Trovanje u pomodorinu ?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#101

Post by mIRCerka »

ovo je sve zavjera ovih sto imaju ascinice i pitare....
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14648
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#102

Post by DaysleepeR »

Deset u pola wrote:Pa ovo je bilo i za očekivati s obzirom na način kako prave te sendviče i kako ih prodaju.
Naprave ih unaprijed i onda oni stoje, stoje, stojeeeeeeee i dođeš, kupiš i on samo malo podgrije i........
Preventiva je važna.
Recimo, meni se uvijek gadi kad u "Želji" (ćevabdžinica) vidim kako onaj za roštiljem rukama uzima ćevape sa roštilja i stavlja u somun a druga radnica umjesto da somun prije toga razreže nožem i unutra, ona uredno zavuče prste u somun.
A šečer dolazi na kraju: znate kako stavi luk? Rukom zagrabi luk i ugura ga u somun!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :x :x
Tako da se i tu može očekivati svašta.
Ko zna koliko se desi manjih trovanja a za koja i ne znamo.
Za tvoju informaciju luk ubija bakterije.
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#103

Post by karanana »

Znao sam ja da se tu mutni poslove vode - jebes pizzeriju koja ne radi nedjeljom.
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#104 Re: Trovanje u pomodorinu ?

Post by TheWatcher »

Kid_A wrote:Jel neko ima nekih informacija???
istina je :roll: zatvoren je :( masa raje se otrovala :-) jutros na vjestima kantonalne tv slusam kako je preko 100 ljudi primljeno u bolnicu kosevo al ce kasnije objaviti pravi razlog :roll:
Deset u pola
Posts: 68
Joined: 19/02/2007 11:06
Location: Sarajevo

#105

Post by Deset u pola »

DaysleepeR wrote:
Deset u pola wrote:Pa ovo je bilo i za očekivati s obzirom na način kako prave te sendviče i kako ih prodaju.
Naprave ih unaprijed i onda oni stoje, stoje, stojeeeeeeee i dođeš, kupiš i on samo malo podgrije i........
Preventiva je važna.
Recimo, meni se uvijek gadi kad u "Želji" (ćevabdžinica) vidim kako onaj za roštiljem rukama uzima ćevape sa roštilja i stavlja u somun a druga radnica umjesto da somun prije toga razreže nožem i unutra, ona uredno zavuče prste u somun.
A šečer dolazi na kraju: znate kako stavi luk? Rukom zagrabi luk i ugura ga u somun!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :x :x
Tako da se i tu može očekivati svašta.
Ko zna koliko se desi manjih trovanja a za koja i ne znamo.


Za tvoju informaciju luk ubija bakterije.
Ma znao sam ja da je do mene. :oops:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14648
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#106

Post by DaysleepeR »

Deset u pola wrote:
DaysleepeR wrote:
Deset u pola wrote:Pa ovo je bilo i za očekivati s obzirom na način kako prave te sendviče i kako ih prodaju.
Naprave ih unaprijed i onda oni stoje, stoje, stojeeeeeeee i dođeš, kupiš i on samo malo podgrije i........
Preventiva je važna.
Recimo, meni se uvijek gadi kad u "Želji" (ćevabdžinica) vidim kako onaj za roštiljem rukama uzima ćevape sa roštilja i stavlja u somun a druga radnica umjesto da somun prije toga razreže nožem i unutra, ona uredno zavuče prste u somun.
A šečer dolazi na kraju: znate kako stavi luk? Rukom zagrabi luk i ugura ga u somun!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :x :x
Tako da se i tu može očekivati svašta.
Ko zna koliko se desi manjih trovanja a za koja i ne znamo.
Ti si u pravu totalno, nije ugodno vidjeti kako neko rukama trpa cevape, otvara somun i stavlja luk, pogotovo ako nezna nasu tradiciju.





