Treba li Markovic napustiti mjesto selektora?

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Fibra
Posts: 27
Joined: 10/06/2007 01:53
Location: Citta del Sale

#1 Treba li Markovic napustiti mjesto selektora?

Post by Fibra »

Da li je ovo kraj dobrih rezultata BH kosarkaske reprezentacije? Sve je pocelo jos u lanskim kvalifikacijama, zatim svadje izmedju Markovica i Mrsica, kulminiralo porazom od Madjarske u Cazinu i zavrsilo debaklom u Menorci. Nenad Markovic je bio sjajan sportista i covjek, ali mislim da nema dovoljno autoriteta ni snage, a ako hocete ni znanja da vodi reprezentaciju. Ocigledno je da je kroz dodatne kvalifikacije forsirao Bavcica i Djedovica, dok mu je (npr. juce protiv Makedonije) Kikanovic sjedio na klupi, iako se nismo mogli izboriti sa makedonskim centrima.
User avatar
darius_maximus
Posts: 3249
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#2

Post by darius_maximus »

Ma jok, sto bi napustao, taman smo smanjili sa -10 protiv Makedonije na -7 protiv Izraela...

Treba strucni stab da se izvine javnosti i da se nadje neko ko moze (zna) trenirati ekipu... Mislim da bi nam Markovic korisniji bio da je zaigrao i on, umjesto sto se drzao za glavu i psovao sve zivo...

Od svih igraca koji su igrali nikako mi nije jasan Nesovic koji kao uzima stvar u svoje ruke u 4. cetvrtini i protiv Makedonije i protiv Izraela, gadja trice, ulazi pod kos, a nista...
Katastrofalno izdanje, Sasa je pruzio uzasne partije, Feliks ocajan, ma fuj sve u svemu...
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#3 Re: Treba li Markovic napustiti mjesto selektora?

Post by HomeArt »

Fibra wrote:Da li je ovo kraj dobrih rezultata BH kosarkaske reprezentacije? Sve je pocelo jos u lanskim kvalifikacijama, zatim svadje izmedju Markovica i Mrsica, kulminiralo porazom od Madjarske u Cazinu i zavrsilo debaklom u Menorci. Nenad Markovic je bio sjajan sportista i covjek, ali mislim da nema dovoljno autoriteta ni snage, a ako hocete ni znanja da vodi reprezentaciju. Ocigledno je da je kroz dodatne kvalifikacije forsirao Bavcica i Djedovica, dok mu je (npr. juce protiv Makedonije) Kikanovic sjedio na klupi, iako se nismo mogli izboriti sa makedonskim centrima.
Moj Fibra na zalost sve bi se na kraju moglo slomiti preko ledja Nene Markovica. Tacno je da se kao trener nije snasao ni u klubu ni u reprezentaciji ali dragi moj nama su kola krenula nizbrdo kad se raspala generacija u kojoj je on igrao a koja je od "malih" nogu (kosarkaskih) bila zajedno. Danas nasi mladi igraci sto iz politickih sto iz ekonomskih razloga igraju za razne druge zemlje pa ono sto ostane igra za BiH a mi navikli na onu Neninu generaciju pa nam sve nesto nije jasno zasto nikoga vise ne mozemo dobiti, pa cak ni Madjare kuci. Sjeti se samo kad je Hukic kao mladi igrac dobijao prve minute u onoj velikoj reprezentaciji koja je tukla Litvaniju i Htvatsku u gostima, eh danas Hukic kao kapiten nije ni blijeda sjenka tog igraca a kao kapiten predvodi reprezentaciju. Da ne duzim imali smo jednu odlicnu generaciju koju je tesko zamijeniti a bojim se da ce dove jedne takve proteci jos puno mutne Miljacke. :sad:
IlijaLadin
Posts: 1218
Joined: 24/10/2004 23:46
Location: Soli

#4

Post by IlijaLadin »

Reprezentacija se nije raspala, samo su je ljudi počeli napuštati. I dešavat će se to. Tako je svugdje gdje se na funkcijama zadržavaju ljudi nekako abnormalno dugo, bez obzira da li su pozitivni ili negativni.

da imamo tu jednog ovcinu pod kosem, pa da je i mršić tu, da ne nabrajam, bilo bi to drugačije. jer, sasvim sigurno, ovo igrača što je igralo u zadnje dvije utakmice nije najbolje što BiH ima.

ko je za to kriv, briga me. interesuju me pobjede a ne na svakom sportskom planu u nedogled svađa po forumima u traženju krivca!!!
nesorta
Posts: 44
Joined: 27/08/2007 21:24
Location: jazbina

