Treba li zabraniti starijim od 65 godina da glasaju?

Post Reply
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#26 Re: Treba li zabraniti starijim od 65 godina da glasaju?

Post by aratet »

Zabranit pravo glasa svima koji rade na drzavnim jaslama, ali s obzirom da je to 90% SDA sumnjam da ce proci.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#27 Re: Treba li zabraniti starijim od 65 godina da glasaju?

Post by putokaz1 »

Mi Forumaši samo Kritikujemo SDA,otvaramo Teme,ali nikako d apobjedimo jer smo u manjini,i nemožemo ubjediti niti naše Lidere da se ujedine,a pogotov Narod da glasa kako mi mislimo.
User avatar
tovarish
Posts: 3508
Joined: 26/05/2008 23:57

#28 Re: Treba li zabraniti starijim od 65 godina da glasaju?

Post by tovarish »

orinoco wrote:
tovarish wrote:Da cujem vase misljenje.

Ja smatram da treba i to iz razloga sto je to stanovnistvo uglavnom neobrazovano i njime je lako manipulisati. Njihov izbor onda otezava zivot mladima kojima ovi uskracuju buducnost birajuci nakaradne politicare (mada je kod nas tesko naci normalnog politicara i stranku,al idem logikom da uvijek ima gori od losih).

Takva situacija nije samo kod nas vec i sirom regije,pa eto i u Srbiji na onim protestima se omladina zali da su im djedovi i babe izabrali Vucica.

PS Ne mislim se upustati u raspravu i dalje komentarisati u cilju nametanja svog stava,nego me interesuje misljenje drugih oko ove kontroverzne ideje.
Izađi u javnost sa ovom idejom, elaboriraj je i ponudi na javnu raspravu. Ja te neću podržati, naravno, ali sam ubijeđen da ćeš naći istomišljenike i pristalice ideje. Ali, pojavi se svojim imenom i prezimenom, da svi saznamo ko kreira budućnost našeg društva.

I ne možeš pokrenuti temu, a napisati da se ne želiš upuštati u raspravu :-)
Ma nije da ne zelim,nego smatram da je to besmisleno.Vecina tema ovdje je puna bespotrebnih rasprava i pokusaja ubjedjivanja,a to nema smisla jer niko nikom ovdje nije promijenio njegovo razmisljanje.

Mene je jednostavno interesovalo misljenje drugih,a ne da nekog ubjedjujem u svoj stav,kao on je ispravan a drugi nisu.

Ja postujem tudja shvatanja i mogu reci da sam ovdje sad procitao ideja koje su bolje od mojih,tipa da svako polaze test kako bi stekao pravo izbora.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#29 Re: Treba li zabraniti starijim od 65 godina da glasaju?

Post by pustopoljina »

Edin H. wrote:
Haris.ba wrote:
Onda bih uveo testove na glasanju. TIpa, pika ti se glas ako odgovoriš tačno koliko je korijen iz dva.

Godine nisu bitne. :D :run:
Je li se ocekuje da upises sljedeci broj da bi mogao glasati - 1,41421 35623 73095 04880 16887 24209 69807 85696 71875 37694 80731 76679 73799... :D ili je dovoljno da napises iracionalan?

Ima smisla :wink:
bje'ste BA
neki dan mi neko posla najobicniju jednacinu sa JEDNOM nepoznatom i tri razlomka, pola dana mi je trebalo da to rijesim :skoljka:
isx
Posts: 3595
Joined: 24/05/2014 19:12

#30 Re: Treba li zabraniti starijim od 65 godina da glasaju?

Post by isx »

tovarish wrote:Da cujem vase misljenje.

Ja smatram da treba i to iz razloga sto je to stanovnistvo uglavnom neobrazovano i njime je lako manipulisati.
Čime bi potkrijepio ovu tvrdnju? Manje bilo fakulteta u 70-80im nego danas?
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#31 Re: Treba li zabraniti starijim od 65 godina da glasaju?

