Trebam savjet !!!

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
MooooStar
Posts: 3
Joined: 21/05/2021 17:49

#1 Trebam savjet !!!

Post by MooooStar »

Pozzz ;-)
Evo ovako,zavrsila sam vandredno Srednju medicinsku( opci smjer).Staziranje sam obavila u DZ, al kad sam trebala dalje u bolnicu na staz,odustala sam zbog osobnih razloga.Tako da mislim da mi je i taj staz u DZ propao...(mislim da se mora obaviti zajedno?)U medjuvremenu sam odlucila da upisem preddiplomski-sestrinstva u Mo.Iskreno sve to radim radi boljih uvijeta sutra za zaposljavnje (knjiga mi nije problem i naravno zaista zelim raditi u ovoj struci).Najvise iz razloga da mozda pokusam sutra u Metkovicu...(nostrifikacija diplome).Znam da u nasoj bolnici stanje i uvijeti nisu sjajni(osim ako se nesto nije promjenilo ili nisam dovoljno upucena :roll: ) Imam 39g.,djecu u os.skoli,s tim da sam radila u drugoj struci 15g. i naravno ni dana nemam staza.Znaci radi sebe,ja vise nemam vremena za "igru".Ulagala bih u sebe,ako ce mi donijeti bolju soluciju za sutra.E sad zanima me da li mi je to pametno raditi,da ne bi bio uzalud bacen novac???Zna li neko kakvo je stanje i uvjeti u Metkovicu i da li ima previse zavrzlama sa nostrifikacijom diplome u Hr?(recimo preko neke agencije?) Isto tako me zanima da li se nakon preddiplomskog(ako bude solucija Mostar),ponovo mora odraditi staz za srednju i drzavni? Voljela bih da mi se neko javi u ovoj struci, jer nisam sigurna koji mi je potez pametniji. Mostar-Metkovic?! Preddiplomski ili diploma srednje?! :shock: :? :? PLEASEEEE HEEELLP !!!
MooooStar
Posts: 3
Joined: 21/05/2021 17:49

#2 Re: Trebam savjet !!!

Post by MooooStar »

Zar nema niko? :sad:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23231
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3 Re: Trebam savjet !!!

Post by Sanjarko »

MooooStar wrote: 21/05/2021 23:18 Zar nema niko? :sad:
Srbija! Odes u SRB i tamo odradis sve. Naravno ako mozes, ako imas para i vremena. Mislim da je tako moj rodzak sve odradio i uradio. U SRB, jer nije imao, ni on, ni njegovi para, valjda 5.000 ili 10.000 km, nesjecam se, da zavrsi ovdje, medicinski fakultet.
MooooStar
Posts: 3
Joined: 21/05/2021 17:49

#4 Re: Trebam savjet !!!

Post by MooooStar »

Hvala ti,al mislim da mi je to jos kompliciranije... :|
Mene samo zanima da li da uzmem faks,jer ne znam kako ide zaposlenje u Metkovicu (veza nemam ),a u protivnom znam da mi je faks za Mo nepotreban, jer vjerujem da ce biti uzalud bacen novac.... Vjeruj u dilemi sam, nisam sigurna koji mi je potez pametniji za buducnost... :? :roll:
Post Reply