Trg Kameni Spavac!?

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#1 Trg Kameni Spavac!?

Post by Chischo »

Eno, zavrsili su ga prije neki dan,
sta mislite? Ja mislim da ce biti isti kao i prije,
kad polome one sijalice, klupe i ukrase...
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#2

Post by amrino »

Ne znam- nisam ga vidjela uzivo- samo malo sam uspjela zraknut na "Svako dobro BiH" :D
Ali koliko sam skontala- jos nije dovrsen...fale oni neki stakleni talasi...sta znam.
Ma neka se renovirao- onako je bio bas...ofucan. Samo pod hitno ukloniti one crvene trafike s onog mjesta i rijesiti "pisaone" oko Bosanke- jer se nemere dahnut u krugu od dvaes metara od smrada!
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#3

Post by dr.iver »

šminka, ali nekvalitetna :roll:
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#4

Post by trinaesti »

treba traziti javnu listu troskova na trgu.

ulozeno je oko 1,5 miliona maraka?

rok zavrsetka radova je probijen, a jos uvijek, ni nakon otvaranja trg nije dovrsen. dakle, ko je ovdje lud???

onda ko je taj ko je odredio da se onih 7-8 klupa poreda kao u skoli. gdje su klupe u ostalom dijelu trga? jel to sad moderno sjedit ko u skoli? ne kontam?

fontana u centru trga vec pusta vodu okolo, lajsne koje svijetle pune su vlage i vec ih pola ne radi. drvo kojim je prekriven jedan dio stepenista vec se izvitoperilo.

pa *ebo ga zakon kakvi su to materijali??? mnogo skupi, sudeci po cijeni trga.
Mislilac
Posts: 270
Joined: 21/08/2004 21:42

#5

Post by Mislilac »

trinaesti wrote:treba traziti javnu listu troskova na trgu.

ulozeno je oko 1,5 miliona maraka?

rok zavrsetka radova je probijen, a jos uvijek, ni nakon otvaranja trg nije dovrsen. dakle, ko je ovdje lud???

onda ko je taj ko je odredio da se onih 7-8 klupa poreda kao u skoli. gdje su klupe u ostalom dijelu trga? jel to sad moderno sjedit ko u skoli? ne kontam?

fontana u centru trga vec pusta vodu okolo, lajsne koje svijetle pune su vlage i vec ih pola ne radi. drvo kojim je prekriven jedan dio stepenista vec se izvitoperilo.

pa *ebo ga zakon kakvi su to materijali??? mnogo skupi, sudeci po cijeni trga.
Slažem se... Na žalost prejeftino izgleda za 1,5 MILIONA KM.
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#6

Post by dr.iver »

trinaesti wrote:
pa *ebo ga zakon kakvi su to materijali??? mnogo skupi, sudeci po cijeni trga.
pa kupili su od tih para nesto trenerki, lopti i patika za Sportsko Drustvo Akcija.... :roll:
sportman
Posts: 20
Joined: 05/08/2007 23:13
Location: Ze

#7 Re: Trg Kameni Spavac!?

Post by sportman »

Chischo wrote:Eno, zavrsili su ga prije neki dan,
sta mislite? Ja mislim da ce biti isti kao i prije,
kad polome one sijalice, klupe i ukrase...
Postavili su nadzornu kameru, vidjet cemo kako funkcionise. Kamera se nalazi na stubu pored VF picerije... Ima slika na http://www.zenicki.com .

Koliko se moze iz nacrta skontati, stakleni spomenik bi trebao biti postavljen na ovu fontanu, a voda bi se trebala slijevati niz njega... Vidjet cemo vec kad se zavrsi kako ce to izgledati...
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#8 Re: Trg Kameni Spavac!?

Post by sulesavic »

Chischo wrote:Eno, zavrsili su ga prije neki dan,
sta mislite? Ja mislim da ce biti isti kao i prije,
kad polome one sijalice, klupe i ukrase...
Opæina je, kako javlja onaj Avazov dopisnik ¹to i blog ima, demantirala da je izgradnja trga zavr¹ena...
Silver_surfer
Posts: 42
Joined: 21/06/2007 21:40

#9

Post by Silver_surfer »

trg jos uvijek nije zavrsen ima jos poslova na njemu a takodje nije zavrsen ni sredisnji dio koji ce ciniti spomenik koji jos nije zavrsen i koji ce se naknadno postaviti... a inace nije lose samo su onu fontanu mogli malo bolju napraviti...ali ako raja bude cuvala, sto cisto sumnjam, bice ono super
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#10

Post by amrino »

Nama 1.5 milion zvuci ono WOW- ali raspitajte se malo koliko kosta npr. jedna ulicna svjetiljka ili....ona podna rasvjeta....pa ce vam se sve samo kasti...
Sto se tice radova- sta god da se pravi- mora se poslije popravljati...ispravljati se greske i propusti- pa u danasnje vrijeme je tesko nac postenog molera da ti stan okreci u bijelo kako treba a kamo li sta drugo...
Ne treba biti previse kriticki raspolozen i docekivati sve odmah na noz. Najvise smo krivi mi sto ne znamo da cuvamo ni ono vec napravljeno...
Bit ce to OK.
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#11

Post by trinaesti »

greska je samo sto je otvoreno prije zavrsetka radova...
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#12

Post by amrino »

trinaesti wrote:greska je samo sto je otvoreno prije zavrsetka radova...
Pa morala se snimati "Svako dobro Bosno i Hercegovino" :D
Mislilac
Posts: 270
Joined: 21/08/2004 21:42

#13

Post by Mislilac »

Ispravka...

