Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Naslovnica
Posts: 27937
Joined: 20/03/2013 15:38

#176 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by Naslovnica »

Bokiba wrote: 13/12/2022 08:51 Pozdrav svima, da li neko zna gdje sada radi dr. Sanjin Glavas i da li neko ima iskustva sa Dr. Mustafa Đurđević sa Poliklinike "Srce Sarajeva"
Mustafa je uradio internistički pregled, pogledam nalaz u kojem, između ostalog piše "jetra i slezena se ne palpiraju, abdomen palpatorno bezbolan, itd...".
Sve bi to bilo OK da je zaista izvršio taj pregled "pipanja". Čovjek me bukvalno nije ni dotakao.
Sestra uradila EKG, preslušao me slušalicama, srce, pluća i to je to.
Stručnjak ili ne, ovo što je meni uradio bilo je veoma površno i krajnje nezainteresovano.
daario naharis
Posts: 617
Joined: 17/06/2015 19:42

#177 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by daario naharis »

Naslovnica wrote: 29/01/2024 10:26
Bokiba wrote: 13/12/2022 08:51 Pozdrav svima, da li neko zna gdje sada radi dr. Sanjin Glavas i da li neko ima iskustva sa Dr. Mustafa Đurđević sa Poliklinike "Srce Sarajeva"
Mustafa je uradio internistički pregled, pogledam nalaz u kojem, između ostalog piše "jetra i slezena se ne palpiraju, abdomen palpatorno bezbolan, itd...".
Sve bi to bilo OK da je zaista izvršio taj pregled "pipanja". Čovjek me bukvalno nije ni dotakao.
Sestra uradila EKG, preslušao me slušalicama, srce, pluća i to je to.
Stručnjak ili ne, ovo što je meni uradio bilo je veoma površno i krajnje nezainteresovano.
Ja imam pozitivna iskustva jer mi je radio gastroskopiju jako brzo i efikasno, nisam se napatio ni sekunde. Na pocetku pregleda je bio odbojan i nije mi nesto bio simpatican ali poslije se opustio. Jedino sto mi je dao nekih lijekova da kupim srpskih koje sam poslije shvatio da nisu bili potrebni (a kostaju 100 KM).
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#178 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by swanfilter »

Sto se ovog podrucja medicine tice, svima preporuka Dr. Amir Selimagic.
smjesko071
Posts: 689
Joined: 07/04/2014 22:48

#179 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by smjesko071 »

swanfilter wrote: 04/02/2024 18:37 Sto se ovog podrucja medicine tice, svima preporuka Dr. Amir Selimagic.
da li neko zna gdje Dr. Amir Selimagic radi privatno?
User avatar
oldtajmer
Posts: 5060
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#180 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by oldtajmer »

ja svima preporucujem dr. vanisa iz eurofarma, vrhunski doktor
User avatar
Altsa
Posts: 7347
Joined: 19/03/2004 18:31

#181 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by Altsa »

smjesko071 wrote: 05/03/2024 11:36
swanfilter wrote: 04/02/2024 18:37 Sto se ovog podrucja medicine tice, svima preporuka Dr. Amir Selimagic.
da li neko zna gdje Dr. Amir Selimagic radi privatno?
https://poliklinikasrcesa.ba/nas-tim/dr-amir-selimagic-gastroenterolog-sarajevo/
smjesko071
Posts: 689
Joined: 07/04/2014 22:48

#182 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by smjesko071 »

Altsa wrote: 05/03/2024 11:50
smjesko071 wrote: 05/03/2024 11:36
swanfilter wrote: 04/02/2024 18:37 Sto se ovog podrucja medicine tice, svima preporuka Dr. Amir Selimagic.
da li neko zna gdje Dr. Amir Selimagic radi privatno?
https://poliklinikasrcesa.ba/nas-tim/dr-amir-selimagic-gastroenterolog-sarajevo/
hvala na odgovoru, ali ne radi više tamo
akcija007
Posts: 2858
Joined: 17/05/2008 23:50

#183 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by akcija007 »

Gdje radi Srdjan Gornjakovic , gastroenterolog i kako se moze naruciiti kod njega ?
Naslovnica
Posts: 27937
Joined: 20/03/2013 15:38

#184 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by Naslovnica »

oldtajmer wrote: 05/03/2024 11:43 ja svima preporucujem dr. vanisa iz eurofarma, vrhunski doktor
Koliko vidim, prešao je u onu novu ASA bolnicu
User avatar
oldtajmer
Posts: 5060
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#185 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by oldtajmer »

Naslovnica wrote: 26/03/2024 14:28
oldtajmer wrote: 05/03/2024 11:43 ja svima preporucujem dr. vanisa iz eurofarma, vrhunski doktor
Koliko vidim, prešao je u onu novu ASA bolnicu
mislim da je hastor vlasnik i jednog i drugog pa mu onda to dodje isto, sad hoce li cijena biti ko u eurofarmu ko ce znati mada svakako eurofarm i nije bio najjeftiniji pa ce vjerujem i u bolnici biti slicne cijene
User avatar
Altsa
Posts: 7347
Joined: 19/03/2004 18:31

