TREBINJE

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#51 Re: TREBINJE

Post by sehohari »

sarajevsko_pivo wrote: 07/09/2022 09:43
sehohari wrote: 21/09/2021 21:54

Pa dobro, za Bosanca i jeste malo smiješno. U Bosni sela oko grada imaju po 2-3 hiljade stanovnika, dok je u Hercegovini tabla veća od naselja...
Ali Stari Grad i Arslanagića most čine strašnu ljepotu grada. Ja najviše volim što Trebinje ima neki mediteranski "flair", kojeg u drugim mjestima kod nas nema.
Mostar ima taj mediteranski flair meni cak vise od Trebinja.

U Junu ove godine sam bio u Trebinje prvi put. Fin gradic za ugodan zivot sve je to. Jedino veoma mal mi je grad.

Ali ako radis za stranu firmu u Home Office Trebinje je bas super lokacija. Skoknes do mora, Mostar nije daleko bas super.
To za Mostar stoji.

Čak što više, uz onu arhitekturu imaš neki posebni flair...

Ne bih rekao da je Trebinje tolikooo mal grad. Ipak je Mostar među 5 najvećih mjesta u BiH.

Ja gradu upravo zamjeram tu neku udaljenost od svega. Nekako blizu, ali opet nije, uzimajući u obzir da moraš preći granicu da bi skoknuo do Dubrovnika ili Herceg Novog. A i proći kroz Popovo polje prema Mostaru zna potrajati.

To, i naravno sveprisutni nacionalizam...
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#52 Re: TREBINJE

Post by Zoya »

Ne znam za grad, ali kakvih momaka ima Trebinje 😍
To visoko, zgodno, pametno, lijepo, kulturno 😍
sarajevsko_pivo
Posts: 3456
Joined: 27/07/2009 16:22

#53 Re: TREBINJE

Post by sarajevsko_pivo »

sehohari wrote: 10/09/2022 13:02
sarajevsko_pivo wrote: 07/09/2022 09:43

Mostar ima taj mediteranski flair meni cak vise od Trebinja.

U Junu ove godine sam bio u Trebinje prvi put. Fin gradic za ugodan zivot sve je to. Jedino veoma mal mi je grad.

Ali ako radis za stranu firmu u Home Office Trebinje je bas super lokacija. Skoknes do mora, Mostar nije daleko bas super.
To za Mostar stoji.

Čak što više, uz onu arhitekturu imaš neki posebni flair...

Ne bih rekao da je Trebinje tolikooo mal grad. Ipak je Mostar među 5 najvećih mjesta u BiH.

Ja gradu upravo zamjeram tu neku udaljenost od svega. Nekako blizu, ali opet nije, uzimajući u obzir da moraš preći granicu da bi skoknuo do Dubrovnika ili Herceg Novog. A i proći kroz Popovo polje prema Mostaru zna potrajati.

To, i naravno sveprisutni nacionalizam...
Ja bih tamo davno kupio stan ili neko zemljiste, ali kao sto kazes nacionalizam ubija dole.

I nisam nikad vidio visocije ljude nego u Trebinji i Crnoj Gori :)
clio_dci120
Posts: 3117
Joined: 17/07/2012 09:25

#54 Re: TREBINJE

Post by clio_dci120 »

Nisam do sada isao, ali kontam otici nekoliko dana...ima li igdje parking da je obezbjedjen 24h? I koliko kosta? LP.
P.S. Ispravka, da se cuva preko noci, dnevni period nije bitan.
clio_dci120
Posts: 3117
Joined: 17/07/2012 09:25

#55 Re: TREBINJE

Post by clio_dci120 »

I neka preporuka za smjestaj ako neko ima...
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2824
Joined: 14/01/2019 04:56

#56 Re: TREBINJE

Post by Porodice Foht »

clio_dci120 wrote: 05/11/2022 12:00 I neka preporuka za smjestaj ako neko ima...
Resulovic Apartmani, na ulazu u grad, naselje Zasad. Kazu odatle zena Hadzifejzovica. :mrgreen:
Nije skupo (80 KM bio apartman prosle godine), a lijepo je. Imas ga na Fb
Vlasnik je neki povratnik iz Australije. Meni nevjerovatno da se neko iz te daljine vrati a nije mu ni 50 g.
User avatar
reboot
Posts: 510
Joined: 08/05/2018 18:03

#57 Re: TREBINJE

Post by reboot »

Početkom septembra bili, 4 noćenja oko 150KM mislim da je bilo. U novogradnji, centar. Ako te zanima javi na pp da ti proslijedim podatke.
User avatar
mirota
Posts: 2345
Joined: 11/01/2018 11:42

