Treba mi vase misljenje

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

dina21
Posts: 25
Joined: 20/06/2012 21:34

#1 Treba mi vase misljenje

Post by dina21 »

Da ispricam o cemu se radi... DUGA PRICA :mrgreen:

Prije 6 godina smo se upoznali ja i moj momak. Iz samog pocetka je sve odgovaralo medju nama i tako je i dan danas.
Nakon nekog vremena smo dosli do price o nasim roditeljima, o imenima itd.

Tada sam mu rekla da mi je otac musliman, a mama pravoslavka, ali da je mama prihvatila vjeru moga oca i da smo tako odgojeni i sa tim je ta tema bila zavrsena, jer njemu je to bilo nebitno zato sto me dovoljno dobro poznavao.

Prije 3-4 godine mi je rekao da se njegovi roditelji smratraju velikim muslimanima i da nebi mogli prihvatiti to da je moja mama pravoslavka, iako zna vise o islamu nego sto znaju njegovi. Tako da im to nikada nije rekao a nisu ni oni nikada direktno pitali. Moram reci da su familija, koja je "staromodna" i nema nikakvo razumijevanje za zelje svoje djece i non stop se mjesaju u sve zivo i sta god da kazes, oni,odnosno njegova mama sve zna bolje.
Dobar primjer: Brat se odlucio da ozeni turkinju, da bi ona meni rekla nakon sto je saznala za to da to nemoze, jer je ona druge vjere... :-)

Eh to je to da bi razumili o cemu se od prilike radi...

U nedelju sam bila sa mamom i tetkom na nekoj proslavi i kako je moralo biti, nadju se tamo i njegovi...
Kada se mama predstavila, odmah sam vijdela da im to nije odgovaralo, ali naravno su precutili u tom trenutku.
Nakon sto su dosli kuci, zapoceli su cijelu diskuziju sa mojim momkom kako ni on to sigurno nije znao a ako jeste zasto nije rekao, da to nece tako moci, da cu ja njega okrenuti na "svoje", ali da me vole i ne krive nego krive moje roditelje, jer nisu razmisljali o buducnosti (trebali su tada misliti o tome kako ce jednog dana moja svekrva i svekar biti primitivci, koji nece prihvatiti njegovu zenu) i kako ce im oni to reci kada se sretnu itd. A po misljenju njegove mama ja sam zasluzila srbina a ne muslimana...

Dalje nije isao, jer vjerovatno je bilo stvari koje su vise uvrijedljive.

U subotu trebam ici njemu i nadam se da mu mama nece biti toliko mudra da me napadne, ali sta bi vi uradili u takvoj situacije i kako vi razmisljate o tome? Kako bi reagovali da ste vi na njihovom mjestu?


HVALA :)
User avatar
kadinica
Posts: 871
Joined: 04/05/2012 12:46

#2 Re: Treba mi vase misljenje

Post by kadinica »

To su primitivci i kao takve ih uvijek treba tretirati. Zapamti UVIJEK. Zato ih drži na distanci, radi svoje.

Ako se volite i vas dvoje slažete, podnosi ih onoliko koliko moraš. Ali ponavljaj uvijek u sebi uvijek da su primitivni. Ne gledaj šta ti kaže nego ko ti kaže. Ovo je stara poslovica, meni je puno puta pomogla u životu, da prevaziđem nezgodne situacije i ljude koji mi ne odgovaraju.

Odahni ljubav, izdahni život. A on je tek počeo, predviđam da ćeš se puno napatiti sa njegovim roditeljima, pogotovo ako se vjenčate i kad dobijete djecu. Zato se postavi od početka kako treba, nemoj nikako zauzimati gard i ignorisat ih, tako možeš i njega izgubiti i stvoriti sebi probleme....
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#3 Re: Treba mi vase misljenje

Post by Ghost_Rider_XXX »

Ako se hairlija ne zna suprostaviti roditeljima posebno DRAGOJ MAMI, diži sidro što prije, jer tu nema selameta. Ako će ona prebrojavati krvna zrnca nikad joj nećeš valjati.
User avatar
SandraB.
Posts: 87
Joined: 19/04/2012 13:46

#4 Re: Treba mi vase misljenje

Post by SandraB. »

kadinica wrote:To su primitivci i kao takve ih uvijek treba tretirati. Zapamti UVIJEK. Zato ih drži na distanci, radi svoje.

