Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Locked
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#26 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by plain vanilla »

dogovor wrote:Analizirajući upise nekih s foruma, Bosna je samo ono čime upravljaju Bošnjaci a to je danas Federacija. Netko tko živi u BiH spominje seljenje naroda. Zar to ni je izvršeno prije skoro 18 godina. Idealno bi bilo da se svi vrate na svoja ognjišta ali su činjenice drukčije. Veliki moćni svijet je odlučio da BiH opstoji. Sada su činjenice. Na Bošnjacima, Hrvatima i Srbima je da ured to tržavu i da je svi osijećaju svojom. Drago mi je da pošteni Bošnjaci priznaju kako Hrvati ni su ravnopravni osim na papiru.
Ravnopravnost se može postići samo kroz unstitucije i teritorij, bio to entitet ili blentitet. Hrvat u Tuzli će biti manjina kao što je i danas, kao što ima mnoštvo primjera.
U BiH se je dogodila nepravda i zašto ju i dalje produbljivati.
a ako se zarati vi cete iz dijaspore doci da se borite?

sita ja te suplje iz dijaspore, sve narodni heroji
kako vec jednom rekoh, prosto je ali govori sve

lako je tudjim mudi*ma gloginje mlatit' :zzzz:
L@BuD
Posts: 347
Joined: 21/04/2010 00:44

#27 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by L@BuD »

Što se mene tiče ja bi odmah potpisao onu mapu od @Nedo :mrgreen: stim da je Srbi nebi ni pod najvećim pritiskom
U svakom slučajno nerealno je zagovarati treći entitet mada ne treba ništa biti tabu tema za naše političare ako već postoji problem.Ipak kako god okreneš to je gubljenje vremena.Razlog je jednostavan kojeg svi znamo,Srbi neće pristati da se diraju granice RS-a a Bošnjaci da daju Hrvatima jedinicu ako se neće dirati RS to je barem stav SDA dok SDP-u ni to ne dolazi u obzir.Milion različitih stavova znači definitivno gubljenje vremena ako pričamo o preustroju.
Last edited by L@BuD on 05/12/2010 19:23, edited 1 time in total.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#28 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by plain vanilla »

L@BuD wrote:Što se mene tiče ja bi odmah potpisao onu mapu od @Nedo :mrgreen: stim da je Srbi nebi ni pod najvećim pritiskom
U svakom slučajno nerealno je zagovarati treći entitet mada ne treba ništa biti tabu tema za naše političare ako postoji problem.Ipak kako god okreneš to je gubljenje vremena.Razlog je jednostavan kojeg svi znamo,Srbi neće pristati da se diraju granice RS-a a Bošnjaci da daju Hrvatima jedinicu ako se neće dirati RS to je barem stav SDA dok SDP-u ni to ne dolazi u obzir.Milion različitih stavova znači definitivno gubljenje vremena ako pričamo o preustroju.
svi mi koji bismo postali ili ostali vecina lako bi potpisali ono sto nas ne ugrozava
sta nas briga za ostale, jelde
L@BuD
Posts: 347
Joined: 21/04/2010 00:44

#29 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by L@BuD »

plain vanilla wrote:
L@BuD wrote:Što se mene tiče ja bi odmah potpisao onu mapu od @Nedo :mrgreen: stim da je Srbi nebi ni pod najvećim pritiskom
U svakom slučajno nerealno je zagovarati treći entitet mada ne treba ništa biti tabu tema za naše političare ako postoji problem.Ipak kako god okreneš to je gubljenje vremena.Razlog je jednostavan kojeg svi znamo,Srbi neće pristati da se diraju granice RS-a a Bošnjaci da daju Hrvatima jedinicu ako se neće dirati RS to je barem stav SDA dok SDP-u ni to ne dolazi u obzir.Milion različitih stavova znači definitivno gubljenje vremena ako pričamo o preustroju.
svi mi koji bismo postali ili ostali vecina lako bi potpisali ono sto nas ne ugrozava
sta nas briga za ostale, jelde
Pa to je suština ;-)
Ako je Tuđman mogao "svoje prodati" možeš misliti koliko je npr. Dodiku iskreno stalo do Čovića ili nekog trećeg.Hipotetički ako bi Hrvati dobili entitet samo u Federaciji RS automatski postaje najveći u BiH što znači da bi Srbi u svakim daljnim reformama imali najbolju poziciju.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#30 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by nosara »

