Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Locked
dogovor
Posts: 152
Joined: 25/11/2010 17:27

#126 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by dogovor »

japijem wrote:dobro pitanje "šta ako uspiju", ima li bošnjački narod i politička elita plan za taj scenarij, kakav je plan za mostar, nakon odluke ustavnog suda, kakav je odgovor na hrvatsko-srpsku koaliciju na državnoj razini, trebamo li imati vlastite planove i djelovati ili čekati da nas dovedu pred gotov čin, ne zaboravimo kako su se kleli u jugoslaviju i davali još podršku na svim razinama, a kako su se ponijeli nakon toga, mislim, kako se ponijela međunarodna zajednica, koja se tada klela u jugu a danas u bih, ne dopustimo da nas uhvate na spavanju, kao nebrojeno puta prije, mislimo sami za sebe i radimo sami za sebe, jer, vjerujete, nitko to neće za nas, samo nas uljuljkuju lažima.
sjetite se daytona, tada su garantirali da će od bih napraviti državu, da li su to učinili i šta rade danas da to učine, ništa, uljuljkali su nas, razoružali, pacificirali a sada lagano kreću po starom scenariju, gdje ćemo mi čini mi se biti donji...
Vidim ova tema nešto je frekventna.
Mnogima su puna usta BiH ili samo Bosne. Jedinstvena država a uvjek je prisutno MI I ONI Budi pošten stavi ono MI u poziciju malobrojinijih.
Lijep pozdrav.
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#127 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by Real Khan »

japijem wrote:
evo završio se radni dan pa se malo kafendiše, ja mislim da je odluka suda najveći problem jer b se na nju mogli nadovezati daljnji procesi, koji bi mogli pokazati da čović nije napamet pričao o stolnom gradu, ali ništa to nije, mi samo trebamo biti na liniji zajedništva, bratstva i jedinstva...
..a ja mislim da previše piješ :D Samo pitaj Čovića da li se više veseli presudi Ustavnog suda koja možda ide njemu u prilog, ili ga više sekira presuda Europskog suda za ljudska prava (Sejdić&Finci protiv BiH) koja nedvojbeno ukazuje na činjenicu da nam Ustav ne valja ni pet para glede ljudskih prava pojedinaca, prava kolektiviteta,... e vidiš, teorija o federalizaciji po etničkom principu pada u vodu baš na presudi Sejdić&Finci, a ta presuda otvara čitav niz drugih procesa koji ne idu na ruku ni Čoviću ni Dodiku :wink:

A što se tiče presude Ustavnog suda, pa naravno da ono što ne piše u Ustavu ne može se smatrati Ustavnim i to će Ustavni sud tako i konstatovati (zato što je uloga Ustavnog suda da štiti Ustav).
dogovor
Posts: 152
Joined: 25/11/2010 17:27

#128 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by dogovor »

japijem wrote:
dogovor wrote:
japijem wrote:dobro pitanje "šta ako uspiju", ima li bošnjački narod i politička elita plan za taj scenarij, kakav je plan za mostar, nakon odluke ustavnog suda, kakav je odgovor na hrvatsko-srpsku koaliciju na državnoj razini, trebamo li imati vlastite planove i djelovati ili čekati da nas dovedu pred gotov čin, ne zaboravimo kako su se kleli u jugoslaviju i davali još podršku na svim razinama, a kako su se ponijeli nakon toga, mislim, kako se ponijela međunarodna zajednica, koja se tada klela u jugu a danas u bih, ne dopustimo da nas uhvate na spavanju, kao nebrojeno puta prije, mislimo sami za sebe i radimo sami za sebe, jer, vjerujete, nitko to neće za nas, samo nas uljuljkuju lažima.
sjetite se daytona, tada su garantirali da će od bih napraviti državu, da li su to učinili i šta rade danas da to učine, ništa, uljuljkali su nas, razoružali, pacificirali a sada lagano kreću po starom scenariju, gdje ćemo mi čini mi se biti donji...
Vidim ova tema nešto je frekventna.
Mnogima su puna usta BiH ili samo Bosne. Jedinstvena država a uvjek je prisutno MI I ONI Budi pošten stavi ono MI u poziciju malobrojinijih.
Lijep pozdrav.
kad budem u poziciji malobrojnijih učinit ću to, sad ne mogu, doduše možda bi imali bolju i efiiklasniju politiku da smo malobrojniji, ako ništa barem pametniju, ovako masa raje se busa u prsa, nekom sangom, sigurni u sebe, a to često zna biti zavaravanje, krvavo zavaravanje...
Ni je sreća ni zadovoljstvo nametati drugima vlast ili politiku. To se je uvijek vraćalo kao bumerang. Ne vidim što će Bošnjaci izgubiti ako ako se formira i treći entitet. Siguran sam da će u knoačnici dobiti. Imat će Hrvate za saveznike, a to ni je za baciti.
luckypot
Posts: 2195
Joined: 04/09/2010 23:19

