Treba mi vase misljenje

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

samoTEgledam
Posts: 719
Joined: 10/03/2011 16:36
Contact:

#26 Re: Treba mi vase misljenje

Post by samoTEgledam »

Sjetih se jedne pričice koju nam je efendija ispričao kad smo kao 7-godišnjaci krenuli u mejtef. Nekad kasnije sam je skont´o.
Pretvorio se melek u insana (čovjeka) te zaustavi hodžu (ko biva velikog vjernika i poznavaoca vjere) i priupita ga; Može li slon proći kroz iglene uši?
Učeni hodža ga napadne još, kao, jesi li ti lud, kako će slon proći kroz iglene uši.
Melek, u liku insana, naiđe na mortus pjanog lika i priupita ga isto što i hodžu.
Pijanac mu onako na prvu odgovori: Bog zna.

Pjano je završio u dženetu a hodža je otišao na prevaspitavanje. Bar tako nam efendija ispriča, a jel tako bilo ili nije, Bog zna :-D

Helem, tako i tvoja sveKRIVA, mislim da nije relevantan sudija za selekciju ko je kakav. Već ti mužeka pod ruku, ona nek škripi zubima ti joj viceve pričaj kad je vidiš jednom u 3 mjeseca :D
Ako ne znaš dovoljno viceva, posjećuj je 2x godišnje, od Bajrama do Bajrama :D
Bogu se dokazuj koliki si vjernik a ne njoj.
Sad će se neko sjetiti da je "Dženet pod majčinim nogama" :-)
dina21
Posts: 25
Joined: 20/06/2012 21:34

#27 Re: Treba mi vase misljenje

Post by dina21 »

kiki-miki wrote:Khm...nazivaš njegove roditelje primitivcima i monstrumima :-)
Bez obzira kakvi su,to su ipak njegovi roditelji.Kako bi se ti osjećala da je obrnuta situacija? :roll:

I da su toliko protiv tebe,ne bi oni tebe mogli gledati 2 puta sedmično.

Ne budi licemjer i nauči šta znači poštovanje :wink:
Vrlo dobro znam sta znaci postovanje, to sam ucila od malih nogu, ali vidim da me bolje poznajes, nego ja samu sebe ;-)

Da sam u njegovoj situaciji, po pitanju odnosa sa roditeljima, zivila bi negdje na drugoj strani svijeta, jer to ponasanje nebi mogla pretrpiti ni sekunde. NIKAD u zivotu me niko nebi natjerao da svom djetetu govorim sta mu oni govore i da ga iskoristavam kako oni to radi. A on je predobar prema njima i pored svega se trudi da se slazu i nikada mu nisam savjetovala suprotnu. Govorim da su monstrumi jer je suza i suza prolio zbog njih, jer je dobar za to da placa racune i finansira auta a njemu kad treba pomoc onda se nema... Ne treba komentarisati prije nego sto se ne poznaje cijela situacija...

A to sto kazes da su protiv mene, nisu nikada bili do nedelje, naprotiv... govorili su kako cu im biti najbolja snaha (imaju jos 2) i kako im nekada lijepo skuham kad dodjem ili donesem kolace itd. To je nacin na koji sam ja odgojena, da postujem starijeg a to sto neki ljudi mijenjanju misljenje preko noci, zato sto mi roditelji nisu muslimani, i to sto sam preko noci ispala najgora, nije moja greska ;-)
dina21
Posts: 25
Joined: 20/06/2012 21:34

#28 Re: Treba mi vase misljenje

Post by dina21 »

sherazade wrote:
dina21 wrote:
sherazade wrote:Nema veze sta su ti roditelji, ako si muslimanka. Znaci nemoras ici na to kao dozvoljeno je da zeni i ako nije muslimanka, objasni im da ti jesi muslimanka ako se tako osjecas. Popricaj sa njegovim I znaj da covijek nesvijesno grijesi, znaci ako su nesto rekla to je iz neznanja, I pokusas da ih razumis, za ljubav tvog momka
Ti ljudi mene poznaju punih pet godina i vidjaju me 2 puta sedmicno.
Valjda su u tom periodu vremena shvatili ko sam i kakva sam osoba.
Ti ljudi su primitivni i ja po njihovom misljenju nikad nemogu biti muslimanka jer mi je mama pravoslavka.
Mozda bi me kao takvu prihvatili kada bi se pokrila. Ali ja vjerujem u dusi i za sebe i ne ispoljavam se ni pred kim i niko ne mora da zna u sta ja vjerujem.
A kad bi pokusala da ih razumijem, morala bi se odvojiti od svog momka,jer je to za njih jedini put. Osobe koje ne podrzavaju srecu svoga djeteta i onoga sto je on sebi izabrao, to za mene nisu ljudi vec monstrumi.
Ljudi koji svoje dijete nazivaju vise puta *** budalom, zato sto im se nije odazvalo ili sto nije izvadilo sudje iz masine, to sigurno ne rade nesvijesno ;-)