Post by Edin H. »

pustopoljina wrote:
Edin H. wrote:
Haris.ba wrote:
Onda bih uveo testove na glasanju. TIpa, pika ti se glas ako odgovoriš tačno koliko je korijen iz dva.

Godine nisu bitne. :D :run:
Je li se ocekuje da upises sljedeci broj da bi mogao glasati - 1,41421 35623 73095 04880 16887 24209 69807 85696 71875 37694 80731 76679 73799... :D ili je dovoljno da napises iracionalan?

Ima smisla :wink:
bje'ste BAglasati.
neki dan mi neko posla najobicniju jednacinu sa JEDNOM nepoznatom i tri razlomka, pola dana mi je trebalo da to rijesim :skoljka:
Ma nije problem, strpaju te u cosak i imas do tri sata da rijesis zadatak, prije nego sto mozes glasati. :D
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#32 Re: Treba li zabraniti starijim od 65 godina da glasaju?

Post by megaman4 »

Ci-Nick wrote:Pitanje bi moglo da glasi i : Treba li mlađe od 30 godina natjerati da glasaju ?
Ti mladji od 30 godina imaju jedan cilj: sto prije skolu zavrsiti i put zapada i na posao.

To je nazalost nasa realnost. Necujni odlazak ljudi je trenutno najveca opasnost za zemlju.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#33 Re: Treba li zabraniti starijim od 65 godina da glasaju?

Post by ¤ jelena ¤ »

Zabraniti starijima od 65 godina da glasaju jer su oni većinom neobrazovani... i otežavaju život mladima...

Neistinito, bahato, poremećeno.
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#34 Re: Treba li zabraniti starijim od 65 godina da glasaju?

Post by Edin H. »

¤ jelena ¤ wrote:Zabraniti starijima od 65 godina da glasaju jer su oni većinom neobrazovani... i otežavaju život mladima...

Neistinito, bahato, poremećeno.
Nisam bas siguran. :wink:

Postoje statistike da su u Britaniji stariji u neprincipijelnoj koaliciji sa ljudima slabijeg obrazovanja izglasali Brexit nasuprot mladih koji su mahom bili za ostanak u Evropskoj uniji, a jelte :D ponajvise se radi o njihovoj buducnosti.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#35 Re: Treba li zabraniti starijim od 65 godina da glasaju?

Post by pustopoljina »

pa to je standard:
mladi glasaju za lijeve
obrazovaniji glasaju za lijeve
sto su stariji vise se krecu ka desno, ali ono...ugl. postaju konzervativni.
to je struktura drustva.
ne mozes im zabraniti glasanje, ako su jos zivi i sudjeluju.
to sto se tebi ne svidja rezultat je tvoje da izduras blagodeti demokratije.
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#36 Re: Treba li zabraniti starijim od 65 godina da glasaju?

Post by Margita81 »

Treba!
To je ionako glavno glasacko tijelo stranaka koje su na vlasti 25g.
Nasi djedovi i ocevi su zajebali sve sto se zajebat dalo.
Odrzavajuci na vlasti iste degene i lopove omladini ne ostavljaju mnogo izbora sem da razgule iz zemlje.
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#37 Re: Treba li zabraniti starijim od 65 godina da glasaju?

Post by Zoya »

Margita81 wrote:Treba!
To je ionako glavno glasacko tijelo stranaka koje su na vlasti 25g.
Nasi djedovi i ocevi su zajebali sve sto se zajebat dalo.
Odrzavajuci na vlasti iste degene i lopove omladini ne ostavljaju mnogo izbora sem da razgule iz zemlje.
Bravo :thumbup:
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#38 Re: Treba li zabraniti starijim od 65 godina da glasaju?

Post by KENJAC »

U principu je suplja prica o ljudima na vlasti kako ih niko ne voli. Mislim da se na prste jedne ruke , danas u svijetu, mogu pobrojati vlade koje nemaju vecinu. Smijem se kladiti da Bašar ima vecinu !
Mislim da je Amerika jedina koja zvanicno priznaje da je na vlasti neko ko nema vecinu glasova!
U glavnom , svaka drzava zasluzuje vlast koju ima.
Sjecam se prije "onih prokletih" izbora da je u prici bilo 85% za Reformiste. I sta bi ? Babe i djedovi nam zajebase racunicu ??? Ma dajte , molim vas !
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#39 Re: Treba li zabraniti starijim od 65 godina da glasaju?

