"Trojka"

Post Reply
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#1 "Trojka"

Post by Industrialyzer »

Mislim da bi dobro bilo imati temu za ovu koaliciju, da se ne rasipaju komentari po pojedinacnim temama. Taman mozemo uporedo pratiti sta i kako rade stranke i koliko su stvarno "svi za jednog, jedan za sve"

Ako postoji tema, brisite :)
Last edited by Industrialyzer on 28/03/2021 19:26, edited 1 time in total.
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#2 Re: "Četvorka"

Post by putokaz1 »

Jedna euforička,valjda zasad pozitivna,koalicija u Gradu Sarajevu i Ilidži,s lijepim stvarima ali i greškama koje će ih koštati ako ne 2020 onda sigurno 2022.
Velika euforija obično dovede do Tresla se gora rodio se MIŠ
Vidjet ćemo nakon dobrog rezultata,kad se izbore završe ko će ostat trojka, ko će uz SDA itd
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#3 Re: "Četvorka"

Post by Industrialyzer »

Ovdje smatram da bi SDP mogao napraviti problem, najslabija su karika. Nadam se da ce NiP i NS ojacati dovoljno da ih ovi ne mogu ucjenjivati.

Adnan Delic odlican :thumbup:
Škobo Habu
Posts: 8940
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#4 Re: "Četvorka"

Post by Škobo Habu »

Industrialyzer wrote: 19/10/2020 11:19 Ovdje smatram da bi SDP mogao napraviti problem, najslabija su karika. Nadam se da ce NiP i NS ojacati dovoljno da ih ovi ne mogu ucjenjivati.

Adnan Delic odlican :thumbup:
Od svih stranaka koji participiraju u "Četvorki", Nikšićev SDP vuće najviše afera, a kadrovski su na opštinskim nivoima - taraba.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#5 Re: "Četvorka"

Post by Industrialyzer »

Škobo Habu wrote: 19/10/2020 11:26
Industrialyzer wrote: 19/10/2020 11:19 Ovdje smatram da bi SDP mogao napraviti problem, najslabija su karika. Nadam se da ce NiP i NS ojacati dovoljno da ih ovi ne mogu ucjenjivati.

Adnan Delic odlican :thumbup:
Od svih stranaka koji participiraju u "Četvorki", Nikšićev SDP vuće najviše afera, a kadrovski su na opštinskim nivoima - taraba.
Ali opet, ogromna infrastruktura i baza glasaca...

Hoce li Mandic imati kampanju ili da se ne umara bezveze? :lol:
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#6 Re: "Četvorka"

Post by MUNAFIK »

Škobo Habu wrote: 19/10/2020 11:26
Industrialyzer wrote: 19/10/2020 11:19 Ovdje smatram da bi SDP mogao napraviti problem, najslabija su karika. Nadam se da ce NiP i NS ojacati dovoljno da ih ovi ne mogu ucjenjivati.

Adnan Delic odlican :thumbup:
Od svih stranaka koji participiraju u "Četvorki", Nikšićev SDP vuće najviše afera, a kadrovski su na opštinskim nivoima - taraba.
Pa SDP je kao i SDA... Nema tu neke sad razlike. 2010 godine su uzeli izbore i na doslovno svakom mjestu su pokazali da su isti kao SDA, a bili su i gori... Ovdje je sva nada na NIPu i NS i principima oko kojih su se okupili.

Samo treba insistirat na principima da se toga drze i bit ce dobro.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#7 Re: "Četvorka"

Post by Dozer »

Ako se cetvroka bude ponasala kao prije nego ih ovi uhljupi srusise, onda se SDA i ostatku kamarile crno pise 2022.

Vec godinama govorim da je lokalni nivo baza svega, temelj, i da se upravo na njemu pokazuje i dokazuje ko, sta i koliko moze, zna, i najbitnije - hoce.

Ako cetvorka bude radila kako treba, i narod to vidi i shvati, pomesce SDA 2022. i sa kantonalnog i federalnog nivoa. Tako i trea da bude, jer su ovi za proteklih 30 godina sasvim zorno pokazali sta i koliko znaju, mogu i hoce.
Upravo je ovoga najveci strah SDA & ENV Co., jer ako narod jednom vidi i shvati da neko moze i hoce puno bolje od njih, jasno im je da odose u istoriju. Tacnije na njeno smetljiste, jer tamo i pripadaju.