Za tvoju informaciju luk ubija bakterije.
Ma znao sam ja da je do mene. :oops:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14648
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#107

Post by DaysleepeR »

Deset u pola wrote:
DaysleepeR wrote:
Deset u pola wrote:Pa ovo je bilo i za očekivati s obzirom na način kako prave te sendviče i kako ih prodaju.
Naprave ih unaprijed i onda oni stoje, stoje, stojeeeeeeee i dođeš, kupiš i on samo malo podgrije i........
Preventiva je važna.
Recimo, meni se uvijek gadi kad u "Želji" (ćevabdžinica) vidim kako onaj za roštiljem rukama uzima ćevape sa roštilja i stavlja u somun a druga radnica umjesto da somun prije toga razreže nožem i unutra, ona uredno zavuče prste u somun.
A šečer dolazi na kraju: znate kako stavi luk? Rukom zagrabi luk i ugura ga u somun!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :x :x
Tako da se i tu može očekivati svašta.
Ko zna koliko se desi manjih trovanja a za koja i ne znamo.


Za tvoju informaciju luk ubija bakterije.
Ma znao sam ja da je do mene. :oops:
Ti si u pravu totalno, nije ugodno vidjeti kako neko rukama trpa cevape, otvara somun i stavlja luk, pogotovo ako nezna nasu tradiciju.
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#108

Post by karanana »

DaysleepeR wrote:
Deset u pola wrote:
DaysleepeR wrote:



Za tvoju informaciju luk ubija bakterije.
Ma znao sam ja da je do mene. :oops:
Ti si u pravu totalno, nije ugodno vidjeti kako neko rukama trpa cevape, otvara somun i stavlja luk, pogotovo ako nezna nasu tradiciju.
a sta vi mislite kako se mjesalo fasirano meso za cevape sa hljebom i ostalim zacinima? ok posljednjih godina su kupljene masine za mjesanje. ali, provjereno, prije su u zelji na spratu radila dva "gazacha".
Deset u pola
Posts: 68
Joined: 19/02/2007 11:06
Location: Sarajevo

#109

Post by Deset u pola »

karanana wrote:
DaysleepeR wrote:
Deset u pola wrote: Ma znao sam ja da je do mene. :oops:
Ti si u pravu totalno, nije ugodno vidjeti kako neko rukama trpa cevape, otvara somun i stavlja luk, pogotovo ako nezna nasu tradiciju.
a sta vi mislite kako se mjesalo fasirano meso za cevape sa hljebom i ostalim zacinima? ok posljednjih godina su kupljene masine za mjesanje. ali, provjereno, prije su u zelji na spratu radila dva "gazacha".
E sad si me tuširao. Neću više tamo kročiti. :-) :?
labrusca
Posts: 117
Joined: 10/06/2006 19:40

#110

Post by labrusca »

povrac povrac
bierkof
Posts: 564
Joined: 27/08/2005 14:51

#111

Post by bierkof »

U pomodorinu sam prosle godine redovno jeo. Skoro svaki dan, i onda sam sam primjetio pad kvalitete tih famoznih sendvica. Radnici su bili krajnje drski bezobrazni... Desavalo se da pokupe onaj blok koji ti napisu, i zaborave na sendvic i kasnije ne vjeruju da si platio... :x

Uglavnom, postoji restoran na Marijin Dvoru (nije Tale :lol: ), nalazi se pri vrhu ulice kod same tramvajske stanice (smijer od grada prema Ilidzi), restoran se zove 'dvor' i tamo su pileci sendvici najbolji koje sam ikad probao u zivotu... Nemam nikakvih zamjerki, jedem tamo kad god stignem. I vecina raje koju sam tamo odveo su ostali odusevljeni.
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#112

Post by karanana »

bierkof wrote:U pomodorinu sam prosle godine redovno jeo. Skoro svaki dan, i onda sam sam primjetio pad kvalitete tih famoznih sendvica. Radnici su bili krajnje drski bezobrazni... Desavalo se da pokupe onaj blok koji ti napisu, i zaborave na sendvic i kasnije ne vjeruju da si platio... :x

