Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#126 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by aldm »

Potpisujem da se dr Gornjakovic dosta "pokvario", sad je li i kod mene i kod jos nekolicine ljudi bio los dan ne znam...

Ovo za doticnog Nihada isto potpisujem, bas nadmen lik, bez ikakvog razloga.

Kad sam prvi put bio kod Srdjana 2019. u Al Tawillu covjek me pita "pa dobro, sta je problem" i slusa bas pozorno 20 minuta dok opisem sta kako.

Kako je otvorio privatno, odes na konsultacije, trazi ti nalaze, nesto gleda, ne slusa te sta pricas. Imam osjecaj ko da me se planirao rijesiti nakon 3 minute (vec cekao sljedeci pacijent ispred) ali sam mu ipak dosadjivao pitanjima svih 15 minuta. Da bar satnica ne bude preko 200KM :-D

To je nesto na sto sam navikao od vecine ovih doktora privatno. Ko na iglama su, najradije bi da udjes minutu i izadjes i uzmu ti 50-100 KM. Ali od dr. Srdjana to nisam ocekivao. Cuo sam jos par iskustava slicnih mojem od poznanika.

Zna li iko kakav je dr Nenad Lavovic (nisam siguran za prezme)? GE iz Foce, ali dolazi svaki vikend u ovu kliniku Sirius u Lukavici. Cuo sam par dobrih iskustava. Ali prosle sedmice nazvah, i kod njih 55 KM konsultacije.

Imao sam kandidu, pa mi je Srdjan dao neki antimikotike i probiotik. Sa 30-50-30% se smanjili i sad je u samo jednom uzorku stolica malo kandide bilo, pa da vidim jel trebam jos nesto uzimati i nastaviti sa ishranom sa manje ugljikohidrata.

Razmisljam da li da idem dr. Srdjanu opet ili ovom dr. Nenadu...
tak wrote: 06/04/2022 00:22 Vezano za dr.Gornjaković

Ovako nezainteresovanog i arogantnog doktora ODAVNO nisam vidio. Prvo otvara vrata lik zvani Nihad koji je lafo u odijelu i cijelo vrijeme, još od telefonskog razgovora, ima krajnje nadmen ton u stilu svi smo mi nepismena stoka a on je prepametan, veoma drzak prijem u ordinaciju s početka. I neke upadiceviše onako primjerene kondukteru. A onda kad vidite mu gazdu, tj.doktora, bude vam jasno zašto je ovaj ovakav jer je doktor 700 puta gori. Ne sluša, prevrće očima, gleda u pod, "prepametne" upadice, glava oborena, ruka na čelu, ne gleda me uopšte, pita nešto što sam već rekao, nervira ga svaka moja riječ, itd. Vidim da to nije od umora ili nekog teškog trenutka nego je čovjek jednostavno takav. Poslije nazovem druga da pitam kako je prošla njegova stara nedavno na pregledu, kaže isto (tj. kaže da je upotrijebila jedan stari izraz - "muda labudova":) - bačene pare. Niđe veze al fakat. Valjda je sve što valja otišlo pa ovakvi (karijeristi ili ne znam šta su) dođu na glas ovdje u BiH, ne vidim drugo objašnjenje.
tak
Posts: 14
Joined: 09/10/2014 21:59

#127 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by tak »

Srđan Gornjaković = bacanje para.
User avatar
nivla
Posts: 4289
Joined: 12/01/2008 23:44

#128 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by nivla »

na kcus su mi razni gastroenterolozi vrsili preglede, izmedju ostalog i srdjan gornjakovic
covjek zaista jeste strucan, uvijek je izgledao cudno pa i prvi put kad mi je radio pregled prije vise od 20g, jednostavno covjek je takav, oni sto ne mogu osporiti da je nakon sto su me drugi gore saltali vise od 9 mjeseci uspostavio ispravnu dijagnozu i dao adekvatnu terapiju, zajedno sa njim pregled je vrsio doktor vanis

poslije toga pregleda gledao sam da nadjem gdje i kad isti doktor radi zbog kontrola koje radim jednom u 4-5 godina