Ako se volite i vas dvoje slažete, podnosi ih onoliko koliko moraš. Ali ponavljaj uvijek u sebi uvijek da su primitivni. Ne gledaj šta ti kaže nego ko ti kaže. Ovo je stara poslovica, meni je puno puta pomogla u životu, da prevaziđem nezgodne situacije i ljude koji mi ne odgovaraju.

Odahni ljubav, izdahni život. A on je tek počeo, predviđam da ćeš se puno napatiti sa njegovim roditeljima, pogotovo ako se vjenčate i kad dobijete djecu. Zato se postavi od početka kako treba, nemoj nikako zauzimati gard i ignorisat ih, tako možeš i njega izgubiti i stvoriti sebi probleme....

Slazem se i uz to obavezno i sa njim a i sa njegovim roditeljima otvoreno razgovaraj, reci kako stvari stoje, pokusaj prvo normalno da objasnis situaciju, da od tebe i njegovi roditelji saznaju o cemu se radi, ali nemoj dopustiti da te vrijedjaju ili tvoje roditelje, jer zapamti da NIKO nije vrijedan da vrijedja tebe i tvoju porodicu, posebno tako primitivni ljudi..... ako oni pocnu da prave probleme, najbolje ti je da onda s momkom razgovaras otvoreno o svemu, reci mu da ti smeta njihovo upletanje u vas zivot (u tolikoj mjeri) i da on kao odrasla osoba treba da razgovara sa svojim roditeljima i kazem da ako si njemu vrijedna i znacis mu i zelis tobom provesti zivot nemaju oni sta da se tu mijesaju.... vas zivot vasa stvar...i to riejsiti sada na pocetku, da ne bude kasnije u braku problema, pa da te drze "pod sakom", kao sto se kaze....
User avatar
kadinica
Posts: 871
Joined: 04/05/2012 12:46

#5 Re: Treba mi vase misljenje

Post by kadinica »

Da, nabitnija je podrška momka, da i on "vidi" problem. Da ti prešutno odobri to što ignorišeš njegove. Uvijek budi kulturna, sa smiješkom i govori jes, jes, a radi svoje. To im je gore od svađe, scena, vriske....onda bi samo rekli, vidi kakvu je oštokondžu našao, jadno dijete, trebamo mu pomoći. Znači, kuliraj, neka vide sa ste vi sretni i neka odhebu.
dina21
Posts: 25
Joined: 20/06/2012 21:34

#6 Re: Treba mi vase misljenje

Post by dina21 »

Ghost_Rider_XXX wrote:Ako se hairlija ne zna suprostaviti roditeljima posebno DRAGOJ MAMI, diži sidro što prije, jer tu nema selameta. Ako će ona prebrojavati krvna zrnca nikad joj nećeš valjati.
Sto se tice njega, ja se ne brinem nimalo, jer stoji iza mene i nebi nikada dozvolio da me neko od njih uvrijedi. Tada bi zavrsili za sva vremena sa njim.
Ona meni ne treba a koliko sam od njega cula, ni njemu. Samo zelim da sacuvam svoj obraz i ne zelim se spustiti na nivo na koji se ona spusta da bi bilo po njenom.
dina21
Posts: 25
Joined: 20/06/2012 21:34

#7 Re: Treba mi vase misljenje

Post by dina21 »

kadinica wrote:Da, nabitnija je podrška momka, da i on "vidi" problem. Da ti prešutno odobri to što ignorišeš njegove. Uvijek budi kulturna, sa smiješkom i govori jes, jes, a radi svoje. To im je gore od svađe, scena, vriske....onda bi samo rekli, vidi kakvu je oštokondžu našao, jadno dijete, trebamo mu pomoći. Znači, kuliraj, neka vide sa ste vi sretni i neka odhebu.
To je to sto im ne odgovara, jer znaju da se volimo i da ga ja postujem vise nego sto je ona svog muza ikada postovala a isto tako i on mene. Za njega moja mama nikada nije predstavljala problem i nadao se da ce se njegovi u to vrijeme malo emancipovati, ali dzaba seljak ostaje vazda seljak.
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#8 Re: Treba mi vase misljenje