#5

Post by nesorta »

Cojek na s je toliko zaduzio i toliko radosti donio da mu nemamo pravo nista prigovoriti
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#6

Post by HomeArt »

IlijaLadin wrote:Reprezentacija se nije raspala, samo su je ljudi počeli napuštati. I dešavat će se to. Tako je svugdje gdje se na funkcijama zadržavaju ljudi nekako abnormalno dugo, bez obzira da li su pozitivni ili negativni.

da imamo tu jednog ovcinu pod kosem, pa da je i mršić tu, da ne nabrajam, bilo bi to drugačije. jer, sasvim sigurno, ovo igrača što je igralo u zadnje dvije utakmice nije najbolje što BiH ima.

ko je za to kriv, briga me. interesuju me pobjede a ne na svakom sportskom planu u nedogled svađa po forumima u traženju krivca!!!
Do mene je. Umjesto raspala treba otisla u penziju/mirovinu.
Kralj Tvrtko XXVIII
Posts: 562
Joined: 11/02/2007 16:03

#7

Post by Kralj Tvrtko XXVIII »

Markovic je odavno trebao dati ostavku. Sada je svakako izgubio kredibilitet koji je imao kao igrac.
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#8

Post by Koshpa »

Nije trebo nikad ni doci na mjesto selektora jer on je tek prestao igrati koshu i odma da sjedne na klupu, koji je to igrac s parketa ili travnjaka odma napravio rezultat na klupi??? trebo je on prvo se skole prifatit seminara dosta tekmi odgledat kao gledalac polozit trenersku licencu pa onda sjest, usro je fakat ono sto je steko kao igrac. kao igrac je za mene bio velicina jedna jedina al brate neka te jos malo postrani pa onda budi trener
User avatar
van Basten
Posts: 7544
Joined: 21/09/2006 02:59

#9

Post by van Basten »

Kad je naslov ovako postavljen, mogla se i anketa ubaciti, al dobro sad.
Kratko i jasno - treba otići. Reuzltati su mjerilo, on ih nema i tačka
User avatar
-danTe-
Posts: 2578
Joined: 09/01/2007 12:16
Location: drzava Ilidza

#10

Post by -danTe- »

nesorta wrote:Cojek na s je toliko zaduzio i toliko radosti donio da mu nemamo pravo nista prigovoriti
ma de bolan suti majke ti
on je ko igrac stvarno bio odlican,al je trebo shvatit da nikad nece bit trener
prvo upropastio je Bosna ASU,i onda otiso,sad je isto uradio sa reprezentacijom i samo molim Boga da dobije otkaz jer ono sto je radio u ovim dodatnim kvalifikacijama je skroz glupo.ne zna trazit time-out,a mi gubimo 15 razlike u prvoj cetvrtini,uvede petorku u kojoj su tri plejmejkera i dva centra i slicne gluposti.jednostavno on mora shvatiti da nije za ovaj posao i da sto prije treba da ide
toliko od mene
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#11

Post by amrino »

Ne bi me ni najmanje zacudilo da on- skupa sa upravnim odborom- donese odluku o tome da se ipak vraca igrackoj karijeri- i da postane kapiten- opet :-)
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#12

Post by BHG »

and1medjed wrote:
nesorta wrote:Cojek na s je toliko zaduzio i toliko radosti donio da mu nemamo pravo nista prigovoriti
ma de bolan suti majke ti
on je ko igrac stvarno bio odlican,al je trebo shvatit da nikad nece bit trener
prvo upropastio je Bosna ASU,i onda otiso,sad je isto uradio sa reprezentacijom i samo molim Boga da dobije otkaz jer ono sto je radio u ovim dodatnim kvalifikacijama je skroz glupo.ne zna trazit time-out,a mi gubimo 15 razlike u prvoj cetvrtini,uvede petorku u kojoj su tri plejmejkera i dva centra i slicne gluposti.jednostavno on mora shvatiti da nije za ovaj posao i da sto prije treba da ide
toliko od mene
prije svega bosna je bila ukopana u govna puno prije nego je markovic preuzeo...tako da ga za bosnu nemoj kriviti....a ti bi trebao iskoristiti svoju "dubinu", posto vidim volis analizirati, pa se zapitati malo sta su radili dino, samir i co. i zasto su dovodjeni polovni igraci iz beobasketa...pa kroz bosnu je u 2 sezone proslo 30 igraca...kako uigrati takav tim kad svake sedmice neko ode i neko dodje...
a sto se reprezentacije tice nenad je nije trebao ni preuzimat...uzeo je velik zalogaj i trebo je ostavit neinspirisanog mensura da se pati sa njima....ovako je dozivio da ga popljuje svaki balavac kome neno moze biti babo...al hajde de, to je opste poznata stvar da se ovdje voli pljuvati po svom ko po najvecem neprijatelju...nismo bolje ni zasluzili....
Semiramida
Posts: 311
Joined: 15/09/2005 14:03
Location: Sarajevo