drugi clanovi moje porodice nakon apsolutno pogresno dijagnosticiranih bolesti su dospjeli do gornjakovica i svako od njih je dobio pravu dijagnozu i terapiju, nemalo je onih poznanika i prijatelja kojim je doticni spasio zivot

nakon cistki koje je sebija na klinickom napravila srdjan je radio u altawilu, pa negdje u mostaru da bi na kraju otvorio vlastitu polikliniku, uvijek je bio trazen i na termin se cekalo po dva mjeseca
kao pojava gornjakovic se ne uklapa u ocekivani profil, ali strucan je i radije kod njeg, nego nekog slatkorjecivog nesposobnjakovica
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#129 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by dulekrele »

Gornjakovic ce zbog svog pristupa pacijentu svoj opravdano visok renome srozati do daske. Odlican ljekar i strucnjak ali sa svojim pristupom ce mnoge pacijente da odbije od sebe,a on je ipak tu zbog pacijenata.
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#130 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by zubi »

Gornjakovic je odlican doktor!!

Puno mi je bitnija strucnost i dobro uspostavljena dijagnoza, radi toga i idem doktoru, nista nemam od slatkorjecivosti a nigdje koristi i rezultata...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#131 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by moonca »

Tachno.. nisu dr frizeri/ pedikeri/ itd..... da zabavljaju 'pacijente' ... striktno konverazacija za sta su placheni....
User avatar
skrtica
Posts: 164
Joined: 03/06/2021 23:32

#132 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by skrtica »

Gornjaković možda nije uvijek pristupačan ali je odličan doktor.

Zbog Nihada sam, prvi put, htjela odmah pobjeći iz ordinacije. Kasnije zanemarila njegov pristojan ali balzamovan lik :D
MMM1977
Posts: 4621
Joined: 15/07/2009 12:56

#133 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by MMM1977 »

Nihad je portir a zna se ko je doktor. Ja kad sam došao Nihada sam pozdravio sa "džesi direktore" i frajer nabacio kez od uha do uha. A i da nije, zaboli me qrac za njim, potrčko obični koji nikako ne može biti razlog zašto doći ili ne doći kod doktora. Ni Tawilu ne idem da bih ćaskao sa Hatom.

Doktor je meni legenda, znam ga odavno. Prvi dojam je da se upravo vratio iz birtije, gdje je cijelu noć lumpovao a stil oblačenja ne treba ni komentarisati. Kao da je neki zanatlija došao kod direktora Nihada da popravi vodokotlić koji se pokvario. Ali ni to me ne zanima.

Ako hoćete da puno pričate sa doktorom onda nađite psihologa. Gornjaković i jeste zanatlija i to vrhunski a njegov zanat je gastroenterologija. Bez puno priče će obaviti posao, napisati kratak nalaz, malo popričati na kraju o svemu i to je to.

Možda je do nas i naših očekivanja? Bio sam svjedok kako se žena žali neurologu na bol u koljenu i ne da doktoru da dođe do riječi. Čega se sve nagledaju i naslušaju možda im i jeste najbolje da odrade posao sa što manje priče.
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#134 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by nepass1 »

MMM1977 wrote: 21/09/2022 13:46 Nihad je portir a zna se ko je doktor. Ja kad sam došao Nihada sam pozdravio sa "džesi direktore" i frajer nabacio kez od uha do uha. A i da nije, zaboli me qrac za njim, potrčko obični koji nikako ne može biti razlog zašto doći ili ne doći kod doktora. Ni Tawilu ne idem da bih ćaskao sa Hatom.

Doktor je meni legenda, znam ga odavno. Prvi dojam je da se upravo vratio iz birtije, gdje je cijelu noć lumpovao a stil oblačenja ne treba ni komentarisati. Kao da je neki zanatlija došao kod direktora Nihada da popravi vodokotlić koji se pokvario. Ali ni to me ne zanima.

Ako hoćete da puno pričate sa doktorom onda nađite psihologa. Gornjaković i jeste zanatlija i to vrhunski a njegov zanat je gastroenterologija. Bez puno priče će obaviti posao, napisati kratak nalaz, malo popričati na kraju o svemu i to je to.

