TREBAM POMOĆ/INFORMACIJE! MOLIM VAS!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
Iveee

TREBAM POMOĆ/INFORMACIJE! MOLIM VAS!

Post by Iveee » 22/06/2011 00:54

Ovako: tek sam pet minuta registrovana na ovoj stranici, i to jer stvarno ne znam koga bih pitala za pomoć, budući da sam prešla cijeli google u potrazi za informacijom.
Naime, mene zanima, postoje li trenutno kakve mikrokreditne fondacije ili banke koje daju kredite nezaposlenim studentima, u iznosi od 1.000 do 5.000 KM. Ako da, gdje im je sjedište, kako do njih doći, koji su uvijeti, vrijeme i sve što znate? Ima li tko kakvih iskustva? Zbilja mi je potreban novac, do polovice sedmog mjeseca.
Unaprijed hvalaaaa!
:) <3

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Re: TREBAM POMOĆ/INFORMACIJE! MOLIM VAS!

Post by PipiDugaDevetka » 22/06/2011 02:58

Slabo će ko tu moći pomoći i to još studentu/studentici (kokuz, pretpostavljam).

I sam sam bio u sličnoj situaciji kada mi je trebala ista takva sumica da se spremim za pečalbu 16 tisuća kilometara daleko od Bosne. Svi ''prijatelji'' k'o da su u zemlju bili propali. Pomoć sam dobio od sestrine nekadašnje kolegice sa posla koja živi na Dobrinji i to dio koji pripada Rsrpskoj. Bilo je to 2005.g.

Prva plata-prihod i sve vratio. Western-union me bio ''oglobio'' za oko 250KM.

male_okice

Post by male_okice » 22/06/2011 11:48

Iveee wrote:Ovako: tek sam pet minuta registrovana na ovoj stranici, i to jer stvarno ne znam koga bih pitala za pomoć, budući da sam prešla cijeli google u potrazi za informacijom.
Naime, mene zanima, postoje li trenutno kakve mikrokreditne fondacije ili banke koje daju kredite nezaposlenim studentima, u iznosi od 1.000 do 5.000 KM. Ako da, gdje im je sjedište, kako do njih doći, koji su uvijeti, vrijeme i sve što znate? Ima li tko kakvih iskustva? Zbilja mi je potreban novac, do polovice sedmog mjeseca.
Unaprijed hvalaaaa!
:) <3

pa prvo nemoj stavljati srcad nekakva nismo u 3 osnovne. drugo ti si bas specifican slucaj, pa lijepo obidji par mikrokreditnih i pitaj ih, svaki sluzbenik u svakoj mikrokreditnoj ce ti objasniti da li mozes dobiti takvo sto kakvi su uslovi i slicno.

amrica

Post by amrica » 22/06/2011 11:53

Ne znam u kakvoj si situaciji, ali najgora moguca varijanta u zivotu su MKO. Ogulice ti kozu sa ledja sa kamatama, udavice i tebe i zirante, i kuntu i pantu.
Inace, dace ti kredit samo ako imas ziranta. Kojem ce uzimati pare ako ti ne placas rate.

Ne mogu sad googlati, na ekonomiji ima citava tema o MKO, pa malo procitaj, iskustva, uslove itd... :run:

Ako ikako mozes snadji se bez njih. Najgori lihvari, kamtari i profiteri su te MKO.

johnny-bravo

Post by johnny-bravo » 22/06/2011 12:01

Men' se cini da je ProCredit davao neke studentske kredite nekad davno, ali kakvi su uslovi... ne bih znao... imas na njihovoj stranici dosta info pa pogledaj opet :zoka:

Post Reply