Budžet za izgradnju trga kameni spavač je iznosi cca 950.000 KM.

Dakle, manje od spomenutog.. Al' doći će to sa svim "popravcima" na 1,5... :-?
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#14

Post by dr.iver »

amrino wrote:Nama 1.5 milion zvuci ono WOW- ali raspitajte se malo koliko kosta npr. jedna ulicna svjetiljka ili....ona podna rasvjeta....pa ce vam se sve samo kasti...
Sto se tice radova- sta god da se pravi- mora se poslije popravljati...ispravljati se greske i propusti- pa u danasnje vrijeme je tesko nac postenog molera da ti stan okreci u bijelo kako treba a kamo li sta drugo...
Ne treba biti previse kriticki raspolozen i docekivati sve odmah na noz. Najvise smo krivi mi sto ne znamo da cuvamo ni ono vec napravljeno...
Bit ce to OK.
ti mora da si sekretarica u sportskom drustvu "Akcija"
kako se drugdje moze napraviti da to pristojno izgleda barem godinu dana, bez dijelova da otpadaju, bez proljevanja vode sa fontane lijevo i desno, sta je to svjetsko cudo ili????
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#15

Post by sulesavic »

Fuckin' trg jo¹ nije otvoren!
Mislilac
Posts: 270
Joined: 21/08/2004 21:42

#16

Post by Mislilac »

sulesavic wrote:Fuckin' trg još nije otvoren!
Jesi siguran? Otvoreno je ono... Ima dva mjeseca. Pardon, "završeno"... :-)
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#17

Post by amrino »

dr.iver wrote:
amrino wrote:Nama 1.5 milion zvuci ono WOW- ali raspitajte se malo koliko kosta npr. jedna ulicna svjetiljka ili....ona podna rasvjeta....pa ce vam se sve samo kasti...
Sto se tice radova- sta god da se pravi- mora se poslije popravljati...ispravljati se greske i propusti- pa u danasnje vrijeme je tesko nac postenog molera da ti stan okreci u bijelo kako treba a kamo li sta drugo...
Ne treba biti previse kriticki raspolozen i docekivati sve odmah na noz. Najvise smo krivi mi sto ne znamo da cuvamo ni ono vec napravljeno...
Bit ce to OK.
ti mora da si sekretarica u sportskom drustvu "Akcija"
kako se drugdje moze napraviti da to pristojno izgleda barem godinu dana, bez dijelova da otpadaju, bez proljevanja vode sa fontane lijevo i desno, sta je to svjetsko cudo ili????
Haj reci gdje to "drugdje" ?!

cuj sekretarica?! :? Kakva je to komunikacija majke ti?
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#18

Post by trinaesti »

ne proljeva se voda iz fontane. nego djecurlija non stop pokusavaju rukama zacepiti onih osam rupa iz koji izvire voda, pa kvase sve okolo. to je to.

trg jos nije dovrsen. prema tome sacekajte da se zavrsi.
Mislilac
Posts: 270
Joined: 21/08/2004 21:42

#19

Post by Mislilac »

Dakle, nije organizovano "zvanično" otvorenje..
Hajd valjda će "zvanično" otvorenje otkloniti nedostatke..

A prije zvaničnog otvorenja, ponovo treba sve one kocke ponovo poslagati (to je i najvažnije), jer ak onako ostane, bit će posla za urgentno odjeljenje u bolnici.

Treba i onu drvenu građu zaštiti od vremenskih uslova, jer će ono struhnuti veoma brzo, s obzirom na klimu. Ona "drveta" oko famozne fonatanice već su pod uticajem vode-vlage koja se izljeva oko fontane... Pardon, djece koja pršću okolo...

Valjalo bi pokušati izvršiti zaptivanje "svjetlosnih elemenata" koji se nalaze u zemlji, jer su prvi dan bili zamagljeni i puni vode, a kolko' znam, struja i voda ne idu zajedno..

I na kraju, u to ne sumnjam, desit će se sigurno, bit će postavljen spomenik..

Uskoro... Bit će otvoreno.. I formalno.
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#20

Post by Chischo »

hebo trg, trebali su benzinsku otvorit :D :sad:
Dezidijat
Posts: 168
Joined: 04/03/2007 16:16
Location: Skopje - Zenica , Zenica - Skopje

#21

Post by Dezidijat »

Ma, daj ba. Jarane na gradnji tog trga neko je sklono velke pare - hoću reć Travničani nas zavalili jarane. Fol završit će gradnju trga i spomenika za 90dana ....a ha :zzzz:

Gradili ga 5 mjeseci i još eno nije završen ja danas prolazim oni hamali rade ...užas!!.. i đe taj spomenik...ma, fuuuj

Šisti primjer kako gradska administracija pere novac.
Post Reply