"Trojka"

Post Reply
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#126 Re: "Četvorka"

Post by Industrialyzer »

Ramo98 wrote: 27/11/2020 14:52
Industrialyzer wrote: 27/11/2020 14:33 Hadzikadic danas malo konkretniji, nadam se da ce biti mudar i pametan jer kao kandidat za Predsjednistvo ispred Cetvorke ima odlicne sanse.
Zasto bi njega cetvorka stavila za kandidata?
Zasto da ne, pa funkcija sama po sebi nije teska, nemas mnogo nadleznosti niti ti je potrebno neko veliko iskustvo u politici. Tip poput Hadzikadica je odlican reprezent za zapadni svijet, mnoga vrata bi mu bila otvorena i sigurno da bi dobro obavljao taj dio posla.

A imidz novog lica, uspjesnog zapadnog covjeka je odlicna reklama za Cetvorku.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#127 Re: "Četvorka"

Post by putokaz1 »

Neka Hvala
Ja bi prihvatio Denisa Bećirevića kao zajedničkog kandidata,Danisa Tanovića,Murisa Memića
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#128 Re: "Četvorka"

Post by bunk »

"Trojka"
Ovo kako je krenulo naredni na redu je ns pa onda sdp :lol:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#129 Re: "Četvorka"

Post by JoseMujica »

Ambula wrote: 27/11/2020 15:39 Cinjenica da cetvorka mora pridobiti ljude koji mogu nastupati kao diplomate u visokoj politici. Logicno, imaju manjak takvih ljudi jer nisu bili na vlasti u visokoj politici. Takav se postaje ili ucescem u politici na tom nivou il bavljenjem poslom u inostranstvu koje ukljucuje neku vrstu posla sa diplomatama.

U ovom trenutku mi ne pada napamet puno ljudi takvog kalibra ali vjerujem da ce se profilisat u narednim godinama.
ako pošalju na državni nivo ikoga ko ne zna beknut engleskog neka se samozatvore
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66024
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#130 Re: "Četvorka"

Post by _BataZiv_0809 »

Hadzikadica niposto. Guja u njedrima i novi Komsic u najavi.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#131 Re: "Četvorka"

Post by General War »

_BataZiv_0809 wrote: 27/11/2020 21:07 Hadzikadica niposto. Guja u njedrima i novi Komsic u najavi.
PA nisu vala ni ovi neki Bizmarci...sve bivsi SDA pitomci, plus Pedja.
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#132 Re: "Četvorka"

Post by konektovan »

Ovi iz cetvorke, sto se tice kantona Sa, ako u naredne dvije godine ne zakrpe rupe na svim ulicama, ne saniraju one rupetine uz tramvajske sine,..nek ne racunaju na moj glas. Eto... :mrgreen:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#133 Re: "Četvorka"

Post by Nivelacija »

konektovan wrote: 27/11/2020 23:23 Ovi iz cetvorke, sto se tice kantona Sa, ako u naredne dvije godine ne zakrpe rupe na svim ulicama, ne saniraju one rupetine uz tramvajske sine,..nek ne racunaju na moj glas. Eto... :mrgreen:
Sto se mene tice neka nastave djelovanja ne dalje od Stupske petlje 😂
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#134 Re: "Četvorka"

Post by Veigar »

General War wrote: 27/11/2020 22:36
_BataZiv_0809 wrote: 27/11/2020 21:07 Hadzikadica niposto. Guja u njedrima i novi Komsic u najavi.
PA nisu vala ni ovi neki Bizmarci...sve bivsi SDA pitomci, plus Pedja.
I Pedja je SDA pitomac samo krije. :D
saale
Posts: 1397
Joined: 08/07/2008 13:39

#135 Re: "Četvorka"

Post by saale »

4 u skupštini NE POSTOJI, NBL nema ni jednog zastupnika :-) :run:
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#136 Re: "Četvorka"

Post by kluz franjo »

