Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Drug Clan
Posts: 744
Joined: 05/01/2020 20:32

#101 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by Drug Clan »

milejovic1971 wrote: 19/10/2021 10:59
Drug Clan wrote: 19/10/2021 00:53 Sta je na lijevoj strani ispod rebara? Zna me tu cesto zaboliti da bol udara na ledja :-?
slezena.... a kod pankreasa ili gusterace bol je u sredini, projekcija zeluca i bije pozadi u ledja
Mene to pretezno boli posle obroka pogotovo kada se prejedem a to radim cesto :-?
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3342
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#102 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by Dupli_skalp »

ima li neko iskustva sa dr. milanom damjančevićem, radi u poliklinice sunce-agram?
Gas01
Posts: 21
Joined: 07/01/2018 11:18

#103 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by Gas01 »

Radi li iko od navedenih subotom kolonoskopiju u anesteziji?
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3027
Joined: 25/06/2014 14:16

#104 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by kakotakonikako »

Drug Clan wrote: 19/10/2021 17:25
milejovic1971 wrote: 19/10/2021 10:59

slezena.... a kod pankreasa ili gusterace bol je u sredini, projekcija zeluca i bije pozadi u ledja
Mene to pretezno boli posle obroka pogotovo kada se prejedem a to radim cesto :-?
Kod mene je bilo slicno i bio je problem sa debelim crijevom. Radio kolonoskopiju i skidali mi polipe.
Gas01 wrote: 12/01/2022 18:53 Radi li iko od navedenih subotom kolonoskopiju u anesteziji?
Mozes kolonoskopiju raditi u klinici Sirius u Istocnom Sarajevu, sa anestezijom. Profesionalni su i relativno jeftini. Rade i subotom i nedjeljom.
Drug Clan
Posts: 744
Joined: 05/01/2020 20:32

#105 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by Drug Clan »

kakotakonikako wrote: 12/01/2022 19:46
Drug Clan wrote: 19/10/2021 17:25

Mene to pretezno boli posle obroka pogotovo kada se prejedem a to radim cesto :-?
Kod mene je bilo slicno i bio je problem sa debelim crijevom. Radio kolonoskopiju i skidali mi polipe.

U novembru 2020 godine sam radio kolonoskopiju i gastroskopiju i nije bilo nekih vecih problema jedino neki eroiziva gastritis pa mozda me to zeza :-?
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3027
Joined: 25/06/2014 14:16

#106 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by kakotakonikako »

Drug Clan wrote: 12/01/2022 22:12
kakotakonikako wrote: 12/01/2022 19:46

Kod mene je bilo slicno i bio je problem sa debelim crijevom. Radio kolonoskopiju i skidali mi polipe.
U novembru 2020 godine sam radio kolonoskopiju i gastroskopiju i nije bilo nekih vecih problema jedino neki eroiziva gastritis pa mozda me to zeza :-?
Dobro je onda. :thumbup:
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3342
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#107 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by Dupli_skalp »

eyesburn wrote: 12/01/2022 15:03 ima li neko iskustva sa dr. milanom damjančevićem, radi u poliklinice sunce-agram?
iko? :roll:
defender46
Posts: 244
Joined: 05/11/2009 15:33

#108 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by defender46 »

no_sikiriki wrote: 18/10/2021 20:25 Je li ko isao kod dr Gornjakovica otkako radi za sebe, dobija li se termin ubrzo ili se ceka sedmicama kao u Al-Tawil-u?
iskustva, iko? :)
no_sikiriki
Posts: 17122
Joined: 11/12/2012 13:21

#109 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by no_sikiriki »

defender46 wrote: 07/02/2022 18:10
no_sikiriki wrote: 18/10/2021 20:25 Je li ko isao kod dr Gornjakovica otkako radi za sebe, dobija li se termin ubrzo ili se ceka sedmicama kao u Al-Tawil-u?
iskustva, iko? :)
Iskustva su dobra i što se mene tiče on je br. 1, ali budi spreman čekati do mjesec, mjesec i po termin.
Dr Vanisa zaobići.
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#110 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by alibegoa »

no_sikiriki wrote: 07/02/2022 18:13
defender46 wrote: 07/02/2022 18:10

iskustva, iko? :)
Iskustva su dobra i što se mene tiče on je br. 1, ali budi spreman čekati do mjesec, mjesec i po termin.
Dr Vanisa zaobići.
Ja opet svaku preporuku za vanisa. Rijesio mi je visegodisnji problem sa bolovima i nadutoscu. Napricao je on sve ono svoje o tome da nista bukvalno ne jedem sto sam jeo ali je dao i pravu terapiju. I sad jedem sve sta hocu a ne boli.
tak
Posts: 14
Joined: 09/10/2014 21:59

