Trebevic, Opservatorijo, Bob Staza, Vidikovac

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
black
Posts: 17156
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#76 Re: Trebevic, Opservatorijo, Bob Staza, Vidikovac

Post by black »

S obzirom da je u posljednje vrijeme u medijskom prostoru posebno aktuelizirana tema ''Dodjele u zakup objekta Trebević – Bistrik-kula'', u cilju objektivnog informisanja javnosti upućujemo sljedeće saopćenje.

Astronomsko društvo ORION, obratilo se Općini Stari Grad Sarajevo, dana 13.10.2010. godine zahtjevom za ustupanje na korištenje zgrade Austro-Ugarske tvrđave (Bistrik-kula) na Trebeviću. Predmetni zahtjev sadržavao je i dinamički plan obnove ovog objekta, prema kojem je bilo predviđeno puštanje u pogon obnovljene astronomske ospervatorije u jesen 2012. godine. U tom pravcu načelnik Ibrahim Hadžibajrić je predložio Općinskom vijeću Stari Grad Sarajevo dodjelu predmetnog objekta Astronomskom društvu ORION.

Općinsko vijeće Stari Grad Sarajevo na sjednici održanoj 29.11.2010. godine, donijelo je Odluku o dodjeli na korištenje objekta Austro-Ugarske tvrđave (Bistrik-kula) na Trebeviću, Astronomskom društvu ORION, bez obaveze plaćanja zakupnine za korištenje predmetnog objekta, u skladu sa tada važećim propisima. Na osnovu donesene Odluke, zaključen je Ugovor o korištenju poslovnih prostorija bez naknade i to 10.12.2010. godine. Po osnovu zaključenog Ugovora, Astronomsko društvo ORION uvedeno je u posjed predmetnog objekta 12.01.2011. godine. Od 2013. godine, prema tada važećim propisima, uvedena je obaveza da svi zakupci, koji su do tada bili oslobođeni od obaveze plaćanja zakupnine, moraju plaćati zakupninu za korištenje poslovnih prostora sa pravom raspolaganja Općine Stari Grad Sarajevo. Prema tome, navedeno društvo od oktobra 2013. godine imalo je obavezu da plaća cijenu zakupa u iznosu od 134,78 KM mjesečno sa PDV-om.

Nadalje, Astronomsko društvo ORION, dana 27.01.2016. godine podnosi Općini Stari Grad Sarajevo, zahtjev za raskid ugovora o korištenju predmetnih poslovnih prostorija. Shodno upućenom zahtjevu, Astronomsko društvo ORION, vratilo je predmetni objekat Općini Stari Grad Sarajevo, na dalje raspolaganje, dana 01.04.2016. godine.

Obzirom da Astronomsko društvo ORION, u periodu od šest godina, nije otpočelo bilo kakve aktivnosti na dovođenju predmetnog objekta funkciji tražene namjene, kao i da u periodu od 2016/2017. godine, niko nije iskazao interes za dodjelu i sanaciju istog, Općina Stari Grad Sarajevo je postupila u skladu sa odredbama Odluke o dodjeli u zakup poslovnih zgrada i poslovnih prostora Općine Stari Grad Sarajevo i rasporedu poslovnih djelatnosti na području općine Stari Grad Sarajevo (''Službene novine Kantona Sarajevo'', broj 3/18). Naime, shodno članu 7. navedene Odluke, dana 23.04.2018. godine objavljen je Javni oglas, a predmetom istog bio je i objekat ''Trebević – Bistrik-kula''. Navedeni oglas objavljen je u sredstvima javnog informisanja, na oglasnoj tabli i web stranici Općine. Prema tome, iz navedenog proizilazi, da su se na Javni oglas mogla prijaviti sva zainteresovana lica.

Shodno navedenom, postupak dodjele objekta ''Trebević – Bistrik-kula'' proveden je na potpuno transparentan način u skladu sa pozitivnim propisima, te stoga, Općina Stari Grad Sarajevo će provesti dalju proceduru okončanja Javnog oglasa.