Znaci dobro te poznaju i ti njih, Isto vazi za tebe da valjda u tom periodu vremena da Si shvatila ko su I sta su. Ok Mozda it je trebala sest godina. Imaju links za veze gore Sam postavila, I iPak pokusas na fin nacin dialog, jer nemoze na to ostati. Kaze se dont ASSUME because u make an ASS out of U and ME
Naravno da sam ih upoznala i te kako, ali nismo nikada bili bliski toliko da bi pricali o nekim ozbiljnim temama.
Ja znam kakvi su i nisam misljenje promijenila, ali oni su preko noci nakon sto su to saznali.
Nije mi trebalo sest godina za to, ali se covjek nada da smo dosli do nekog razumijevanja za ljude oko nas pa da neke stvari nebi smjele predstavljati velike probleme...

Hvala za linkove, ali nisu mi potrebni, jako sam sretna i zadovoljna u svojoj vezi. Nemam ni najmanji problem sa momkom i pricamo o svemu i svacemu i planiramo svoju buducnost kako mi to zelimo. Problem su roditelji i zelim da rijesim tu stvar na lijep i kulturan nacin i da danas sutra mogu dovesti svoju djecu kod dede i nene da ih vide, a ne da moja djeca dozivljavaju traume zbog njih!
Razumi da ima osoba za koje kulturan razgovor ne postoji i kojima je svaka druga u razgovoru "sta ti znas"... Sa takvima se tesko sporazumiti ;-)
sherazade
Posts: 93
Joined: 17/06/2012 03:26

#29 Re: Treba mi vase misljenje

Post by sherazade »

Ok pokusaj kako znas najbolje
User avatar
Ciprol
Posts: 981
Joined: 18/04/2009 01:43

#30 Re: Treba mi vase misljenje

Post by Ciprol »

Nisam pročitao ostale postove, pa ću da uletim kao padobranac.

To što ti se trenutno dešava je jedan problem koji je čest u "tradicionalnim" muslimanskim porodicama. Pod ovim tradicionalne podrazumijevam one ljude koji su odgajani u islamu i nisu se uopšte trudili da dođu do nekih bitnih odgovora u vjeri. Najveći problem je u tome što iste takve osobe smatraju da su veoma "pametne" i da im ne može doći neko drugi i pričati o vjeri, naročito ne suprotno od onoga što oni tvrde.

Zato, sa njima moraš polako. Posavjetuj se sa nekim od alima, učenjaka, čisto da ti daju neke smjernice kako da se postaviš prema tim ljudima. Najgore bi bilo da se posvađate, jer to je jedan minoran problem, ali zaista minoran.
dina21
Posts: 25
Joined: 20/06/2012 21:34

#31 Re: Treba mi vase misljenje

Post by dina21 »

Ciprol wrote:Nisam pročitao ostale postove, pa ću da uletim kao padobranac.

To što ti se trenutno dešava je jedan problem koji je čest u "tradicionalnim" muslimanskim porodicama. Pod ovim tradicionalne podrazumijevam one ljude koji su odgajani u islamu i nisu se uopšte trudili da dođu do nekih bitnih odgovora u vjeri. Najveći problem je u tome što iste takve osobe smatraju da su veoma "pametne" i da im ne može doći neko drugi i pričati o vjeri, naročito ne suprotno od onoga što oni tvrde.

Zato, sa njima moraš polako. Posavjetuj se sa nekim od alima, učenjaka, čisto da ti daju neke smjernice kako da se postaviš prema tim ljudima. Najgore bi bilo da se posvađate, jer to je jedan minoran problem, ali zaista minoran.
Hvala za savjet. Niposto se ne zelim posvadjati, to bi mi bilo zadnje. Kao sto sam pisala, oni su me upoznali i vidjeli kakva sam. Samo sto njegova mama sama sebi kroji price iz svega. Ispalo je da sam ja 5 godina glumila osobu koja nisam. Neka meni kazu sta god hoce, necu ni rijeci reci, jer ce to uraditi moj momak pa ako dodje i do svadje drugo je kada je to izmedju sina i roditelja. Samo ne zelim da mi uvrijede mamu, jer zenu ne poznaju ni najmanje.
NoriDeNoir
Posts: 209
Joined: 19/05/2009 22:50

#32 Re: Treba mi vase misljenje

Post by NoriDeNoir »

Ma da se ne lazemo ti si jeba** jeza u ledja kako god okrenes.

