Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Altsa
Posts: 7313
Joined: 19/03/2004 18:31

#26 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by Altsa »

nivla wrote:
Altsa wrote: ti kazes covjeku koji je radio 8x puta kolonoskopiju i toliko puta gastro. prica ti je glupa. po tome se ne treba ni kod zubara dati anstezija jer se zub izvadi za minut.haj ba ne pametuj ako nemas love.
kakve veze ima imanje novca sa ovim, apsolutno je glupo, ako ne postoje medicinski opravdani razlozi, a u 99% slucajeva ne postoje, uspavljivati se zbog gastroskopije, koja jeste gadna ali nije ni blizu bola koji se javlja kod vadjenja zuba
a bolje biti i sirotinja nego mentalna sirotilja
pa ti si dobro mentalno siromasan kada na konstataciju da je bolje raditi pod anestezijom palamudis toliko i grcevito se boris protiv toga.
User avatar
nivla
Posts: 4263
Joined: 12/01/2008 23:44

#27 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by nivla »

Altsa wrote:
nivla wrote:
Altsa wrote: ti kazes covjeku koji je radio 8x puta kolonoskopiju i toliko puta gastro. prica ti je glupa. po tome se ne treba ni kod zubara dati anstezija jer se zub izvadi za minut.haj ba ne pametuj ako nemas love.
kakve veze ima imanje novca sa ovim, apsolutno je glupo, ako ne postoje medicinski opravdani razlozi, a u 99% slucajeva ne postoje, uspavljivati se zbog gastroskopije, koja jeste gadna ali nije ni blizu bola koji se javlja kod vadjenja zuba
a bolje biti i sirotinja nego mentalna sirotilja
pa ti si dobro mentalno siromasan kada na konstataciju da je bolje raditi pod anestezijom palamudis toliko i grcevito se boris protiv toga.
mogucnosti komplikacije kod uzimanja anestetika su dosta vece nego bez istih, tu mora biti prisutan anesteziolog, znaci komplokovanje jednostavnog postupka bez realne potrebe u vecini slucajeva
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#28 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by alica.k »

pa nece ti niko dati anesteziju bez anesteziologa............
User avatar
dzejkej
Posts: 745
Joined: 16/03/2011 16:17

#29 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by dzejkej »

Altsa wrote:.haj ba ne pametuj ako nemas love.
:facepalm: :facepalm:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#30 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by moonca »

hali gali halid wrote:I ja sam radio gastroskopiju kod Gornjakovica bez anestezije, najnormalnije, nikakvih naprezanja, ni nagona za povracanje nisam imao... A onda kad mi rekose cijenu i kao uzeli su uzorke, ali bi to trebalo poslati na biopsiju, pa i to kosta... Ono izvadili mi uzorke i ja sad da kazem nemojte ih slati bacite ih... :roll:
Hm, i na konsultacijama ti nisu rekli kolike ces troskove imati. :-)

Ne mogu zamisliti bez anestezije-radila sam vishe puta, i mislim da to nije samo par minuta pregled. :-)
cccccc
Posts: 233
Joined: 11/04/2013 20:04

#31 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by cccccc »

Otprilike znači ova trojica su mi u opticaju sad:

Srđan Gornjaković - Al-tawil
Sanjin Glavaš - Srce Sarajeva
Amir Ćehajić - Sunce Agram

:?: :?
Brus Lee
Posts: 850
Joined: 01/10/2010 19:35

#32 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by Brus Lee »

anida_s wrote:Također sam radila gastroskopiju 8 puta i svaki put bez anestezije. Prvi put sam imala strašan nagon za povraćanjem jer nisam znala kakav je pregled pa sam se prepala, ali svaki naredni sam se psihički pripremila i bila potpuno mirna dok se obavljao pregled. Tako da je najvažnije otići smiren i neće biti nikakvih nagona a dr će bez problema pregledati sve. Smatram da je anestezija potpuno suvišna zbog 5-10 minuta pregleda. Samo biti smiren, ne paničiti i može dr sve detaljno pregledati.
8x radila gastroskopiju? Mijenjaj gastroenterologa.
Brus Lee
Posts: 850
Joined: 01/10/2010 19:35