Međutim, ukoliko je Astronomsko društvo ORION u mogućnosti obezbijediti potrebna finansijska sredstva za sanaciju Astronomske opservatorije na Trebeviću, Općina Stari Grad Sarajevo će iznaći modus da navedenom društvu dodjeli u zakup objekat ''Trebević – Bistrik-kula''.
User avatar
drag_gost
Posts: 5530
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#77 Re: Trebevic, Opservatorijo, Bob Staza, Vidikovac

Post by drag_gost »

Propada godinama, ne mozes mu prici kako treba i hoce neko da nesto napravi, Bosnje se upalile. Sto se niko nod ovih sto kukaju nije pobrinuo pa obnovio?
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#78 Re: Trebevic, Opservatorijo, Bob Staza, Vidikovac

Post by Thorgerson »

drag_gost wrote:Propada godinama, ne mozes mu prici kako treba i hoce neko da nesto napravi, Bosnje se upalile. Sto se niko nod ovih sto kukaju nije pobrinuo pa obnovio?
Cuj hoce nesto da napravi. Hahaha..jest eto lola iz job investa zao mu da gleda ono gore i hoce da obnovi. Pa gdje bio prije 5 godina, prije 10 godina, ako mu je stalo do objekta. Sad odjednom kad imamo zicaru. Kad se Trebevic aktuelizirao, raja gore ide masovno...eh stalo ljudima do tog objekta.

Propada planski. Nesto slicno poput X firmi koje su unistene. Planski je unistava, snizava vrijednost i dodje neko kaze evo vidite nista ovo ne vrijedu, ali ne brinite uzet cemo mi ovo i spasiti.

E tako i ovo.

Zasto se opstina nije pobrinula i kanton? Ko drugi da se brine za opservatorij jbt. Sta ce ovo astronomsko drustvo, ne razumijem. Ti znaci od njih ocekuje da oni ovo obnove. Kako? Od cega?

Ovo je klasicna ucjena. Ko biva, dali smo eto tom drustvu i nista nisu uradili. Jebo to sto ovo drustvo nema normalno novac za ovako krupne investicije.
User avatar
drag_gost
Posts: 5530
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#79 Re: Trebevic, Opservatorijo, Bob Staza, Vidikovac

Post by drag_gost »

Thorgerson wrote:
drag_gost wrote:Propada godinama, ne mozes mu prici kako treba i hoce neko da nesto napravi, Bosnje se upalile. Sto se niko nod ovih sto kukaju nije pobrinuo pa obnovio?
Cuj hoce nesto da napravi. Hahaha..jest eto lola iz job investa zao mu da gleda ono gore i hoce da obnovi. Pa gdje bio prije 5 godina, prije 10 godina, ako mu je stalo do objekta. Sad odjednom kad imamo zicaru. Kad se Trebevic aktuelizirao, raja gore ide masovno...eh stalo ljudima do tog objekta.

Propada planski. Nesto slicno poput X firmi koje su unistene. Planski je unistava, snizava vrijednost i dodje neko kaze evo vidite nista ovo ne vrijedu, ali ne brinite uzet cemo mi ovo i spasiti.

E tako i ovo.

Zasto se opstina nije pobrinula i kanton? Ko drugi da se brine za opservatorij jbt. Sta ce ovo astronomsko drustvo, ne razumijem. Ti znaci od njih ocekuje da oni ovo obnove. Kako? Od cega?

Ovo je klasicna ucjena. Ko biva, dali smo eto tom drustvu i nista nisu uradili. Jebo to sto ovo drustvo nema normalno novac za ovako krupne investicije.
Aha, pa sto nisi dio te ucjene i fino napravio gore hotel? Ne ide raja masovno otkada se zicara obnovila, raja masovno ide na Trebevic ima vec 7 godina. Prije 5 godina jos nisi mogao na Brusu auto parkirati, znaci dok je Prvi Sumar bio razrusen, dok je stari Napretkov dom radio i dok nije bilo ni Sunnylanda, a pogotovo zicare.

