Tri republike: RS, HR HB & Islamska republika Bosna

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
arzuhal

Tri republike: RS, HR HB & Islamska republika Bosna

Post by arzuhal » 17/05/2016 14:07

Na tragu ovoga što neki dan reče Daniel Serwer kako USA nikada neće dozvoliti stvaranje trećeg, hrvatskog entiteta u BiH kako ne bi i da ne došlo (naime, to je ključni razlog, inače bi bilesi dopustili i ne bi imali ništa protiv :mrgreen: ) do stvaranja jednog entiteta kojim dominiraju bh. muslimani, a što bi vodilo radikalizaciji tih muslimana, itd.

Dakle najveći je politički i sigurnosni strah Zapada, USA i EU, da ne dođe do stvaranja nekakve Republike Islamske u BiH ili od BiH, od njenih ostataka.

Srbi većinski žele da sačuvaju Republiku Srpsku i nije nezavisnost RS-a nužna opcija.

(Hercegovački) Hrvati na čelu s HDZ-om Herceg-Bosne (ne znam šta će im ono BiH u nazivu, mimkrije radi, šta li...) žele najmanje nekakvu Hrvatsku Teritorijalnu Izbornu Jedinicu makar, a da imaju nešto takvo kao što je RS, e to bi bilo ispunjenje najvlažnijih snova, potpuno institucionalno uskrsnuće Hrvatske Republike Herceg-Bosne.

U takvom odnosu želja i strahova, smatram da bi jedan od najpatriotskijih projekata za BiH i njenu državnost bilo osnivanje nekakve, hajmojenazvat, islamističke partije, recimo IRK (Islamski Radikalni Krug :mrgreen: ), koji bi se zalagao za preustroj BiH tako da se BiH uredi kao konfederacija labavo povezanih triju republika: Republike Srpske, Hrvatske Republike Herceg-Bosne i Islamske Republike Bosne.

Uz prigodan statut stranke i programske ciljeve koji bi mogli okupiti solidan broj članova i glasača, te uz snažnu podršku najjačih i najbrojnijih hrvatskih i srpskih stranaka u BiH, takva jedna islamistička stranka bi mogla uraditi više na jačanju BiH kao države nego sve ove tzv. probosanske i patriotske stranke koje maslaju u muzu narod decenijama.

Jer držim da bi tek tada vidjeli angažman Amerike i Evrope na jačanju BiH i njenom putu ka EU, NATO i ostalim vražijim materama...

Šta vi mislite?

Connaisseur Karlin

Re: Tri republike: RS, HR HB & Islamska republika Bosna

Post by Connaisseur Karlin » 17/05/2016 14:23

prvo samprovjerila da li si temu otvorio na pdf razne teme ili pod pdf politika :D

Zamisli takvu drzavu ,u kojoj tri drzavice,odrzavaju relacije sa vanjskom poitikom. :lol: Prakticno bi bile kontorlisane izvana. :D

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 17/05/2016 14:24

arzuhal wrote:Na tragu ovoga što neki dan reče Daniel Serwer kako USA nikada neće dozvoliti stvaranje trećeg, hrvatskog entiteta u BiH kako ne bi i da ne došlo (naime, to je ključni razlog, inače bi bilesi dopustili i ne bi imali ništa protiv :mrgreen: ) do stvaranja jednog entiteta kojim dominiraju bh. muslimani, a što bi vodilo radikalizaciji tih muslimana, itd.

Dakle najveći je politički i sigurnosni strah Zapada, USA i EU, da ne dođe do stvaranja nekakve Republike Islamske u BiH ili od BiH, od njenih ostataka.

Srbi većinski žele da sačuvaju Republiku Srpsku i nije nezavisnost RS-a nužna opcija.