#58 Re: TREBINJE

Post by mirota »

Porodice Foht wrote: 05/11/2022 16:36
clio_dci120 wrote: 05/11/2022 12:00 I neka preporuka za smjestaj ako neko ima...
Resulovic Apartmani, na ulazu u grad, naselje Zasad. Kazu odatle zena Hadzifejzovica. :mrgreen:
Nije skupo (80 KM bio apartman prosle godine), a lijepo je. Imas ga na Fb
Vlasnik je neki povratnik iz Australije. Meni nevjerovatno da se neko iz te daljine vrati a nije mu ni 50 g.
uz to covjek Bosnjak, toliko o ovome iznad sto pominje nacionalizam u Trebinju :skoljka: :run:
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#59 Re: TREBINJE

Post by sehohari »

mirota wrote: 10/11/2022 20:22
Porodice Foht wrote: 05/11/2022 16:36

Resulovic Apartmani, na ulazu u grad, naselje Zasad. Kazu odatle zena Hadzifejzovica. :mrgreen:
Nije skupo (80 KM bio apartman prosle godine), a lijepo je. Imas ga na Fb
Vlasnik je neki povratnik iz Australije. Meni nevjerovatno da se neko iz te daljine vrati a nije mu ni 50 g.
uz to covjek Bosnjak, toliko o ovome iznad sto pominje nacionalizam u Trebinju :skoljka: :run:
Ne prosipaj šuplju, majke ti.
User avatar
mirota
Posts: 2345
Joined: 11/01/2018 11:42

#60 Re: TREBINJE

Post by mirota »

suplju ??? o cemu pricas??? imam 2 druga Bosnjaka nikad nista ruzno za 5 god nisu dozivjeli, sami to kazu
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#61 Re: TREBINJE

Post by sehohari »

mirota wrote: 11/11/2022 18:27 suplju ??? o cemu pricas??? imam 2 druga Bosnjaka nikad nista ruzno za 5 god nisu dozivjeli, sami to kazu
....
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#62 Re: TREBINJE

Post by sehohari »

Slabo gostiju ove godine, makar dosad
pritchard
Posts: 631
Joined: 24/04/2011 19:02

#63 Re: TREBINJE

Post by pritchard »

Turizam Trebinja se zasniva na Dubrovčanima koji dođu u nabavku zbog nižih cijena, okolnim vookojebinama, nešto turista koji potegnu sa crnogorskog primorja, malo dijaspore i sl. Jbg, daleko od svega u izumrloj regiji istočne Hercegovine, još prevruće.

Trebinje je svakako jedini gradić te regije koji još uvijek nije umro tako da je pokušaj promocije, Grad Sunca itd u principu dobra strategija mada ne predviđam neke rezultate zbog već spomenutih razloga.

Image
Fahrudin Kreštalica
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#64 Re: TREBINJE

Post by sehohari »

pritchard wrote: 21/07/2023 18:05 Turizam Trebinja se zasniva na Dubrovčanima koji dođu u nabavku zbog nižih cijena, okolnim vookojebinama, nešto turista koji potegnu sa crnogorskog primorja, malo dijaspore i sl. Jbg, daleko od svega u izumrloj regiji istočne Hercegovine, još prevruće.

Trebinje je svakako jedini gradić te regije koji još uvijek nije umro tako da je pokušaj promocije, Grad Sunca itd u principu dobra strategija mada ne predviđam neke rezultate zbog već spomenutih razloga.

Image
Fahrudin Kreštalica
Imaš i dosta Beograđana i drugih ljudi iz Srbije koji dođu tamo na par dana.
Mada ne znam kako na osnovu takvih turista, koji ipak imaju ograničenu kupovnu moć, možeš nešto održivo napraviti.

Dole su cijene već dosta povišene, slobodno možeš reći da je dobar dio stvari između 20 i 30 posto skuplje nego u Sarajevu.