Uglavnom, postoji restoran na Marijin Dvoru (nije Tale :lol: ), nalazi se pri vrhu ulice kod same tramvajske stanice (smijer od grada prema Ilidzi), restoran se zove 'dvor' i tamo su pileci sendvici najbolji koje sam ikad probao u zivotu... Nemam nikakvih zamjerki, jedem tamo kad god stignem. I vecina raje
Ah da, dvorovi sendvichi su super, i pizze su odlicne. samo je zavuchen i u podrumu i uzmu duze da se naprave posto piletinu i hljeb peku po narudzbi
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#113

Post by ztluhcs »

Ma hranio se ja tamo zadnjih 7-8 godina, ali ovo je samo kap koja je definitivno prelila èa¹u...

Od kvalitete usluge, preko cijene i ponekad stare salate... Bez mene definitivno ubuduæe...

Usra¹e sebi ljudi biznis to je èudo... A bili su meðu najfrekventnijim fast food-ovima u gradu...
pretorianxxl
Posts: 45
Joined: 26/02/2005 12:05
Location: Sarajevo

#114

Post by pretorianxxl »

Dvor definitivno ima najbolji pileći u gradu. Čošak prekoputa policijske stanice na M.Dvoru. Meni je favorit Mutvak i njihov fenomenalni kebab sa sosom koji tako podsjeca na tzatziki. Ova gamad iz Pomodorina ja davno prekrižena u mom adresaru za klopu, a živim odmah prekputa njih. Katastrofalni su bili u zadnje vrijeme. Oni prije svakog velikog odmora u školama, na sata-dva prije naprave stotine tih sendviča koji čekaju i čekaju na svoje žrtve. O kvalitetu koji je bio na samom početku odličan, neću ni da govorim. Piletina sumnjivog kvaliteta, majoneza koja me podjseca na maslo i onaj smrdljivi kupus. Tako je, bar bilo prije par mjeseci kada sam zadnji put pojeo tu "biološku bombu". :x
NejlaH
Posts: 33
Joined: 02/02/2007 11:21

#115

Post by NejlaH »

Evo novih informacija
http://www.sarajevo-x.com/clanak/070511024

Covjece zar ovoliko naroda...ccccc
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#116

Post by rashomon »

Znači nije do piletine?

Pomodorino je kenjkao sa tim sendvičima već godinu dana, cca...Nije mi čudo...

Nisam jeo tamo, taman toliko, kad sam vidio to neko ponašanje koje ljudi već spomenuše.

Pizzeria U2 mi je isto tako higijenski daleko od svih normi, ona u Kulovićevoj...
eeeeeee
Posts: 750
Joined: 02/01/2006 00:06

#117

Post by eeeeeee »

NejlaH wrote:Evo novih informacija
http://www.sarajevo-x.com/clanak/070511024

Covjece zar ovoliko naroda...ccccc
Sta zar ima ovliko naroda :?

Pa u okolini ima 3 skole i ekonomski fakultet, sto firmi, firmica i jos sto raja onako naleti, stoga daj Boze da se na ovoj cifri i zavrsi ne bi me iznenadilo da se broj jos vise i poveca... Zalosno ali istinito
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#118

Post by karanana »

Sad se vidi kolike je on dnevno pare uzimo samo na sendvichima, sigurno proda 500 dnevno x 3 = tisucica i po. a kamo pizze, i picha...? fino, samo nadam se da je ustedio love jer mislim da ce mu posao znatno opasti.
NejlaH
Posts: 33
Joined: 02/02/2007 11:21

#119

Post by NejlaH »

eeeeeee wrote:
NejlaH wrote:Evo novih informacija
http://www.sarajevo-x.com/clanak/070511024

Covjece zar ovoliko naroda...ccccc
Sta zar ima ovliko naroda :?

