Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
dzejkej
Posts: 746
Joined: 16/03/2011 16:17

#51 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by dzejkej »

cccccc wrote:Upravo bio kod dr. Srdjana. Opet nista konkretno. Kao svasta moze biti. Uglavnom rekao mi da uradim CT trbuha da vidi imal sta. Pitao sam odmah kod njih u Al tawilu. Kazu 330 KM i jos 20 KM prije CT-a moraju se neki nalazi izvaditi. Jel ima neko s ovim iskustva. Dal kod njih raditi ili ima negdje jeftinije ? Napisao mi je i na nalazu da trebam uraditi CT. Ako odem kod ovih nasih na drzavnim jaslama hocel mi oni to uraditi i koliko bi cekao ?
CT pluca cekala 3 sedmice na KCUS. Narucena u 11 sati. Dosla oko pola 11. Platila 50 KM za kontrast. Guuzva. Cekaj da dodjes na red. Uvode lezece bolesnike. Odjednom izdaje sestra i posla dio pacijenata (medju njima i mene) na CUM. Tu opet cekala nekih 2,5 sata. Zavrsila oko pola 4 sve. Next time - privatno. Ko fol ovi na radiologiji imaju bolji aparat i od boljeg aparata ja opet na CUM - pa bolji je u Al-Tawilu CT nego na CUMu sigurno.
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#52 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by Altsa »

Cekati dva mjeseca na pregled je ipak previse pa da je i Gornjakovic.
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#53 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by Altsa »

cccccc wrote:Upravo bio kod dr. Srdjana. Opet nista konkretno. Kao svasta moze biti. Uglavnom rekao mi da uradim CT trbuha da vidi imal sta. Pitao sam odmah kod njih u Al tawilu. Kazu 330 KM i jos 20 KM prije CT-a moraju se neki nalazi izvaditi. Jel ima neko s ovim iskustva. Dal kod njih raditi ili ima negdje jeftinije ? Napisao mi je i na nalazu da trebam uraditi CT. Ako odem kod ovih nasih na drzavnim jaslama hocel mi oni to uraditi i koliko bi cekao ?
Njegova preporuka da se uradi CT abdomena je dovoljna da ti ljekar opste prakse da uputnicu za Kosevo. Inace bez preporuke specijaliste niko te nece poslati na CT ili MR.
cccccc
Posts: 234
Joined: 11/04/2013 20:04

#54 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by cccccc »

Altsa wrote: Njegova preporuka da se uradi CT abdomena je dovoljna da ti ljekar opste prakse da uputnicu za Kosevo. Inace bez preporuke specijaliste niko te nece poslati na CT ili MR.
Znam to. Dobio sam ja uputnicu danas za CT. Al onako pitam, da li neko zna koliko se čeka otprilike na CT abdomena u našim bolnicama.
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#55 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by Altsa »

cccccc wrote:
Altsa wrote: Njegova preporuka da se uradi CT abdomena je dovoljna da ti ljekar opste prakse da uputnicu za Kosevo. Inace bez preporuke specijaliste niko te nece poslati na CT ili MR.
Znam to. Dobio sam ja uputnicu danas za CT. Al onako pitam, da li neko zna koliko se čeka otprilike na CT abdomena u našim bolnicama.
Evo gore neko navodi da je CT pluca cekao 3 sedmice. Ne vjerujem da ima neke razlike.
cccccc
Posts: 234
Joined: 11/04/2013 20:04

#56 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by cccccc »

Dala mi moja doktorica uputnicu za vojnu bolnicu. Odem dole danas, kazu kod njih moze samo ako je neki njihov doktor preporucio da se uradi CT. Otjerase me kulturno. Probat cu jos na kosevu...
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#57 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by nivla »

cccccc wrote:Dala mi moja doktorica uputnicu za vojnu bolnicu. Odem dole danas, kazu kod njih moze samo ako je neki njihov doktor preporucio da se uradi CT. Otjerase me kulturno. Probat cu jos na kosevu...
najbolji menadzer zlatko kravic
cccccc
Posts: 234
Joined: 11/04/2013 20:04

#58 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by cccccc »

Danas isao na kosevo. 21. maja narucen. Hajd nije strasno. Mjesec i po cekanja.. :zoka:
User avatar
dzejkej
Posts: 746
Joined: 16/03/2011 16:17

#59 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by dzejkej »

cccccc wrote:Danas isao na kosevo. 21. maja narucen. Hajd nije strasno. Mjesec i po cekanja.. :zoka:
Jesi li razmisljao o UZV pregledu abdomena?
Ja sam nedavno isla kod dr. Mornjakovic. Zena je odlicna. Ako ti je stres da cekas CT nije lose otici kod nje na pregled. Imaces vise informacija. Meni konkretno za CT pluca nije mogla pomoci ali je pomogla da razjasnim neke druge sumnjive nalaze.