Nedo* wrote:
plain vanilla wrote: pa ponasas se kao da si vani i kao da te bas briga

nista od treceg, a sdp nikad nece uraditi nista protiv bih, u to budi uvjeren

i jos nesto, sumljivi ljudi ne postoje
samo sumnjivi
po čemu to zaključi, pa ja upravo BRINEM da se ne desi OPET bošnjacima da budu naivni i da onda kažu eto nismo znali,
dakle, na SVE treba biti spreman, mnogi su mislili 1992.g da neće biti rata, da "za rat treba dvoje " "neće biti rata" i slično, pa reko da ne bude repriza
Za takve reprize i premijere zaduzene su blesovine iz klero-naci pokreta... U SDP-u ima stvarno svega, ali hulja i kvislinga nema sigurno...
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#31 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by plain vanilla »

L@BuD wrote:
plain vanilla wrote:
L@BuD wrote:Što se mene tiče ja bi odmah potpisao onu mapu od @Nedo :mrgreen: stim da je Srbi nebi ni pod najvećim pritiskom
U svakom slučajno nerealno je zagovarati treći entitet mada ne treba ništa biti tabu tema za naše političare ako postoji problem.Ipak kako god okreneš to je gubljenje vremena.Razlog je jednostavan kojeg svi znamo,Srbi neće pristati da se diraju granice RS-a a Bošnjaci da daju Hrvatima jedinicu ako se neće dirati RS to je barem stav SDA dok SDP-u ni to ne dolazi u obzir.Milion različitih stavova znači definitivno gubljenje vremena ako pričamo o preustroju.
svi mi koji bismo postali ili ostali vecina lako bi potpisali ono sto nas ne ugrozava
sta nas briga za ostale, jelde
Pa to je suština ;-)
Ako je Tuđman mogao "svoje prodati" možeš misliti koliko je npr. Dodiku iskreno stalo do Čovića ili nekog trećeg.Hipotetički ako bi Hrvati dobili entitet samo u Federaciji RS automatski postaje najveći u BiH što znači da bi Srbi u svakim daljnim reformama imali najbolju poziciju.
dodik ne da RS
samim tim nema pravo raspolagati federacijom
to je zacarani krug, na srecu
da bi sudjelovao u djelidbi federacije, morao bi hrvatima dati dio RS-a
a to se nece desiti

ono sto je on supljirao covicu, bila je predizborna kampanja

a sdp nikad nece izdati BiH
mogu oni stosta, i afera je bilo i bit ce, ali sa BiH se nece igrati, zagarantovano
dogovor
Posts: 152
Joined: 25/11/2010 17:27

#32 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by dogovor »

Vanilija:

dodik ne da RS
samim tim nema pravo raspolagati federacijom
to je zacarani krug, na srecu
da bi sudjelovao u djelidbi federacije, morao bi hrvatima dati dio RS-a
a to se nece desiti

ono sto je on supljirao covicu, bila je predizborna kampanja

a sdp nikad nece izdati BiH
mogu oni stosta, i afera je bilo i bit ce, ali sa BiH se nece igrati, zagarantovano
plain vanilla

