treba li nam OHR?

bh_ninja
Posts: 5
Joined: 27/05/2010 11:24

#1 treba li nam OHR?

Post by bh_ninja »

Dragi forumasi, zelio bih cuti vasa misljenja na ovu temu, jer vec nekoliko godina se vec prica o zatvaranju OHR-a, i cini mi se da su stavovi jako podjeljeni. Naravno, volio bih cuti i vase razloge zasto ste za, odnosno protiv...
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#2 Re: treba li nam OHR?

Post by kiky »

ohr nam definitivno netreba ...
nevrši svoju dejtonsku funkciju ...
omogučava da gomila evropskih lopova uzimaju mjesečno ogromne pare za ništa, a sprdaju nam se sa zemljom ...
( vjerovatno, najlakše zarađena plata na svijetu )
čak šta više, postao je problem sam po sebi ...
ne da prestane s radom več treba bit istjeran iz zemlje ...
:D
bicebolje
Posts: 1252
Joined: 12/05/2010 08:18

#3 Re: treba li nam OHR?

Post by bicebolje »

Treba.
Jedini razlog zbog kojeg državni nivo nije totalno blokiran je prisustvo OHR-a. Blokade bi dovele do totalnog zastoja na državnom nivou i svojevoljnog ponašanja političara. OHR je jedini koji može otkloniti blokade, presuditi ko je u pravu ili natjerati strane na pregovore.
Odlazak OHR-a može uslijediti nakon: prepuštanja većini, tj. Bošnjacima, da vode državni nivo ili svođenja BiH na konfederaciju odnosno državnog nivoa vlasti na praznu ljušturu koja ne može kočiti put „zajednice entiteta“ prema EU.
Institucija koja bi zamjenila OHR nije previđena Dejtonom i sigurno neće biti prihvaćena od srpske strane.
downtoearth
Posts: 334
Joined: 12/07/2007 15:51

#4 Re: treba li nam OHR?

Post by downtoearth »

Treba nam OHR, nažalost,
- zbog toga jer država ne funkcionira niti postoje čvrsti temelji za njeno funkcionirane sve dok se ne promijeni Ustav pa državi ne budu dati (ako ikad) mekanizmi za kažnjavanje raznoraznih ponašanja ili dok ne postanemo bar kandidat za EU pa da onda postoji EU mekanizmi.
-zbog toga što je u ovoj situaciji svako radno mjesto bitno. Možemo mi misliti o njima što god hoćemo ali to je stotinjak zbrinutih obitelj uposlenika , tu su taksisti, ljudi koji iznamljuju stanove, restorani, prodavnice... svi ćemo to osjetiti kad OHR ode.
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#5 Re: treba li nam OHR?

Post by osa »

treba li ohr-u bih, treba, dobra primanja, posao nikakav a odgovornost za isti još manja, lezi lebe da te jedem....
kecher II
Posts: 557
Joined: 26/10/2009 12:56
Location: Holiday in Cambodia

#6 Re: treba li nam OHR?

Post by kecher II »

dok se dejtonski mirovni sporazum ne sprovede do kraja trebaju, jer su oni vrhovni tumaci DMS-a a kada se on sprovede do kraja situacija na terene cu se poslozit tako da niko (B-H-S) nece imati apsolutnu vlast ni na jednom dijelu BiH, ovo se najvise odnosi na aneks 7 DMS-a,
ukoliko oni odu prije sprovedbe DMS-a, sam DMS gubi smisao, dakle OHR nam jos uvijek treba.
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#7 Re: treba li nam OHR?

Post by Real Khan »

Naravno da treba ostati OHR, ali sa "osvježenim" bonskim ovlastima i to sve dok imamo u Bosni i Hercegovini "entitetsko glasanje" i nepotpuno proveden Annex VII (Povratak izbjeglih i raseljenih lica). Ako bismo redefinisali ili potpuno ukinuli "entitetsko glasanje" i uveli instituciju Vrhovnog suda BiH, tek tada bi OHR izgubio svoju ulogu koja se svodi isključivo na autentično tumačenje Općeg okvirnog mirovnog sporazuma i Ustava kao Annex-a IV, te deblokade raznih procesa koji su u duhu i slovu Ustava i mirovnog sporazuma. U slučaju prijevremenog odlaska OHR-a, došlo bi do pravnog vakuma, bez ikakve mogućnosti da se pravnim putem prebrode blokade u državnom Parlamentu, što bi u konačnici dovelo do narušavanja onoga što sam podebljao u nazivu aktuelnog sporazuma...a kršenje ili gaženje mirovnog sporazuma u pravilu dovodi do rata.
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#8 Re: treba li nam OHR?

Post by osa »

bude li se čekala implementacija aneksa 7 daytona, ohr će ostati vječno u bih, osim ako ne dođe do izmjena ustava, kojima bi bili pokriveni i nerealizirani aneksi dms.
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#9 Re: treba li nam OHR?

