TREBEVIC Mountain. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

User avatar
Romeo 80
Posts: 4358
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#51 Re: TREBEVIC Mountain. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by Romeo 80 »

Da, slažem se. Problem sa putom do gore je što je na više mjesta ispresijecan entitetskim linijama pa svi sa sebe skidaju odgovornost vezano za održavanje istog. Opet, nova cesta koja ide iz pravca Lukavice je neuporedivo bolja i kvalitetnija, ali i dosta duža.

Moguće da će baš žičara malo animirati vlasti da ulože nešto novca za revitalizaciju nekih objekata od turističkog značaja.
lajkujMe
Posts: 12230
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#52 Re: TREBEVIC Mountain. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by lajkujMe »

Romeo 80 wrote:Da, slažem se. Problem sa putom do gore je što je na više mjesta ispresijecan entitetskim linijama pa svi sa sebe skidaju odgovornost vezano za održavanje istog. Opet, nova cesta koja ide iz pravca Lukavice je neuporedivo bolja i kvalitetnija, ali i dosta duža.

Moguće da će baš žičara malo animirati vlasti da ulože nešto novca za revitalizaciju nekih objekata od turističkog značaja.

:? molim? Ja sam bas iz pravca Lukavice isao prema gore bas taj put je katastrofa i star... Po meni izgleda da je zadnji put radjen prije 1984 godine :? Jeli to ima jos neki put do tamo?
User avatar
Romeo 80
Posts: 4358
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#53 Re: TREBEVIC Mountain. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by Romeo 80 »

Pa cesta koja vodi od Lukavice prema Trebeviću i dalje za Jahorinu je izgrađena prije koju godinu! Ne znam kuda si išao, ali to je nov put i nigdje rupe nema. :-D Pored toga imaš i staru svima poznatu cestu koja vodi od Vraca prema gore, ali je fakat užasna za lafete! :-)

Ova nova cesta se doduše kasnije priključuje na staru cestu koja je odron, ali to je manji dio puta.
User avatar
Bumerang
Posts: 1611
Joined: 27/06/2003 00:00

#55 Re: TREBEVIC Mountain. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by Bumerang »

Trebevic (grad Sarajevo ispod Trebevica)
Image



Image
http://www.avalonfitness.ba


Image

http://www.mtb.ba
Last edited by Bumerang on 15/10/2016 15:22, edited 3 times in total.
El_comadante
Posts: 7916
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#56 Re: TREBEVIC Mountain. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by El_comadante »

za sada je odgodjena gradnja žičare ovo nešto za tender produžili su im rok do 30.11. i najverovatnije nema ništa od završetka u slijedečoj godini. nebi me čudilo da to odrade u Izbornoj godini. a što se tiče asfvlatnog put to su se nešto dogovorile opštine Stari grad i Istočni Stari grad da se to popravi ali neznam zašto se stalo sa tim
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#57 Re: TREBEVIC Mountain. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by coek »

...
Last edited by coek on 24/02/2014 10:11, edited 1 time in total.
User avatar
HaHaHa2
Posts: 933
Joined: 03/04/2008 00:21
Location: Sarajevo

#58 Re: TREBEVIC Mountain. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by HaHaHa2 »

zali boze onakve ljepote
Amina3
Posts: 11
Joined: 05/01/2013 16:45

#59 Re: TREBEVIC Mountain. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by Amina3 »

Ima li kakvih novih vijesti o gradnji žičare? Šta je sa sigurnošću, ima li na Trebeviću mina?
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#60 Re: TREBEVIC Mountain. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by baja »

Amina3 wrote:Ima li kakvih novih vijesti o gradnji žičare? Šta je sa sigurnošću, ima li na Trebeviću mina?
kad ideš prema vrhu, mine sve iskaču iz žbunja :D
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#61 Re: TREBEVIC Mountain. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by coek »

...
Last edited by coek on 24/02/2014 10:07, edited 1 time in total.
El_comadante
Posts: 7916
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#62 Re: TREBEVIC Mountain. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by El_comadante »