Pa u okolini ima 3 skole i ekonomski fakultet, sto firmi, firmica i jos sto raja onako naleti, stoga daj Boze da se na ovoj cifri i zavrsi ne bi me iznenadilo da se broj jos vise i poveca... Zalosno ali istinito
Treba mu sad drmnut kaznu da mu se glava okrene, jadni narod
eeeeeee
Posts: 750
Joined: 02/01/2006 00:06

#120

Post by eeeeeee »

karanana wrote:Sad se vidi kolike je on dnevno pare uzimo samo na sendvichima, sigurno proda 500 dnevno x 3 = tisucica i po. a kamo pizze, i picha...? fino, samo nadam se da je ustedio love jer mislim da ce mu posao znatno opasti.
Ma boli me cosak za njegov poso, sta cu mu ja kad je levat toliko zaradjuje i jos cigan skutari na piletini i ko zna kojim namjernicama. Naka tako mu i treba kad je levat i skutor... zao mi je samo ljudi sto se potrovase, a mogli smo biti i mi na njihovim mjestima :x :x :x
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#121

Post by Troll_Happens »

Ja i jaranica isli neki dan po gradu i ona ogladnila i da kupi sendvic od piletine, i kupi nudi mene a ja reko necu imam kuci majka napravila graha :) reko necu da pokvarim rucak. I ona me zove juce kaze ima sve simptome otrovala se fuck j....m ti drzavu. Inace izbjegavam te fast food restorane. Gdje nekad pojedem to je Casper i nigdje vise. A one pekare na ciglanam isto nane mi zatvore ih sanitarci zbog prljavstine i ne higijene i oni plate 2000-3000 kemova i eto ih za sat vremena opet otvoreni i ponovo tushe. bjez onim prljavim rucurdama kad mi daje kifle i sl a onda dira pare fuj gadi mi se... nemam rjeci.
hejter
Posts: 177
Joined: 04/07/2006 15:59

#122

Post by hejter »

eeeeeee wrote:
karanana wrote:Sad se vidi kolike je on dnevno pare uzimo samo na sendvichima, sigurno proda 500 dnevno x 3 = tisucica i po. a kamo pizze, i picha...? fino, samo nadam se da je ustedio love jer mislim da ce mu posao znatno opasti.
Ma boli me cosak za njegov poso, sta cu mu ja kad je levat toliko zaradjuje i jos cigan skutari na piletini i ko zna kojim namjernicama. Naka tako mu i treba kad je levat i skutor... zao mi je samo ljudi sto se potrovase, a mogli smo biti i mi na njihovim mjestima :x :x :x
Ko ga j..e!!!! Kad samo pomislim kako su bezobrazni i drski oni konobari, plus njega kad vidim sav ufuran zgade mi se!!!!!!!! :x :x :x

Tamo sam ostavio sigurno 1000KM i oni konobari znaju da jedem stalno, mislim vidjaju me svaki dan ali nikad ni zdravo da kazu kad me usluzuju!

I hate them! :x :-) :-) :-)
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#123

Post by DONY »

_BosanaC wrote:
sulesavic wrote:Ma, koliko god da je, puno je.

Kakav je to sendvič bio u pitanju? Ako nije do njih, možda je do tog uvezenog materijala za sendviče...
Ja stvarno ne vidim u ovom slucaju kako moze ne biti do njih :roll: Ali, poznajuci nas...
ma i ovo ce biti "po propisima" kao one BEBE na Kosevu... :(
ja drzave i sranja....
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#124

Post by _BosanaC »

Jel' se iko ikada zapitao gdje nabavljaju onu nekakvu majonezu i kantama od po 5-10kg, bez ikakve naljepnice, etikete, icega?
NejlaH
Posts: 33
Joined: 02/02/2007 11:21

#125

Post by NejlaH »

Najnovije

http://www.sarajevo-x.com/
462 pacijenta otrovana hranom u "Pomodorinu"
Post Reply