#33 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by Brus Lee »

anida_s wrote:Hajde ne lupaj, nemaš pojma iz kojih razloga ni kakve probleme imam tako da mani me se.
I kojeg gastroenterologa si predlozila? To je naslov teme, a ne moze li se gastroskopija / dijagnosticka metoda/ raditi sa ili bez anestezije.
User avatar
Altsa
Posts: 7313
Joined: 19/03/2004 18:31

#34 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by Altsa »

Brus Lee wrote:
anida_s wrote:Također sam radila gastroskopiju 8 puta i svaki put bez anestezije. Prvi put sam imala strašan nagon za povraćanjem jer nisam znala kakav je pregled pa sam se prepala, ali svaki naredni sam se psihički pripremila i bila potpuno mirna dok se obavljao pregled. Tako da je najvažnije otići smiren i neće biti nikakvih nagona a dr će bez problema pregledati sve. Smatram da je anestezija potpuno suvišna zbog 5-10 minuta pregleda. Samo biti smiren, ne paničiti i može dr sve detaljno pregledati.
8x radila gastroskopiju? Mijenjaj gastroenterologa.
neko mora raditi redovne kontrole pa se sakupi pregleda.
User avatar
konektovan
Posts: 40052
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#35 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by konektovan »

moonca wrote:
hali gali halid wrote:I ja sam radio gastroskopiju kod Gornjakovica bez anestezije, najnormalnije, nikakvih naprezanja, ni nagona za povracanje nisam imao... A onda kad mi rekose cijenu i kao uzeli su uzorke, ali bi to trebalo poslati na biopsiju, pa i to kosta... Ono izvadili mi uzorke i ja sad da kazem nemojte ih slati bacite ih... :roll:
Hm, i na konsultacijama ti nisu rekli kolike ces troskove imati.

Ne mogu zamisliti bez anestezije-radila sam vishe puta, i mislim da to nije samo par minuta pregled. :-)
Ja narucio mater na gastroskopiju sa opštom anestezijom, 240 KM cijena, tako nam rekli. Na blagajni, 400 KM, hebiga, uzeli uzorak za biopsiju koji košta eto koliko košta i još nešto doturili, dobro je srce izdrzalo za blagajnom. :mrgreen: :-)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#36 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by moonca »

konektovan wrote:
moonca wrote:
hali gali halid wrote:I ja sam radio gastroskopiju kod Gornjakovica bez anestezije, najnormalnije, nikakvih naprezanja, ni nagona za povracanje nisam imao... A onda kad mi rekose cijenu i kao uzeli su uzorke, ali bi to trebalo poslati na biopsiju, pa i to kosta... Ono izvadili mi uzorke i ja sad da kazem nemojte ih slati bacite ih... :roll:
Hm, i na konsultacijama ti nisu rekli kolike ces troskove imati.

Ne mogu zamisliti bez anestezije-radila sam vishe puta, i mislim da to nije samo par minuta pregled. :-)
Ja narucio mater na gastroskopiju sa opštom anestezijom, 240 KM cijena, tako nam rekli. Na blagajni, 400 KM, hebiga, uzeli uzorak za biopsiju koji košta eto koliko košta i još nešto doturili, dobro je srce izdrzalo za blagajnom. :mrgreen: :-)
To rade svugdje u svim djelatnostima

Moramo se nauciti pitati, pitati--jel to sve sto cu imati platiti--ima li dodatnih mogucih placanja itd.....sta ko .... itd..