Ove godine je, kao što rekoh, osjetno manje ljudi tu, mada ne znam da li će to možda biti bolje u osmom mjesecu.
El_comadante
Posts: 7921
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#65 Re: TREBINJE

Post by El_comadante »

Odumire polagano i Trebinje.
noviprimitivac
Posts: 176
Joined: 05/02/2007 16:24

#66 Re: TREBINJE

Post by noviprimitivac »

Trebinjci i ostali,

Narednih nekoliko dana sam u Trebinju, bio sam već par puta ali nemam iskustva sa dobrim restoranima u gradu.
Ima li neko preporuku? Riba, jaretina, teletina su izbor.
Svakako bi dobru klopu volio spojiti sa lijepom atmosferom(priroda, jezero, rijeka....).
Unaprijed hvala
sumirprimus
Posts: 81491
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#67 Re: TREBINJE

Post by sumirprimus »

Vinarija vukoja nes profulat
breuer
Posts: 7205
Joined: 06/07/2009 15:44

#68 Re: TREBINJE

Post by breuer »

noviprimitivac wrote: 21/08/2023 23:50 Trebinjci i ostali,

Narednih nekoliko dana sam u Trebinju, bio sam već par puta ali nemam iskustva sa dobrim restoranima u gradu.
Ima li neko preporuku? Riba, jaretina, teletina su izbor.
Svakako bi dobru klopu volio spojiti sa lijepom atmosferom(priroda, jezero, rijeka....).
Unaprijed hvala
Studenac, malo je izvan grada ali je uz rijeku i više govorim zbog ambijenta jer si to napomenuo, nisam dugo bio i ne znam koliko su danas kvalitetni...
Labirint
Posts: 1996
Joined: 24/06/2013 14:37

#69 Re: TREBINJE

Post by Labirint »

noviprimitivac wrote: 21/08/2023 23:50 Trebinjci i ostali,

Narednih nekoliko dana sam u Trebinju, bio sam već par puta ali nemam iskustva sa dobrim restoranima u gradu.
Ima li neko preporuku? Riba, jaretina, teletina su izbor.
Svakako bi dobru klopu volio spojiti sa lijepom atmosferom(priroda, jezero, rijeka....).
Unaprijed hvala
Janjetina i teletina Mosko - selo iznad Trebinja
Riba - Studenac ili Kukurica vrtovi, jedno prekoputa drugog uz Trrbisnjicu
Vino - vinarija Andjelic, ove Vukoje i slične prepusti ovima sto se pale na komercijalu
Priroda - rijeka susica i izletište/kupalište Jazina prema Crnoj Gori selo Lastva
Jezero - nema, ima bilećko ako si ljubitelj Rusije idealno svako malo rodoljubni grafiti Kosovo je Srbija Krim je Rusija :mrgreen:
Rijeka - trebisnjica, ne možeš je fulati, preporuka otidji u dio trebisnjice prema popovu polju i posjeti nekadašnje mlinove od kojih još jedan radi (pridvorci čini mi se) kupi brašna nećeš zazaliti... :D

Ovo grad sunca i slično nisam školovao, kažu da je fino al gdje god je popis stanovništva ne znam sta ima bit fino... Uživaj, Trebinje je biser Hercegovine šteta samo sto se pretvara u pravoslavni Vatikan...
breuer
Posts: 7205
Joined: 06/07/2009 15:44

#70 Re: TREBINJE

Post by breuer »

Labirint wrote: 22/08/2023 00:10
noviprimitivac wrote: 21/08/2023 23:50 Trebinjci i ostali,

Narednih nekoliko dana sam u Trebinju, bio sam već par puta ali nemam iskustva sa dobrim restoranima u gradu.
Ima li neko preporuku? Riba, jaretina, teletina su izbor.
Svakako bi dobru klopu volio spojiti sa lijepom atmosferom(priroda, jezero, rijeka....).
Unaprijed hvala
Janjetina i teletina Mosko - selo iznad Trebinja
Riba - Studenac ili Kukurica vrtovi, jedno prekoputa drugog uz Trrbisnjicu
Vino - vinarija Andjelic, ove Vukoje i slične prepusti ovima sto se pale na komercijalu
Priroda - rijeka susica i izletište/kupalište Jazina prema Crnoj Gori selo Lastva
Jezero - nema, ima bilećko ako si ljubitelj Rusije idealno svako malo rodoljubni grafiti Kosovo je Srbija Krim je Rusija :mrgreen:
Rijeka - trebisnjica, ne možeš je fulati, preporuka otidji u dio trebisnjice prema popovu polju i posjeti nekadašnje mlinove od kojih još jedan radi (pridvorci čini mi se) kupi brašna nećeš zazaliti... :D