Amina3 wrote:Ima li kakvih novih vijesti o gradnji žičare? Šta je sa sigurnošću, ima li na Trebeviću mina?
što se tiče žičare bit če završena slijedeče godine a ne ove kao što su planirali, to je zadnja informacija što ja imam.
što se tiče mina tvrde da u federaciji nemaa za RS nisu sigurni odnsno za Zlatište koje se nalazi u RSu. naravno treba biti oprezan kad si blizu prvih linija ali od prvog šumara do vrha nema sigurno. tek oko dna bob staze možda ima.
User avatar
Semsudin-IrvinovTata
Posts: 61
Joined: 30/12/2012 19:48

#63 Re: TREBEVIC Mountain. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by Semsudin-IrvinovTata »

Nema, ali nemojte se zavlaciti u siprazje.

Inace je Trebevic u dosta losem stanju, od drveca do infrastrukture.
forel
Posts: 693
Joined: 12/01/2013 22:10

#64 Re: TREBEVIC Mountain. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by forel »

Nema mina na trebevicu bwt zivim podno istog :D 1,5 h do brusa.Jucer je bila tolika guzva na Brusu da ona ''improvizirana kafana'' je digla love i love.A sto se tice puta put je dosta unisten, i dosta neobiljezen pa tako ko nepozna teren ne preporucujem suvise da hoda po sipraziju i ne izigrava ''Robinzon Crusoa''.
El_comadante
Posts: 7916
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#65 Re: TREBEVIC Mountain. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by El_comadante »

forel wrote:Nema mina na trebevicu bwt zivim podno istog :D 1,5 h do brusa.Jucer je bila tolika guzva na Brusu da ona ''improvizirana kafana'' je digla love i love.A sto se tice puta put je dosta unisten, i dosta neobiljezen pa tako ko nepozna teren ne preporucujem suvise da hoda po sipraziju i ne izigrava ''Robinzon Crusoa''.
bilo je neke priče da su se opštine Stari grad i Istočno stari grad dogovorile da zajedno porave taj put i čak su i izdvojena sredstva za to ali zašto se stalo sa tim neznam. a dosta staza kroz šumu je obilježeno tako da i to niej veliki problem. ja sam probao par tih staza i puteva i nisam se izgubio. imaju oznake gdje je šta npr. prema vrhu, dobre vode, prema tjentištu itd. imaju oznake u kom prevcu i koliko treba otrpilike vremenski da se dodje dotle. i oni crveni krugovi su na drvečima na udaljenosti dovoljno blizu da se primjete da se možeš kretati.
forel
Posts: 693
Joined: 12/01/2013 22:10

#66 Re: TREBEVIC Mountain. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by forel »

El_comadante wrote:
forel wrote:Nema mina na trebevicu bwt zivim podno istog :D 1,5 h do brusa.Jucer je bila tolika guzva na Brusu da ona ''improvizirana kafana'' je digla love i love.A sto se tice puta put je dosta unisten, i dosta neobiljezen pa tako ko nepozna teren ne preporucujem suvise da hoda po sipraziju i ne izigrava ''Robinzon Crusoa''.
bilo je neke priče da su se opštine Stari grad i Istočno stari grad dogovorile da zajedno porave taj put i čak su i izdvojena sredstva za to ali zašto se stalo sa tim neznam. a dosta staza kroz šumu je obilježeno tako da i to niej veliki problem. ja sam probao par tih staza i puteva i nisam se izgubio. imaju oznake gdje je šta npr. prema vrhu, dobre vode, prema tjentištu itd. imaju oznake u kom prevcu i koliko treba otrpilike vremenski da se dodje dotle. i oni crveni krugovi su na drvečima na udaljenosti dovoljno blizu da se primjete da se možeš kretati.