(Hercegovački) Hrvati na čelu s HDZ-om Herceg-Bosne (ne znam šta će im ono BiH u nazivu, mimkrije radi, šta li...) žele najmanje nekakvu Hrvatsku Teritorijalnu Izbornu Jedinicu makar, a da imaju nešto takvo kao što je RS, e to bi bilo ispunjenje najvlažnijih snova, potpuno institucionalno uskrsnuće Hrvatske Republike Herceg-Bosne.

U takvom odnosu želja i strahova, smatram da bi jedan od najpatriotskijih projekata za BiH i njenu državnost bilo osnivanje nekakve, hajmojenazvat, islamističke partije, recimo IRK (Islamski Radikalni Krug :mrgreen: ), koji bi se zalagao za preustroj BiH tako da se BiH uredi kao konfederacija labavo povezanih triju republika: Republike Srpske, Hrvatske Republike Herceg-Bosne i Islamske Republike Bosne.

Uz prigodan statut stranke i programske ciljeve koji bi mogli okupiti solidan broj članova i glasača, te uz snažnu podršku najjačih i najbrojnijih hrvatskih i srpskih stranaka u BiH, takva jedna islamistička stranka bi mogla uraditi više na jačanju BiH kao države nego sve ove tzv. probosanske i patriotske stranke koje maslaju u muzu narod decenijama.

Jer držim da bi tek tada vidjeli angažman Amerike i Evrope na jačanju BiH i njenom putu ka EU, NATO i ostalim vražijim materama...

Šta vi mislite?

Ako primate ateiste, odo pustit bradu. :D Ili more i bez brade? Da kazem da sam je obrijao kada smo isli za BL neki dan? :D

Zanimljiva ideja.

Ako EU ne smetaju dvije nesekularne tvorevine, tj. pravoslavna dzamahirija i katolibanija, onda bi bio red da i BiH muslimani imaju san o svojoj vjerskoj drzavi. :D Sto da ne, ako cemo vec ganjati tu neku kolektivnu jednakost... :D

Samo je bitan tajming. Bilo bi dobro imati takvu politicku opciju kao babarogu... Sto se vise kurce i opstruiraju ulazak u EU i NATO, samo vi vise pumpali tu opciju. :lol:

tandmand

Post by tandmand » 17/05/2016 14:28

arzuhal wrote:U takvom odnosu želja i strahova, smatram da bi jedan od najpatriotskijih projekata za BiH i njenu državnost bilo osnivanje nekakve, hajmojenazvat, islamističke partije, recimo IRK (Islamski Radikalni Krug :mrgreen: ), koji bi se zalagao za preustroj BiH tako da se BiH uredi kao konfederacija labavo povezanih triju republika: Republike Srpske, Hrvatske Republike Herceg-Bosne i Islamske Republike Bosne.

Takav preustroj BiH, za koji bi se teoretski zalagala tkzv. IRK uopće ne bi bio u bošnjačkom interesu, jer bi podrazumijevao Republiku Srpsku u granicama koje sada jesu. RS bi postao samostalniji. Ono za šta bi se ta stranka tkzv. IRK (Islamski Radikalni Krug) trebala zalagati je konačna podjela BiH, gdje bi se formirala "Islamska republika Bosna" koja bi bila pravni sljedbenik BiH, a dijelovima RS i HZHB bi se dopustilo pripajanje maticama uz velike teritorijalne ustupke. Teritorija te IRB ne bi trebala biti manja od Slovenije koja ima približno isto stanovnika kao što je broj Bošnjaka u BiH. Ako bi ovakva ideja dobila i minoran broj sljedbenika, USA/EU bi snažno zavrnuli ruke svim etničkim liderima, te "preko noći" napravili građansku BiH.

arzuhal

Post by arzuhal » 17/05/2016 14:30

Ljubinka, ti odmah na ono najnevažnije u svemu: zamišljaš stvarno postojanje te tri republike zajedno...Najvažnija stvar je, barem koja mene zanima, šta misliš o pokretanju takve ideje, o osnivanju nekakve islamsitičke partije koja bi to provela (a da bi našla podršku kod srpskih i hrvatskih partija, to ne sumnjamo, jel), koja bi radila baš na onome što, barem deklarativno, USA i EU nikako ne žele na tlu Evrope :mrgreen:

Jer međunarodna zajednica (pot tim mislimo na Zapad), koja je skrojila luđačku košulju Dejtona i ostavila nas da se patimo u limbu zacementiranih i zatrovanih etno-nacionalnih odnosa bez snage da išta uradimo na normalizaciji i države i društva, neće ništa posebno uraditi (a može, ima mehanizme, ima moć, ima snagu, sve ima da učini mnogo više za dobro svih nas, tamam nas ništa ne pitali).

Možda bi ih trebalo podstaknuti malo, malo ih aktivirati, okuražiti, a? Možda im treba dati malo više povoda za neki snažniji i odlučniji angažman, malo ubrzati usporene procese?

daddy-kool

Post by daddy-kool » 17/05/2016 14:32

Premali smo mi i nebitni da se kurčimo na takav način, međutim ima istine da postoji evropska islamofobija prema Bošnjacima. Nije njih strah da ćemo mi ovdje imati nekakvu islamsku republiku nego da ćemo biti most raznoraznim migracijama iz muslimanskih zemalja prema EU. Zato se ovdje razni trzaju na smanjenje prepreka dolaska arapa ili npr izbjeglica muslimana. E, to bi već mogla biti zanimljiva karta za igru. (vidi pod Turska)

arzuhal

Post by arzuhal » 17/05/2016 14:33

Alfons Kauders wrote:
arzuhal wrote:Na tragu ovoga što neki dan reče Daniel Serwer kako USA nikada neće dozvoliti stvaranje trećeg, hrvatskog entiteta u BiH kako ne bi i da ne došlo (naime, to je ključni razlog, inače bi bilesi dopustili i ne bi imali ništa protiv :mrgreen: ) do stvaranja jednog entiteta kojim dominiraju bh. muslimani, a što bi vodilo radikalizaciji tih muslimana, itd.

Šta vi mislite?

Ako primate ateiste, odo pustit bradu. :D Ili more i bez brade? Da kazem da sam je obrijao kada smo isli za BL neki dan? :D

Zanimljiva ideja.

Ako EU ne smetaju dvije nesekularne tvorevine, tj. pravoslavna dzamahirija i katolibanija, onda bi bio red da i BiH muslimani imaju san o svojoj vjerskoj drzavi. :D Sto da ne, ako cemo vec ganjati tu neku kolektivnu jednakost... :D

Samo je bitan tajming. Bilo bi dobro imati takvu politicku opciju kao babarogu... Sto se vise kurce i opstruiraju ulazak u EU i NATO, samo vi vise pumpali tu opciju. :lol:

Ako bih se ja pitao, svi islamistički ateisti, sa ili bez brade, su dobrodošli, i u partiju i u IR Bosnu :thumbup: Naime, tajna je u tome što islamizam, s jedne strane, i nema nešto posebno s vjerom islamom, a s druge strane treba nam samo kao politička ideja i babaroga, tako da su svi nadareni ljudi potrebni, da se stvar raspuše što više :mrgreen:

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 17/05/2016 14:34

tandmand wrote:
arzuhal wrote:U takvom odnosu želja i strahova, smatram da bi jedan od najpatriotskijih projekata za BiH i njenu državnost bilo osnivanje nekakve, hajmojenazvat, islamističke partije, recimo IRK (Islamski Radikalni Krug :mrgreen: ), koji bi se zalagao za preustroj BiH tako da se BiH uredi kao konfederacija labavo povezanih triju republika: Republike Srpske, Hrvatske Republike Herceg-Bosne i Islamske Republike Bosne.