Zastupnici u Skupštini Kantona Sarajevo okupljeni oko "Četvorke" kao što se i očekivali danas su izglasali nepovjerenje aktuelnoj kantonalnoj vladi.
#4714 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Tema je još uvijek zaključana pa moram ovako kopirati.
Izvod iz forumske diskusije od prije godinu dana.
izvrsni direktor wrote: ↑
11/12/2019 21:17
Kako ce traziti kada moraju imati u potpisu 18 da bi mogli trazit glasanje o povjerenju vladi?
Prpa.ba wrote: ↑
11/12/2019 21:24
Ne moraju, te izmjene Skupstinskog poslovnika nisu usvojene zbog trzavica tokom sjednice vec su upucene na javnu raspravu i nisu se vise nikad vratile u Skupstinu na finalno izglasavanje. SBB i DF bi to oborili vec tada, ovako se iskoristilo priliku da se ipak nesto odradi u ne-SDA ministarstvima Vlade KS i da se napravi razlika.

Inace, nova vecina ce biti pravo tanka, jedva 19 ruku, ali nije ni cilj raditi, cilj je sprijeciti Cetvorku u kontekstu nadolazecih lokalnih izbora i sprijeciti kompletan pad donjeg dijela vertikale.

Cak i u retrospektivi, uvlacenje i SBB i DF je bio mudar potez. Dobili smo minimalno godinu dana drugog i drugacijeg, cak i uz kompromise, tipa to da je SDA i dalje bila u ministarstvima zdravstva, borackih pitanja, zavodu za izgradnju, kulturi itd. Kao sto rekoh, kampanje za sljedece izborne cikluse se same pisu, pa ko zna neka ih iskoristi. :-D
Post by kluz franjo » 11/12/2019 21:38
Upravo tako. Ja sam bio skeptičan i da će se sastaviti, a da ne pričam o drugim stvarima.
Ako ih sruše - a ja da sam na mjestu 4-orke, sada bih istjerao željkovce i fahrovce na čistac - to je najbolja stvar koja se sa aspekta lokalnih izbora mogla desiti za SDP/NS/NIP i Hadžibajrića.
Ako ih sruše, za godinu dana ide nova rekonstrukcija vlade i povratak 4-orke.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#137 Re: "Četvorka"

Post by bunk »

I sad cekamo novi petak 13.
:mrgreen:
Saim se.
Sretno.
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#138 Re: "Četvorka"

Post by kluz franjo »

Ti baš mazohista...
:mrgreen:
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#139 Re: "Četvorka"

Post by bunk »

:lol:
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#140 Re: "Četvorka"

Post by Dozer »

Sve je ovo bilo vise nego ocekivano i jasno da ce se desiti. "Narod zna" se pretvorilo u pravu istinu, samo sto u SDA nisu racunali na to da ce se taj slogan okrenuti protiv njih samih.

Ali, sve se ovo krcka vec par zadnjih godina, a gledajuci istoriju pada podrske gradjana prema SDA (na svakim izborima cca. 5% vec 15-ak godina), ovaj rezultat je samo logicni slijed tog pada.
Bilo je samo pitanje vremena kada ce SDA dozivjeti ovakav debakl, a tome mogu zahvaliti iskljucivo sebi samima.

Tolika kolicina nesposobnosti, nehtijenja, nemara, a pogotovo omalovazavanja i vrijedjanja gradjana kroz razne afere i javne lazi ljudima u oci, a sto se desava vec 30 godina, i sto je sve rezultiralo enormnom pljackom u pozadini, naprosto je moralo biti kaznjeno.

Ja vec godinama govorim da ce njihov pad na lokalnom nivou biti neminovan, ali i ne samo to, nego i da ce to biti pocetak kraja vladavine "svete" ENV matrice koja se ogleda u simbiozi SDA-HDZ-SNSD, koji su cinili jedan kompletan tronozac. Ovaj lom jedne noge tronosca, i napuknuce druge noge (Dodick), sasvim su jasan znak da se tronozac prevrce (cemu svjedoci i jasno vidljiva nervoza kod Dodicka, ali i Covica)
Godinama govorim i da se ovo treba desiti bas u Sarajevu, kao najvecem i najjacem gradu, a sto ce onda posluziti kao primjer svima ostalima.
I upravo se to i desilo.