Ovo grad sunca i slično nisam školovao, kažu da je fino al gdje god je popis stanovništva ne znam sta ima bit fino... Uživaj, Trebinje je biser Hercegovine šteta samo sto se pretvara u pravoslavni Vatikan...
:thumbup:

dobra su vina i kod Petijevića...
Labirint
Posts: 1996
Joined: 24/06/2013 14:37

#71 Re: TREBINJE

Post by Labirint »

breuer wrote: 22/08/2023 00:16
Labirint wrote: 22/08/2023 00:10

Janjetina i teletina Mosko - selo iznad Trebinja
Riba - Studenac ili Kukurica vrtovi, jedno prekoputa drugog uz Trrbisnjicu
Vino - vinarija Andjelic, ove Vukoje i slične prepusti ovima sto se pale na komercijalu
Priroda - rijeka susica i izletište/kupalište Jazina prema Crnoj Gori selo Lastva
Jezero - nema, ima bilećko ako si ljubitelj Rusije idealno svako malo rodoljubni grafiti Kosovo je Srbija Krim je Rusija :mrgreen:
Rijeka - trebisnjica, ne možeš je fulati, preporuka otidji u dio trebisnjice prema popovu polju i posjeti nekadašnje mlinove od kojih još jedan radi (pridvorci čini mi se) kupi brašna nećeš zazaliti... :D

Ovo grad sunca i slično nisam školovao, kažu da je fino al gdje god je popis stanovništva ne znam sta ima bit fino... Uživaj, Trebinje je biser Hercegovine šteta samo sto se pretvara u pravoslavni Vatikan...
:thumbup:

dobra su vina i kod Petijevića...
Ma jasno nego eto mi znamo svi za Vukoju pa onda je on postao sinonim za vinsku "industriju" dole a ima masa manjih koji su mnoooogo bolji i kvalitetniji ali nemaju reklamu niti druge vidove podrške. Da ne nabrajam koje otići ćemo daleko. Ima i Vukoja odličnu selekciju da se razumijemo ali koliko je dostupna za običnu raju pitanje je.
User avatar
mirota
Posts: 2345
Joined: 11/01/2018 11:42

#72 Re: TREBINJE

Post by mirota »

noviprimitivac wrote: 21/08/2023 23:50 Trebinjci i ostali,

Narednih nekoliko dana sam u Trebinju, bio sam već par puta ali nemam iskustva sa dobrim restoranima u gradu.
Ima li neko preporuku? Riba, jaretina, teletina su izbor.
Svakako bi dobru klopu volio spojiti sa lijepom atmosferom(priroda, jezero, rijeka....).
Unaprijed hvala
naajjj hrana ti je restoran Bendis a to ti je 15 ak km od Trebinja prema CG, neces pogrijesiti ni sa restoranom Studenac, to je malo van grada ispod vinarije Andjelic i pored rijeke je, ambijent uz Kukurica Vrtove defin naaaj....Jagnjetina je Mosko, na 12 km od TB prema Bileci...
Sto neko rece pravoslavni Vatikan, prema popisu iz 91. u TB je zivjelo 76 % Pravoslavaca, sada preko 90%, svi su dobro dosli, niko nema problema, iskoristi ovu sedmicu, sledeca je kisovita...imas sjajne jazz koncerte od petka na vise lokacija, na Crkvini je Vlatko Stefanovski trio, ambijent za 10
noviprimitivac
Posts: 176
Joined: 05/02/2007 16:24

#73 Re: TREBINJE

Post by noviprimitivac »

Hvala najljepše svima!

Super informacija sam dobio, ako ima neko još koju nek šibne.

Pozdrav svima
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#74 Re: TREBINJE

Post by sehohari »

noviprimitivac wrote: 22/08/2023 08:07 Hvala najljepše svima!

Super informacija sam dobio, ako ima neko još koju nek šibne.

Pozdrav svima
Jesi otišao već?

Imao bih ti nešto preporučiti, tek sam sad vidio tvoj komentar :(

Imaš na izlazu prema Ljubinju jedan odličan riblji restoran. Malo je manji, ali ima ok ambijent, a riba se goji ispred tvojih očiju, vade npr. neku pastrmku uživo iz akvarijuma pa ti je ispeku. Odličan ukus, a ne deru sa cijenama kao na Studencu.

Odlična priča oko tog restorana. Bili počeli kao neka mala ribarnica prije par godina, pa vlasnik polako, malo po malo dalje izgradio objekat. Dođeš jedne godine, veća radnja, sljedeće stavio prve klupe ispred ulaza, da bi danas imao svoj mali restoran :)

Sad sam opet pogledao, zove se Galija, prekoputa Vinarije Vukoje, samo nastaviš poslije Binga par stotina metara
User avatar
mirota
Posts: 2345
Joined: 11/01/2018 11:42

#75 Re: TREBINJE

Post by mirota »

evo ja kao rodjeni Trebinjac ne cuh za taj restoran, hvala na info, naredne nedelje ga posjetim
Post Reply