#13

Post by Semiramida »

Očekujem ostavku selektora.
Nema tu ništa lično ni emotivno.
Statistike sve govore.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#14

Post by in33sa »

Da, ne da bi trebao otici, vec bi morao.

Samo, primjecujem vec hronicnu naivnost u stavovima navijackog puka. Naime, svi govore "ma daj da se makne ova mafija i da dodju Osim/Susic/Bazdarevic/Tanjevic/Arslanagic/Maglajlija" zavisno o kom sportu se radi.

To je jako naivno gledanje. Naime, jos na izborima u onoj glasackoj kucici, svaki od nas je izabrao ovakvo stanje u sportu. To neka vam bude jasno. Ja licno poznajem Magija, on je recimo odbio hrvatsku rukometnu reprezentaciju u vrijeme kada je bio jedan od najboljih svjetskih pivotmena i cvrsto stajao na stajalistu da ce igrati za BiH, ali nakon zavrsetka karijere ne pada mu na pamet doci i raditi u BH rukometu. I to samo zato jer ne zeli da mu komanduju kojekakvi Selmani i slicna buranija mafijaska.
I u Hrvatskoj rukometom rukovode mafijasi, ali njima je hrvatski rukomet na prvom mjestu, a ovoj nasoj bandi je licni interes i na prvom i na zadnjem mjestu prioriteta.

Nece doci ni Bajevic u Velez ni Tanjevic ili Pesic u Bosnu ni Osim i Bazdarevic u Zelju ni Susic u Sarajevo i da ne nabrajam dalje. Nikada, iako ih vecinu srce vuce.

BH sport je unistila politika i to je to. Timur Numic i Miro Purivatra maltene sastavljaju reprezentaciju u rukometu, srecom Demirovic je cvrst karakter pa jos uvijek odolijeva tim nestrucnim krugovima koji upravljaju BH sportom. Pa ebo ti BH nogomet kad je nama nekakav Mujo Kalosa godinama bio kljucna figura po pitanju sastava reprezentacije. I njegova ekipa iz bakija.

To je tragikomicno.
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#15

Post by BHG »

in33sa wrote:Da, ne da bi trebao otici, vec bi morao.

Samo, primjecujem vec hronicnu naivnost u stavovima navijackog puka. Naime, svi govore "ma daj da se makne ova mafija i da dodju Osim/Susic/Bazdarevic/Tanjevic/Arslanagic/Maglajlija" zavisno o kom sportu se radi.

To je jako naivno gledanje. Naime, jos na izborima u onoj glasackoj kucici, svaki od nas je izabrao ovakvo stanje u sportu. To neka vam bude jasno. Ja licno poznajem Magija, on je recimo odbio hrvatsku rukometnu reprezentaciju u vrijeme kada je bio jedan od najboljih svjetskih pivotmena i cvrsto stajao na stajalistu da ce igrati za BiH, ali nakon zavrsetka karijere ne pada mu na pamet doci i raditi u BH rukometu. I to samo zato jer ne zeli da mu komanduju kojekakvi Selmani i slicna buranija mafijaska.
I u Hrvatskoj rukometom rukovode mafijasi, ali njima je hrvatski rukomet na prvom mjestu, a ovoj nasoj bandi je licni interes i na prvom i na zadnjem mjestu prioriteta.

Nece doci ni Bajevic u Velez ni Tanjevic ili Pesic u Bosnu ni Osim i Bazdarevic u Zelju ni Susic u Sarajevo i da ne nabrajam dalje. Nikada, iako ih vecinu srce vuce.

BH sport je unistila politika i to je to. Timur Numic i Miro Purivatra maltene sastavljaju reprezentaciju u rukometu, srecom Demirovic je cvrst karakter pa jos uvijek odolijeva tim nestrucnim krugovima koji upravljaju BH sportom. Pa ebo ti BH nogomet kad je nama nekakav Mujo Kalosa godinama bio kljucna figura po pitanju sastava reprezentacije. I njegova ekipa iz bakija.