Post by felipe kajetano »

kiky wrote:ohr nam definitivno netreba ...
nevrši svoju dejtonsku funkciju ...
omogučava da gomila evropskih lopova uzimaju mjesečno ogromne pare za ništa, a sprdaju nam se sa zemljom ...
( vjerovatno, najlakše zarađena plata na svijetu )
čak šta više, postao je problem sam po sebi ...
ne da prestane s radom več treba bit istjeran iz zemlje ...
:D
Ko da slusam Vozda u mene :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#10 Re: treba li nam OHR?

Post by Alfons Kauders »

zoom66 wrote:
gebelsa je majka izgleda dvaput porodila :oops: :oops: :oops:
ne vrijedjaj... gebels je bio zlocinac, al je makar bio gospodin cojk, i jos principijelan do samog kraja...

a ova gamad samo zna svercat cigare, krast auta i guzit djecu... nesto ko kad das seoskom kokosaru cizu kokaina, da ga profuras... samo sto je vlast jaca od bijelog...
dobarloszao
Posts: 59
Joined: 09/05/2010 23:45

#11 Re: treba li nam OHR?

Post by dobarloszao »

Sta ce nam OHR,pored ovako(nasih) sposobnih politicara...ljubi ih majka..
Pa to dolazi na posao samo zato sto ima 8 maraka toplog obroka...da ne kuhaju kuci :x
Ali nejs...sve ce to narod "pomlatiti" :-D ..jednog dana..ako bog da ;-)
vedrank
Posts: 139
Joined: 06/05/2010 13:43

#12 Re: treba li nam OHR?

Post by vedrank »

Ja sam za to da OHR preraste u otvoreni protektorat od strane EU! :D

SOLANU za predsjednika!
dobarloszao
Posts: 59
Joined: 09/05/2010 23:45

#13 Re: treba li nam OHR?

Post by dobarloszao »

vedrank wrote:Ja sam za to da OHR preraste u otvoreni protektorat od strane EU! :D

SOLANU za predsjednika!
Drugim rijecima,karla bildta ili dodika..odi ti do stupara(kladnja),napi se malo muske vode :D
bh_ninja
Posts: 5
Joined: 27/05/2010 11:24

#14 Re: treba li nam OHR?

Post by bh_ninja »

Vidim da je vecina misljena da nam treba, pa evo da dodam malo bibera po pilavu :)

EU nam porucuje da ne mozemo aplicirat za clanstvo dok ima ohr-a. Ja se sad bojim da ce nas svi prestici, pa cak i Albanija, dok se mi skontamo oko ovih pitanja, pa se pitam, isplatili se?
bicebolje
Posts: 1252
Joined: 12/05/2010 08:18

#15 Re: treba li nam OHR?

Post by bicebolje »

bh_ninja wrote:Vidim da je vecina misljena da nam treba, pa evo da dodam malo bibera po pilavu :)

EU nam porucuje da ne mozemo aplicirat za clanstvo dok ima ohr-a. Ja se sad bojim da ce nas svi prestici, pa cak i Albanija, dok se mi skontamo oko ovih pitanja, pa se pitam, isplatili se?
I to je tačno ali šta da se radi.
Bošnjacima je bitnija cijelovita BiH od EU a Srbima je bitnija RS od EU.
Ni jedna ni druga strane neće zbog EU ili ekonomije popustiti sa svojih stavova.
Uostalom i jedna i druga strana je za svoje stavove ginula. Teško da će se zbog šake dolara prodati izgubljeni životi.
Pat pozicija.
User avatar
MrMaliJoe
Posts: 909
Joined: 14/05/2010 14:13
Location: Ispred monitora

#16 Re: treba li nam OHR?

Post by MrMaliJoe »

bh_ninja wrote:Dragi forumasi, zelio bih cuti vasa misljenja na ovu temu, jer vec nekoliko godina se vec prica o zatvaranju OHR-a, i cini mi se da su stavovi jako podjeljeni. Naravno, volio bih cuti i vase razloge zasto ste za, odnosno protiv...
Treba nam i OHR i mnogo sposobniji VISOKI PREDSTAVNIK, neki sa malo više petlje.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#17 Re: treba li nam OHR?

Post by zavrzlama »

treba....sve dotle dok jedna bolesna ideologija ne dotuce svoje pristalice do te mjere,da vise nemogu da predstvaljaju prijetnju cjelovitosti BIH...OHR je tu da sprijeci brzo odumiranje velikosrpstva(jer bi brzim uklanjenjem ove bolesne odeologije se formirala druga manje bolesna),njihova strategija je dugorocno odumiranje ovih navedenih..prema tome treba nam OHR i rahat patnja narednih 20-tak godina..
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#18 Re: treba li nam OHR?