Kako i sam Bakir rece nedavno (kao da je mene citirao odavde) - sve ovo stoji na 3 noge, i ako jedna pukne, i ostale dvije ce pasti.

Ja godinama vec govorim da SDA-HDZ i SNSD/SDS imaju stalne dogovore ispod stola kako bi odrzali etno-nacionalisticki tronozac na vlasti. Sve se oni dogovaraju. I kad ce se svadjati, i oko cega, i ko ce zapoceti svadju. I uredno pomazu jendi druge kada to zatreba, sve u cilju odrzavanja stanja.

I svi zajedno imaju samo jedan cilj - da odrze sve tri noge tronosca na kojem pociva ova maloumna BiH i njena erno-nacional-vjerska (ENV) matrica.

Svi oni vrlo dobro znaju da pucanje samo jedne noge vodi padu tronosca. Logicno, jer nijedan tronozac ne moze stajati na dvije noge. Zato se i zove tronozac.
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#8 Re: "Četvorka"

Post by putokaz1 »

Pa kakvo prebacivanje lokalne koalicije na SBK HNK nemoze 4 ni do TZ :bih:
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#9 Re: "Četvorka"

Post by Dozer »

Moci ce.

Poenta i jeste odnekud krenuti. Zasto ne od glavnog i najveceg grada u drzavi? Dvije godine su sasvim dovoljno vremena da se pokaze sta se hoce, i da li se to moze.
Ako ovi to uspiju, mislim da ce TZ, ali i ZE i Krajina to vrlo rado prihvatiti.

Medjutim, ako se Cetvorka bude ponasala slicno ovima, da se stvari koje se rade vide samo u izbornim godinama (a sve samo kako bi se potrosio planirani budzet, citaj: kako bi se poklepalo), sami ce sebi iskopati rupu.

Jbt, gledam AP od Tarcina, zatvorena strana prema Sarajevu dobrih 5 km. Ko se voza tuda, vjerovatno se kao i ja pita - sta ce popravljati/ rekonstruisati...? Cesta sasvim dobra. Nema drugo objasnjenja nego voo sto napisah iznad - da se potrosi lova iz budzeta, tj. da se poklepa.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#10 Re: "Četvorka"

Post by Industrialyzer »

MUNAFIK wrote: 19/10/2020 11:32
Škobo Habu wrote: 19/10/2020 11:26
Industrialyzer wrote: 19/10/2020 11:19 Ovdje smatram da bi SDP mogao napraviti problem, najslabija su karika. Nadam se da ce NiP i NS ojacati dovoljno da ih ovi ne mogu ucjenjivati.

Adnan Delic odlican :thumbup:
Od svih stranaka koji participiraju u "Četvorki", Nikšićev SDP vuće najviše afera, a kadrovski su na opštinskim nivoima - taraba.
Pa SDP je kao i SDA... Nema tu neke sad razlike. 2010 godine su uzeli izbore i na doslovno svakom mjestu su pokazali da su isti kao SDA, a bili su i gori... Ovdje je sva nada na NIPu i NS i principima oko kojih su se okupili.

Samo treba insistirat na principima da se toga drze i bit ce dobro.
Apsolutno, mi ovo zovemo cetvorka (mada je NBL simbolicno tu), ali ovo je duet kojeg izvode NS i Dino Konakovic. Trenutno pokazuju da su sjajan tandem, odlicno se dogovaraju, djeluju, nema sujete. A ocigledno je da imaju obraza i morala. Samo da ostanu ovakvi i da jos vise ojacaju.
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#11 Re: "Četvorka"

Post by El_comadante »

treba im dati šansu. e onda pratiti da li će sve pokvariti ili će nešto i uraditi
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#12 Re: "Četvorka"

Post by El_comadante »

Industrialyzer wrote: 19/10/2020 17:25
MUNAFIK wrote: 19/10/2020 11:32
Škobo Habu wrote: 19/10/2020 11:26

Od svih stranaka koji participiraju u "Četvorki", Nikšićev SDP vuće najviše afera, a kadrovski su na opštinskim nivoima - taraba.
Pa SDP je kao i SDA... Nema tu neke sad razlike. 2010 godine su uzeli izbore i na doslovno svakom mjestu su pokazali da su isti kao SDA, a bili su i gori... Ovdje je sva nada na NIPu i NS i principima oko kojih su se okupili.