#111 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by tak »

Vezano za dr.Gornjaković

Ovako nezainteresovanog i arogantnog doktora ODAVNO nisam vidio. Prvo otvara vrata lik zvani Nihad koji je lafo u odijelu i cijelo vrijeme, još od telefonskog razgovora, ima krajnje nadmen ton u stilu svi smo mi nepismena stoka a on je prepametan, veoma drzak prijem u ordinaciju s početka. I neke upadiceviše onako primjerene kondukteru. A onda kad vidite mu gazdu, tj.doktora, bude vam jasno zašto je ovaj ovakav jer je doktor 700 puta gori. Ne sluša, prevrće očima, gleda u pod, "prepametne" upadice, glava oborena, ruka na čelu, ne gleda me uopšte, pita nešto što sam već rekao, nervira ga svaka moja riječ, itd. Vidim da to nije od umora ili nekog teškog trenutka nego je čovjek jednostavno takav. Poslije nazovem druga da pitam kako je prošla njegova stara nedavno na pregledu, kaže isto (tj. kaže da je upotrijebila jedan stari izraz - "muda labudova":) - bačene pare. Niđe veze al fakat. Valjda je sve što valja otišlo pa ovakvi (karijeristi ili ne znam šta su) dođu na glas ovdje u BiH, ne vidim drugo objašnjenje.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#112 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by crveni_makovi »

@tak
Kao da sam ja pisala ovaj tvoj post. Mislila sam stvarno da se samo radi u dugotrajnom umoru koji mi je poznat i koji i od najboljih ljudi zna napraviti ljudske sjene i vrlo zivcane i neugodne ljude. Dio mene to jos misli a drugi dio filtrira sve sovinisticke i primitivne pokusaje duhovitosti kojima me zasipao. Meni se doduse na kraju kad sam izlazila izvinjavao zbog tona i jezika.

Pomislila sam da mu je ovo i dio strategije da se u javnosti prosiri glas da je odvratan ne bi li sebi skinuo dio posla ako ne zna kako drugacije da se oslobodi udara pacijenata, jer tamo stalno zvoni tel i vise je nalik liniji za narucivanje brze hrane nego slozenih specijalistickih pregleda.
no_sikiriki
Posts: 17122
Joined: 11/12/2012 13:21

#113 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by no_sikiriki »

crveni_makovi wrote: 06/04/2022 12:33 @tak
Kao da sam ja pisala ovaj tvoj post. Mislila sam stvarno da se samo radi u dugotrajnom umoru koji mi je poznat i koji i od najboljih ljudi zna napraviti ljudske sjene i vrlo zivcane i neugodne ljude. Dio mene to jos misli a drugi dio filtrira sve sovinisticke i primitivne pokusaje duhovitosti kojima me zasipao. Meni se doduse na kraju kad sam izlazila izvinjavao zbog tona i jezika.

Pomislila sam da mu je ovo i dio strategije da se u javnosti prosiri glas da je odvratan ne bi li sebi skinuo dio posla ako ne zna kako drugacije da se oslobodi udara pacijenata, jer tamo stalno zvoni tel i vise je nalik liniji za narucivanje brze hrane nego slozenih specijalistickih pregleda.
Smijem li pitati šta je govorio?

Tačno je da ima specifičnu narav, ali prema meni nije nikad bio neprijatan ili primitivan, pa me ovo baš iznenađuje od njega.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#114 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by crveni_makovi »

no_sikiriki wrote: 06/04/2022 12:45 Smijem li pitati šta je govorio?

Tačno je da ima specifičnu narav, ali prema meni nije nikad bio neprijatan ili primitivan, pa me ovo baš iznenađuje od njega.
Poslacu ti privatno poruku.
no_sikiriki
Posts: 17122
Joined: 11/12/2012 13:21

#115 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by no_sikiriki »

crveni_makovi wrote: 06/04/2022 12:54
no_sikiriki wrote: 06/04/2022 12:45 Smijem li pitati šta je govorio?