I sada neko hoce da nesto napravi, pa se odmah ljudi bune. Sjetili se eto svog lijepog Trebevica i Sarajeva, a ne mozes ulicom proci od pljuvacki, izmeta ljubimaca, opusaka. Ali eto, neka nama razrusen objekat stoji tu, pun zmija.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#80 Re: Trebevic, Opservatorijo, Bob Staza, Vidikovac

Post by Thorgerson »

drag_gost wrote: Aha, pa sto nisi dio te ucjene i fino napravio gore hotel? Ne ide raja masovno otkada se zicara obnovila, raja masovno ide na Trebevic ima vec 7 godina. Prije 5 godina jos nisi mogao na Brusu auto parkirati, znaci dok je Prvi Sumar bio razrusen, dok je stari Napretkov dom radio i dok nije bilo ni Sunnylanda, a pogotovo zicare.

I sada neko hoce da nesto napravi, pa se odmah ljudi bune. Sjetili se eto svog lijepog Trebevica i Sarajeva, a ne mozes ulicom proci od pljuvacki, izmeta ljubimaca, opusaka. Ali eto, neka nama razrusen objekat stoji tu, pun zmija.
Taj objekat ima namjenu. A ta namjena nije ni hotel ni nargila bar. Meni je to problem.

Opstina je davno mogla taj objekt ako nista ocistiti i dovesti u red. Da ne bude razrusen i da ne bude zmija. Za to ne trebaju nikakvi novci.

Ali ne. Njima je lakse bilo da to daju astronomskom drustvu, koje nema za bibera. I sad pljuju po tom istom drustvu, ko biva vidi jebote mi im dali razrusen objekat, oni zamisli nista nisu uradili. Bezobzranici...isto ko da ovi ovamo vrte milione. :-)

Ma to je moje misljenje. I stojim pri tome da je bolje da taj objekat stoji takav kakav jeste (naravno da se zastiti koliko je moguce) i da ceka bolje dane da se napravi ono za sta se i ranije koristio.

Ali eto lokalne kabadahije poput onog Memica sa Ilidze ili ovog kabadahije iz Starog Grada ce unistiti sve i nista im nece stati na put.

Istog ovog Hadzibajrica dizali u nebesa sto je uklonio baste u Strosi (iako su nove baste opet postavljene), a u to isto vrijeme Metropolis zauzeo 60% trga ispred katedrale sa svojom bastom...smijurija.
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#81 Re: Trebevic, Opservatorijo, Bob Staza, Vidikovac

Post by Mišo_Kovač »

Opservatorija je objekat iste prirode i važnosti kao muzej ili biblioteka i na državi je da se brine o njoj. Otvaranje pušione kurca (tj. nargile) u opservatoriji je ravno otvaranju diskoteke u zemaljskom muzeju. Znači, otvoreno pišanje po nauci i prosvjetiteljskim vrijednostima :)
puz_u_salati
Posts: 318
Joined: 29/03/2018 10:58

#82 Re: Trebevic, Opservatorijo, Bob Staza, Vidikovac

Post by puz_u_salati »

Samo budala može predložiti otvaranje smrdljivog nargila bara gore. Nargile bi zakonski trebalo zabraniti na Trebeviću. Nadam se da će uskoro biti donesen novi Zakon o zabrani pušenja na javnim mjestima pa da ih više ne gledam ni po gradu.
User avatar
Logovan
Posts: 94351
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#83 Re: Trebevic, Opservatorijo, Bob Staza, Vidikovac

Post by Logovan »

drag_gost wrote:Propada godinama, ne mozes mu prici kako treba i hoce neko da nesto napravi, Bosnje se upalile. Sto se niko nod ovih sto kukaju nije pobrinuo pa obnovio?
Pričamo o kafani, pričamo o uništavanju opservatorija da bi se napravila, pazi sad, kafana. Vauu kafanu hoće da naprave, zadivljen sam stvarno.

Zemaljski muzej je bio jedno vrijeme zatvoren. Da je bilo šanse da se otvori kafana, ne bi tebi smetalo. :oops: Bijela tabija je u zapuštenom stanju. Hoćemo li otvoriti nargila bar? Šta fali što bi uništili tabiju.