Mislim da se uvijek uzima uzorak za biopsiju- i da su bezobrazni, da na to ne skrenu paznju -vezano za dodatne troskove.
User avatar
konektovan
Posts: 40052
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#37 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by konektovan »

Covjeku je sve ovo škola, malo poskupa škola, ali se nauce neke stvari. :mrgreen: Ako je uzimanje biopsije redovna procedura, smatram da odmah trebaju i cijenu iste da napomenu kao i ostalih troškova, ali eto, ima i naše greške...
User avatar
nivla
Posts: 4263
Joined: 12/01/2008 23:44

#38 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by nivla »

ne treba se uvijek uzimati uzorak za biopsiju, vec kad nesto djeluje sumnjivo, ovo u altawilu je uzimanje lopatom, vjerovatno je to i jedan od razloga što gornjaković sad radi u mostaru a ne kod njih
User avatar
konektovan
Posts: 40052
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#39 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by konektovan »

nivla wrote:ne treba se uvijek uzimati uzorak za biopsiju, vec kad nesto djeluje sumnjivo, ovo u altawilu je uzimanje lopatom, vjerovatno je to i jedan od razloga što gornjaković sad radi u mostaru a ne kod njih
Gornjaković radi u Al Tawilu..
User avatar
nivla
Posts: 4263
Joined: 12/01/2008 23:44

#40 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by nivla »

konektovan wrote:
nivla wrote:ne treba se uvijek uzimati uzorak za biopsiju, vec kad nesto djeluje sumnjivo, ovo u altawilu je uzimanje lopatom, vjerovatno je to i jedan od razloga što gornjaković sad radi u mostaru a ne kod njih
Gornjaković radi u Al Tawilu..
koliko znam sad je u vitalisu, al eto mozda ima jos uvijek angazman u tawilu
User avatar
konektovan
Posts: 40052
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#41 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by konektovan »

nivla wrote:
konektovan wrote:
nivla wrote:ne treba se uvijek uzimati uzorak za biopsiju, vec kad nesto djeluje sumnjivo, ovo u altawilu je uzimanje lopatom, vjerovatno je to i jedan od razloga što gornjaković sad radi u mostaru a ne kod njih
Gornjaković radi u Al Tawilu..
koliko znam sad je u vitalisu, al eto mozda ima jos uvijek angazman u tawilu
Odavno je on u Al Tawilu, danas mati bila kod njega na gastroskopiji.
cccccc
Posts: 233
Joined: 11/04/2013 20:04

#42 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by cccccc »

Evo sa web sitea AlTawil

Gastroenterološki paket D, cijena 450,00KM

pregled spec.interne medicine, subspecijaliste gastroenterologa/dr.Srdjan Gornjaković
gastroskopija i kolonoskopija s općom anestezijom
uzimanje bioptičkih uzoraka
Helicobacter test u uzorku biopsije i stolici
CRP, kalprotektin u stolici
tumor markeri: Ca-19-9, CEA, AFP
eho abdomena
paket ne uključuje cijenu patohistologije
**************************************************************
svi paketi D uključuju 30% popust na sve usluge poliklinike u roku od godine dana, osim na usluge koje su već na popustu ili se radi o interventnim procedurama/hirurškim zahvatima
**************************************************************
User avatar
konektovan
Posts: 40052
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#43 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by konektovan »

anida_s wrote:Nije tačno da uzimaju lopatom.
Već sam pisala ali evo ponovit ću se: kao prvo dr Gornjakovic sigurno ne ide da što više izvuče jer je meni čak prvo pokušao srediti želudac tabletama bez da radim gastroskopiju upravo iz razloga da se ne izlažem trošku, a drugo meni evo nisu radili biopsiju što znači da to nije redovna procedura nego samo ako nešto bude sumnjivo. Prema tome, ne možete generalizovati stvari na osnovu svog iskustva. I ubuduće kada idete na pregled pročitajte šta potpisujete. Dobijete formular koji trebate potpisati da pristajete na uzimanje uzorka u slučaju da nešto nađu i navedeno je da se dodatno plaća.
Ma nije dr. Gornjakovic ni izmislio tu politiku, to je politika poliklinike. O njemu sve najbolje, kao doktoru, covjeku...
Naravno, i do nas je, jednoszavno nenamo naviku da pitamo i procitamo napisano..
cccccc
Posts: 233
Joined: 11/04/2013 20:04