#129 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by luckypot »

gdje ti vidiš problem u BiH, ja koliko vidim to nije problem nego nezadovoljstvo dijela srba i hrvata, neki bi vanka iz bih, drugi bi nešto drugo preko bošnjačkih ledja, ali pošto ni kad se udruže nemaju snage ništa da naprave, nezadovoljstvo im se može produžiti nešto duže, šta fali, beograd i zagreb su tek počeli da stasavaju u prave metropole :D
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4836
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#130 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by duh_sa_sjekirom »

Hmmm, autor teme je "bacio kost" i razgulio!!!
Zašto imam osjećaj da je i on "ubačeni" element.... :x
dogovor
Posts: 152
Joined: 25/11/2010 17:27

#131 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by dogovor »

japijem wrote:
dogovor wrote:
japijem wrote:
kad budem u poziciji malobrojnijih učinit ću to, sad ne mogu, doduše možda bi imali bolju i efiiklasniju politiku da smo malobrojniji, ako ništa barem pametniju, ovako masa raje se busa u prsa, nekom sangom, sigurni u sebe, a to često zna biti zavaravanje, krvavo zavaravanje...
Ni je sreća ni zadovoljstvo nametati drugima vlast ili politiku. To se je uvijek vraćalo kao bumerang. Ne vidim što će Bošnjaci izgubiti ako ako se formira i treći entitet. Siguran sam da će u knoačnici dobiti. Imat će Hrvate za saveznike, a to ni je za baciti.
saveznike, protiv koga, zar opet 2:1, samo mala promjena saveznika, trenutno bošnjaci i hrvati ne mogu biti saveznici, iz jednostavnog razloga što bi bošnjaci to savezništvo morali "platiti", a srbe to savezništvo ništa ne košta, ono ide preko leđa bošnjaka, tako da je u toj situaciji iluzorno očekivati da će srbi dopustiti da izgube strateškog saveznika u bih.šta ih košta obećavati.
opet bih problem se ne može riješiti bez dogovra hrvata i bošnjaka, on je ključan, a kako će to biti postignuto i da li će, vidjet ćemo. morati će se raditi teški kompromisi, a na njih trenutna bošnjačka politička elita nije spremna, sda možda, ostali sumnjam, da li će nam se to obiti o glavu, ne bi htio biti ptica zloslutnica, ali mislim da hoće, ali .jebaji ga većina odlučuje....
Zašto ti vidiš problem ako Hrvati a ne Bošnjaci upravljaju Međugorjem i Širokim Brijegom.
dogovor
Posts: 152
Joined: 25/11/2010 17:27

#132 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by dogovor »

Problem?
to što stvaranjem hrvatskog entiteta vidiš propast BiH. Ja tvrdim da je suprotno.
dogovor
Posts: 152
Joined: 25/11/2010 17:27

#133 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by dogovor »

japijem wrote:
dogovor wrote:Problem?
to što stvaranjem hrvatskog entiteta vidiš propast BiH. Ja tvrdim da je suprotno.
ponovo pitanje, iz kojeg mog posta si ti izvukao takav zaključak ili samo onako pucaš oko sebe, pa možda i pogodiš nešto...
Evo:


japijem je napisao/la:
dobro pitanje "šta ako uspiju", ima li bošnjački narod i politička elita plan za taj scenarij, kakav je plan za mostar, nakon odluke ustavnog suda, kakav je odgovor na hrvatsko-srpsku koaliciju na državnoj razini, trebamo li imati vlastite planove i djelovati ili čekati da nas dovedu pred gotov čin, ne zaboravimo kako su se kleli u


Pitaš se: Što ako uspiju. To pitanje otkriva paniku u tebi. Volio bi da ni je tako.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#134 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by mO k3 »

svi se oni kletu u dejton, a pogotovo srbi u zadnje vrijeme...a htjeli bi da mjenjaju/dijele bosnu , e pa nemoze bas to tako.... za dogovor su potrebne u ovom slucaju 3 strane a ne dvije ;)
zato tema of....
Podforum bajke kako mi se chini ne postoji sa Sa-x forumu zamolite cika zooma mozda vam otvori podforum bajke pod bez cenzure....
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#135 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by spreca »

duh_sa_sjekirom wrote:Hmmm, autor teme je "bacio kost" i razgulio!!!
Zašto imam osjećaj da je i on "ubačeni" element.... :x


ma njih je ovdje jedan mali bataljon i to sve po zadatku centrale :lol: :lol: :lol: samo imstrategija neka lipova,neznaju il bi piskili il bi kakili :D ali NAJ SMJESNIJE je to da oni tacno/tocno znaju sta je NAJ BOLJE za Bosnu i hercegovinu :lol: :lol: :lol:
1mustra
Posts: 798
Joined: 04/11/2010 22:12