Jadan je naš narod kad diže palčeve za otvaranje kafana tamo gdje ne treba. Fol bolje je, idu nova radna mjesta, neće zjapiti prazno, itd. Smiješno, žalosno.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40718
Joined: 29/06/2011 23:39

#84 Re: Trebevic, Opservatorijo, Bob Staza, Vidikovac

Post by dječak sa šibicama »

treba reci i da je objekat poklonjen kriminalcu koji drzi Park princeva

norod znoooo
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#85 Re: Trebevic, Opservatorijo, Bob Staza, Vidikovac

Post by Bloo »

drag_gost wrote:
I sada neko hoce da nesto napravi, pa se odmah ljudi bune. Sjetili se eto svog lijepog Trebevica i Sarajeva, a ne mozes ulicom proci od pljuvacki, izmeta ljubimaca, opusaka. Ali eto, neka nama razrusen objekat stoji tu, pun zmija.
Zašto mu ne vrate prvobitnu namjenu?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40718
Joined: 29/06/2011 23:39

#86 Re: Trebevic, Opservatorijo, Bob Staza, Vidikovac

Post by dječak sa šibicama »

vjerovatno zato sto sadasnji graDZani Sarajeva ne mare za kulturu, obrazovanje

to je prirodan slijed dogadjaja
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#87 Re: Trebevic, Opservatorijo, Bob Staza, Vidikovac

Post by amar1994 »

dječak sa šibicama wrote:vjerovatno zato sto sadasnji graDZani Sarajeva ne mare za kulturu, obrazovanje

to je prirodan slijed dogadjaja
:thumbup:

pa sistemski nam unistavaju kulturu i sve sto vrijedi , a budaletine se pale na nove gradnje , kafane i pusione :run:

tako je to kad papci vode grad i drzavu :izet:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#88 Re: Trebevic, Opservatorijo, Bob Staza, Vidikovac

Post by Bloo »

Koji argument...neko nesto hoce da napravi od toga, pa se mi bunimo :lol:
Sta hoces, da skvotaju astronomi tamo ko u Metelkovi?
User avatar
black
Posts: 17156
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#89 Re: Trebevic, Opservatorijo, Bob Staza, Vidikovac

Post by black »

https://www.onlinepeticija.com/spasimo_ ... a_trebeviu
kao i za sve tu je online peticija, mada mislim da to ne pije vode ...

mozda je lupetanje, ali zasto se ne napravi neki kompromis, obnoviti objekat, vratiti na koristenje astro drustvu a istovremeno uklopiti tu neku kafanu, moze se uraditi nesto u astro fazonu, Orion moze traziti neke donacije ili ne znam zasto ne rade neki projekat prema ovim nakim fondovima itd., pa kada se nabavi oprema, ne znam da li postoji mogucnost, organizovati nocnu turu zicarom, posmatranje zvijezda, neka mala predavanja, kurs astro fotografije, itd. moze se svasta nesta...vecina, pa tako i astro drustvo, nikako da se navikne na to da moraju sami traziti i raditi na izvorima finansiranja, svi bi da se iskljucivo nakace na drzavnu sisu i da sve to neko drugi placa..
npr. ovo je interesantno
Image
Image
ponavljam, mozda je lupetanje, al sve se moze pokusati i napraviti tako da se ima visestruke koristi, od obrazovne pa do one cisto komercijalne...
muka mi je vise od raznih kafancuga dudlaona ali isto tako i od restoranske furke
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40718
Joined: 29/06/2011 23:39

#90 Re: Trebevic, Opservatorijo, Bob Staza, Vidikovac

Post by dječak sa šibicama »

to se zove visestruko silovanje mozga, prvo objekat godinama drezdi i vlastodrzi nista ne cine, ne ulazu... onda dodje alen cengic sa policijskim dosjeom i dobrim vezama u sdO, sa idejom da napravi shisha bar jer je namirisao zaradu zbog zicare, odmah dobije podrsku berberinovog unuka i sve moguce dozvole, a onda slijede stranacki botovi i glasaci da kazu 'sta je, neka se gradi, neka neko nesta radi staaaaaa jeeeeee'

pitam se samo kako jos nikome nije palo na pamet spomen park Vraca prenamjeniti u hotel, kladionica, shisha bar 3 u 1, i on drezdi i trune jer vlastodrzi ne ulazu marke u njega...
User avatar
drag_gost
Posts: 5530
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#91 Re: Trebevic, Opservatorijo, Bob Staza, Vidikovac

