Treća doze vakcine

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
gaasim
Posts: 51
Joined: 14/09/2020 15:25

#1 Treća doze vakcine

Post by gaasim »

Vakcinisan sam sa dvije doze AstraZenece, a šest mjeseci od primanje druge doze mi ističe 19. decembra, i pitao sam porodičog doktora za savjet, a on mi je rekao da se za treća dozu vakcine, poslije prve dvije doze AstraZenece preporučuje pola doze vakcine Moderna. To mi je malo bilo čudno, jer je po logici sam mislio da treća doza doza vakcine mora biti ista kao i prve dvije, jer je bilo nekih navoda da i druga doza može biti različita od prve doze, ali to nikad nije oficijelno potvrđeno od strane proizvođača vakcina. Ima li neko iskustva sa ovim.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7409
Joined: 16/01/2007 23:38

#2 Re: Treća doze vakcine

Post by banjaluka078 »

gaasim wrote: 16/12/2021 19:31 Vakcinisan sam sa dvije doze AstraZenece, a šest mjeseci od primanje druge doze mi ističe 19. decembra, i pitao sam porodičog doktora za savjet, a on mi je rekao da se za treća dozu vakcine, poslije prve dvije doze AstraZenece preporučuje pola doze vakcine Moderna. To mi je malo bilo čudno, jer je po logici sam mislio da treća doza doza vakcine mora biti ista kao i prve dvije, jer je bilo nekih navoda da i druga doza može biti različita od prve doze, ali to nikad nije oficijelno potvrđeno od strane proizvođača vakcina. Ima li neko iskustva sa ovim.
Možda da pitanje postaviš na ovoj temi vakcine-iskustva-t159366.html?start=4450
kuli1961
Posts: 2424
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#3 Re: Treća doze vakcine

Post by kuli1961 »

Situacija mi je potpuno identicna kao kod tebe, samo sto meni taj 6-ti mjesec istice sutra.
Posavjetovao sam se sa ljekarima, preporucise mi ili Pfizer ili Sputnjik.
Uzecu Pfizer, iz nekoliko razloga: vakcinisan sam i revakcinisan u Srbiji, njihov digitalni covid certifikat se priznaje u EU, a obzirom da mi u narednih mjesec ipo predstoji put u Austriju i Cesku, i posto ne mogu ni pretpostaviti da li se se mjere ublaziti, ostati iste ili postroziti tako da se trazi booster vakcina, i za tu trecu odoh sutra ujutro za Bg. Trenutno EU ne priznaje Sputnjik....
Nas certifkat- mislim na certifkat dobijen od Instituta za javno zdravlje Republike Srpske, vrijedi dva grada vise od vode, jer je u njegovom QR kodu sadrzan samo naziv IT (navodno Prointer, ako je tako, gle cuda..) firme koja je uradila software za izdavanje certifkata, a NE ko je cijepljen, koja vakcina, koliko puta, kada i gdje...
gaasim
Posts: 51
Joined: 14/09/2020 15:25

#4 Re: Treća doze vakcine

Post by gaasim »

Primio Pfizer kao treću dozu.
Sehro
Posts: 1762
Joined: 25/09/2008 14:46

#5 Re: Treća doze vakcine

Post by Sehro »

gaasim wrote: 21/12/2021 18:10 Primio Pfizer kao treću dozu.
Kako je prošlo, nus pojave?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#6 Re: Treća doze vakcine

Post by moonca »

:-) Primila 3 doze Moderne. nije mi palo na pamet, da se konsultujem s dr... sta je tu toliki problem.... :zoka: ako ste 'zdrava' osoba...
gaasim
Posts: 51
Joined: 14/09/2020 15:25

#7 Re: Treća doze vakcine

Post by gaasim »

Teže podnio nego prve dvije. Ruka boljela, nisam mogao spavati prvu noć. Poslije se smorilo.
dudlov
Posts: 1913
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#8 Re: Treća doze vakcine

Post by dudlov »

neki dan svratio do doma zdravlja omer maslić da upitam za treću dozu sa modernom, ali nema moderne, samo pfizer.čekat ću još malo pa onda daj šta daš. :D
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#9

Post by jOFLA »

...
Post Reply