Možda je do nas i naših očekivanja? Bio sam svjedok kako se žena žali neurologu na bol u koljenu i ne da doktoru da dođe do riječi. Čega se sve nagledaju i naslušaju možda im i jeste najbolje da odrade posao sa što manje priče.
Dobar je gornjakovic, vjerovatno najbolji ali on bukvalno i jeste iz birtije na posao. Ubice ga alkohol.
Znao je ne doci na posao, napije se i prespava u autu.
EdoMalj12
Posts: 4
Joined: 07/10/2021 14:01

#135 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by EdoMalj12 »

Dr Glavas - preporuka
StariGrad0071
Posts: 7
Joined: 26/03/2019 08:40

#136 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by StariGrad0071 »

ako nekon zanima za Dr Gornjakovica, dobio sam termin konsultacija za 2 sedmice a kaze Gdja na telefonu da za kolonoskopiju moze i prije termin.
StariGrad0071
Posts: 7
Joined: 26/03/2019 08:40

#137 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by StariGrad0071 »

EdoMalj12 wrote: 29/09/2022 22:23 Dr Glavas - preporuka
Da li radi privatno i gdje ili samo na KCUS?
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#138 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by TheWatcher »

StariGrad0071 wrote: 08/10/2022 11:41 ako nekon zanima za Dr Gornjakovica, dobio sam termin konsultacija za 2 sedmice a kaze Gdja na telefonu da za kolonoskopiju moze i prije termin.
gdje radi sada imas li neko kontakt tel :?:
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#139 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by TheWatcher »

ima li netko iskustva sa dr. Sanja Šehović radi u Agram poliklinika
StariGrad0071
Posts: 7
Joined: 26/03/2019 08:40

#140 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by StariGrad0071 »

TheWatcher wrote: 21/10/2022 12:35
StariGrad0071 wrote: 08/10/2022 11:41 ako nekon zanima za Dr Gornjakovica, dobio sam termin konsultacija za 2 sedmice a kaze Gdja na telefonu da za kolonoskopiju moze i prije termin.
gdje radi sada imas li neko kontakt tel :?:
033 745 600 na CVili Ordinacija
EME91
Posts: 344
Joined: 13/05/2018 20:28
Location: https://zdravljeizdravzivot.com/

#141 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by EME91 »

Imam problema sa Iritabilnim sindromom crijeva i malo sa candidom. Od ranije sam imao helicobacter u zeludcu, ali to je sanirano sa trojnom terapijom i malim promjenama u ishrani.
IBS je posljedica stresa vjerovatno plus lose ishrane nebogate vlaknima i previse ugljikohidrata, kafe na prazan zeludac i manjskom fiz.aktivnosti.

Ustv. kod nas internisti rade kolonoskopije/gastroskopije, a ponegdje i cak abdominalni hirurzi i jednostavno im fali tog znanja koje ima Gornjakovic ili Glavas koji su gastroenterolozi. Oni vide sta je i kako je al kad je terapija tu nemaju iskustva dovoljno.

Mene je impresionirao dr. Mustafa Djurdjevic iz Poliklinike Srce na Stupu . Covjek koji saslusa, koji odradi gastroskopiju a da ne osjetis . Prije mene covjek radio kolonoskopiju na zivo kaze nije ga boljelo nista.


Mada dzaba Vam sve ako ne promijenite nacin zivota . Kod ljudi osjetljivih na zelucane/gastro probleme, kafa, cigara, alkohol, seditarni nacin zivota i previse stresa mora biti proslost ako mislite da dozivite duboku starost i neki kvalitet zivota normalan. Sve ide iz zeludca i crijeva.
Last edited by EME91 on 15/11/2022 10:34, edited 2 times in total.
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#142 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by Altsa »

TheWatcher wrote: 22/10/2022 19:23 ima li netko iskustva sa dr. Sanja Šehović radi u Agram poliklinika
Ona nije gastroenterolog vec radiolog. Inace kao radiolog veoma dobra.
natascha
Posts: 259
Joined: 11/04/2011 22:45

#143 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by natascha »