Post by drag_gost »

Thorgerson wrote:
drag_gost wrote: Aha, pa sto nisi dio te ucjene i fino napravio gore hotel? Ne ide raja masovno otkada se zicara obnovila, raja masovno ide na Trebevic ima vec 7 godina. Prije 5 godina jos nisi mogao na Brusu auto parkirati, znaci dok je Prvi Sumar bio razrusen, dok je stari Napretkov dom radio i dok nije bilo ni Sunnylanda, a pogotovo zicare.

I sada neko hoce da nesto napravi, pa se odmah ljudi bune. Sjetili se eto svog lijepog Trebevica i Sarajeva, a ne mozes ulicom proci od pljuvacki, izmeta ljubimaca, opusaka. Ali eto, neka nama razrusen objekat stoji tu, pun zmija.
Taj objekat ima namjenu. A ta namjena nije ni hotel ni nargila bar. Meni je to problem.

Opstina je davno mogla taj objekt ako nista ocistiti i dovesti u red. Da ne bude razrusen i da ne bude zmija. Za to ne trebaju nikakvi novci.

Ali ne. Njima je lakse bilo da to daju astronomskom drustvu, koje nema za bibera. I sad pljuju po tom istom drustvu, ko biva vidi jebote mi im dali razrusen objekat, oni zamisli nista nisu uradili. Bezobzranici...isto ko da ovi ovamo vrte milione. :-)

Ma to je moje misljenje. I stojim pri tome da je bolje da taj objekat stoji takav kakav jeste (naravno da se zastiti koliko je moguce) i da ceka bolje dane da se napravi ono za sta se i ranije koristio.

Ali eto lokalne kabadahije poput onog Memica sa Ilidze ili ovog kabadahije iz Starog Grada ce unistiti sve i nista im nece stati na put.

Istog ovog Hadzibajrica dizali u nebesa sto je uklonio baste u Strosi (iako su nove baste opet postavljene), a u to isto vrijeme Metropolis zauzeo 60% trga ispred katedrale sa svojom bastom...smijurija.
Taj objekt ne sluzi svojoj svrsi vec dugo, i sada kada eto neko hoce da nesto napravi, pa bio to i nargila bar, fgr se pobunio. Eto bolje je da stoji razrusen, kao leglo zmija, nego da bude nargila bar. Mada tom istom fgr-u ni iz dzepa ni u dzep, i 20 godina se nisu sjetili tog objekta.

Kakvo licemjerstvo.
User avatar
drag_gost
Posts: 5530
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#92 Re: Trebevic, Opservatorijo, Bob Staza, Vidikovac

Post by drag_gost »

Logovan wrote:
drag_gost wrote:Propada godinama, ne mozes mu prici kako treba i hoce neko da nesto napravi, Bosnje se upalile. Sto se niko nod ovih sto kukaju nije pobrinuo pa obnovio?
Pričamo o kafani, pričamo o uništavanju opservatorija da bi se napravila, pazi sad, kafana. Vauu kafanu hoće da naprave, zadivljen sam stvarno.

Zemaljski muzej je bio jedno vrijeme zatvoren. Da je bilo šanse da se otvori kafana, ne bi tebi smetalo. :oops: Bijela tabija je u zapuštenom stanju. Hoćemo li otvoriti nargila bar? Šta fali što bi uništili tabiju.

Jadan je naš narod kad diže palčeve za otvaranje kafana tamo gdje ne treba. Fol bolje je, idu nova radna mjesta, neće zjapiti prazno, itd. Smiješno, žalosno.
Koliko si puta bio u Zemaljskom muzeju? Koliko si puta bio na Bijeloj Tabiji? Koliko si puta bio na nekropoli stecaka na Mociocima? Koliko si na kraju krajeva bio u observatorijumu na Trebevicu? U Despica kuci? Sumnjam da si ijednom, a i da jesi, neko te je poveo.

