Trening snage i brzine za djecu

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#1 Trening snage i brzine za djecu

Post by tataćusak »

Kao sto i naslov teme kaze trening snage za djecu.
Prije svega mene zanima za fudbalere ali i svi ostali su dobrodosli na temu.
Konkretno me zanimaju vjezbe koje bi djeca uzrasta 10-11 godina mogla sama da rade kuci, u parku, na igralistu itd. Znaci koje su to vjezbe pozeljne a da nije pretjerano za djecu tog uzrasta.
Znamo da u nasim klubovima trenira puno djece na jednog trenera pa samim tim i kvalitet treninga nije dobar.
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#2 Re: Trening snage i brzine za djecu

Post by Manual »

tataćusak wrote:Kao sto i naslov teme kaze trening snage za djecu.
Prije svega mene zanima za fudbalere ali i svi ostali su dobrodosli na temu.
Konkretno me zanimaju vjezbe koje bi djeca uzrasta 10-11 godina mogla sama da rade kuci, u parku, na igralistu itd. Znaci koje su to vjezbe pozeljne a da nije pretjerano za djecu tog uzrasta.
Znamo da u nasim klubovima trenira puno djece na jednog trenera pa samim tim i kvalitet treninga nije dobar.
Uglavnom vjezbe bez tegova, ali da ne pretjeruju
User avatar
sime_cipol
Posts: 16338
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#3 Re: Trening snage i brzine za djecu

Post by sime_cipol »

tataćusak wrote:Kao sto i naslov teme kaze trening snage za djecu.
Prije svega mene zanima za fudbalere ali i svi ostali su dobrodosli na temu.
Konkretno me zanimaju vjezbe koje bi djeca uzrasta 10-11 godina mogla sama da rade kuci, u parku, na igralistu itd. Znaci koje su to vjezbe pozeljne a da nije pretjerano za djecu tog uzrasta.
Znamo da u nasim klubovima trenira puno djece na jednog trenera pa samim tim i kvalitet treninga nije dobar.
Misljenja sam da djeca u tom uzrastu isključivo trebaju da rade na poboljšanju motorike, kretnje, promjene pravca, brzine, eksplozivnosti i pravilnog trcanja.
Snaga tek kasnije dolazi.
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#4 Re: Trening snage i brzine za djecu

Post by tataćusak »

sime_cipol wrote:
tataćusak wrote:Kao sto i naslov teme kaze trening snage za djecu.
Prije svega mene zanima za fudbalere ali i svi ostali su dobrodosli na temu.
Konkretno me zanimaju vjezbe koje bi djeca uzrasta 10-11 godina mogla sama da rade kuci, u parku, na igralistu itd. Znaci koje su to vjezbe pozeljne a da nije pretjerano za djecu tog uzrasta.
Znamo da u nasim klubovima trenira puno djece na jednog trenera pa samim tim i kvalitet treninga nije dobar.
Misljenja sam da djeca u tom uzrastu isključivo trebaju da rade na poboljšanju motorike, kretnje, promjene pravca, brzine, eksplozivnosti i pravilnog trcanja.
Snaga tek kasnije dolazi.


Sve sto si naveo mislim i ja pa tako nekako je i u nazivu teme. Imas li kakvih prijedloga
Bobi
Forum administrator
Posts: 32184
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#5 Re: Trening snage i brzine za djecu

Post by Bobi »

Ako stanujete na nekom visem spratu recite djetetu da ide ojeske i ne koristi lift s tim da sam sebi mjeri vrijeme i biljezi na neku tablu. Nakon nekog vremena ce biti sve brzi i brzi i uvidjet ce sam da napreduje svojim radom i zalaganjem. Treba mu dati eko ciljano vrijeme s tim da bude brzi hod uvijek jedna noga na podu.i da stepenice prelazi maximalno po dvije.
Post Reply