Samo treba insistirat na principima da se toga drze i bit ce dobro.
Apsolutno, mi ovo zovemo cetvorka (mada je NBL simbolicno tu), ali ovo je duet kojeg izvode NS i Dino Konakovic. Trenutno pokazuju da su sjajan tandem, odlicno se dogovaraju, djeluju, nema sujete. A ocigledno je da imaju obraza i morala. Samo da ostanu ovakvi i da jos vise ojacaju.
i NBL dobrinosi mimo SG. recimo očekujem barem 3 čovjek u OV centar i isto toliko u NS dole je Haris Selmanović. jedino su tanki u NG.
herzegowac
Posts: 146
Joined: 01/01/2019 19:03

#13 Re: "Četvorka"

Post by herzegowac »

Sve super, samo mi nije jasno zasto vuku mrtvaca zvanog SDP. Samo ce ih zeznuti kasnije i otici sa SDA. Neka propadnu sami, ne treba ih drzati na zivotu.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8125
Joined: 25/05/2013 23:49

#14 Re: "Četvorka"

Post by apsidejzi »

herzegowac wrote: 19/10/2020 22:29 Sve super, samo mi nije jasno zasto vuku mrtvaca zvanog SDP. Samo ce ih zeznuti kasnije i otici sa SDA. Neka propadnu sami, ne treba ih drzati na zivotu.
Nisu otisli sa SDA kad su DF i SBB otisli.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#15 Re: "Četvorka"

Post by RunnerX »

herzegowac wrote: 19/10/2020 22:29 Sve super, samo mi nije jasno zasto vuku mrtvaca zvanog SDP. Samo ce ih zeznuti kasnije i otici sa SDA. Neka propadnu sami, ne treba ih drzati na zivotu.
Zato što je najjača opoziciona stranka koja je 2018. uzela 140 hiljada glasova, SDP nikad neće propasti. Imaju milion mana, ali su uvijek bili jedina alternativa kojoj sigurno možeš dati glas znajući da neće otići sa SDA, za razliku od svih ostalih.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2627
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#16 Re: "Četvorka"

Post by Ja_Ja »

Bilo bi bolje da su otisli. SDP se nikada nije reformirao. Imali su onaj mali ali dobro uvjezbani privid reforme ali u sustini nije bilo promjena. To se vidi i preko ovog koketiranja sa SBB-om o ulasku u vladu KS. Tanki su, vole zavrnut i samo mogu biti problem NS, NIP-u i NBL. Btw..i SDP je bio sa SDA, tako da ta ne stoji.
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#17 Re: "Četvorka"

Post by putokaz1 »

4 postoji samo u dijelu KS
Gledajući KS ,najjači je NIP,pa NS itd
Ali gledajući ostatak BH najjači je SDP pa NBL pa NS a NIPa nema
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#18 Re: "Četvorka"

Post by Styling »

putokaz1 wrote: 20/10/2020 00:00 4 postoji samo u dijelu KS
Gledajući KS ,najjači je NIP,pa NS itd
Ali gledajući ostatak BH najjači je SDP pa NBL pa NS a NIPa nema
Ne zaboravi da NiP ove godine prvi put izlazi na lokalne izbore.
User avatar
shbc
Posts: 3325
Joined: 20/07/2012 12:13

#19 Re: "Četvorka"

Post by shbc »