Post by Ghost_Rider_XXX »

dina21 wrote:
Ghost_Rider_XXX wrote:Ako se hairlija ne zna suprostaviti roditeljima posebno DRAGOJ MAMI, diži sidro što prije, jer tu nema selameta. Ako će ona prebrojavati krvna zrnca nikad joj nećeš valjati.
Sto se tice njega, ja se ne brinem nimalo, jer stoji iza mene i nebi nikada dozvolio da me neko od njih uvrijedi. Tada bi zavrsili za sva vremena sa njim.
Ona meni ne treba a koliko sam od njega cula, ni njemu. Samo zelim da sacuvam svoj obraz i ne zelim se spustiti na nivo na koji se ona spusta da bi bilo po njenom.
Ako je on na tvojoj strani nema onda potrebe za zabrinutost. Urodjenici nek prebrojavaju krvna zrnca do Ilira ili naseljavanja starih Slavena, a vas dvoje za rukicu i vozdra.

Upuštati se u raspravi sa nižim oblicima inteligencije ti je bespotrebno, jer za takve ne postoji niti jedan validan argument, jer nisi njihova/naša. Bem li ga koji su vaši koji su naši?!
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#9 Re: Treba mi vase misljenje

Post by Zoya »

.
Last edited by Zoya on 20/01/2013 20:27, edited 1 time in total.
dina21
Posts: 25
Joined: 20/06/2012 21:34

#10 Re: Treba mi vase misljenje

Post by dina21 »

Zoya wrote:Ako su njegovi veliki muslimani, trebali bi znati da Nije zabranjeno muskarcu da ozeni " nemuslimanku" ili kako god oni tebe gledali i dozivljavali, nek' procackaju kur'an za pocetak.
To je to sto mene nervira, sto pricaju na pamet, sto njegova mama hvali samu sebe kolika je muslimanka, a nema o kome nije lose pricala i to dan danas radi. A za vrijeme ramazana se svi vole i tad se ponekad i klanja ;-)
dina21
Posts: 25
Joined: 20/06/2012 21:34

#11 Re: Treba mi vase misljenje

Post by dina21 »

Ghost_Rider_XXX wrote:
dina21 wrote:
Ghost_Rider_XXX wrote:Ako se hairlija ne zna suprostaviti roditeljima posebno DRAGOJ MAMI, diži sidro što prije, jer tu nema selameta. Ako će ona prebrojavati krvna zrnca nikad joj nećeš valjati.
Sto se tice njega, ja se ne brinem nimalo, jer stoji iza mene i nebi nikada dozvolio da me neko od njih uvrijedi. Tada bi zavrsili za sva vremena sa njim.
Ona meni ne treba a koliko sam od njega cula, ni njemu. Samo zelim da sacuvam svoj obraz i ne zelim se spustiti na nivo na koji se ona spusta da bi bilo po njenom.
Ako je on na tvojoj strani nema onda potrebe za zabrinutost. Urodjenici nek prebrojavaju krvna zrnca do Ilira ili naseljavanja starih Slavena, a vas dvoje za rukicu i vozdra.

Upuštati se u raspravi sa nižim oblicima inteligencije ti je bespotrebno, jer za takve ne postoji niti jedan validan argument, jer nisi njihova/naša. Bem li ga koji su vaši koji su naši?!
Vjeruj mi da se i ja pitam ko je ciji :lol:
User avatar
kadinica
Posts: 871
Joined: 04/05/2012 12:46

#12 Re: Treba mi vase misljenje

Post by kadinica »

dina21 wrote:
Zoya wrote:Ako su njegovi veliki muslimani, trebali bi znati da Nije zabranjeno muskarcu da ozeni " nemuslimanku" ili kako god oni tebe gledali i dozivljavali, nek' procackaju kur'an za pocetak.
To je to sto mene nervira, sto pricaju na pamet, sto njegova mama hvali samu sebe kolika je muslimanka, a nema o kome nije lose pricala i to dan danas radi. A za vrijeme ramazana se svi vole i tad se ponekad i klanja ;-)
Pametnica, kardio vaskularna muslimanka. Nije vrijedna tvojih živaca.
sherazade
Posts: 93
Joined: 17/06/2012 03:26

#13 Re: Treba mi vase misljenje

Post by sherazade »

Nema veze sta su ti roditelji, ako si muslimanka. Znaci nemoras ici na to kao dozvoljeno je da zeni i ako nije muslimanka, objasni im da ti jesi muslimanka ako se tako osjecas. Popricaj sa njegovim I znaj da covijek nesvijesno grijesi, znaci ako su nesto rekla to je iz neznanja, I pokusas da ih razumis, za ljubav tvog momka
User avatar
kadinica
Posts: 871
Joined: 04/05/2012 12:46