#186 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by Altsa »

akcija007 wrote: 25/03/2024 20:07 Gdje radi Srdjan Gornjakovic , gastroenterolog i kako se moze naruciiti kod njega ?
Cengic Vila I. Tel: 033 745 600. Konsultacije od 16h do tada radi kolonoskopiju, gastroskopiju.
Naslovnica
Posts: 27937
Joined: 20/03/2013 15:38

#188 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by Naslovnica »

oldtajmer wrote: 26/03/2024 14:52
Naslovnica wrote: 26/03/2024 14:28
oldtajmer wrote: 05/03/2024 11:43 ja svima preporucujem dr. vanisa iz eurofarma, vrhunski doktor
Koliko vidim, prešao je u onu novu ASA bolnicu
mislim da je hastor vlasnik i jednog i drugog pa mu onda to dodje isto, sad hoce li cijena biti ko u eurofarmu ko ce znati mada svakako eurofarm i nije bio najjeftiniji pa ce vjerujem i u bolnici biti slicne cijene
Izbacili su cjenovnik za sve usluge.
Ovo je za Gastro odjel:
https://asabolnica.ba/sites/default/fil ... DB-A-X.pdf
User avatar
oldtajmer
Posts: 5060
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#189 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by oldtajmer »

Naslovnica wrote: 26/03/2024 15:13
oldtajmer wrote: 26/03/2024 14:52
Naslovnica wrote: 26/03/2024 14:28

Koliko vidim, prešao je u onu novu ASA bolnicu
mislim da je hastor vlasnik i jednog i drugog pa mu onda to dodje isto, sad hoce li cijena biti ko u eurofarmu ko ce znati mada svakako eurofarm i nije bio najjeftiniji pa ce vjerujem i u bolnici biti slicne cijene
Izbacili su cjenovnik za sve usluge.
Ovo je za Gastro odjel:
https://asabolnica.ba/sites/default/fil ... DB-A-X.pdf
ono gdje je moj otac bio u par navrata (opsti pregled,gastroskopija i kolonoskopija sa anastezijom) koliko vidim je nesto skuplje,tacne cifre se ne mogu sjetiti jer se kod njih placa samo karticom pa smetne covjek sa uma,ali opsti pregled je mislim bio 120 maraka,ovdje u bolnici je 140
kod njih je radjen i patohistoloski nalaz,par stoja je bilo, gotovo za 7 dana, zatim u uniticu u njihovoj radiologiji par puta magnet (cijene se fakat ne sjecam),a u svemu tome su bila i 3- 4 odlaska doktoru na konsultacije koje se nisu placale,cini mi se da je supruga od doktora anasteziolog uz njega ako se ne varam
sve odradjeno do pocetka lijecenja na onkologiji kod njih u eurofarmu tako da se i sa terapijom krenulo najbrze sto je moglo
akcija007
Posts: 2858
Joined: 17/05/2008 23:50

#190 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by akcija007 »

Trebam na gastroskopiju i narucen sam na Kosevu za mjesec dana tek.
Da li da cekam ili idem privatno.
U Asa Bolnici je 160 KM bez anestezije . Nemam para da je radim u anesteziji. Hvala
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#191 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by zubi »

akcija007 wrote: 27/03/2024 22:05 Trebam na gastroskopiju i narucen sam na Kosevu za mjesec dana tek.
Da li da cekam ili idem privatno.
U Asa Bolnici je 160 KM bez anestezije . Nemam para da je radim u anesteziji. Hvala
Jel to ti forum pitas jel ti hitno ili nije???
User avatar
Altsa
Posts: 7347
Joined: 19/03/2004 18:31

#192 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by Altsa »

akcija007 wrote: 27/03/2024 22:05 Trebam na gastroskopiju i narucen sam na Kosevu za mjesec dana tek.
Da li da cekam ili idem privatno.
U Asa Bolnici je 160 KM bez anestezije . Nemam para da je radim u anesteziji. Hvala
Prezivit ces pregled i bez anestezije.
User avatar
nivla
Posts: 4289
Joined: 12/01/2008 23:44

#193 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by nivla »

svakako onaj medjed vanis nece bez anestezije da radi( asa bolnica), cekaj gore, u asi ce ti navaljati oko 500km ukupno
privatno vidi gornjakovica, ta je cijena oko 150 km
ili karabeg zenica
User avatar
Altsa
Posts: 7347
Joined: 19/03/2004 18:31

#194 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by Altsa »

nivla wrote: 28/03/2024 09:26 svakako onaj medjed vanis nece bez anestezije da radi( asa bolnica), cekaj gore, u asi ce ti navaljati oko 500km ukupno
privatno vidi gornjakovica, ta je cijena oko 150 km
ili karabeg zenica
U Eurofarmu Vanis bez anestezije nije nista radio. Medutim u cjenovniku ASA bolnice je navedeno gastroskopija bez sedacije 165,00 KM. Prema tome sad ce da radi on ili neko drugi. Mnogim ljudima je bitno i presudno vrijeme pa je cekanje od 1mjeseca bas puno.
User avatar
nivla
Posts: 4289
Joined: 12/01/2008 23:44