RunnerX wrote: 19/10/2020 23:28
herzegowac wrote: 19/10/2020 22:29 Sve super, samo mi nije jasno zasto vuku mrtvaca zvanog SDP. Samo ce ih zeznuti kasnije i otici sa SDA. Neka propadnu sami, ne treba ih drzati na zivotu.
Zato što je najjača opoziciona stranka koja je 2018. uzela 140 hiljada glasova, SDP nikad neće propasti. Imaju milion mana, ali su uvijek bili jedina alternativa kojoj sigurno možeš dati glas znajući da neće otići sa SDA, za razliku od svih ostalih.
I ne bas. 2010. je pokazatelj necega sasvim drugog. SDP se odrzao na zivotu ciscenjem iznutra (iako tu jos ima PUNO posla), sto su ideoloski najcisca ljevica i "nasljednici" Tita. Tek su u posljednje vrijeme postali jedna od opcija kojoj mozes dati glas znajuci da nece otici SDA, i to pretezno u Sarajevu. Po drugim gradovima i kantonima jos uvijek nisi 100% siguran sa njima. Od stranaka koje duze vrijeme egzistiraju, jedina sigurna opcija (od svog osnivanja) je NS. NiP jeste trenutno, ali nije na duze staze. Ako se ikada SDA ocisti bracnog para Causesku i njihovih poltrona, Konakovic ce vrlo rado sa njima.
Škobo Habu
Posts: 8940
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#20 Re: "Četvorka"

Post by Škobo Habu »

RunnerX wrote: 19/10/2020 23:28
Zato što je najjača opoziciona stranka koja je 2018. uzela 140 hiljada glasova, SDP nikad neće propasti. Imaju milion mana, ali su uvijek bili jedina alternativa kojoj sigurno možeš dati glas znajući da neće otići sa SDA, za razliku od svih ostalih.
To je bilo 2018. godine.

Sačekaćemo još malo, pa da onda vidimo šta je od boldanog tačno.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#21 Re: "Četvorka"

Post by Industrialyzer »

Ako se SDA zaista jednog dana ocisti od kriminala i korupcije (utopija, znam) onda postojanje NiPa i takve SDA nema svrhu. Ideoloski potpuno isti, NiP nastao zbog kriminala u vrhu SDA i bez tog elementa je logicno ocekivati da idu skupa. Mada, to je zaista naucna fantastika i da se desi, nece sigurno u narednih 10 godina.

Kakve su sanse da Aljoaa povuce nekog od zastupnika za sobom? I generalno, kakva ce njegova uloga biti u svemu ovome?!

Kad gledam Hadzifejzovica, naucio sam da dosta vise treba obratiti paznju na njegova pitanja nego na odgovore gosta jer uvijek se tu nesto krije. I mnogo glasno povezuje Konakovica i Camparu, i siguran sam da ce doci, ako nista, do neformalnih pregovora jer nikome nije u cilju da Campi osnuje stranku jer se glasovi rasipaju, a biracko tijelo je isto.
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#22 Re: "Četvorka"

Post by malakh »

Industrialyzer wrote: 20/10/2020 10:15 Ako se SDA zaista jednog dana ocisti od kriminala i korupcije (utopija, znam) onda postojanje NiPa i takve SDA nema svrhu. Ideoloski potpuno isti, NiP nastao zbog kriminala u vrhu SDA i bez tog elementa je logicno ocekivati da idu skupa. Mada, to je zaista naucna fantastika i da se desi, nece sigurno u narednih 10 godina.
nip je nastao zbog cijeg kriminala? konkretno, imena? to bih volio da znam.

evo ja cu poceti. huso cesir, osoba sa kojom je dino dosao u sukob nakon smjene nezira hadzica sa direktorske pozicije u viku i nakon raskrinkavanja hubijara.

sljedeci na listi je aljosa campara, osoba koja je tekstove pisala protiv dine, nakon sto je napustio sda, a sve zbog prisnijeg odnosa seke i dine. famozna njegova izjava protiv dine, "puno melje, malo zita daje".

ti nastavi dalje.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#23 Re: "Četvorka"

Post by Industrialyzer »

malakh wrote: 20/10/2020 10:43
Industrialyzer wrote: 20/10/2020 10:15 Ako se SDA zaista jednog dana ocisti od kriminala i korupcije (utopija, znam) onda postojanje NiPa i takve SDA nema svrhu. Ideoloski potpuno isti, NiP nastao zbog kriminala u vrhu SDA i bez tog elementa je logicno ocekivati da idu skupa. Mada, to je zaista naucna fantastika i da se desi, nece sigurno u narednih 10 godina.
nip je nastao zbog cijeg kriminala? konkretno, imena? to bih volio da znam.

evo ja cu poceti. huso cesir, osoba sa kojom je dino dosao u sukob nakon smjene nezira hadzica sa direktorske pozicije u viku i nakon raskrinkavanja hubijara.

sljedeci na listi je aljosa campara, osoba koja je tekstove pisala protiv dine, nakon sto je napustio sda, a sve zbog prisnijeg odnosa seke i dine. famozna njegova izjava protiv dine, "puno melje, malo zita daje".

ti nastavi dalje.

