo su pomagači Božji: Gabriel, koji najavljuje Božje tajne, Mihael, koji se bori protiv Božjih neprijatelja; Rafael, koji prima duše onih koji umiru; i Uriel, koji će svakog pozvati na sud Božji na Dan posljednji".
Potom četiri anđela ispričaše Djevici kako je Bog poslao po Isusa i preobličio Judu, da bi on mogao iskusiti kaznu kojoj je prodao drugog.
Tad reče onaj koji piše: "O gospodaru, da li mi je dopušteno da te sad pitam, kao što je bilo dopušteno kad si boravio sa nama?"
Isus odgovori: "Pitaj šta želiš Barnaba, a ja ću ti odgovoriti".
Tad reče onaj koji piše: "O gospodaru, pošto je Bog milosrdan, zašto nas je tako mučio, dajući da vjerujemo da si ti mrtav?, a tvoja majka je tako plakala za tobom da je bila blizu smrti; a ti koji si sveti Božji, na tebe je Bog dopustio da padne kleveta da si ubijen među lopovima na brdu Kalvarija?"
Isus odgovori: "Vjeruj mi Barnaba, da svaki grijeh, ma koliko mali bio, Bog kažnjava sa velikom kaznom, pošto grijeh vrijeđa Boga. Pošto su moja majka i moji vjerni učenici koji su bili sa mnom voljeli mene malo sa zemaljskom ljubavlju, pravedni Bog je htio da ovu ljubav kazni sa sadašnjom tugom, da ona ne bi bila kažnjena u plamenovima pakla. I mada sam ja bio nevin na svijetu otkad su me ljudi nazvali "Bog i "sin božji", Bog je - a da mi se demoni ne bi rugali na Dan sudnji - htio da mi se ljudi rugaju na ovom svijetu smrću Jude, čineći da svi ljudi vjeruju da sam ja umro na krstu. A ovo izrugivanje će se nastaviti do dolaska Muhammeda Poslanika Božjeg, koji će, kad on dođe otkriti ovu prevaru onima koji vjeruju u Božji Zakon."
Govoreći tako Isus reče: "Ti si pravedan, o Gospode Bože naš, jer samo tebi pripada čast i slava bez kraja.

Itd.

:roll:
Musafir
Posts: 102
Joined: 01/04/2004 04:02

#64

Post by Musafir »

221
I Isus se okrenu onom koji piše i reče: "Gledaj Barnaba da obavezno napišeš moje Evanđelje o svemu šta se zbilo za vrijeme mog boravka na svijetu. I opiši na isti način ono šta se desilo Judi, da vjernici ne budu prevareni i da svi vjeruju istinu".
Tad reče onaj koji piše: "Sve ću učiniti ako Bog htjedne, o gospodaru; međutim kako se to desilo Judi ja ne znam, jer nisam vidio sve".
Isus odgovori: "Ovdje su Ivan i Petar koji su vidjeli sve i oni će ti reći sve šta se zbilo".
I Isus nam naredi da pozovemo njegove vjerne učenike, da bi oni mogli da ga vide. Tad Ivan i Petar sazvaše zajedno sedam učenika sa Nikodemom i Josipom i mnoge druge od sedamdesetdvojice i oni jedoše sa Isusom.
Trećeg dana Isus reče: "Idite na Goru Maslinsku sa mojom majkom, jer ja ću se tamo uspeti u nebo i vi ćete videjeti ko će me uznijeti".
Tako tamo odoše svi, izuzev dvadesetpetorice od sedamdesetdva učenika, koji su zbog straha pobjegli u Damask.