#195 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by nivla »

navedeno je i u eurofarmu bilo al on nije htio tako radit, kao nehumano, a cilj nije imati human pregled nego izvuc pare za anesteziologa, eto samo sa uspavljivanjem treba radit to je jedina ispravna praksa po njegovom
misljenju, ne znam da je osim njega jos neko radio u eurofarmu osim nekad davno rahmetli gribajcevic koji je bio top i nije radio nepotrebne gluposti ko vanis
User avatar
Altsa
Posts: 7347
Joined: 19/03/2004 18:31

#196 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by Altsa »

nivla wrote: 28/03/2024 10:51 navedeno je i u eurofarmu bilo al on nije htio tako radit, kao nehumano, a cilj nije imati human pregled nego izvuc pare za anesteziologa, eto samo sa uspavljivanjem treba radit to je jedina ispravna praksa po njegovom
misljenju, ne znam da je osim njega jos neko radio u eurofarmu osim nekad davno rahmetli gribajcevic koji je bio top i nije radio nepotrebne gluposti ko vanis
Ne slazem se. Niko viese u svijetu ne radi kolonoskopije i gastroskopije bez anestezije osim banan drzava. Gastroskopiju i hajde jel poprska lidokainom (a i to nij pravilo) ali kolonoskopiju nema teorije. Kad nekome kazem, a dolazi iz USA ili evrope da se kod nas to radi na zivo krsti se i lijevom i desnom.
Naslovnica
Posts: 27937
Joined: 20/03/2013 15:38

#197 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by Naslovnica »

Nisam nikada radio gastroskopiju, zar je to toliko neugodan/bolan pregled?
Šta je u pitanju pa se gura anestezija?
User avatar
nivla
Posts: 4289
Joined: 12/01/2008 23:44

#198 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by nivla »

nije krajnje ugodno, ali besmisleno se drogirat za 3 minute pregleda, radio i bez lidokaina i sa lidokainom

sto se kolonoskopije tice neugodnija jeste ali ove bajke kako se ljudi krste kad cuju da se radi nazivo su bajke

https://www.mayoclinichealthsystem.org/ ... discomfort.
Is a sedation-free colonoscopy painful or uncomfortable?

Most patients report little or no discomfort during the procedure. You can request sedation during the procedure if you change your mind and feel you need it, although it has been my experience that this seldom occurs.

Selecting a physician who is experienced and comfortable with sedation-free colonoscopies also is important for minimizing any discomfort. When performing a colonoscopy without sedation, I often employ a technique where I infuse water into the colon as the colonoscope is advanced to make the procedure more tolerable for patients.

Who can pick a sedation-free colonoscopy?

Men may do better than women with sedation-free colonoscopies, due to anatomical differences, but, in general, both usually do well without sedation. A previous hysterectomy and a history of other pelvic or abdominal surgeries may result in scar tissue that can make a sedation-free colonoscopy more difficult for some women. Sedation-free colonoscopies also are easier, in general, in people who are a little overweight compared to those who are very thin. Finally, a sedation-free colonoscopy may not be appropriate if you have a history of anxiety, have had a bad experience with a previous colonoscopy or have a low tolerance for discomfort.
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#199 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by zubi »

Kad ne bih za hljeba imala, ustedila bih da platim za anesteziju, kolonoskopiju i gastorskopiju nazivo - nikad.

A svak za sebe zna i odlucuje sta ce i kako ce.
User avatar
Altsa
Posts: 7347
Joined: 19/03/2004 18:31

#200 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by Altsa »

nivla wrote: 28/03/2024 11:10 nije krajnje ugodno, ali besmisleno se drogirat za 3 minute pregleda, radio i bez lidokaina i sa lidokainom

sto se kolonoskopije tice neugodnija jeste ali ove bajke kako se ljudi krste kad cuju da se radi nazivo su bajke

https://www.mayoclinichealthsystem.org/ ... discomfort.
Is a sedation-free colonoscopy painful or uncomfortable?

Most patients report little or no discomfort during the procedure. You can request sedation during the procedure if you change your mind and feel you need it, although it has been my experience that this seldom occurs.

Selecting a physician who is experienced and comfortable with sedation-free colonoscopies also is important for minimizing any discomfort. When performing a colonoscopy without sedation, I often employ a technique where I infuse water into the colon as the colonoscope is advanced to make the procedure more tolerable for patients.

Who can pick a sedation-free colonoscopy?

Men may do better than women with sedation-free colonoscopies, due to anatomical differences, but, in general, both usually do well without sedation. A previous hysterectomy and a history of other pelvic or abdominal surgeries may result in scar tissue that can make a sedation-free colonoscopy more difficult for some women. Sedation-free colonoscopies also are easier, in general, in people who are a little overweight compared to those who are very thin. Finally, a sedation-free colonoscopy may not be appropriate if you have a history of anxiety, have had a bad experience with a previous colonoscopy or have a low tolerance for discomfort.
Bajke za tebe. Necu te ja ubjedivati ali raspitaj se jer sigurno nekoga znas da zivi u USA ili EU pa ces vidjeti da nisu bajke.
Post Reply