Takav preustroj BiH, za koji bi se teoretski zalagala tkzv. IRK uopće ne bi bio u bošnjačkom interesu, jer bi podrazumijevao Republiku Srpsku u granicama koje sada jesu. RS bi postao samostalniji. Ono za šta bi se ta stranka tkzv. IRK (Islamski Radikalni Krug) trebala zalagati je konačna podjela BiH, gdje bi se formirala "Islamska republika Bosna" koja bi bila pravni sljedbenik BiH, a dijelovima RS i HZHB bi se dopustilo pripajanje maticama uz velike teritorijalne ustupke. Teritorija te IRB ne bi trebala biti manja od Slovenije koja ima približno isto stanovnika kao što je broj Bošnjaka u BiH. Ako bi ovakva ideja dobila i minoran broj sljedbenika, USA/EU bi snažno zavrnuli ruke svim etničkim liderima, te "preko noći" napravili građansku BiH.

S takvim programom bi bez problema nagurao na 100,000-150,000 glasova vec na prvim izborima, bez ikakvih problema.

Ne znam sta bi imali kome "zavrtati" ruku. Srbi i Hrvati imaju takve politicke opcije vec decenijama, i nikom nista. :D Ha ja, more i Bakir bit sultan/kalif il neki kurac, ko ga jebe, bitna je fotelja, a ne titula. :D

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 17/05/2016 14:36

arzuhal wrote:
Ako bih se ja pitao, svi islamistički ateisti, sa ili bez brade, su dobrodošli, i u partiju i u IR Bosnu :thumbup: Naime, tajna je u tome što islamizam, s jedne strane, i nema nešto posebno s vjerom islamom, a s druge strane treba nam samo kao politička ideja i babaroga, tako da su svi nadareni ljudi potrebni, da se stvar raspuše što više :mrgreen:

Kako ce imati vjere kad ce ti pola glasova doci od ateista? Nema veze, mrze i nas, a ionako ne znaju nista o islamu, pa bi im mogli prodavat muda pod bubrege jos koju stotinu godina (kad vec ovih 400 i kusur nisu skontali da zapravo i nismo muslimani, ne vjerujem da bi to skontali za 5 ili 10 godina, ma sta da uradimo).

Evo ja pristajem, pod uslovom da dobijem neku poziciju. Ne u drzavnoj sluzbi, ne treba mi to, vec hocu da budem efendija il reis. :D

arzuhal

Post by arzuhal » 17/05/2016 14:39

Alfons Kauders wrote:
arzuhal wrote:

Kako ce imati vjere kad ce ti pola glasova doci od ateista? Nema veze, mrze i nas, a ionako ne znaju nista o islamu, pa bi im mogli prodavat muda pod bubrege jos koju stotinu godina (kad vec ovih 400 i kusur nisu skontali da zapravo i nismo muslimani, ne vjerujem da bi to skontali za 5 ili 10 godina, ma sta da uradimo).

Evo ja pristajem, pod uslovom da dobijem neku poziciju. Ne u drzavnoj sluzbi, ne treba mi to, vec hocu da budem efendija il reis. :D

O tome ti i pričam: ja sam isilovac za onog iskompleksiranog blentu s Poskoka bez obzira na sve, šta onda ima neki John da ima pojma o vjernicima ili nevjernicima, koga je to briga, važna je ideja, simbolika, furka...Ukinuti odmah vjeronauku u školama a uvesti Opštenarodnu odbranu i pirotehniku.

muha_sa

Post by muha_sa » 17/05/2016 14:39

mogul ja okujsat :?

da se vratimo tradiciji i ukinemo ove zvucnike sa mLogo decibela :D

nemojte me samo pitat hocul imat kuveta popet se na munaru :lol:

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 17/05/2016 14:41

muha_sa wrote:mogul ja okujsat :?

da se vratimo tradiciji i ukinemo ove zvucnike sa mLogo decibela :D

nemojte me samo pitat hocul imat kuveta popet se na munaru :lol:

E to bi bio odlican prvi potez!