Na Cetvorki je sada da za naredne dvije godine odradi nimalo zahvalan i lagan posao, a koji MORA podrazumijevati neke vrlo bolne i nepopularne stvari.
Drugim rijecima, ako zaista misle da svima ovdje naprave nesto bolje, nekakvo bolje i radno i zivotno okruzenje, rezovi kojie moraju napraviti neminovno moraju pogoditi dio stanovnika KS. I to ce u bar 70% slucajeva biti SDA glasacko tijelo. Ovdje prvenstveno mislim na one koji su se naselili ovdje uz bespravnu gradnju.
S druge strane, ako se cetvorka zaista ne bude zadala u sveobuhvatne promjene u KS i ako sve sto budu radili po pitanju najvecih problema (zagadjenje, zdravstvo, infrastruktura, ViK, GRAS) i dalje budu samo formalne i kozmeticke, time ce sami sebi iskopati rupu u koju ce upasti na opstim izborima 2022.
A time ce, nazalost, opet otvoriti vrata povratku ovih nehljeba koje konacno skinusmo nakon predugih i prezalosnih 30 godina...
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#141 Re: "Četvorka"

Post by JoseMujica »

Dozer wrote: 30/11/2020 12:02 Sve je ovo bilo vise nego ocekivano i jasno da ce se desiti. "Narod zna" se pretvorilo u pravu istinu, samo sto u SDA nisu racunali na to da ce se taj slogan okrenuti protiv njih samih.

Ali, sve se ovo krcka vec par zadnjih godina, a gledajuci istoriju pada podrske gradjana prema SDA (na svakim izborima cca. 5% vec 15-ak godina), ovaj rezultat je samo logicni slijed tog pada.
Bilo je samo pitanje vremena kada ce SDA dozivjeti ovakav debakl, a tome mogu zahvaliti iskljucivo sebi samima.

Tolika kolicina nesposobnosti, nehtijenja, nemara, a pogotovo omalovazavanja i vrijedjanja gradjana kroz razne afere i javne lazi ljudima u oci, a sto se desava vec 30 godina, i sto je sve rezultiralo enormnom pljackom u pozadini, naprosto je moralo biti kaznjeno.

Ja vec godinama govorim da ce njihov pad na lokalnom nivou biti neminovan, ali i ne samo to, nego i da ce to biti pocetak kraja vladavine "svete" ENV matrice koja se ogleda u simbiozi SDA-HDZ-SNSD, koji su cinili jedan kompletan tronozac. Ovaj lom jedne noge tronosca, i napuknuce druge noge (Dodick), sasvim su jasan znak da se tronozac prevrce (cemu svjedoci i jasno vidljiva nervoza kod Dodicka, ali i Covica)
Godinama govorim i da se ovo treba desiti bas u Sarajevu, kao najvecem i najjacem gradu, a sto ce onda posluziti kao primjer svima ostalima.
I upravo se to i desilo.

Na Cetvorki je sada da za naredne dvije godine odradi nimalo zahvalan i lagan posao, a koji MORA podrazumijevati neke vrlo bolne i nepopularne stvari.
Drugim rijecima, ako zaista misle da svima ovdje naprave nesto bolje, nekakvo bolje i radno i zivotno okruzenje, rezovi kojie moraju napraviti neminovno moraju pogoditi dio stanovnika KS. I to ce u bar 70% slucajeva biti SDA glasacko tijelo. Ovdje prvenstveno mislim na one koji su se naselili ovdje uz bespravnu gradnju.
S druge strane, ako se cetvorka zaista ne bude zadala u sveobuhvatne promjene u KS i ako sve sto budu radili po pitanju najvecih problema (zagadjenje, zdravstvo, infrastruktura, ViK, GRAS) i dalje budu samo formalne i kozmeticke, time ce sami sebi iskopati rupu u koju ce upasti na opstim izborima 2022.
A time ce, nazalost, opet otvoriti vrata povratku ovih nehljeba koje konacno skinusmo nakon predugih i prezalosnih 30 godina...
impresioniran sam tvojim entuzijazmom :kakoste:
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#142 Re: "Četvorka"

Post by Dozer »

Do sad sam bio u pravu. Vidjecemo za dalje...
Last edited by Dozer on 30/11/2020 20:01, edited 1 time in total.
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#143 Re: "Četvorka"

Post by Osim_13 »

Na njima je sve.
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#144 Re: "Četvorka"