I pošto oni svi stajaše u molitvi, u podne dođe Isus sa velikim mnoštvom anđela koji su hvalili Boga: a sjaj njegovog lica ih tako prestravi da oni padoše svojim licima na zemlju. Međutim, Isus ih podiže tješeći ih i govoreći: "Ne bojte se, ja sam vaš gospodar".
I on ukori mnoge koji su vjerovali da je on umro i opet ustao, rekavši: "Da li vi mene i Boga držite lažljivcima?, jer Bog mi je podario da živim skoro do kraja svijeta, kao što sam vam rekao. Uistinu, ja vam kažem, ja nisam umro, nego Juda izdajnik. Pazite, jer Satana će ućiniti svaki pokušaj da vas prevari, budite moji svjedoci u svom Izraelu i po čitavom svijetu, o svim stvarima koje ste čuli i vidjeli".
I govorivši tako on zamoli Boga za spas vjernika i obraćenje grešnika. I njegova molitva se završi, on zagrli svoju majku, rekavši: "Mir neka je tebi majko moja, počivaj u Bogu koji je stvorio tebe i mene".
I tako govoreći on se okrenu svojim učenicima, rekavši: "Neka je Božja milost i milosređe uz vas". Potom pred njihovim očima četvorica anđela ga uznesoše u nebo.


222
Nakon Isusovog odlaska učenici su se razasuli kroz različite dijelove Izraela i svijeta, a istina je - koju mrzi Satana - bila proganjana, kao i uvjek, lažju. Jer neki zli ljudi su, izdavajući se za učenike, propovjedali da je Isus umro i ponovo ustao. Drugi su propovijedali da je on stvarno umro, ali ne i uskrsnuo. Neki su propovijedali i još propovijedaju da je Isus sin Božji, među kojima je Pavle obmanut. Ali mi, onako kako sam ja napisao, tako mi propovijedamo onima koji se boje Boga, da bi se oni spasili na Dan posljednji od Božjeg suda. Amen.
Jonatan
Posts: 246
Joined: 25/10/2003 00:00
Contact:

#65

Post by Jonatan »

TIFA29 wrote:
Da, da. Znaci taj smak se odnosi na Jeruzalem... Luka 9:27
I kazem vam uistinu: Poneki od onih, koji ovdje stoje, nece okusiti smrt, dok ne vide Bozije kraljevstvo.

I? Jesu li vidjeli (dozivjeli) Bozije kraljevstvo nakon unistenja Jeruzalema? Kada je Jeruzalem, i da li je unisten? :)
Jeruzalem je uništen 77.god. Postoji i danas Jeruzalem, ali Jeruzalem bez Hrama je samo obična pustinja.
I moja mama vjeruje u duhove, i stoga su oni stvarnost. :D
Znam da je tebi to sve smiješno, a ja ti tu ne mogu pomoći.

P.S: Jeli treba jos citata?
Kako hoćeš, samo nemoj od mene tražiti odgovor na sve, jer ponavljam ja nisam stručan za to. Trudit ću se onoliko koliko znam ;-)
TIFA29
Posts: 364
Joined: 09/11/2002 00:00
Contact:

#66

Post by TIFA29 »