Postovi: 5090
Pridružen/a: 05/10/2008 11:10
Pošalji privatnu poruku

Ma vidi ti. Dodik ne da RS a ti ne daš Federaciju i tako ostaje status quo. Tvoji kripto komunisti se diče s demokatičnosti, lako se razbaciju uvredama ala fašizam ili nacionalizam. Ipak ustrajete na podjarmljivanju malobrojnijeg naroda. SDP je apsurd do apsurda.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#33 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by plain vanilla »

procitaj moje postove na ovoj temi, pa onda pishi :oops:
dogovor
Posts: 152
Joined: 25/11/2010 17:27

#34 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by dogovor »

plain vanilla wrote:procitaj moje postove na ovoj temi, pa onda pishi :oops:
Ispravak.
Federacija je pod tvojom i Lagumdžijinom zaštitom,
dogovor
Posts: 152
Joined: 25/11/2010 17:27

#35 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by dogovor »

plain vanilla wrote:procitaj moje postove na ovoj temi, pa onda pishi :oops:
BiH ima šanse biti prosperitetna država ako se u njoj riješi nacionalno pitanje. Ovakvu je svijet drži nestabilnom zemljom stoga strani kapital ne će ulagati i trusno područje. Što prije shvatiti to bolj. To što neki Bošnjaci smatraju Federaciju njihovim atarom je na štetu samih njih a i drugih.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#36 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by plain vanilla »

dogovor wrote:
plain vanilla wrote:procitaj moje postove na ovoj temi, pa onda pishi :oops:
BiH ima šanse biti prosperitetna država ako se u njoj riješi nacionalno pitanje. Ovakvu je svijet drži nestabilnom zemljom stoga strani kapital ne će ulagati i trusno područje. Što prije shvatiti to bolj. To što neki Bošnjaci smatraju Federaciju njihovim atarom je na štetu samih njih a i drugih.
pa evo, i ti mislis da je tvoja babovina, pa bi ju dijelio kako ti je ceif

ja sam rekla da treba poraditi na pravima hrvata, mijenjati ustav, tako da hrvati ne budu ugrozeni iako su manjina

a ti prizivaj rat tamo gdje ces uzeti pusku i boriti se :oops:
barby02
Posts: 1403
Joined: 17/07/2007 22:28

#37 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by barby02 »

Ako uspiju ! Naslov je strahobalan :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#38 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by spreca »

dogovor wrote:
plain vanilla wrote:procitaj moje postove na ovoj temi, pa onda pishi :oops:
BiH ima šanse biti prosperitetna država ako se u njoj riješi nacionalno pitanje. Ovakvu je svijet drži nestabilnom zemljom stoga strani kapital ne će ulagati i trusno područje. Što prije shvatiti to bolj. To što neki Bošnjaci smatraju Federaciju njihovim atarom je na štetu samih njih a i drugih.



Pa hocel biti sta od referenduma ili ne?
luckypot
Posts: 2195
Joined: 04/09/2010 23:19

#39 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by luckypot »

ja predlažem već dugo srbima otcjepljenje ali kažu neće dok ne dobiju garancije da će moći mirno :D
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#40 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by plain vanilla »

spreca wrote:
dogovor wrote:
plain vanilla wrote:procitaj moje postove na ovoj temi, pa onda pishi :oops:
BiH ima šanse biti prosperitetna država ako se u njoj riješi nacionalno pitanje. Ovakvu je svijet drži nestabilnom zemljom stoga strani kapital ne će ulagati i trusno područje. Što prije shvatiti to bolj. To što neki Bošnjaci smatraju Federaciju njihovim atarom je na štetu samih njih a i drugih.