Sretno u svakom slucaju. Znam kako je brojati dane do konacnog nalaza :cry:
cccccc
Posts: 234
Joined: 11/04/2013 20:04

#60 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by cccccc »

dzejkej wrote: Jesi li razmisljao o UZV pregledu abdomena?
Ja sam nedavno isla kod dr. Mornjakovic. Zena je odlicna. Ako ti je stres da cekas CT nije lose otici kod nje na pregled. Imaces vise informacija. Meni konkretno za CT pluca nije mogla pomoci ali je pomogla da razjasnim neke druge sumnjive nalaze.

Sretno u svakom slucaju. Znam kako je brojati dane do konacnog nalaza :cry:
A radio sam UZV par puta. Zadnji put kod dr. Mackica. Rekose mi da je dobar. Al nisam nesto ocaran iskreno. Cuo sam da je i dr. Smajlovic pravo dobar. Pa vidjet cu mozda da odem kod njega ili kod dr. Mornjakovic. Dok se jos malo raspitam. Ovako imam osjecaj da samo bacam pare bezveze. Na iste preglede sam dao dosta para a nikad nista.
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#61 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by alica.k »

po meni dr Smajlovic ubjedljivo najbolji radiolog kod nas, svakako otidji. Jako temeljit.
User avatar
dzejkej
Posts: 746
Joined: 16/03/2011 16:17

#62 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by dzejkej »

alica.k wrote:po meni dr Smajlovic ubjedljivo najbolji radiolog kod nas, svakako otidji. Jako temeljit.
Ja vise na zensku liniju idem :D : Ferenc i Mornjakovicka. Ferenc je jeftinija od M. a zmaj je zena. Obje veliki strucnjaci, detaljne na pregledu i predivne zene.
EME91
Posts: 344
Joined: 13/05/2018 20:28
Location: https://zdravljeizdravzivot.com/

#63 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by EME91 »

Dr. Sanjin Glavas je jako dobar i stucan gastroenterolog, konkretan , brz, a i cijene su mu relativno vrlo povoljne . Nema zavlacenja , sto se tice dodatnih trokova. Ako se desi potreba za biopsijom , upozore Vas unaprijed .
Sve pohvale - preporuke za Doktora koji je svakako i veliki covjek.
cccccc
Posts: 234
Joined: 11/04/2013 20:04

#64 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by cccccc »

EME91 wrote:Dr. Sanjin Glavas je jako dobar i stucan gastroenterolog, konkretan , brz, a i cijene su mu relativno vrlo povoljne . Nema zavlacenja , sto se tice dodatnih trokova. Ako se desi potreba za biopsijom , upozore Vas unaprijed .
Sve pohvale - preporuke za Doktora koji je svakako i veliki covjek.
Gdje radi dr Sanjin ?
EME91
Posts: 344
Joined: 13/05/2018 20:28
Location: https://zdravljeizdravzivot.com/

#65 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by EME91 »

cccccc wrote:
EME91 wrote:Dr. Sanjin Glavas je jako dobar i stucan gastroenterolog, konkretan , brz, a i cijene su mu relativno vrlo povoljne . Nema zavlacenja , sto se tice dodatnih trokova. Ako se desi potreba za biopsijom , upozore Vas unaprijed .
Sve pohvale - preporuke za Doktora koji je svakako i veliki covjek.
Gdje radi dr Sanjin ?
Poliklinika Srce Sarajeva na Stupu tu radi tu radi dr. Sanjin, i ne znam da li jos negdje radi , uglavnom pozitivna iskustva .
Ovo ti je njihov web http://www.poliklinikasrcesa.ba :) , osim njega i dr.Srđan Gornjakovic , dr.Nijaz nije los iz Opšte bolnice,dr. Šefkija iz Zenice također jako dobar doktor.
Ranni
Posts: 120
Joined: 03/03/2019 12:54

#66 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by Ranni »

Da li je neko u zadnje vrijeme radio Kolonoskopiju kod Sanjina Glavasa? Kakva su iskustva opcenito s njim?
Vidio sam da u SrceSarajeva klinici radi i da se moze uraditi sa sedacijom...
User avatar
dzejkej
Posts: 746
Joined: 16/03/2011 16:17

#67 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by dzejkej »

