Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Locked
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#451 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by Klodovik »

bicebolje wrote:
Ne znam ja te strane jezike. Postavio sam Ustav BiH na našem jeziku pa neka mi neko pokaže dio u kojem Komšić predstavlja sve graDŽane.
Komšić predstavlja i one koji su ga birali i one koji nisu. De ti pokaži dio Ustava u kojem piše da člana Predsjedništva iz reda hrvatskog naroda biraju Hrvati i pokazat ćeš da je to što govoriš istina.
bicebolje
Posts: 1252
Joined: 12/05/2010 08:18

#452 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by bicebolje »

Ma nema potrebe da se raspravljamo, prejaki ste kad se skupite a objašnjavati nekome ko je sebi sve objasnio je uzaludno. Vi ste graDŽani sebi izabrali člana predsjedništva iz reda hrvatskog naroda da vas predstavlja i da se u slučaju ugrožavanja vaših graDŽanskih prava obrati hrvatskim delegatima u Domu naroda. Ha, ja, šta vas briga. Može se.
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#453 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by Real Khan »

alternativni wrote:@Real Khan
Ti studiras pravo, jel da?
Taman da te nesto priupitam prije zakljucavanja teme :D
Na prvoj stranici ustava pise:
Bošnjaci, Hrvati i Srbi, kao konstitutivni narodi (u zajednici s ostalima), i građani Bosne i Hercegovine ovim utvrđuju Ustav Bosne i Hercegovine:
Jesu li ovom recenicom Bošnjaci, Hrvati i Srbi razdvojeni od gradjana, tj. nazvani seljacinama? :D
:D Pa, može se i tako tumačiti (pogotovo kada vidim kako neke mudre glavice tumače Ustav BiH). :D

Ne studiram pravo nego pripremam magistarsku tezu na političkim naukama...
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#454 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by Real Khan »

bicebolje wrote:Ma nema potrebe da se raspravljamo, prejaki ste kad se skupite a objašnjavati nekome ko je sebi sve objasnio je uzaludno. Vi ste graDŽani sebi izabrali člana predsjedništva iz reda hrvatskog naroda da vas predstavlja i da se u slučaju ugrožavanja vaših graDŽanskih prava obrati hrvatskim delegatima u Domu naroda. Ha, ja, šta vas briga. Može se.
...da, to su te čuvene anomalije i antinomije u "našem" dejtonskom Ustavu...
Locked