To je tragikomicno.
:thumbup:
User avatar
Miner
Posts: 115
Joined: 11/04/2005 12:23

#16

Post by Miner »

Marković je za naše uvjete bio odličan igrač! To ne sporim.
Grešku u vezi sa njegovom trenerskom karijerom napravili su i oni koji su ga gurnuli u vatru a i on sam što je prihvatio veći zalogaj nego što je mogao sažvakati. Kako u KK Bosni tako i u repki.
Teško pada činjenica da nakon svih evropskih prvenstava od 1997 godine, ipak nećemo nastupiti i ove 2007. godine. Međutim, budimo realni i sjetimo se naših nastupa na evropskim prvenstvima od 1997. godine, na kojima smo uredno završavali u grupnoj fazi bez ijedne pobjede.
Priče nakon tih učešća su otprilike izgledale kao i ove sad nakon neuspjeha na završnom baražu. A kad se malo bolje sagleada, ustvari ovaj "neuspjeh" nije daleko od prošlih "uspjeha". Ipak smo dogurali do Španije i odigrali dvije (dakle jednu utakmicu manje) na borilištima prvenstva :)
Sinoć su protiv Izrela Teletović i Kikanović pokazali da ima budućnosti za naš nacionalni tim. To su dva igrača koji igraju atraktivniju košarku od svih igrača koji su igrali unazad 15 godine. Castle također, ali je njemu ipak 36 godina i na njega se ne treba oslanjati u budućnosti.
Mislim da nam treba novi selektor to je sigurno, a što se čelnika saveza tiče, to će naravno ići malo teže, baš kao i drugim sportovima, ali slučajevi kao što je bio Hadžibegić, Demirović pa donekle i Muzurović, potvrđuju da savez ipak ostaje nemoćan kad su selektori ljudi od struke i autoriteta, kojima se "kravataši" ne mogu i ne smiju miješati u posao.
Nadam se da će na mjesto Markovića doći neko dovoljno stručan i autortativan da vodi naš tim u narednim kavalifikacijama, prvo na evropsko prvenstvo, a zatim možda i korak dalje od grupne faze.
User avatar
Referent za ONO i DSZ
Posts: 343
Joined: 12/10/2006 15:12
Location: Sarajevo
Contact:

#17

Post by Referent za ONO i DSZ »

van Basten wrote:Kad je naslov ovako postavljen, mogla se i anketa ubaciti, al dobro sad.
Kratko i jasno - treba otići. Reuzltati su mjerilo, on ih nema i tačka
:roll: fala i zivio
El_comadante
Posts: 7938
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#18

Post by El_comadante »

Da je Marković kakav čovjek sam bi otišo. Trebo bi reći: ljudi ja nisam za ovo fala vama na povjerenju odo ja.
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#19

Post by BHG »

El_comadante wrote:Da je Marković kakav čovjek sam bi otišo. Trebo bi reći: ljudi ja nisam za ovo fala vama na povjerenju odo ja.
sta si se ti navadio na nenu toliko???? do juce je valjo i u zvijezde bio ukivan a danas je najveci neprijatelj....
on samo da ima pameti poslo bi citavu ovu kvazi-drzavu zadjeno sa svim njenim "gradjanima" u 100 pizdi materina i otiso vani dje ga ionako vise cjene nego ovdje....
El_comadante
Posts: 7938
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#20

Post by El_comadante »

BHG wrote:
El_comadante wrote:Da je Marković kakav čovjek sam bi otišo. Trebo bi reći: ljudi ja nisam za ovo fala vama na povjerenju odo ja.
sta si se ti navadio na nenu toliko???? do juce je valjo i u zvijezde bio ukivan a danas je najveci neprijatelj....
on samo da ima pameti poslo bi citavu ovu kvazi-drzavu zadjeno sa svim njenim "gradjanima" u 100 pizdi materina i otiso vani dje ga ionako vise cjene nego ovdje....
Pa ja samo kažem kakav je čovjek. Nikakav. Nema obraza. upropastio nas je i šta ima više da traži.
Forsaken
Posts: 825
Joined: 11/02/2005 10:51

#21

Post by Forsaken »

Jarane, da su doveli Phil Jacksona ne bi nas izvuko. Pa pogledaj igraca. Jedan kasni na avion, drugog peta boli, treci nemere pogodit table ... I sl. Jes kriv i Neno al brate, s ovakvim raspolozenjem(ne govorim ja da su igraci losi jednostavno, nisu bili raspolozeni) niko nas ne bi izvuko.
El_comadante
Posts: 7938
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#22

Post by El_comadante »