EME91 wrote:Dr. Sanjin Glavas je jako dobar i stucan gastroenterolog, konkretan , brz, a i cijene su mu relativno vrlo povoljne . Nema zavlacenja , sto se tice dodatnih trokova. Ako se desi potreba za biopsijom , upozore Vas unaprijed .
Sve pohvale - preporuke za Doktora koji je svakako i veliki covjek.
da ovo potpisem.
i on i tehnicar su prava raja :thumbup:
termin dobijes za dan i bas je povoljan :thumbup:
EME91
Posts: 344
Joined: 13/05/2018 20:28
Location: https://zdravljeizdravzivot.com/

#68 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by EME91 »

Bitno je da je povoljno , jer svi koji imaju ove probleme znaju da to nije samo 1 gastroskopija ili 1 kolonoskopija.. nabere se sto bi reko nas narod.. te biopsija te analize krvi , te ovo te ono.. Uglavnom Sanjin je povoljan , brz i brate mili dobijes sta i kako i dijagnozu.. nema nije ti nista i vozdra..

I opet bolje platit pregled kod nekog ko zna nego se trovat antibioticima i radit na zivo kolonoskopije itd.. :run:
Za zdravlje nije skupo.. Kamo srece da se zakonom propise obavezna kolonoskopija 1 u 3 god.. za sve iznad 45 god.. koliko bi se zivota spasilo..
User avatar
BlackStone
Posts: 75
Joined: 27/04/2008 20:51

#69 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by BlackStone »

Da podignem temu.Trebam raditi gastroskopiju. Je li neko radio u Sanasi jer sam dobio preporuku za tamo?
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#70 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by MaksprotivMarksa »

Imao sam dvije opearcije na zeludcu, zeludac mi je unistio pet godina zivota, zivot mi je bio dobrano ugrozen zbog neznanja i indolencije nekolicine gastroenterologa, u BiH sam sve obisao, jedini covjek koji i kada nesto ne zna spreman je to da cuje je doktor svemira Gornjakovic, bez njegovog misljenja bih danas imao rak zeludca, a ja sam bolji nego u ovo doba prosle godine, pored svih doktora samo bih njemu povjerio gledanje zeludca, a profesoru Salkicu takodjer vjerujem jer i sa njim imam pozitivno iskustvo, mada je to bilo is postoperativnog perioda, a ne iz dijagnostickog, nekolicinu ljekara koje ste ovdje pomenuli licno smatram za neznalice i ubice, pazite kome povieravate svoje zdravlje, a zeludac je "ziva" stvar i potrebno je dobro oko da bi se na vrijeme neke stvari sprijecile. Dakle, samo Srdjan !
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#71 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by konektovan »

BlackStone wrote: 08/03/2020 23:39 Da podignem temu.Trebam raditi gastroskopiju. Je li neko radio u Sanasi jer sam dobio preporuku za tamo?
Dr. Srdjan Gornjaković u Al tawilu, ali nazalost, ceka se na termin poprilicno.
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#72 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by patriot_bih »

Pazite, ovdje ima lažnih dojmova od poliklinike.

Radio sam kod njih pregled i na kraju doktor ti daje nalaz bez svog imena ili svog pečata na nalazu.
Iskreno se nadam da je bio doktor/ specijalista jer nemam načina da to potvrdim.

Što se tiče pregleda bilo je ekstremno bolno i sav sam se preznojio od bola.

Generalno, ovo je jako delikatan pregled i dobro pazite gdje ga radite.
Drug Clan
Posts: 738
Joined: 05/01/2020 20:32

#73 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by Drug Clan »

Ja sam dao 50km za anesteziju i odradio gastroskopiju i kolonoskopiju u istoj anesteziji da apsolutno nista ne znam sta su i kako radili :-D
User avatar
ABH017
Posts: 3620
Joined: 18/05/2010 00:20

#74 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by ABH017 »

Drug Clan wrote: 28/12/2020 22:45 Ja sam dao 50km za anesteziju i odradio gastroskopiju i kolonoskopiju u istoj anesteziji da apsolutno nista ne znam sta su i kako radili :-D
Gdje si to radio druže?
Drug Clan
Posts: 738
Joined: 05/01/2020 20:32

#75 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by Drug Clan »

ABH017 wrote: 26/01/2021 22:35
Drug Clan wrote: 28/12/2020 22:45 Ja sam dao 50km za anesteziju i odradio gastroskopiju i kolonoskopiju u istoj anesteziji da apsolutno nista ne znam sta su i kako radili :-D
Gdje si to radio druže?
https://klinikakostic.com/

Kolonoskopija i gastroskopija sa anestezijom 450km
Post Reply