Post by kiky »

felipe kajetano wrote:
kiky wrote:ohr nam definitivno netreba ...
nevrši svoju dejtonsku funkciju ...
omogučava da gomila evropskih lopova uzimaju mjesečno ogromne pare za ništa, a sprdaju nam se sa zemljom ...
( vjerovatno, najlakše zarađena plata na svijetu )
čak šta više, postao je problem sam po sebi ...
ne da prestane s radom več treba bit istjeran iz zemlje ...
:D
Ko da slusam Vozda u mene :D
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#19 Re: treba li nam OHR?

Post by kiky »

kiky wrote:
felipe kajetano wrote:
kiky wrote:ohr nam definitivno netreba ...
nevrši svoju dejtonsku funkciju ...
omogučava da gomila evropskih lopova uzimaju mjesečno ogromne pare za ništa, a sprdaju nam se sa zemljom ...
( vjerovatno, najlakše zarađena plata na svijetu )
čak šta više, postao je problem sam po sebi ...
ne da prestane s radom več treba bit istjeran iz zemlje ...
:D
Ko da slusam Vozda u mene :D
8-)
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#20 Re: treba li nam OHR?

Post by osa »

MrMaliJoe wrote:
bh_ninja wrote:Dragi forumasi, zelio bih cuti vasa misljenja na ovu temu, jer vec nekoliko godina se vec prica o zatvaranju OHR-a, i cini mi se da su stavovi jako podjeljeni. Naravno, volio bih cuti i vase razloge zasto ste za, odnosno protiv...
Treba nam i OHR i mnogo sposobniji VISOKI PREDSTAVNIK, neki sa malo više petlje.
po mogućnost rus....
downtoearth
Posts: 334
Joined: 12/07/2007 15:51

#21 Re: treba li nam OHR?

Post by downtoearth »

bh_ninja wrote:Vidim da je vecina misljena da nam treba, pa evo da dodam malo bibera po pilavu :)

EU nam porucuje da ne mozemo aplicirat za clanstvo dok ima ohr-a. Ja se sad bojim da ce nas svi prestici, pa cak i Albanija, dok se mi skontamo oko ovih pitanja, pa se pitam, isplatili se?

Toi su samo nenačelne izvlake. Kako su onda dopustili Cypar? Pa i članstvo Irske i Velike Britanije bi bilo čudno glede Sjeverne Irske...
User avatar
Adriatic
Posts: 3395
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#22 Re: treba li nam OHR?

Post by Adriatic »

Ja ne znam kako niko ne vidi da je OHR davno otišao.
User avatar
drndalo
Posts: 22824
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#23 Re: treba li nam OHR?

Post by drndalo »

bh_ninja wrote:Vidim da je vecina misljena da nam treba, pa evo da dodam malo bibera po pilavu :)

EU nam porucuje da ne mozemo aplicirat za clanstvo dok ima ohr-a. Ja se sad bojim da ce nas svi prestici, pa cak i Albanija, dok se mi skontamo oko ovih pitanja, pa se pitam, isplatili se?
Nas su u pameti odavno svi prestigli... :skoljka:

Kod nas je naime najbitnije jel' Hare rekao i sta Dodi, i kako je Dodo Haretu repicirao... A ljudi gledaju TV, i vicu:"E nek' mu je rekao, ni ja ne bih bolje..." ! :cry:
omogučava da gomila evropskih lopova uzimaju mjesečno ogromne pare za ništa, a sprdaju nam se sa zemljom ...
( vjerovatno, najlakše zarađena plata na svijetu )
Da, a nasi politicari jedu kruh sa 7 kora, zivi se naradise za svoje plate, pausale, dodatke, primitke i anti-odbitke... :zzzz:
HORN1
Posts: 406
Joined: 21/04/2010 17:49

#24 Re: treba li nam OHR?

Post by HORN1 »

dobarloszao wrote:Sta ce nam OHR,pored ovako(nasih) sposobnih politicara...ljubi ih majka..
Pa to dolazi na posao samo zato sto ima 8 maraka toplog obroka...da ne kuhaju kuci :x
Ali nejs...sve ce to narod "pomlatiti" :-D ..jednog dana..ako bog da ;-)
Odlično rečeno, pogotovo ovo zadnje.
HORN1
Posts: 406
Joined: 21/04/2010 17:49

#25 Re: treba li nam OHR?

Post by HORN1 »

vedrank wrote:Ja sam za to da OHR preraste u otvoreni protektorat od strane EU! :D

SOLANU za predsjednika!
Davno bi se narod na referendumu izjasnio za protektorat pod uslovom da snose odgovornost za isti.
Ali neće EU protektorat jer ima i odgovornost, EU je dobro da može imati slobodan uvoz roba na ove teritorije i svi njihovi interesi će se vremenom ostvariti.
Evo kažu Grcima ako nemožete vratiti dugove i plaćati kamatu prodajte nam otoke to jest Grčki teritorij.
Kako će se ponašati prema nama koji smo razjedinjeni kad se ovako ponašaju prema Grcima koji su jedinstveni.
Post Reply