#136 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by 1mustra »

spreca wrote:
duh_sa_sjekirom wrote:Hmmm, autor teme je "bacio kost" i razgulio!!!
Zašto imam osjećaj da je i on "ubačeni" element.... :x


ma njih je ovdje jedan mali bataljon i to sve po zadatku centrale :lol: :lol: :lol: samo imstrategija neka lipova,neznaju il bi piskili il bi kakili :D ali NAJ SMJESNIJE je to da oni tacno/tocno znaju sta je NAJ BOLJE za Bosnu i hercegovinu :lol: :lol: :lol:
Lako je otkrit ko je ubaceni element koristeci univerzalni princip razotkrivanja ubacenih elemenata koji glasi:
"Svako ko misli drukcije je ubaceni element."
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#137 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by mO k3 »

jeah... ja za svaki post koji napisam ovdje dobijem 10 km.... vi ako ste se jeftiniji prodali vas problem ;) :-) :-) :-)

Salu na stranu treba nama drzava koja ce meni kao gradjaninu obezbjedi sva prava u banjluic,mostaru, sarajevu...
feral.tribune
Posts: 864
Joined: 29/01/2008 17:23
Location: u uvali moga djetinjstva

#138 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by feral.tribune »

@dogovor
Pitaš se:
Što ako uspiju
. To pitanje otkriva paniku u tebi. Volio bi da ni je tako.
Nisu uspjeli , niste uspjeli , nisi uspio .....ti si u panici .....prije 10 dana si se registrirao i navalio na podjelu ko mutav ......u panici i strahu naravno
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4836
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#139 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by duh_sa_sjekirom »

Ja na onoj karti ne vidjeh da ste predvidjeli prostor za 4. entitet - entitet za "Ostale"... :x :D
Hajd', autore, malo to popravi, dok te nisam prijavio učiteljici... :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#140 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by spreca »

1mustra wrote:
spreca wrote:
duh_sa_sjekirom wrote:Hmmm, autor teme je "bacio kost" i razgulio!!!
Zašto imam osjećaj da je i on "ubačeni" element.... :x


ma njih je ovdje jedan mali bataljon i to sve po zadatku centrale :lol: :lol: :lol: samo imstrategija neka lipova,neznaju il bi piskili il bi kakili :D ali NAJ SMJESNIJE je to da oni tacno/tocno znaju sta je NAJ BOLJE za Bosnu i hercegovinu :lol: :lol: :lol:
Lako je otkrit ko je ubaceni element koristeci univerzalni princip razotkrivanja ubacenih elemenata koji glasi:
"Svako ko misli drukcije je ubaceni element."



neznam o cemu ti ovdje ,budi jasniji, ali ovo je ko epidemija, prvi post i tema ili podjela ili treci entitet ,ako se vec lijepis na politiku onda pogledaj koliko takvih tema vec ima ,pa nije Sa-x od juce ,kad je poceo da radi mnogi ste imali 10etak godina a sad sve sami stratezi
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#141 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by spreca »

alternativni wrote:I uspjese li? :-)


a da priupitas :-)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#142 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by spreca »

alternativni wrote::-)


Onda da predlozim novo pitanje: Sta kad ne uspiju? Sta ce faliti nekom Hrvatu kao pojedincu?


A sta mu fali sada?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#143 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by spreca »

japijem wrote:nisam čitao cijelu temu, ali stvarno"šta ako uspiju", da li je neko pokušao odgovoriti na to.

kako da uspiju?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#144 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by mO k3 »

pa mogu uspjeti samo silom.....
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#145 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by spreca »

Ako kazes kako da uspiju tada cu ti dati odgovor
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#146 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by spreca »

Ženski Dr.Med wrote:pa mogu uspjeti samo silom.....


ma kojom silom ,nema od toga nista sve je davno izvagano do grama inace bi sila bila vec davno upotrijebljena ....
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#147 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by mO k3 »

spreca wrote:
Ženski Dr.Med wrote:pa mogu uspjeti samo silom.....


ma kojom silom ,nema od toga nista sve je davno izvagano do grama inace bi sila bila vec davno upotrijebljena ....
pa drugacije ne vidim kako bi ostvarili taj neki 3. ili 4. entitet....

ova tema je jako smjehovita jer ne vodi nikuda....
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#148 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by spreca »

Covic mora jos jedno vrijeme da baca "bombe"a posle ce u bunker i tako ce cekati sledecih izbora :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#149 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by spreca »

japijem wrote:
spreca wrote:Ako kazes kako da uspiju tada cu ti dati odgovor
ne znam, ali znam da jednom najveći sin naših naroda i narodnosti reče "prije će sava poteći uzvodno nego što će hrvati imati državu", i svi mu vjerovasmo, jer pobogu, pa kako bi to napravili, nismo mogli ni zamisliti, kad ono....


ako mislis na Hrvatsku ona je uvijek bila drzava Hrvata zasto bi to ko osporavo
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#150 Re: Treći blentitet - šta ako uspiju ??

Post by Hemel »

kada bi baba imala muda...kako li bi izgledala
Locked