Tačno je da ima specifičnu narav, ali prema meni nije nikad bio neprijatan ili primitivan, pa me ovo baš iznenađuje od njega.
Poslacu ti privatno poruku.
Ma neću da te zamaram, znam da imaš pametnijeg posla, ne brini za to. Žao mi je za takvo iskustvo, nažalost i dobri doktori imaju svoje mane...koji god je dobar često ima neku čudnu/specifičnu narav.
User avatar
dulekrele
Posts: 3837
Joined: 10/04/2014 18:25

#116 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by dulekrele »

Dr. Vanis je Tito. A ovi sto drze Gornjakovicevu sliku na zidu :lol:
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5623
Joined: 04/08/2020 19:22

#117 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by -Chesterfield- »

Drug Clan wrote: 01/02/2021 21:13
moonca wrote: 01/02/2021 15:54

jeftino-

:shock: 50 km anestezija..
Sama gastroskopija je 200km sa anestezijom i nije to bas toliko ni jeftino :-D

Image
To je jeftino. Valjda gorivo poskupilo pa i cijene skočile?

Image
no_sikiriki
Posts: 17122
Joined: 11/12/2012 13:21

#118 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by no_sikiriki »

dulekrele wrote: 06/04/2022 14:09 Dr. Vanis je Tito. A ovi sto drze Gornjakovicevu sliku na zidu :lol:
Očito si ti taj koji je pao na "šarm" slatkorječivog Vanisa. Ili ti je familija? :lol: :lol:
Ja ću obavezno na zid sliku Gornjakovića, a ti sebi napravi onaj lifesize model Vanisa, da uvijek bude uz tebe. :mrgreen:
User avatar
dulekrele
Posts: 3837
Joined: 10/04/2014 18:25

#119 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by dulekrele »

no_sikiriki wrote: 06/04/2022 15:59
dulekrele wrote: 06/04/2022 14:09 Dr. Vanis je Tito. A ovi sto drze Gornjakovicevu sliku na zidu :lol:
Očito si ti taj koji je pao na "šarm" slatkorječivog Vanisa. Ili ti je familija? :lol: :lol:
Ja ću obavezno na zid sliku Gornjakovića, a ti sebi napravi onaj lifesize model Vanisa, da uvijek bude uz tebe. :mrgreen:
:lol: :lol:

Post by tak » 06/04/2022 00:22

Vezano za dr.Gornjaković

Ovako nezainteresovanog i arogantnog doktora ODAVNO nisam vidio. Prvo otvara vrata lik zvani Nihad koji je lafo u odijelu i cijelo vrijeme, još od telefonskog razgovora, ima krajnje nadmen ton u stilu svi smo mi nepismena stoka a on je prepametan, veoma drzak prijem u ordinaciju s početka. I neke upadiceviše onako primjerene kondukteru. A onda kad vidite mu gazdu, tj.doktora, bude vam jasno zašto je ovaj ovakav jer je doktor 700 puta gori. Ne sluša, prevrće očima, gleda u pod, "prepametne" upadice, glava oborena, ruka na čelu, ne gleda me uopšte, pita nešto što sam već rekao, nervira ga svaka moja riječ, itd. Vidim da to nije od umora ili nekog teškog trenutka nego je čovjek jednostavno takav. Poslije nazovem druga da pitam kako je prošla njegova stara nedavno na pregledu, kaže isto (tj. kaže da je upotrijebila jedan stari izraz - "muda labudova":) - bačene pare. Niđe veze al fakat. Valjda je sve što valja otišlo pa ovakvi (karijeristi ili ne znam šta su) dođu na glas ovdje u BiH, ne vidim drugo objašnjenje.
Tadin
Posts: 53
Joined: 05/08/2018 10:30

#120 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by Tadin »

eyesburn wrote: 12/01/2022 15:03 ima li neko iskustva sa dr. milanom damjančevićem, radi u poliklinice sunce-agram?
Imam. Detaljan, temeljit i ljubazan doktor, topla preporuka.
Radio sam gastroskopiju kod njega, bez anestezije, i fenomenalan je.
Bio sam i kod doktora Gornjakovica (kao drugo misljenje) i ima dosta istine sto je gore navedeno, al bih ipak rekao da se pretjeruje. Covjeka preporucuju u cijeloj drzavi
Jednostavno, on ostavlja takav dojam, kao da nije zainteresiran, ne gleda puno u oci, koristi neke izreke da poblize objasni situaciju (car legne nesto :D), ruka kroz kosu stalno i sl.
Vidi se da ima dosta posla, i dosta sam ga peglao sa pitanjima, al niti jednom nije se ponasao svisoka, kako to ljudi vec znaju.
no_sikiriki
Posts: 17122
Joined: 11/12/2012 13:21

#121 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by no_sikiriki »

dulekrele wrote: 06/04/2022 19:13
no_sikiriki wrote: 06/04/2022 15:59

Očito si ti taj koji je pao na "šarm" slatkorječivog Vanisa. Ili ti je familija? :lol: :lol:
Ja ću obavezno na zid sliku Gornjakovića, a ti sebi napravi onaj lifesize model Vanisa, da uvijek bude uz tebe. :mrgreen:
:lol: :lol:

Post by tak » 06/04/2022 00:22

Vezano za dr.Gornjaković

Ovako nezainteresovanog i arogantnog doktora ODAVNO nisam vidio. Prvo otvara vrata lik zvani Nihad koji je lafo u odijelu i cijelo vrijeme, još od telefonskog razgovora, ima krajnje nadmen ton u stilu svi smo mi nepismena stoka a on je prepametan, veoma drzak prijem u ordinaciju s početka. I neke upadiceviše onako primjerene kondukteru. A onda kad vidite mu gazdu, tj.doktora, bude vam jasno zašto je ovaj ovakav jer je doktor 700 puta gori. Ne sluša, prevrće očima, gleda u pod, "prepametne" upadice, glava oborena, ruka na čelu, ne gleda me uopšte, pita nešto što sam već rekao, nervira ga svaka moja riječ, itd. Vidim da to nije od umora ili nekog teškog trenutka nego je čovjek jednostavno takav. Poslije nazovem druga da pitam kako je prošla njegova stara nedavno na pregledu, kaže isto (tj. kaže da je upotrijebila jedan stari izraz - "muda labudova":) - bačene pare. Niđe veze al fakat. Valjda je sve što valja otišlo pa ovakvi (karijeristi ili ne znam šta su) dođu na glas ovdje u BiH, ne vidim drugo objašnjenje.
Radije ću imati posla sa stručnjakom koji je loše naravi, nego sa slatkorječivim "dušo, maco" tipom osobe, koji pojma nema o vlastitom poslu i koji postavlja pogrešne dijagnoze i preporučuje invazivne procedure više puta ne bi li naplatio više, iako to zapravo nije potrebno.

Naravno da bi bilo idealno da su svi i fini i stručni, ali sretno sa pronalaskom takvih u ovoj zemlji.
User avatar
nineinchnails
Posts: 1667
Joined: 24/02/2009 12:09

#122 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by nineinchnails »

Ma kakvi gastroenterolozi, šta vam je. Bez veze trošite vrijeme i pare. Prošao sam i Gornjakovića.
ja sam se godini dana gnjavio po doktorima. Te reflux, te kiselina, te heliko bakterije nije-jeste. Grčevi, bolovi.
Po preporuci počeh koristiti proizvode od aloje vere i preporodih se. Od oktobra prošle godine to svakodnevno koristim i evo me super. Nikakvih više problema nemam. Nazovite ženu, super ljubazna, sve će vam objasniti kako i šta, i naručite. Topla preporuka. 061529193 ili stranica www.birajzdravlje.com Ako vas interesuje šta o mom iskustvu, slobodno pitajte.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#123 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by moonca »

Uz to, nastavio si istu hranu konzumirati?
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#124 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by crveni_makovi »

Ne mogu govoriti o najboljem u Sarajevu jer sam u Sarajevu posjetila samo Gornjakovica a ostali GE s kojima imam jako ruzna medicinska i ljudska iskustva su u drugim dijelovima BiH.

Javljam se jer osjecam potrebu da nakon davanja druge sanse napisem da se ipak radilo o losem danu i umoru koji iz ove perspektive oprastam. Ja sam u dosta teskom emotivnom stanju i mene je izrazito lako povrijediti a doktor Gornjakovic je savrseno odradio fizicki i psihicki veoma neugodan pregled nakon kojeg sam se osjecala izmuceno ali dobro. Jako detaljno mi se posvetio i objasnio sve sta trebam poduzeti za svoje zdravlje. Nadam se da meni i mojoj porodici u najboljem smislu nece vise nikada trebati medicinski susret ni s njim niti sa bilo kojim drugim GE ili onkologom.
Moje iskrene preporuke za GE i obicnog covjeka Gornjakovica. Prosli put je jednostavno imao los dan i bio vidno vise nego umoran i to je sve razumljivo.

Nije mi smetao susret sa vidno nesretnim covjekom koji se u ordinaciji javlja na telefon i zakazuje termine, kao ni njegovo nerviranje oko bilo cega - on je prvenstveno sam sebi najveci problem i to ce kao i vecina njemu slicnih skontati kad za njega bude prekasno. Medicinsko osoblje koje je pomagalo pri pregledu je izuzetno ljubazno.
User avatar
zubi
Posts: 5151
Joined: 16/07/2009 00:27

#125 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by zubi »

Gje sada radi dr. sanjin glavaš? Nije više u poliklinici srce...?
Post Reply