Zar je potrebno nabrajati imena koja Dino spominje u svakom TV nastupu? Kadrovska rjesenja preko kojih nije mogao i zelio preci.

A sta ako okosnicu SDA budu cinili ljudi kao sto je Zvizdic? U tom slucaju NiP nije potreban.
User avatar
shbc
Posts: 3325
Joined: 20/07/2012 12:13

#24 Re: "Četvorka"

Post by shbc »

Industrialyzer wrote: 20/10/2020 10:15 Ako se SDA zaista jednog dana ocisti od kriminala i korupcije (utopija, znam) onda postojanje NiPa i takve SDA nema svrhu. Ideoloski potpuno isti, NiP nastao zbog kriminala u vrhu SDA i bez tog elementa je logicno ocekivati da idu skupa. Mada, to je zaista naucna fantastika i da se desi, nece sigurno u narednih 10 godina.

Kakve su sanse da Aljoaa povuce nekog od zastupnika za sobom? I generalno, kakva ce njegova uloga biti u svemu ovome?!

Kad gledam Hadzifejzovica, naucio sam da dosta vise treba obratiti paznju na njegova pitanja nego na odgovore gosta jer uvijek se tu nesto krije. I mnogo glasno povezuje Konakovica i Camparu, i siguran sam da ce doci, ako nista, do neformalnih pregovora jer nikome nije u cilju da Campi osnuje stranku jer se glasovi rasipaju, a biracko tijelo je isto.
Ne bih ja rekao da su Konakovic i NiP nastali kao odgovor na kriminal i korupciju, te da i sami bisu podlozni istim. Ovdje je vise stvar sto su Bakir i Sebija poceli da pretjeruju zavodjenjem diktature i strahovlade u SDA i prikupljanjem svih poluga moci u svoje ruke. Tu je raskol nastao. Odlaskom njih dvoje Konakovic ce vrlo rado opet sa SDA. Nije da tako nesto i krije.

A postojace itekako i jedni i drugi. Tesko da bi se Kifla odrekao odlicne pozicije da trazi vise za sebe. Jedino da dodje do ponovnog ujedinjenja, ali sa njim na vrhu.
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#25 Re: "Četvorka"

Post by Styling »

shbc wrote: 20/10/2020 12:25
Industrialyzer wrote: 20/10/2020 10:15 Ako se SDA zaista jednog dana ocisti od kriminala i korupcije (utopija, znam) onda postojanje NiPa i takve SDA nema svrhu. Ideoloski potpuno isti, NiP nastao zbog kriminala u vrhu SDA i bez tog elementa je logicno ocekivati da idu skupa. Mada, to je zaista naucna fantastika i da se desi, nece sigurno u narednih 10 godina.

Kakve su sanse da Aljoaa povuce nekog od zastupnika za sobom? I generalno, kakva ce njegova uloga biti u svemu ovome?!

Kad gledam Hadzifejzovica, naucio sam da dosta vise treba obratiti paznju na njegova pitanja nego na odgovore gosta jer uvijek se tu nesto krije. I mnogo glasno povezuje Konakovica i Camparu, i siguran sam da ce doci, ako nista, do neformalnih pregovora jer nikome nije u cilju da Campi osnuje stranku jer se glasovi rasipaju, a biracko tijelo je isto.
Ne bih ja rekao da su Konakovic i NiP nastali kao odgovor na kriminal i korupciju, te da i sami bisu podlozni istim. Ovdje je vise stvar sto su Bakir i Sebija poceli da pretjeruju zavodjenjem diktature i strahovlade u SDA i prikupljanjem svih poluga moci u svoje ruke. Tu je raskol nastao. Odlaskom njih dvoje Konakovic ce vrlo rado opet sa SDA. Nije da tako nesto i krije.

A postojace itekako i jedni i drugi. Tesko da bi se Kifla odrekao odlicne pozicije da trazi vise za sebe. Jedino da dodje do ponovnog ujedinjenja, ali sa njim na vrhu.
Ne bih se slozila s tobom.
Post Reply