Post by Nero Histrion »

kluz franjo wrote: 30/11/2020 11:31
Zastupnici u Skupštini Kantona Sarajevo okupljeni oko "Četvorke" kao što se i očekivali danas su izglasali nepovjerenje aktuelnoj kantonalnoj vladi.
#4714 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Tema je još uvijek zaključana pa moram ovako kopirati.
Izvod iz forumske diskusije od prije godinu dana.
izvrsni direktor wrote: ↑
11/12/2019 21:17
Kako ce traziti kada moraju imati u potpisu 18 da bi mogli trazit glasanje o povjerenju vladi?
Prpa.ba wrote: ↑
11/12/2019 21:24
Ne moraju, te izmjene Skupstinskog poslovnika nisu usvojene zbog trzavica tokom sjednice vec su upucene na javnu raspravu i nisu se vise nikad vratile u Skupstinu na finalno izglasavanje. SBB i DF bi to oborili vec tada, ovako se iskoristilo priliku da se ipak nesto odradi u ne-SDA ministarstvima Vlade KS i da se napravi razlika.

Inace, nova vecina ce biti pravo tanka, jedva 19 ruku, ali nije ni cilj raditi, cilj je sprijeciti Cetvorku u kontekstu nadolazecih lokalnih izbora i sprijeciti kompletan pad donjeg dijela vertikale.

Cak i u retrospektivi, uvlacenje i SBB i DF je bio mudar potez. Dobili smo minimalno godinu dana drugog i drugacijeg, cak i uz kompromise, tipa to da je SDA i dalje bila u ministarstvima zdravstva, borackih pitanja, zavodu za izgradnju, kulturi itd. Kao sto rekoh, kampanje za sljedece izborne cikluse se same pisu, pa ko zna neka ih iskoristi. :-D
Post by kluz franjo » 11/12/2019 21:38
Upravo tako. Ja sam bio skeptičan i da će se sastaviti, a da ne pričam o drugim stvarima.
Ako ih sruše - a ja da sam na mjestu 4-orke, sada bih istjerao željkovce i fahrovce na čistac - to je najbolja stvar koja se sa aspekta lokalnih izbora mogla desiti za SDP/NS/NIP i Hadžibajrića.
Ako ih sruše, za godinu dana ide nova rekonstrukcija vlade i povratak 4-orke.
Citam sve ovo - kolega, impresioniran sam, svaka tebi cast. :thumbup:
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#145 Re: "Četvorka"

Post by jefff »

I? Četvorka puca po savovima?
Aida_Beba
Posts: 536
Joined: 24/11/2020 02:27

#146 Re: "Četvorka"

Post by Aida_Beba »

jefff wrote: 01/12/2020 15:51 I? Četvorka puca po savovima?
NIP i Naša Stranka vuku četvorku prema naprijed, SDP i NLB su ti vise kao privjesci, u najgorem slucaju bit ce trojka ma da i u to cisto sumnjam buduci da se radi o lokalnom SDP-u
EME91
Posts: 344
Joined: 13/05/2018 20:28
Location: https://zdravljeizdravzivot.com/

#147 Re: "Četvorka"

Post by EME91 »

Elmedin Konakovic će na kraju ići sa SDA , kako stvari stoje . Nema sa kim izgleda . Mogu mislit što mu se sada mota po glavi :-) :-) :-)
Hadzibajrića je svukao u ravan , a isti izgubio sve osim Starog grada. Konakovic će ugasiti ljevicu. Jedini kvalitet i autentičnost ima NS kojoj želim što više autonomije, i što bolje izborne rezultate.
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#148 Re: "Četvorka"

Post by Osim_13 »

:lol:
Ambula
Posts: 283
Joined: 20/11/2020 14:41

#149 Re: "Četvorka"

Post by Ambula »

Pa za ocekivat je da NIP i NS dodatno porastu na konto SDP ali bojim se da to nece biti dovoljno za neke njihove vlade i sigurno da postoji mogucnost neke "nuzne" koalicije sa SDA nakon izbora 2020.
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#150 Re: "Četvorka"

Post by Veigar »

Ambula wrote: 01/12/2020 17:08 Pa za ocekivat je da NIP i NS dodatno porastu na konto SDP.
Nema šanse da se to dogodi, pogotovo za NiP.
Post Reply