Forsaken wrote:Jarane, da su doveli Phil Jacksona ne bi nas izvuko. Pa pogledaj igraca. Jedan kasni na avion, drugog peta boli, treci nemere pogodit table ... I sl. Jes kriv i Neno al brate, s ovakvim raspolozenjem(ne govorim ja da su igraci losi jednostavno, nisu bili raspolozeni) niko nas ne bi izvuko.
Ima i do igrača. Nekažem. Međutim uvijek je trener kriv u slučaju neuspjeha. Evo par stvari: trenirali su zajdeno više od mjesec dana pa zašto nije malo bolje uvježbo ekipu? što nešta nije promjenio u taktici i igri nakon poraza od Mađarske? itd
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#23

Post by BHG »

El_comadante wrote:
BHG wrote:
El_comadante wrote:Da je Marković kakav čovjek sam bi otišo. Trebo bi reći: ljudi ja nisam za ovo fala vama na povjerenju odo ja.
sta si se ti navadio na nenu toliko???? do juce je valjo i u zvijezde bio ukivan a danas je najveci neprijatelj....
on samo da ima pameti poslo bi citavu ovu kvazi-drzavu zadjeno sa svim njenim "gradjanima" u 100 pizdi materina i otiso vani dje ga ionako vise cjene nego ovdje....
Pa ja samo kažem kakav je čovjek. Nikakav. Nema obraza. upropastio nas je i šta ima više da traži.
opet se nebih slozio sa tobom...covjek jeste i to veliki...samim tim sto on nikad nije odbio recimo da igra za rep. BiH...sto je preuzeo i reprezentaciju i kk bosnu kad niko drugi nije, iako je znao da su oba tima katastrofalna....iz bosne je odstupio...ON JEDINI!...nesjecam se da je iko drugi iz uprave krenuo njegovim koracima...osim nihada koji je ko fol podnio ostavku a upravni odbor je odbio....o KS-u ne zelim ni da pricam...da su svi ostali u pola ljudi kao sto je on bilo bi nam neuporedivo bolje....zato mali suti i budi zahvalan sto imamo barem jednog sportistu na kojeg mozemo biti ponosni....
Dino007
Posts: 76
Joined: 12/09/2006 15:54
Location: Sarajevo
Contact:

#24

Post by Dino007 »

nesorta wrote:Cojek na s je toliko zaduzio i toliko radosti donio da mu nemamo pravo nista prigovoriti
Nenad je stvarno car, donio je toliko srece i radosti ovom napacenom narodu kad je to bilo najpotrebnije i kad se tome skoro niko nije ni nadao i ja sam za to da Neno bude dozivotni selektor, on je definitivno uz Barbareza najpozitivniji sportski lik koji se poslije rata pojavio u BiH.
Rezultati mu ne idu na ruku sada, mozda je on kriv malo ali mislim da je ovo sa ovom ekipom realnost, ali ako Neno i nezna, naucit ce, bolje Neno ovakav nego neki supak da nas vodi,koji ce samo gledati licni interes.Mislim da bi i Neno sa Mujezinovicem, Mrsicem,Domerkantom pa ako hocete i sa Ovcinom ove utakmice lako rijesio u nasu korist, ali nije on kriv sto gospoda nema patriotizma koji on ima u sebi i nece da igra za svoju domovinu!
Naprijed Neno, naprijed BiH.
Dino007
Posts: 76
Joined: 12/09/2006 15:54
Location: Sarajevo
Contact:

#25

Post by Dino007 »

El_comadante wrote:
BHG wrote:
El_comadante wrote:Da je Marković kakav čovjek sam bi otišo. Trebo bi reći: ljudi ja nisam za ovo fala vama na povjerenju odo ja.
sta si se ti navadio na nenu toliko???? do juce je valjo i u zvijezde bio ukivan a danas je najveci neprijatelj....
on samo da ima pameti poslo bi citavu ovu kvazi-drzavu zadjeno sa svim njenim "gradjanima" u 100 pizdi materina i otiso vani dje ga ionako vise cjene nego ovdje....
Pa ja samo kažem kakav je čovjek. Nikakav. Nema obraza. upropastio nas je i šta ima više da traži.
Pasa moj malo to lakse, analiziraj stvari pa ces vidjeti ko je covjek a ko nije.
Na jednoj strani Neno, a na drugoj Mujezinovic, Mrsic, Ovcina, Opacak, Krasic...
Neno je nas najveci poslijeratni brend i covjeka treba cijeniti, svaka mu cast za sve sto je napravio, a sto nije napravit ce ima vremena.
Neno dozivotni selektor!!!
Post Reply