Bila kod dr. Vanisa u Eurofarmu. Jos nisam zavrsila sa svim pregledima, ici cu opet, ali ljudi moji tog pristupa, ljubaznosti, profesionalnosti. Ni u jednom momentu mi nije bila muka sto sam kod ljekara i sto znam da moram uraditi te mucne preglede. Zaista svaka mu cast
kredenac-ac
Posts: 144
Joined: 09/10/2011 19:56

#144 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by kredenac-ac »

natascha wrote: 08/11/2022 21:48 Bila kod dr. Vanisa u Eurofarmu. Jos nisam zavrsila sa svim pregledima, ici cu opet, ali ljudi moji tog pristupa, ljubaznosti, profesionalnosti. Ni u jednom momentu mi nije bila muka sto sam kod ljekara i sto znam da moram uraditi te mucne preglede. Zaista svaka mu cast
Potpisujem svako slovo. Kontrolni pregled nije naplacen a na njemu je dobio milion dodatnih pitanja i na svako strpljivo odgovorio. Zanimljiv mu je i smisao za humor, skroz je ok lik, sto ga uz strucnost cini jednim od rijetkih doktora generalno u Sarajevu za preporuciti.
User avatar
mallory
Posts: 44
Joined: 11/07/2012 15:49
Location: tu i tamo

#145 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by mallory »

……..
Last edited by mallory on 19/11/2022 10:47, edited 2 times in total.
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#146 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by DEMONIKA »

:roll: tebi je ofirnije što uzimaš bot acc da to napišeš nekome ko ima 5x više postova od tebe
User avatar
nineinchnails
Posts: 1668
Joined: 24/02/2009 12:09

#147 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by nineinchnails »

moonca wrote: 15/04/2022 13:35 Uz to, nastavio si istu hranu konzumirati?
Uglavnom da. Samo malo smanjio peciva i slatko i to je to :-D
I dalje pijem aloju i nikakvih problema nemam. Nemam nadutosti, bolova, grceva, kiseline, ma nista.
Preko 061529193, narucujem i dalje. Topla preporuka :thumbup:
Bokiba
Posts: 7
Joined: 17/08/2016 16:40

#148 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by Bokiba »

Pozdrav svima, da li neko zna gdje sada radi dr. Sanjin Glavas i da li neko ima iskustva sa Dr. Mustafa Đurđević sa Poliklinike "Srce Sarajeva"
User avatar
shape of despair
Posts: 3114
Joined: 09/04/2008 18:41

#149 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by shape of despair »

nineinchnails wrote: 09/12/2022 10:54
moonca wrote: 15/04/2022 13:35 Uz to, nastavio si istu hranu konzumirati?
Uglavnom da. Samo malo smanjio peciva i slatko i to je to :-D
I dalje pijem aloju i nikakvih problema nemam. Nemam nadutosti, bolova, grceva, kiseline, ma nista.
Preko 061529193, narucujem i dalje. Topla preporuka :thumbup:
Ima te aloje svuda, jel to to, što mi treba ova žena
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#150 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by alibegoa »

kredenac-ac wrote: 18/11/2022 15:13
natascha wrote: 08/11/2022 21:48 Bila kod dr. Vanisa u Eurofarmu. Jos nisam zavrsila sa svim pregledima, ici cu opet, ali ljudi moji tog pristupa, ljubaznosti, profesionalnosti. Ni u jednom momentu mi nije bila muka sto sam kod ljekara i sto znam da moram uraditi te mucne preglede. Zaista svaka mu cast
Potpisujem svako slovo. Kontrolni pregled nije naplacen a na njemu je dobio milion dodatnih pitanja i na svako strpljivo odgovorio. Zanimljiv mu je i smisao za humor, skroz je ok lik, sto ga uz strucnost cini jednim od rijetkih doktora generalno u Sarajevu za preporuciti.
I ja ne mogu nači riječi hvale za Vaniša, riješio mi je višegodišnji problem sa probavom. Situacija je bila da nakon bilo čega što pojedem imam probleme sa bolom u stomaku i gasovima.
Naravno ja se ne pridržavam ničeg što mi je rekao, ne bi imao šta jesti, ali tableta koju mi je dao radi čuda. A niko mi drugi tu tabletu nije dao.
Post Reply