Post by ¤ jelena ¤ »

Edin H. wrote:
¤ jelena ¤ wrote:Zabraniti starijima od 65 godina da glasaju jer su oni većinom neobrazovani... i otežavaju život mladima...

Neistinito, bahato, poremećeno.
Nisam bas siguran. :wink:

Postoje statistike da su u Britaniji stariji u neprincipijelnoj koaliciji sa ljudima slabijeg obrazovanja izglasali Brexit nasuprot mladih koji su mahom bili za ostanak u Evropskoj uniji, a jelte :D ponajvise se radi o njihovoj buducnosti.
Edine, sve to što si nabrojao ne kaže da su stariji od 65 ujedno i neobrazovani, niti znači da oni svojim izborom otežavaju život mladima.

Koliko procentualno, u jednoj državi, ima ljudi starijih od 65 godina, a koliko svih onih od 18 pa do 65?

Kojih ima više... više ima onih drugih, naravno, ali su lijeni, nezainteresovani i neodgovorni prema svojim građanskim dužnostima.

I, šta...sad zbog te njihove inertnosti i neodgovorosti treba starijima od 65...ni manje ni više nego zabraniti da glasaju.

Van pameti...

Uostalom...po kojoj logici glas jedne pametne, razborite i nevisokoobrazovane pa i nepismene osobe treće dobi vrijedi manje od glasa jedne obrazovane budaletine i šljama ljudskog, mlađeg od navedene cifre...
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#40 Re: Treba li zabraniti starijim od 65 godina da glasaju?

Post by beni-bu-man »

mislim ako si tele, tele si nema veze to koliko imas godina :-)
User avatar
Truba
Posts: 81795
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#41 Re: Treba li zabraniti starijim od 65 godina da glasaju?

Post by Truba »

Totalitarizam drag srcu mome :thumbup:

65. Ce ti brzo doci

Dakle ne
Pritiv sam
handžar88
Posts: 1895
Joined: 06/04/2013 11:51

#42 Re: Treba li zabraniti starijim od 65 godina da glasaju?

Post by handžar88 »

Ne bi po godinama odredjivao, nego po tome kolko doprinosi drustvu.. nekima ne bi potpuno zabranio nego samo smanjis koeficijent vrijednosti glasa, isto po tome koliko doprinosi.. jer ne moze jedan doktor i onaj klosar sto pije po citav dan ispred prodavnice imati isti glas, tim klosarima bi potpuno zabranio.. isto tako ne moze neki hajvan sto nije marke zaradio u zivotu imati isti glas kao biznismen koji uplati hiljade maraka poreza drzavi. Al dzaba prica i dzaba potrosi minut da napisem ovaj post, nije za nas nista drugo nego diktator.
Al-Batros
Posts: 169
Joined: 31/01/2017 00:25

#43 Re: Treba li zabraniti starijim od 65 godina da glasaju?

Post by Al-Batros »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
insomnia78 wrote:Zamoliti Bašara da dodje preuzeti. Koji ce vam kurac izbori
Mi imamo po tri Bašara. :oops: Dodik dođe popije rakiju sa demonstantima i svi se odu kući sretni i zadovoljni. Kada skontaš isti ga kurac doše jal' Bašar koji šalje vojsku na građane jal' Mile...efekat je isti. :mrgreen:
Zar šalje na građane, gdje si to pročitao?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#44 Re: Treba li zabraniti starijim od 65 godina da glasaju?

Post by O'zone »

Mladi se žale da im stari biraju vlast?!

A đe su mladi bili kad se birala vlast?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#45 Re: Treba li zabraniti starijim od 65 godina da glasaju?

Post by mO k3 »

O'zone wrote:Mladi se žale da im stari biraju vlast?!