#14 Re: Treba mi vase misljenje

Post by kadinica »

sherazade wrote:Nema veze sta su ti roditelji, ako si muslimanka. Znaci nemoras ici na to kao dozvoljeno je da zeni i ako nije muslimanka, objasni im da ti jesi muslimanka ako se tako osjecas. Popricaj sa njegovim I znaj da covijek nesvijesno grijesi, znaci ako su nesto rekla to je iz neznanja, I pokusas da ih razumis, za ljubav tvog momka
Nesvjesno? Primitivci ništa ne rade nesvjesno, nema se tu šta objašnjavati i pričati.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72894
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#15 Re: Treba mi vase misljenje

Post by Velkoski »

sutni ga
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#16 Re: Treba mi vase misljenje

Post by Ghost_Rider_XXX »

sherazade wrote:Nema veze sta su ti roditelji, ako si muslimanka. Znaci nemoras ici na to kao dozvoljeno je da zeni i ako nije muslimanka, objasni im da ti jesi muslimanka ako se tako osjecas. Popricaj sa njegovim I znaj da covijek nesvijesno grijesi, znaci ako su nesto rekla to je iz neznanja, I pokusas da ih razumis, za ljubav tvog momka
Šta ba da razumije??? Da razumije urodjenika koji cijeni insana po tome kojem se bogu moli?!?!?!? Ja bih ih u tri lijepe zatjerao.
samina_swe
Posts: 321
Joined: 18/12/2011 04:31

#17 Re: Treba mi vase misljenje

Post by samina_swe »

I moja jedna prijateljica je u slicnoj situaciji,njen otac musliman ,majka hrvatica..razvedeni roditelji,ona zivi s mamom.I zamisli taj problem.
Ali djevojka drzi Kuran u svojoj sobi na udarnom mjestu,posti tokom ramazana.ali za nase "bosnje" ona ce uvijek biti "vlahinja" :-) :lol:
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#18 Re: Treba mi vase misljenje

Post by ibizza »

kadinica wrote:
sherazade wrote:Nema veze sta su ti roditelji, ako si muslimanka. Znaci nemoras ici na to kao dozvoljeno je da zeni i ako nije muslimanka, objasni im da ti jesi muslimanka ako se tako osjecas. Popricaj sa njegovim I znaj da covijek nesvijesno grijesi, znaci ako su nesto rekla to je iz neznanja, I pokusas da ih razumis, za ljubav tvog momka
Nesvjesno? Primitivci ništa ne rade nesvjesno, nema se tu šta objašnjavati i pričati.
Nidje veze,zasto su primitivci? Ljudi su vjernici i vide na taj nacin,ti vidis na neki drugi nacin,a ja na neki treci...
User avatar
kadinica
Posts: 871
Joined: 04/05/2012 12:46

#19 Re: Treba mi vase misljenje

Post by kadinica »

Pročitaj prvi post. Veze to nema sa vjernicima.
dina21
Posts: 25
Joined: 20/06/2012 21:34

#20 Re: Treba mi vase misljenje

Post by dina21 »

samina_swe wrote:I moja jedna prijateljica je u slicnoj situaciji,njen otac musliman ,majka hrvatica..razvedeni roditelji,ona zivi s mamom.I zamisli taj problem.
Ali djevojka drzi Kuran u svojoj sobi na udarnom mjestu,posti tokom ramazana.ali za nase "bosnje" ona ce uvijek biti "vlahinja" :-) :lol:
Rijeci moje slatke mame:) Takvim ljudima mozes nacrtati, ono sto oni misle, tako je..
Jadna ta djevojka :-?
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72894
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#21 Re: Treba mi vase misljenje

