Tri pitanja Rent a car automatik, taxy, burek

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Zemeok
Posts: 14
Joined: 14/06/2014 17:15

#1 Tri pitanja Rent a car automatik, taxy, burek

Post by Zemeok »

Pozdrav, par pitanja.
Gledam na netu I nema bas mnogo automatika u opcijama za rent a car u Sarajevu za nas "Ozije" ...ko moze preporuciti povoljno rentanje auta za 16 dana automatic ..
Drugo pitanje, taxy od Aerodrom do Zenice koliko kosta? Za 4 osobe.
I trece pitanje: Prije rata na Bascarsiji je bila buregdzinica AKSARAJ ... sad se tu neki suveniri prodaju... Gdje se moze pojesti onakav burek ovih dana u Sarajevu?
Hvala
Zemeok
Posts: 14
Joined: 14/06/2014 17:15

#3 Re: Tri pitanja Rent a car automatik, taxy, burek

Post by Zemeok »

Pa hvala, ima nesto tu sto me interesuje , jedan karava, I mjenjac I automatic ai cijena je onako, skoro prihvatljiva pa ako se daju cjenkati na 16 - 18 dana, mozda I jeftinije...

Niko nezna za taxy cijenu I za burekdzinice?
Ciaos
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#4 Re: Tri pitanja Rent a car automatik, taxy, burek

Post by Kal El »

Hoćeš rent-a-car u Sarajevu,a pitaš koliko je taxi od Aerodroma do Zenice..što ne odeš sa tim iznajmljenim autom?
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#5 Re: Tri pitanja Rent a car automatik, taxy, burek

Post by Matijevic_Vlado »

Kal El wrote:Hoćeš rent-a-car u Sarajevu,a pitaš koliko je taxi od Aerodroma do Zenice..što ne odeš sa tim iznajmljenim autom?
logicno :mrgreen: :mrgreen:
Zemeok
Posts: 14
Joined: 14/06/2014 17:15

#6 Re: Tri pitanja Rent a car automatik, taxy, burek

Post by Zemeok »

i "jope'" ovaj ... hahaha opet me nasmijastse...sto rece Dzuro, grohotom se smijem ...
Da pojasnim:
Pa eto ovako, cijela familija dolazi u Rajvosa oko 11 navece...umorni nikakvi nenaspavani s prtljagom... a stanovacemo u Zenici.. znaci plan je dodji to vece do Zen'ce odmori se do ponedjeljka, pa onda u Sarajevo nazad po rent a car deal ... a onda Bosnoooo Moooja lijepa divna i milaaaaaa .... Znaci nema rent a car u ponoc otvoren nighe u sarajevu?
Cao
User avatar
drndalo
Posts: 22823
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#7 Re: Tri pitanja Rent a car automatik, taxy, burek

Post by drndalo »

Trebalo bi na aerodromu da ima neko od agencija da radi, posebno ako mu se auto naruci ranije...
User avatar
Optimist
Posts: 13657
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#8 Re: Tri pitanja Rent a car automatik, taxy, burek

Post by Optimist »

Primero.ba, ako bude slobodan automatik, dostavit ce ti ga na aerodrom u zeljeno vrijeme.
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#9 Re: Tri pitanja Rent a car automatik, taxy, burek

Post by Koshpa »

skoro svi rent-a car na aerodromu rade do 23h.

Avis

budget itd...

Samo treba uraditi rezervaciju auta
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#10 Re: Tri pitanja Rent a car automatik, taxy, burek

Post by rajvosa^ »

Ja sam na aerodromu rentao par puta od Hyundai na par dana automatik. Takodje Virtus rent a car. par puta. Od ostalih mi je bilo tesko naci automatik, a zvao sam kamaru sto su raja ovdje postavljala linkove. Burek - meni kod komše na Pofalićima zakon. :D
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#11 Re: Tri pitanja Rent a car automatik, taxy, burek

Post by ilkbahar »

I moja preporuka, kada rentas tog automatika obavezno kroz grad vozi minimalno 100 km na sat, i ako ne pokupis bar dva pjesaka ne vracaj se u dijasporu. sta ces valja i suvenir ponijeti, inace propade ti godisnji u bosni miloj, lijepoj gizdavoj.
yoyo13
Posts: 1021
Joined: 05/05/2014 19:18

#12 Re: Tri pitanja Rent a car automatik, taxy, burek

Post by yoyo13 »

koliko kosta odprilike 15 - 20ak dana iznajmljivanja nekog automatika...
User avatar
drndalo
Posts: 22823
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#13 Re: Tri pitanja Rent a car automatik, taxy, burek

Post by drndalo »

Tomos automatik 3s mozes dobiti za cca. 200 KM/20 dana... :mrgreen:
Zemeok
Posts: 14
Joined: 14/06/2014 17:15

#14 Re: Tri pitanja Rent a car automatik, taxy, burek

Post by Zemeok »

Draga gospodo, hvala vam na komentarima, bas ste me nasmijali malko..ovako, da vas obavijestim, od automatika sam odustao, ma mislim od iznajmljivanja auta uopce. Vise razloga, raja ludo vozi, meni nije do razmisljanja vozi desnom a navikao lijevom stranom, putevi puni rupa u gradovima gdje posjecujemo...znaci, taxy zakon!....jedan kombi taxy nas je prije sedam dana odvezao za zenicu trazio 80 maraka ja dao stojanku, plus covjek mi posudio 50 maraka domacih para da kupim za stan flashirane vode, djeci sokova, sta ja znam, pa smo i to uracunali jer sam samo australijske dollare imao, kontam ga opet angazovati za dvadeset dana za put nazad do aerodroma i napisati finu preporuku na njegovoj pik stranici prijevoz firme. Bureke smo jeli ispod sacha na Bascarsiji opet danas akobogda.... samo mi malo cudno bilo, ma sta malo, puno, sto raja smije pushiti cigare gdje se jede,,mal povratio nisam...takodje curica sto vaga bureke baca ih na vagu zahrdzalo ono, nema papir ili nesto tako..uh...inace, Sarajevo predivno u globalu, raja fina, optimizam, Bosna...odmor za dushu...idemo dalje...zivjeli...
Post Reply