Prica tu nece pomoci a s vremeno kako budu starili biti ce jos gori... Nije to razlog za rasturit vezu ali da ce vam biti tesko to je 1000000% i bojim se da je sve to kao neki "drustveni karcinom" sa kojim ces morati nauciti ziviti.
User avatar
plejka2
Posts: 14586
Joined: 02/11/2009 20:47
Location: u dosluhu sa podzemljem

#33 Re: Treba mi vase misljenje

Post by plejka2 »

Ma nek tebi ide sa njim a roditelji nek ostave svoje misljenje za sebe :razz:

Stas tako vrijeme doslo sve se nesto gleda ko je ovakav ili onakav a slabo ko gleda kakav je ko kao covjek.

Zato i jest sve u kurcu da prostis :razz:
dina21
Posts: 25
Joined: 20/06/2012 21:34

#34 Re: Treba mi vase misljenje

Post by dina21 »

NoriDeNoir wrote:Ma da se ne lazemo ti si jeba** jeza u ledja kako god okrenes.

Prica tu nece pomoci a s vremeno kako budu starili biti ce jos gori... Nije to razlog za rasturit vezu ali da ce vam biti tesko to je 1000000% i bojim se da je sve to kao neki "drustveni karcinom" sa kojim ces morati nauciti ziviti.
Pa dobro kazes da sam jeza u ledja...
Prije nego sto ih budemo trpili, bice prekinut kontakt. U to ne sumnjam, jer svog dragog jako dobro poznajem...
Samo sto ce biti snaha za sve kriva, ali tako mi je valjda grah pao. Ali nedam ja svog dragog nizasto, pa makar bila sjeda u 30im ;-)
dina21
Posts: 25
Joined: 20/06/2012 21:34

#35 Re: Treba mi vase misljenje

Post by dina21 »

plejka2 wrote:Ma nek tebi ide sa njim a roditelji nek ostave svoje misljenje za sebe :razz:

Stas tako vrijeme doslo sve se nesto gleda ko je ovakav ili onakav a slabo ko gleda kakav je ko kao covjek.

Zato i jest sve u kurcu da prostis :razz:
Bas tako...
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#36 Re: Treba mi vase misljenje

Post by quarterback »

Ghost_Rider_XXX wrote:Ako se hairlija ne zna suprostaviti roditeljima posebno DRAGOJ MAMI, diži sidro što prije, jer tu nema selameta. Ako će ona prebrojavati krvna zrnca nikad joj nećeš valjati.
:thumbup:
User avatar
plejka2
Posts: 14586
Joined: 02/11/2009 20:47
Location: u dosluhu sa podzemljem

#37 Re: Treba mi vase misljenje

Post by plejka2 »

Kad dodje do tog susreta nemoj samo dat da te isprovociraju kolko god nisko udarali.Drzi dostojanstvo.
Tako isto i sa momkom nemoj tu temu povlacit prva i nemoj mu to nikad nabacivat na nos posto mislim da nije glup.Bitno je da on konta(ili ce skontat)ko je tu negativac i odakle vjetar puse.

U krajnjem slucaju da se uzmete i kad se uzmete valjda necete zivjet skupa a njima ako se budu gledala vasa djeca promjenit ce to glupo misljenje.Ako ne dokaz vise kolko njega postuju i cijene.
Uglavnom niste jedini i nemojte da vas te gluposti sjebu ako se toliko volite....
I ti matorci se danas prave da sve znaju a pojma nemaju koliko su godina svjetlosnih ispod ovih generacija....

Sve najbolje.
User avatar
brad90
Posts: 698
Joined: 28/05/2011 07:37
Location: DVASPORTA.BA DALEKO NAJOZBILJNIJI FORUM NA NEBU INTERNETA

#38 Re: Treba mi vase misljenje

Post by brad90 »




Uvijek ces nekome smetati... sad je sve do tvog izabranika koji ako te voli i poznaje kao sto ti rece nece pasti pod uticaj drage mu mame, a ako se ne deklarira onako kako bi ti to htjela onda ta ljubav mozda i nije obostrana ili si zaglavila sa mali edipovcem !!!