A đe su mladi bili kad se birala vlast?
:thumbup:
vecina po kafanama , na internet vise cekaju da im Neko dadne dinar , da se docepaju posla na drzavnom nivou ...
Last edited by mO k3 on 08/04/2017 11:53, edited 1 time in total.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#46 Re: Treba li zabraniti starijim od 65 godina da glasaju?

Post by uglavnomja »

tovarish wrote:Da cujem vase misljenje.

Ja smatram da treba i to iz razloga sto je to stanovnistvo uglavnom neobrazovano i njime je lako manipulisati. Njihov izbor onda otezava zivot mladima kojima ovi uskracuju buducnost birajuci nakaradne politicare (mada je kod nas tesko naci normalnog politicara i stranku,al idem logikom da uvijek ima gori od losih).


Takva situacija nije samo kod nas vec i sirom regije,pa eto i u Srbiji na onim protestima se omladina zali da su im djedovi i babe izabrali Vucica.

PS Ne mislim se upustati u raspravu i dalje komentarisati u cilju nametanja svog stava,nego me interesuje misljenje drugih oko ove kontroverzne ideje.

poslije ove recenice nema dalje citati :roll:

nije bilo zivota prije 92. :zzzz:
ni fakulteta ni naucnika, ni prof. dr ni dr. med ... ni Ucitelja (sa velikim u) po skolama ....

pas'o narod travu ... :skoljka: potpisiv'o se prstom

a sad sve pismeno, hebote zivot, zavrsi fakultet, a pise neznam i nemogu, vijernik i oruzije
Naslovnica
Posts: 27932
Joined: 20/03/2013 15:38

#47 Re: Treba li zabraniti starijim od 65 godina da glasaju?

Post by Naslovnica »

Uvesti obavezan test inteligencije.
Svi ispod određenog rezultata ne mogu glasati.
Jeste da je rasistički, fašistički ili već šta, ali druge nema.
8-)
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#48 Re: Treba li zabraniti starijim od 65 godina da glasaju?

Post by orinoco »

pustopoljina wrote:pa to je standard:
mladi glasaju za lijeve
obrazovaniji glasaju za lijeve
sto su stariji vise se krecu ka desno, ali ono...ugl. postaju konzervativni.
to je struktura drustva.
ne mozes im zabraniti glasanje, ako su jos zivi i sudjeluju.
to sto se tebi ne svidja rezultat je tvoje da izduras blagodeti demokratije.
To je to :thumbup:

Ja bih još samo dodao i Konvenciju o ljudskim pravima. Važi u 90-tak% država svijeta. Moramo li mi uvijek činiti tu manjinu :(
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#49 Re: Treba li zabraniti starijim od 65 godina da glasaju?

Post by uglavnomja »

Naslovnica wrote:Uvesti obavezan test inteligencije.
Svi ispod određenog rezultata ne mogu glasati.
Jeste da je rasistički, fašistički ili već šta, ali druge nema.
8-)
:thumbup:

i to stepenovano, ispod 90 - nema glasati (osobe sa dihagnosticiranom mentalnom retardacijom i nepohodnom tudjom njegom i starateljem imaju licnu kartu = imaju pravo glasa)
90-110 - 1 glas
do 120 - 2
do 130 - 3

a preko 5 i 10 :D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#50 Re: Treba li zabraniti starijim od 65 godina da glasaju?

Post by uglavnomja »

pustopoljina wrote:pa to je standard:
mladi glasaju za lijeve
obrazovaniji glasaju za lijeve
sto su stariji vise se krecu ka desno, ali ono...ugl. postaju konzervativni.
to je struktura drustva.
ne mozes im zabraniti glasanje, ako su jos zivi i sudjeluju.
to sto se tebi ne svidja rezultat je tvoje da izduras blagodeti demokratije.

sve to stoji, ali konkretno u bosni mladi NE glasaju, pametni ne glasaju, obrazovani ne glasaju ...

kako se obrne logika :-)
krivi su oni sto glasaju jer su stari, a ovi sto ne glasaju su njihove zrtve :P
Post Reply