Pa hocel biti sta od referenduma ili ne?
sutra referendum na forumu
flomaster u ruke i crtaj granice :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#41 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by spreca »

luckypot wrote:ja predlažem već dugo srbima otcjepljenje ali kažu neće dok ne dobiju garancije da će moći mirno :D



Bit ceoni najveci zagovornici cjelovite BiH :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#42 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by spreca »

@Vanila



Bosna do Urala :D :lol: :lol: :lol:
luckypot
Posts: 2195
Joined: 04/09/2010 23:19

#43 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by luckypot »

spreca wrote:
luckypot wrote:ja predlažem već dugo srbima otcjepljenje ali kažu neće dok ne dobiju garancije da će moći mirno :D



Bit ceoni najveci zagovornici cjelovite BiH :D
pa već su sad zagovornici
L@BuD
Posts: 347
Joined: 21/04/2010 00:44

#44 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by L@BuD »

ugledajte se na Nedu on je već nacrtao minimum ispod kojeg ne idemo :mrgreen:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#45 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by plain vanilla »

spreca wrote:@Vanila



Bosna do Urala :D :lol: :lol: :lol:
pa to je i moja ideja
nek i maticne zemlje ucestvuju s kojim kvadratom :D
malo pomalo, mozemo i preko urala
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#46 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by spreca »

L@BuD wrote:ugledajte se na Nedu on je već nacrtao minimum ispod kojeg ne idemo :mrgreen:


ma to su njemu u skoli dali, da iz geografije sta nacrta :D
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#47 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by popajic »

[quote="Nedo*"]
sve je moguće baš taj je SDP sumljiv
kad se desilo jednom SDA da ih izda Žilić u KLJUČNOM glasanju, ko ti garantuje da neće neki srbin ili hrvat kakvih je PUN SDP, ili čak neki bošnjak još neosvješten i koji živi u prošlom vremenu bratstva-jedinstva i jugosalvije, kojih je takođe PUN SDP
to isto uraditi[/quote
Znaci po tebi postoje osvijesteni i onesvijesteni , pardon - neosvijesteni Bosnjaci ? :D
Ovi komatozni,iz SDP-a , su znaci za BIH, ovi sto su izasli iz kome su za 5 deka vlastitog blentiteta.
Jesam li dobro pohvatao ovo sto je pisac htio reci?
Ne valjaju ove igrarije sa kartama...zaraza je to...ovisnost !
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#48 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by zlajaBHF »

Tvrtko II Kotromanić wrote:
plain vanilla wrote:
Nedo* wrote:
sve je moguće baš taj je SDP sumljiv
kad se desilo jednom SDA da ih izda Žilić u KLJUČNOM glasanju, ko ti garantuje da neće neki srbin ili hrvat kakvih je PUN SDP, ili čak neki bošnjak još neosvješten i koji živi u prošlom vremenu bratstva-jedinstva i jugosalvije, kojih je takođe PUN SDP
to isto uraditi
da ti nisi slucajno u dijaspori??????
ma pusti trola
dosao direkt za foruma hercegbosne i ovdje ispituje teren
Sta, ti sa tog foruma su kao i ovi iz dijaspore....

:-)

Za 30 godina sigurno nece biti ni dijaspore, barem ne ovoliko interesovanja za domovinu, koliko danas ima,
pa ce vam dole sigurno bolje biti....
L@BuD
Posts: 347
Joined: 21/04/2010 00:44

#49 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by L@BuD »

spreca wrote:
L@BuD wrote:ugledajte se na Nedu on je već nacrtao minimum ispod kojeg ne idemo :mrgreen:


ma to su njemu u skoli dali, da iz geografije sta nacrta :D
nebi ja njega podcjenjivao :-D
uzeo ladno Srbima Doboj,Prijedor...Hrvatima Mostar,...zna znanje
ostrožac
Posts: 28
Joined: 23/09/2010 15:09

#50 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by ostrožac »

Ajde molim te ko brata da nas iz Krajine ne guraš u blentitet s Sanđaklijama. Hebo ti a vjeru al mi s njima nemamo nikakve veze. Crtaj karte igraj se djete al nas ovde ne guraj s istokom niđe veze nema to. Uskoro nam se vraća Babo pa će te nas opet zvati izdajicama pa te molim ko brata pusti nas na miru i svoje karte u erekciji crtaj bez Krajišnika
Locked