Sto se tice objekta na Trebevicu, i meni smeta sto je situacija takva kakva je, ali je morao neko da se sjeti da hoce da napravi kupleraj, nargilhanu ili sta god vec, pa da se takvi licemjeri kao ti pobune i eto pocnu boriti za 'rajvosa'. I to naravno preko interneta. Neka prave sta god hoce, koristice ljudima. Ovako je koristila hajvanima samo.
Last edited by drag_gost on 31/05/2018 14:06, edited 1 time in total.
User avatar
drag_gost
Posts: 5530
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#93 Re: Trebevic, Opservatorijo, Bob Staza, Vidikovac

Post by drag_gost »

Bloo wrote:
drag_gost wrote:
I sada neko hoce da nesto napravi, pa se odmah ljudi bune. Sjetili se eto svog lijepog Trebevica i Sarajeva, a ne mozes ulicom proci od pljuvacki, izmeta ljubimaca, opusaka. Ali eto, neka nama razrusen objekat stoji tu, pun zmija.
Zašto mu ne vrate prvobitnu namjenu?
Niko sretniji od mene da se to desi... ali da su htjeli napravili bi.
User avatar
black
Posts: 17156
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#94 Re: Trebevic, Opservatorijo, Bob Staza, Vidikovac

Post by black »

User avatar
Cossack
Posts: 7145
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#95 Re: Trebevic, Opservatorijo, Bob Staza, Vidikovac

Post by Cossack »

Super. Samo im treba dati rok da ne bi propadao još 20 godina dok oni budu skupljali novac.
User avatar
Logovan
Posts: 94351
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#97 Re: Trebevic, Opservatorijo, Bob Staza, Vidikovac

Post by Logovan »

drag_gost wrote: Koliko si puta bio u Zemaljskom muzeju? Koliko si puta bio na Bijeloj Tabiji? Koliko si puta bio na nekropoli stecaka na Mociocima? Koliko si na kraju krajeva bio u observatorijumu na Trebevicu? U Despica kuci? Sumnjam da si ijednom, a i da jesi, neko te je poveo.

Sto se tice objekta na Trebevicu, i meni smeta sto je situacija takva kakva je, ali je morao neko da se sjeti da hoce da napravi kupleraj, nargilhanu ili sta god vec, pa da se takvi licemjeri kao ti pobune i eto pocnu boriti za 'rajvosa'. I to naravno preko interneta. Neka prave sta god hoce, koristice ljudima. Ovako je koristila hajvanima samo.
Koliko sam puta gdje bio je nebitno, ali ako već hoćeš odgovor, nisam redovan posjetilac tim mjestima iako sam znao otići. A ovo je nebitno zato što znam da ima ljudi koji više puta od mene posjećuju ova mjesta i redovno negdje idu, tako da sa jedne strane ovo govorim za njih. Ne mislim samo na sebe. Naravno, pored toga što mi je ljepše i bolje vidjeti opservatorij, muzej i ostalo, nego kafić, restoran, itd.
drag_gost wrote: Niko sretniji od mene da se to desi... ali da su htjeli napravili bi.
Misliš da ne postoje razno razne prepreke i kočenja, napravili bi. Lakše je bahatom vlasniku kafane napraviti objekat, nego nekome ko želi napraviti nešto što će koristiti društvu. Ovo je BiH.
User avatar
Edin H.
Posts: 46999
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#98 Re: Trebevic, Opservatorijo, Bob Staza, Vidikovac

Post by Edin H. »

dječak sa šibicama wrote:
nargilashi na aparatima

:(
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#99 Re: Trebevic, Opservatorijo, Bob Staza, Vidikovac

Post by amar1994 »

dječak sa šibicama wrote:
nargilashi na aparatima
:lol: :lol:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#100 Re: Trebevic, Opservatorijo, Bob Staza, Vidikovac

Post by Thorgerson »

Jesu ih mislili dudlat gore...

E neces.

Nacelnik se malo preracuno. Haha... :lol:
Locked