Razlog je jednostavan, pitanje se veliko postavlja da li ce izgradnja ''zicare'' zavrsiti zato jer su glupaci iz GRASA digli 9 miliona maraka '' za obnovu'' posredstvom Grada, i kada je doslo da se pocne praviti zicara, ispalo je da kredit nije jos vracen.A taj ''dogovor'' je iz tog razloga da bi se put za Trebevic obnovio i da bi se pare od restorana i turisticki objekata koji bi procvali ko gljive poslije kise na Trebevicu bile dijeljene u odnosu 40-50 za federalni dio.Ali izgleda da od zicare nece biti nista jos godinu dana.
DON_eARL
Posts: 3730
Joined: 31/10/2010 22:26

#67 Re: TREBEVIC Mountain. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by DON_eARL »

Edit: Našao sam informacije u starim postovima. :D
El_comadante
Posts: 7916
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#68 Re: TREBEVIC Mountain. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by El_comadante »

evo porljeća i lijepog vremena da li iko ide na trebević? a kombi sa latinske čuprije do Brusa radi.
El_comadante
Posts: 7916
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#69 Re: TREBEVIC Mountain. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by El_comadante »

dakle da malo ponovimo. kombi sa latainske čuprije do brusa radi vikendom u 9h. u kombiju ima gužve raja ide gore. dakle eto malo informacija.
hadzun
Posts: 120
Joined: 19/07/2009 19:54

#70 Re: TREBEVIC Mountain. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by hadzun »

El_comadante wrote:dakle da malo ponovimo. kombi sa latainske čuprije do brusa radi vikendom u 9h. u kombiju ima gužve raja ide gore. dakle eto malo informacija.
korisne info, mada se u taj GRAS slabo moze uzdati...
glede Trebevica, gore se sva shuma posjece (bez kontrole), raj je za motordzije koji drndaju motore da se uokolo ne more durat od galame, tako da ne vidim neki specijalan razlog zbog cega treba zicara...ako je radi jedne kafane!!? e vala ne treba
El_comadante
Posts: 7916
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#71 Re: TREBEVIC Mountain. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by El_comadante »

hadzun wrote:
El_comadante wrote:dakle da malo ponovimo. kombi sa latainske čuprije do brusa radi vikendom u 9h. u kombiju ima gužve raja ide gore. dakle eto malo informacija.
korisne info, mada se u taj GRAS slabo moze uzdati...
glede Trebevica, gore se sva shuma posjece (bez kontrole), raj je za motordzije koji drndaju motore da se uokolo ne more durat od galame, tako da ne vidim neki specijalan razlog zbog cega treba zicara...ako je radi jedne kafane!!? e vala ne treba
vezano za gras tu se možeš pouzdati jer nvrijedi mjesečna pa im se isplati držati liniju jer im je to živa lova neče se toga odreći a ima naroda.
čuo sam par priča šta če biti ostaje da se vidi a to je da planiraju i naši i njihovi izgradnju par objekata na trebeviču ida vrate prijaratni sjaj pogotovo sada kad su dobili organizaciju ovog takmičenja a jedino na trebeviču imaju bob stazu koju bi morali obnoviti. nejse ostaje da se vidi šta če biti od svega toga ovo je samo priča za sada.
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#72 Re: TREBEVIC Mountain. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by coek »

El_comadante wrote:dakle da malo ponovimo. kombi sa latainske čuprije do brusa radi vikendom u 9h. u kombiju ima gužve raja ide gore. dakle eto malo informacija.
Zbog radova je polazna stanica kombija bila pomjerena na Skenderiju. Stanje od prije 1M. Stoga predlazem prvo nazvati GRAS
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#73 Re: TREBEVIC Mountain. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by coek »

...
Last edited by coek on 24/02/2014 09:55, edited 1 time in total.
El_comadante
Posts: 7916
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#74 Re: TREBEVIC Mountain. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by El_comadante »

coek wrote:
El_comadante wrote:dakle da malo ponovimo. kombi sa latainske čuprije do brusa radi vikendom u 9h. u kombiju ima gužve raja ide gore. dakle eto malo informacija.
Zbog radova je polazna stanica kombija bila pomjerena na Skenderiju. Stanje od prije 1M. Stoga predlazem prvo nazvati GRAS
ja sam išao sad ovaj zadnji vikend u subotu i polazna je bila na latinskoj ćupriji pa zato znam.

a za Duleta vozaća šta i kako radi neznam ali sam primjetio da imaju dva revizora pa oni kao kontrolišu koliko je karata prodao udju na latinskoj a izadju na grabavici na stanici gdje udju i zadnji putnici za gore.
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#75 Re: TREBEVIC Mountain. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by coek »

...
Post Reply