Nek poslusa ovu pjesmu, a i ti i ako ne moze ovako da reaguje vi trebate ici svako svojim putem.... jer to onda nije ljubav, kako je Milan rekao jebite se svi u mnogo goroj situaciji tako i tvoj Edip moze isto uciniti !!!
User avatar
frameni
Posts: 1890
Joined: 10/05/2012 08:45
Location: Sarajevo

#39 Re: Treba mi vase misljenje

Post by frameni »

dina21 wrote: Da sam u njegovoj situaciji, po pitanju odnosa sa roditeljima, zivila bi negdje na drugoj strani svijeta, jer to ponasanje nebi mogla pretrpiti ni sekunde. NIKAD u zivotu me niko nebi natjerao da svom djetetu govorim sta mu oni govore i da ga iskoristavam kako oni to radi. A on je predobar prema njima i pored svega se trudi da se slazu i nikada mu nisam savjetovala suprotnu. Govorim da su monstrumi jer je suza i suza prolio zbog njih, jer je dobar za to da placa racune i finansira auta a njemu kad treba pomoc onda se nema...

Znam da nije lako ali ja bih licno se izvukla iz te veze...Jos zvanicno niste stupili u brak a problemi vec poceli...
Vjeruj mi da ce se jos vise ispoljiti u braku...I nece nestati...Mogu da primjetim po procitanom da je uticaj njegovih roditelja na njega dosta snazan...Njemu ce tu biti najteze...Rastrgan izmedju tebe i ostatka porodice...Mislim da je jedina sansa za uspjeh da se maknete sto dalje od njih...Da gradite svoju buducnost ako treba i van granica ove drzave...
Zelim ti puno srece...
User avatar
-maggie-
Posts: 124
Joined: 06/07/2011 23:13

#40 Re: Treba mi vase misljenje

Post by -maggie- »

Joj, joj, uvijek neki problemi kad je prava ljubav u pitanju. Nemojte ni slučajno odustajati od te veze. Samo nemojte sad da se vas dvoje svađate zbog njegovih roditelja ili sl. Na ovom svijetu ima tako malo pravih, iskrenih ljubavi, da bi bila šteta da sada to neslavno završi. Ja bih otišla i na drugu planetu ako treba, samo da ostanem s njim, ako je to ona prava ljubav.

Nek' vam je sa srećom!
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#41 Re: Treba mi vase misljenje

Post by irac300 »

Izvini, ali taj tvoj momak izgleda nije načisto sa samim sobom što se tiče veze. Jer da jeste, suprotstavio bi se ''mamici'' i jasno joj dao do znanja da što se tiče biranja životne partnerice ne može mu se niko miješati, pa čak ni mama. Te primitivce od njegovoh roditelja nema potrebe ni komentarisati, jer nije vrijedno komentara, običan primitivzam i ljudska zaglupljenost. Tako da, što se tebe tiče, ti trebaš samo s njim riješiti kako i šta ćeš, ostalo te ne treba zanimati.
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#42 Re: Treba mi vase misljenje

Post by Trebam te »

irac300 wrote:Izvini, ali taj tvoj momak izgleda nije načisto sa samim sobom što se tiče veze. Jer da jeste, suprotstavio bi se ''mamici'' i jasno joj dao do znanja da što se tiče biranja životne partnerice ne može mu se niko miješati, pa čak ni mama. Te primitivce od njegovoh roditelja nema potrebe ni komentarisati, jer nije vrijedno komentara, običan primitivzam i ljudska zaglupljenost. Tako da, što se tebe tiče, ti trebaš samo s njim riješiti kako i šta ćeš, ostalo te ne treba zanimati.
Potpisujem, :thumbup:

Svakako glupa tema :D
User avatar
Charmed30
Posts: 42
Joined: 14/06/2012 13:56

#43 Re: Treba mi vase misljenje

Post by Charmed30 »

Djevojko draga cemu pitanja ....

Nije li ti dovoljno sto te tvoj izabranik prihvaca ..., pa ne veli ti lijezati i ustajati sa svekrom i svekrvom, nego sa njime ...

Izbori se za svoju vezu , buduci brak i postuj njegove onoliko koliko je moguce za vrijeme posjeta !

To je sve sto je dovoljno da bi bilo uredno i na kraju sjeti se jedne uvijek ...Bolje cutati i praviti se pametan nego progovoriti i odkloniti svaku sumnju .....