Jonatan wrote: Jeruzalem je uništen 77.god. Postoji i danas Jeruzalem, ali Jeruzalem bez Hrama je samo obična pustinja.
I gdje je Bozije kraljevstvo? Jesu ga vidjeli kada je hram unisten? I kako to da je Jeruzalem unisten (mada se govori o smaku svijeta, ali neka ti bude), a na kraju to biva samo hram u njemu? Da si rekao da je Karthago unisten, ok. :)
Jonatan wrote: Znam da je tebi to sve smiješno, a ja ti tu ne mogu pomoći.
Nema problema. Od sada cu da pripovjedam postojanje smrfljoguda, jer taj smrfljogud postoji, i ti postojis samo zahvaljujuci njegovoj volji. Za razliku od tvojeg Boga, on ne zahtijeva klanjanje njemu, jedini zahtjev je da tri puta kazes: Zaista, smrfljogud postoji! Na taj nacin ces dozivjeti vjecnu blagodat nakon preseljenja na drugi svijet. U suprotnom, on ce narediti da ti se kosti polome svaki dan iznova i to cijelu vjecnost. :D Ako trazis dokaz za njegovo postojanje, izvoli: Ja znam da smrfljogud postoji! Ja vjerujem u njegovo postojanje! Ja ga dozivljavam svaki dan, kada sve oko sebe posmatram i divotu koju je stvorio! Eh da, sva zla na ovom svijetu sto takodje postoje, to nisu njegovo djelo. On je savrsen Milostiv, i olicenje dobrote. Ta zla dolaze od ljudi! I retrovirusi su izum covjeka! I briga me sto ne zelis mozda da vjerujes u smrfljoguda, ali znaj da ce ti kosti biti polomljenje cijelu vjecnost iznova ako ignoriras tu cinjenicu. Cinjenicu da smrfljogud postoji. Pa ti sada vidi kako ces i sta ces. Ja sam jedan od njegovih poslanika, a nakon mene ce biti jos samo jedan. To ce biti zadnja opomena! Prepoznat` ces ga po bradi koju nosi, kratkim hlacama (tj. duge do povrh clanaka). Takodje ce uvijek sjesti kada pije vodu, a oblizivati prste nakon jela. Om! (umjesto "Amen ili Amin") :D
Kako hoćeš, samo nemoj od mene tražiti odgovor na sve, jer ponavljam ja nisam stručan za to. Trudit ću se onoliko koliko znam ;-)
Za sada neka ovoliko bude dovoljno. Mada, ima Isus (Navodno, jer stvarne dokaze da je zaista sve i rekao sto mu se prisiva, nemamo. Slicno je i sa Sokratesom) i boljih "bisera", a izvori su povjerljivi. :)
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#67

Post by Fair Life »

TIFA29 wrote:
Jonatan wrote:A pošto vidim ima mnogo skeptičnosti kada je u pitanju Katolička vjera, ja vam još jednom ponavljam da ja svoju vjeru živim i da onda Isus Krist postaje Živa stvarnost.
I moja mama vjeruje u duhove, i stoga su oni stvarnost. :D
I bog i vrag postoje za one koji u njih vjeruju.

Ja to drugacije zovem: - Sto je babi milo, to se babi snilo !

Pozdrav !
yaran
Posts: 59
Joined: 21/03/2004 23:44

#68

Post by yaran »

Barem utvrdismo jednu stvar za sigurno a to je sta tamo najvise nedostaje na tim prostorima-PSIHIJATRIJSKIH KLINIKA! :-)
User avatar
black
Posts: 17230
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#69

Post by black »

Jedno pitanje Jonatane :) posto sam par puta navodio citate iz Evandjelja po Barnabi a vidim i drugi su , da li ti smatras isto apokrifnim ili ga priznajes? A postoji puno dokaza da je Barnaba jedan od 12 apostola. Naravno postujem te kao i tvoju vjeru i uvjerenja:)

selam
Musafir
Posts: 102
Joined: 01/04/2004 04:02

#70

Post by Musafir »

Nadahnutost Biblije

Bibliju tvori šezdeset šest knjiga (trideset devet u Starom i dvadeset sedam u Novom zavjetu) a napisalo ju je najmanje četrdeset osoba, koje najčešće ne spominju svoja imena. Ti su pisci potjecali iz različitih razdoblja, kultura, društvenih položaja i zanimanjâ. Po svjedočanstvu Svetog pisma, ni jedno proročanstvo nikada nije bilo izrečeno voljom nekog čovjeka, nego su proročki pisci Starog zavjeta bili sveti Božji ljudi koje je vodio Sveti Duh (2 Pet 1,21). Ti su proroci bili ljudi koji su stajali pred Bogom i od Njega primili svoja proročanstva. Zatim su pod vodstvom Njegova Duha govorili i zapisivali Božju riječ.
:?
Jonatan
Posts: 246
Joined: 25/10/2003 00:00
Contact:

#71

Post by Jonatan »

black wrote:Jedno pitanje Jonatane :) posto sam par puta navodio citate iz Evandjelja po Barnabi a vidim i drugi su , da li ti smatras isto apokrifnim ili ga priznajes?
Ja vjerujem samo u četiri Evanđelja. Za Barnabino "evanđelje" imam stav kao što ga ima i Katolička Crkva.
A postoji puno dokaza da je Barnaba jedan od 12 apostola. Naravno postujem te kao i tvoju vjeru i uvjerenja:)

selam
Prvi put čujem da je taj Barnaba 12 Apostol.
Jonatan
Posts: 246
Joined: 25/10/2003 00:00
Contact:

#72

Post by Jonatan »

TIFA29 wrote:
I gdje je Bozije kraljevstvo? Jesu ga vidjeli kada je hram unisten? I kako to da je Jeruzalem unisten (mada se govori o smaku svijeta, ali neka ti bude), a na kraju to biva samo hram u njemu? Da si rekao da je Karthago unisten, ok. :)
Kakvo značenje ima Jeruzalem bez Hrama. Samo uspomena na slavnu povijest Izraela.
TIFA29
Posts: 364
Joined: 09/11/2002 00:00
Contact:

#73

Post by TIFA29 »

Jonatan wrote:Kakvo značenje ima Jeruzalem bez Hrama. Samo uspomena na slavnu povijest Izraela.
TIFA29 wrote: Luka 9:27
"I kazem vam uistinu: Poneki od onih, koji ovdje stoje, nece okusiti smrt, dok ne vide Bozije kraljevstvo."

Mateja 16:28

Zaista vam kazem, neki medju vama, koji ste ovdje, nece umrijeti prije nego sto, vide mene, Sina Covjecega, kako dolazim u kraljevskoj vlasti.

Mateja 24:26- 36
"...Tada ce se na nebu pojaviti znak Sina Covjecjega. Proplakat ce tada svi narodi na zemlji i ugledati Sina Covjecjega kako dolazi na oblacima s velikom moci i slavom.
On ce poslati andjele da saberu njegove izabranike sa svih strana, od svih cetiriju vjetrova, od kraja zemlje do kraja neba.
Ucite iz prispodobe o smokvi. Kad joj na granama izbiju njezni pupovi i kad potjera lisce, znate da je ljeto blizu.
Takodjer, kad vidite da se zbiva sve o cemu sam vam govorio, mozete biti sigurni da je Gospodinov povratak blizu, na samim vratima.
Kazem vam da ovaj narastaj nece proci dok se sve to ne dogodi.
Iz ovih gore citata ti znaci tumacis da se to odnosi samo na unistenje hrama u Jeruzalemu (nesto kao metafora), a ne na smak svijeta. Hajd` dobro. Neka ti bude. :)

Nego, nigdje jos u hriscanskoj literaturi nisam procitao da se je 77. godine Isus ponovo pojavio na Zemlji, i da su ga neki, kojima je sve to pripovjedao prije razapnuca, opet vidjeli i da su tada svi narodi na Zemlji proplakali ugledavsi Njega kako dolazi na oblacima, i da su andjeli sve njegove izabranike sabrali... itd.

P.S: De mi samo jos kazi tu formulu po kojoj znas kada je nesto u Bibliji misljeno i predstavljeno slikovito, a kada je doslovno. :)
Jonatan
Posts: 246
Joined: 25/10/2003 00:00
Contact:

#74

Post by Jonatan »

TIFA29 wrote: P.S: De mi samo jos kazi tu formulu po kojoj znas kada je nesto u Bibliji misljeno i predstavljeno slikovito, a kada je doslovno. :)
Morati ćeš nekoga stručnijeg od mene pitati. Ja sam kazao o onoj simbolici sa uništenjem Hrama.
TIFA29
Posts: 364
Joined: 09/11/2002 00:00
Contact:

#75

Post by TIFA29 »

Ti tvrdis da su gornji citati simbolicni. To valjda onda i znas objasniti zasto je tako.
Post Reply