Rekli bi da su zvucnici na dzamijama "novotarije" i da se moramo vratiti korijenima. Nek se penju efendije, sta fali, ako nista, malo rekreacije...

(Zapravo bi na taj nacin samo omogucili ljudima laksi san, ali ko bi to skonto?)

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 17/05/2016 14:44

arzuhal wrote:
Alfons Kauders wrote:
arzuhal wrote:

O tome ti i pričam: ja sam isilovac za onog iskompleksiranog blentu s Poskoka bez obzira na sve, šta onda ima neki John da ima pojma o vjernicima ili nevjernicima, koga je to briga, važna je ideja, simbolika, furka...Ukinuti odmah vjeronauku u školama a uvesti Opštenarodnu odbranu i pirotehniku.

Vjeronauk je svakako davno trebalo ukinuti... Ne zato sto nisam vjernik, vec zato sto je beskoristan... :D Fol sva djeca idu na vjeronauk, a poslije skole pravac kladionica i diler, bas se vidi taj moralni iskorak novih generacija :D

Bolje je da prekvalifikujemo vjeroucitelje za neki drugi posao. Zapravo, za bilo koji drugi, jer mi ne pada na pamet nista beskorisnije od predavanja predmeta u kojem svi ucenici moraju dobiti peticu, a zna se da niko od njih niti zna niti vjeruje u ono sto ih uce. :D Mislim, da se ne lazemo... :D

Ovo za pirotehniku je malcice previse. :D

arzuhal

Post by arzuhal » 17/05/2016 14:46

Kažu naši nacionalisti da su ideje multikulturalizma i multietničkih stranaka prošlost, da su to ublehe i da se iza toga samo kriju težnje za majorizacijom većinskih anroda nad manjim, pod krinkom građanstva i sl. Vidimo kako to taljavo ide kod SDP-a, DF-a i ostalih...

E, sad, jedino je komično kod tih bolesnih nacionalističkih umova što bi oni prvo jednu teritoriju totalno izaprali od svega osim jednog naroda a onda je nazvali: republikom. Kad imaš samo jedan narod onda ga rahat pretvoriš u građane, tad su ti svi jednaki i tako nacionalisti postaju - građani.

Stoga treba snažno krenuti u ostvarivanje ciljeva i udariti temelje IRK-u, uz podršku najjačih i sasvim legitimnih hrvatskih i srpskih predstavnika, i krenuti u misiju ravnu osvajanju Marsa: udaranju temelja prvoj islamskoj republici na tlu Evrope :thumbup:

GeeTnT

Post by GeeTnT » 17/05/2016 15:06

Hajmo malo o autoru teme....Kako bi bilo da ga raskomadamo u 3 dijela i npr. glavu damo RS-u (gdje i pripada, ruke i noge Hr HB, a trup posaljemo Sebiji na obskure do formiranja islamske republike...

Imal ko protiv?

BHCluster

Post by BHCluster » 17/05/2016 15:10

Treba promijenit naslov u "Tri republike: Pravoslavna Republika Srpska, Katolicka Republika HB & Islamska republika Bosna".

tututuuuu

Post by tututuuuu » 17/05/2016 15:10

Jesu ti Amerikanci ogavni. Samo su se oni u stanju ovako otvoreno bahato postaviti kako oni nesto nece dopustiti u drugoj drzavi, nazivno neovisnoj. A kod ljudi prkos upravo radi kad im se neko postavi na ovakav nacin, i na kraju citava zemlja ispasta. I to jos otvoreno kazu da nije razlog nista drugo do njihov interes i njihov strah od neceg.

tututuuuu

Post by tututuuuu » 17/05/2016 15:13

Alfons Kauders wrote:

Vjeronauk je svakako davno trebalo ukinuti... Ne zato sto nisam vjernik, vec zato sto je beskoristan... :D Fol sva djeca idu na vjeronauk, a poslije skole pravac kladionica i diler, bas se vidi taj moralni iskorak novih generacija :D