#44 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by cccccc »

Upravo zvao ALtawil i ne mogu da vjerujem. Prvi slobodan termin kod doktora Srdjana u Aprilu. I to sam zakazao konsultacije. Sad me interesuje, ako je neko imao iskustva, ako mi kaze doktor da bih trebao raditi gastroskopiju i/ili kolonoskopiju jel moram i na to cekati ovako skoro mjesec dana ? :?
cccccc
Posts: 233
Joined: 11/04/2013 20:04

#45 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by cccccc »

anida_s wrote:Da, otprilike. Ja sam bila krajem novembra na konsultacijama i dobila termin za gastroskopiju krajem decembra. Šta ćeš, tražen čovjek. :)
Aham. Hvala ti. Nadam se makar da će se isplatiti čekanje.
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#46 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by van Basten »

znači skoro 2 mjeseca ćekanja za termin kod privatnika je ok? "Tražen čovjek"? A da je takav termin dobio na Koševu bilo bi drvlje i kamenje kako su duge liste ćekanja, kako se kod privatnika sve završi za 20 min i tome slično
cccccc
Posts: 233
Joined: 11/04/2013 20:04

#47 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by cccccc »

van Basten wrote:znači skoro 2 mjeseca ćekanja za termin kod privatnika je ok? "Tražen čovjek"? A da je takav termin dobio na Koševu bilo bi drvlje i kamenje kako su duge liste ćekanja, kako se kod privatnika sve završi za 20 min i tome slično
Ko je rekao da je problem u cekanju?! Ja sam cekao na gastroskopiju na kosevu 2 mjeseca. I nisam se zalio. Problem je sto kad sam dosao prvo su mi rekli termin je u 9.. A primili me u 12. Udjem tamo stavise mi sondu i raspricase se njih dvije.. Izvuce i nista mi ne rece.. Reko kakva je sitacija doktorice. Kaze nije ti nista... Poslije toga desetine puta zavrsim u hitnoj.. Svaki put mi kazu problem sa zeludcom. Zato sam se sad odlucio privatno da uradim pregled.
User avatar
konektovan
Posts: 40052
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#48 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by konektovan »

van Basten wrote:znači skoro 2 mjeseca ćekanja za termin kod privatnika je ok? "Tražen čovjek"? A da je takav termin dobio na Koševu bilo bi drvlje i kamenje kako su duge liste ćekanja, kako se kod privatnika sve završi za 20 min i tome slično
Kad je Srdjan u pitanju, ljudi iskljcivo zbog njegove strucnosti cekaju, naravno oni koji hoce da cekaju.
akcija007
Posts: 2806
Joined: 17/05/2008 23:50

#49 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by akcija007 »

Kod Gornjakovica se ceka prosjek oko mjesec dana
Isto TOP gastroenterolog je u Livnu dr Izet Hozo. On je bio sef Klinike za unutarnje bolesti KBC Split na Firulama i po odlasku u penziju se vratio u Livno i otvorio ordinaciju. Kada je u mracnim 90-tim godinama ostao da bude sef klinike na Firulama i nije smaknut znaci da je dobar.
Radi jednu ili dvije subote u Livnu .
To su 2 gastroenterolga koja su woww .
U Tuzli je dr Salkic Nermin za jetru.
cccccc
Posts: 233
Joined: 11/04/2013 20:04

#50 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by cccccc »

Upravo bio kod dr. Srdjana. Opet nista konkretno. Kao svasta moze biti. Uglavnom rekao mi da uradim CT trbuha da vidi imal sta. Pitao sam odmah kod njih u Al tawilu. Kazu 330 KM i jos 20 KM prije CT-a moraju se neki nalazi izvaditi. Jel ima neko s ovim iskustva. Dal kod njih raditi ili ima negdje jeftinije ? Napisao mi je i na nalazu da trebam uraditi CT. Ako odem kod ovih nasih na drzavnim jaslama hocel mi oni to uraditi i koliko bi cekao ?
Post Reply