L.P.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#44 Re: Treba mi vase misljenje

Post by quarterback »

Tema nije glupa, tema je vrlo dobra i prisutnija u zivotu nego sto mnogi od vas misle.

Ja sam anacionalan, ateista, ne interesuje me ni vjera ni nacija niti bilo sta od toga sto je vezano za to. Medjutim ne zovem se ni Huso ni Bajro i jednom kada sam svom prijatelju koji je Ramiz pricao o problemima koje sam imao u svojim vezama upravo radi toga sto nisam ni Huso ni Bajro on je rekao - ja ne mogu da vjerujem ! To, danas? U ovom Sarajevu?

Da, to, danas, u ovom Sarajevu.

Oni koji su manjina znaju o kakvim se problemima radi, oni koji su vecina taj problem ne vide jer se ne srecu sa njim.

Probajte prvi put nani dovesti u kucu Jelenu ili Kristinu pa vidite sta ce vam reci na to.

Tema je daleko od glupe i prisutna je vise nego sto mislite.

Imao bih puno vise da napisem o tome medjutim necu i ne mogu sada jer mi godisnji pocinje za 3 sata :mrgreen:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#45 Re: Treba mi vase misljenje

Post by agent_zero »

Zadrti primitivci i vjerski fanatici od roditelja. Grozno.

Gade mi se takvi ljudi.

Ok, svakom je dozvoljeno imati svoje mišljenje, ali postoje trenutci u životu kada ga treba sadržati samo i isključivo za sebe.
User avatar
-maggie-
Posts: 124
Joined: 06/07/2011 23:13

#46 Re: Treba mi vase misljenje

Post by -maggie- »

quarterback wrote:Tema nije glupa, tema je vrlo dobra i prisutnija u zivotu nego sto mnogi od vas misle.

Ja sam anacionalan, ateista, ne interesuje me ni vjera ni nacija niti bilo sta od toga sto je vezano za to. Medjutim ne zovem se ni Huso ni Bajro i jednom kada sam svom prijatelju koji je Ramiz pricao o problemima koje sam imao u svojim vezama upravo radi toga sto nisam ni Huso ni Bajro on je rekao - ja ne mogu da vjerujem ! To, danas? U ovom Sarajevu?

Da, to, danas, u ovom Sarajevu.

Oni koji su manjina znaju o kakvim se problemima radi, oni koji su vecina taj problem ne vide jer se ne srecu sa njim.

Probajte prvi put nani dovesti u kucu Jelenu ili Kristinu pa vidite sta ce vam reci na to.

Tema je daleko od glupe i prisutna je vise nego sto mislite.

Imao bih puno vise da napisem o tome medjutim necu i ne mogu sada jer mi godisnji pocinje za 3 sata :mrgreen:
Apsolutno se slažem... Moja drugarica je ateista, a njeni roditelji su komunisti... I imala je momka, zaljubila se, i on se zaljubio, međutim, kad je vidio da to postaje ozbiljno, ostavi je i oženi se nekom muslimanskog imena samo da udovolji roditeljima. :-?
User avatar
illuminated
Posts: 999
Joined: 01/10/2007 19:52
Location: BI-DE

#47 Re: Treba mi vase misljenje

Post by illuminated »

sirok i lijep svijet...mnogo zena i muskaraca...slicnih nama, a i onih koji to nisu.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#48 Re: Treba mi vase misljenje

Post by quarterback »

-maggie- wrote: Apsolutno se slažem... Moja drugarica je ateista, a njeni roditelji su komunisti... I imala je momka, zaljubila se, i on se zaljubio, međutim, kad je vidio da to postaje ozbiljno, ostavi je i oženi se nekom muslimanskog imena samo da udovolji roditeljima. :-?
Negooooo, ima li momka ? :lol:
User avatar
-maggie-
Posts: 124
Joined: 06/07/2011 23:13

#49 Re: Treba mi vase misljenje

Post by -maggie- »

quarterback wrote:
-maggie- wrote: Apsolutno se slažem... Moja drugarica je ateista, a njeni roditelji su komunisti... I imala je momka, zaljubila se, i on se zaljubio, međutim, kad je vidio da to postaje ozbiljno, ostavi je i oženi se nekom muslimanskog imena samo da udovolji roditeljima. :-?
Negooooo, ima li momka ? :lol:
Nema. :D
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#50 Re: Treba mi vase misljenje

Post by quarterback »

eto vidis, sta ti je sudbina :lol:
Post Reply