Bolje je da prekvalifikujemo vjeroucitelje za neki drugi posao. Zapravo, za bilo koji drugi, jer mi ne pada na pamet nista beskorisnije od predavanja predmeta u kojem svi ucenici moraju dobiti peticu, a zna se da niko od njih niti zna niti vjeruje u ono sto ih uce. :D Mislim, da se ne lazemo... :D

Ovo za pirotehniku je malcice previse. :D

ja sam zamalo izgubio godinu zbog vjeronauka. Svaku godinu prolazio s "dovoljan", 2. :mrgreen: Jedan od rijetkih kom je vjeronauk kvario prosjek. :D Sto opet nikako nije u redu. :D

bh.tornjak

Post by bh.tornjak » 17/05/2016 15:17

smijem se kladit da je ovo vec postalo tema pod nazivom:

konacno su pale maske,Bosnjaci traze Islamsku republiku... :lol: :lol: :lol:

arzuhal

Post by arzuhal » 17/05/2016 15:19

tututuuuu wrote:Jesu ti Amerikanci ogavni. Samo su se oni u stanju ovako otvoreno bahato postaviti kako oni nesto nece dopustiti u drugoj drzavi, nazivno neovisnoj. A kod ljudi prkos upravo radi kad im se neko postavi na ovakav nacin, i na kraju citava zemlja ispasta. I to jos otvoreno kazu da nije razlog nista drugo do njihov interes i njihov strah od neceg.

Nisu ogavni, zašto? Pa oni su o/smislili i trenutni državno-političko-pravni okvir za BiH, ovo je država koju su smislili Amerikanci, nisu državljani BiH htjeli ovakvu BiH. Zato se tu ne radi o, recimo, američkomuplitanju u pitanja BiH, to je samo sasvim logičan i prirodan tok, da razmatraju svoje djelo, da im se nešto ne sviđa pa hoće da promijene, da zahtijevaju od onih koji žive u njihovom djelu da radi onako kako njima paše i sl.

arzuhal

Post by arzuhal » 17/05/2016 15:20

bh.tornjak wrote:smijem se kladit da je ovo vec postalo tema pod nazivom:

konacno su pale maske,Bosnjaci traze Islamsku republiku... :lol: :lol: :lol:

...a tu bi najzanimljivija stvar bila to što bi ama baš sve maske pale pa bi hrvatske i srpske stranke podržale jedan takav projekat :mrgreen:

arzuhal

Post by arzuhal » 17/05/2016 15:24

GeeTnT wrote:Hajmo malo o autoru teme....Kako bi bilo da ga raskomadamo u 3 dijela i npr. glavu damo RS-u (gdje i pripada, ruke i noge Hr HB, a trup posaljemo Sebiji na obskure do formiranja islamske republike...

Imal ko protiv?

Smiri doživljaj ;-)

madner

Post by madner » 17/05/2016 15:26

Mislim da se strah od islamizacije debelo precjenjuje u Teheranu. SDA je ta stranka, to je njihov program, samo nisu bas previse posveceni ideologiji. :D

starisalko

Post by starisalko » 17/05/2016 15:30

arzuhal wrote:
GeeTnT wrote:Hajmo malo o autoru teme....Kako bi bilo da ga raskomadamo u 3 dijela i npr. glavu damo RS-u (gdje i pripada, ruke i noge Hr HB, a trup posaljemo Sebiji na obskure do formiranja islamske republike...

Imal ko protiv?

Smiri doživljaj ;-)

Sebiji poslat autorov kurac

GeeTnT

Post by GeeTnT » 17/05/2016 15:33

arzuhal wrote:

Imal ko protiv?

Smiri doživljaj ;-)

Cijenim tvoje visoko misljenje o Bosnjacima, ali sam siguran da kad bi se popeo na binu i pred masom Bosnjaka predlozio usmeno islamsku republiku da bi vjerovatno rest svog zivota osjecao svaku klimatsku promjenu...

Post Reply