Post by Velkoski »

reci mami da promijeni ime :mrgreen:
dina21
Posts: 25
Joined: 20/06/2012 21:34

#22 Re: Treba mi vase misljenje

Post by dina21 »

sherazade wrote:Nema veze sta su ti roditelji, ako si muslimanka. Znaci nemoras ici na to kao dozvoljeno je da zeni i ako nije muslimanka, objasni im da ti jesi muslimanka ako se tako osjecas. Popricaj sa njegovim I znaj da covijek nesvijesno grijesi, znaci ako su nesto rekla to je iz neznanja, I pokusas da ih razumis, za ljubav tvog momka
Ti ljudi mene poznaju punih pet godina i vidjaju me 2 puta sedmicno.
Valjda su u tom periodu vremena shvatili ko sam i kakva sam osoba.
Ti ljudi su primitivni i ja po njihovom misljenju nikad nemogu biti muslimanka jer mi je mama pravoslavka.
Mozda bi me kao takvu prihvatili kada bi se pokrila. Ali ja vjerujem u dusi i za sebe i ne ispoljavam se ni pred kim i niko ne mora da zna u sta ja vjerujem.
A kad bi pokusala da ih razumijem, morala bi se odvojiti od svog momka,jer je to za njih jedini put. Osobe koje ne podrzavaju srecu svoga djeteta i onoga sto je on sebi izabrao, to za mene nisu ljudi vec monstrumi.
Ljudi koji svoje dijete nazivaju vise puta *** budalom, zato sto im se nije odazvalo ili sto nije izvadilo sudje iz masine, to sigurno ne rade nesvijesno ;-)
dina21
Posts: 25
Joined: 20/06/2012 21:34

#23 Re: Treba mi vase misljenje

Post by dina21 »

leet wrote:reci mami da promijeni ime :mrgreen:
:-D upravu si, mozda to poboljsa situaciju:)
Mada je moj dragi rekao da ce im pustati svakodnevno Halida i "Snjezanu" da se naviknu :lol:
sherazade
Posts: 93
Joined: 17/06/2012 03:26

#24 Re: Treba mi vase misljenje

Post by sherazade »

kadinica wrote:
sherazade wrote:Nema veze sta su ti roditelji, ako si muslimanka. Znaci nemoras ici na to kao dozvoljeno je da zeni i ako nije muslimanka, objasni im da ti jesi muslimanka ako se tako osjecas. Popricaj sa njegovim I znaj da covijek nesvijesno grijesi, znaci ako su nesto rekla to je iz neznanja, I pokusas da ih razumis, za ljubav tvog momka
Nesvjesno? Primitivci ništa ne rade nesvjesno, nema se tu šta objašnjavati i pričati.

Zato se valjda zovu primativci jer su zaostali tj neznaju Neke stvari, i kontam sta govoris al' Je veza 6 godina, pa ako moze da pokusa, il Mozda je "seven year itch" http://www.huffingtonpost.com/the-stir/ ... 33762.html http://www.hypno-therapy.us/seven-year-itch.htm Fixing the seven year itch
sherazade
Posts: 93
Joined: 17/06/2012 03:26

#25 Re: Treba mi vase misljenje

Post by sherazade »

dina21 wrote:
sherazade wrote:Nema veze sta su ti roditelji, ako si muslimanka. Znaci nemoras ici na to kao dozvoljeno je da zeni i ako nije muslimanka, objasni im da ti jesi muslimanka ako se tako osjecas. Popricaj sa njegovim I znaj da covijek nesvijesno grijesi, znaci ako su nesto rekla to je iz neznanja, I pokusas da ih razumis, za ljubav tvog momka
Ti ljudi mene poznaju punih pet godina i vidjaju me 2 puta sedmicno.
Valjda su u tom periodu vremena shvatili ko sam i kakva sam osoba.
Ti ljudi su primitivni i ja po njihovom misljenju nikad nemogu biti muslimanka jer mi je mama pravoslavka.
Mozda bi me kao takvu prihvatili kada bi se pokrila. Ali ja vjerujem u dusi i za sebe i ne ispoljavam se ni pred kim i niko ne mora da zna u sta ja vjerujem.
A kad bi pokusala da ih razumijem, morala bi se odvojiti od svog momka,jer je to za njih jedini put. Osobe koje ne podrzavaju srecu svoga djeteta i onoga sto je on sebi izabrao, to za mene nisu ljudi vec monstrumi.
Ljudi koji svoje dijete nazivaju vise puta *** budalom, zato sto im se nije odazvalo ili sto nije izvadilo sudje iz masine, to sigurno ne rade nesvijesno ;-)

Znaci dobro te poznaju i ti njih, Isto vazi za tebe da valjda u tom periodu vremena da Si shvatila ko su I sta su. Ok Mozda it je trebala sest godina. Imaju links za veze gore Sam postavila, I iPak pokusas na fin nacin dialog, jer nemoze na to ostati. Kaze se dont ASSUME because u make an ASS out of U and ME
Post Reply