Trcanje...

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply

Trchite li?!

Da - obozavam da se muchim :)
205
62%
NE - jesi li normalna?
127
38%
 
Total votes: 332

User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#1501 Re: Trcanje...

Post by Dr Kova »

SmokingMan wrote:Namjerava li ko sa foruma 22.06 trčati noćnih 10k?

https://www.sarajevomarathon.ba/10k-run/

Sada se maksimalno napregnuti prije učenja programiranja,pa onda pripreme za jesen abd. :thumbup:

trčim ja :thumbup:
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#1502 Re: Trcanje...

Post by Dr Kova »

Sutra Banjaluka polumaraton :izet:
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#1503 Re: Trcanje...

Post by Dr Kova »

agnostic_front wrote:Plati da trči :-)
Startni paket Banjaluke bio 25 maraka, dobiješ Nike Dri fit majicu koja košta 60 maraka minimalno, ruksak, kupone za pivo, ulaznicu za koncert Cubizma, party Tomcrafta....


Šta platiš?
User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1504 Re: Trcanje...

Post by SmokingMan »

Buckethead wrote:
SmokingMan wrote:Namjerava li ko sa foruma 22.06 trčati noćnih 10k?

https://www.sarajevomarathon.ba/10k-run/

Sada se maksimalno napregnuti prije učenja programiranja,pa onda pripreme za jesen abd. :thumbup:

trčim ja :thumbup:
Ako si blizu naleti katkad do Safeta Zajke,treba mi neko da malkice povuče par krugova brže,bilo bi dobro da naletiš za nekih 20 dana kada mi se forma podigne. :D

Imam poprilično spor start (prije bi rekao prirodno) ali ubitačan finiš koji opet varira od vremenskih uslova(meni najbolje odgovaraju poprilično niske temperature,jer sam prvi puta počeo trčati tokom zimskih mjeseci,tako da mi se metabolizam u potpunosti prilagodio surovim uslovima,najteže mi pada visok procenat vlage tokom ljetnog perioda,sparina i zbog toga trčim kasno,iza 22:00.),ipak osjetim da mi taj nedostatak redovnog tčanja umanjio eksplozivnost.:D

Sada vježbam piramidalno,pripreme sam počeo sam minimumom,tj.5K (prva sedmca 3 x 5 KM,druga i treća 4 x 5 KM,četvrta sedmica 2 x 5 i 1 x 8 KM,peta sedmica 1 x 5 pa 2 x 8,i šesta sedmica 1 x 8 i 1 x 10),nekada sam trčao i 13 KM,ali sam izbacio,za to ću morati zaviriti u malo stručniju literaturu kako bi shodno svojim mogućnostima metabolizma odredim režim treninga.

Moj lični rekord je 24 KM iz 2006.godine,od tada više nisam mogao ponoviti istu dužinu.Duduše,bio sam akši nekih 16 KG nego danas,bolje reći kostur,shodno kilaži naspram visine tijela. :D
User avatar
Logovan
Posts: 94165
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1505 Re: Trcanje...

Post by Logovan »

SmokingMan wrote:Namjerava li ko sa foruma 22.06 trčati noćnih 10k?

https://www.sarajevomarathon.ba/10k-run/

Sada se maksimalno napregnuti prije učenja programiranja,pa onda pripreme za jesen abd. :thumbup:
Evo razmišljam. :skoljka: :D
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1506 Re: Trcanje...

Post by Nadzorna_ploca »

U BL platis da se onesvijestis. Ne mozes organizovati trku na ovaj datum, jednostavno ne mozes pogotovo u gradu koji je toliko topao.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1507 Re: Trcanje...

Post by SmokingMan »

Logovan wrote:
SmokingMan wrote:Namjerava li ko sa foruma 22.06 trčati noćnih 10k?

https://www.sarajevomarathon.ba/10k-run/

Sada se maksimalno napregnuti prije učenja programiranja,pa onda pripreme za jesen abd. :thumbup:
Evo razmišljam. :skoljka: :D
Hjde pitaru moj,to je ionako tvoj rejon. :D
User avatar
forest gump
Posts: 861
Joined: 14/06/2012 23:19

#1508 Re: Trcanje...

Post by forest gump »

Treba sve utrke trčati. Gdje god neko nešta organizuje odmah uplatiti i sve trčati obavezno. Da ne propadne.
User avatar
agnostic_front
Posts: 6314
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#1509 Re: Trcanje...

Post by agnostic_front »

Buckethead wrote:
agnostic_front wrote:Plati da trči :-)
Startni paket Banjaluke bio 25 maraka, dobiješ Nike Dri fit majicu koja košta 60 maraka minimalno, ruksak, kupone za pivo, ulaznicu za koncert Cubizma, party Tomcrafta....


Šta platiš?
Pa da trčiš.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1510 Re: Trcanje...

Post by Nadzorna_ploca »

Nadzorna_ploca wrote:U BL platis da se onesvijestis. Ne mozes organizovati trku na ovaj datum, jednostavno ne mozes pogotovo u gradu koji je toliko topao.
Moras biti pravi sadomazohista da trcis ovu trku.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/cetiri- ... /180512077
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#1511 Re: Trcanje...

Post by Dr Kova »

SmokingMan wrote:
Ako si blizu naleti katkad do Safeta Zajke,treba mi neko da malkice povuče par krugova brže,bilo bi dobro da naletiš za nekih 20 dana kada mi se forma podigne. :D

Imam poprilično spor start (prije bi rekao prirodno) ali ubitačan finiš koji opet varira od vremenskih uslova(meni najbolje odgovaraju poprilično niske temperature,jer sam prvi puta počeo trčati tokom zimskih mjeseci,tako da mi se metabolizam u potpunosti prilagodio surovim uslovima,najteže mi pada visok procenat vlage tokom ljetnog perioda,sparina i zbog toga trčim kasno,iza 22:00.),ipak osjetim da mi taj nedostatak redovnog tčanja umanjio eksplozivnost.:D

Sada vježbam piramidalno,pripreme sam počeo sam minimumom,tj.5K (prva sedmca 3 x 5 KM,druga i treća 4 x 5 KM,četvrta sedmica 2 x 5 i 1 x 8 KM,peta sedmica 1 x 5 pa 2 x 8,i šesta sedmica 1 x 8 i 1 x 10),nekada sam trčao i 13 KM,ali sam izbacio,za to ću morati zaviriti u malo stručniju literaturu kako bi shodno svojim mogućnostima metabolizma odredim režim treninga.

Moj lični rekord je 24 KM iz 2006.godine,od tada više nisam mogao ponoviti istu dužinu.Duduše,bio sam akši nekih 16 KG nego danas,bolje reći kostur,shodno kilaži naspram visine tijela. :D
:thumbup:

Ma jašta, saće ga ugrijati, treba trčati rano ujutro prije posla, ili kasno navečer. Ja sam čitavu zimu trenirao vani i to mi super odgovara, nisam navikao trčati na vrućini, pogotovo kad ima vlage.

Ubaci malo intervale, recimo 6x800 m, 5x1000, 9x300, i slično da se ubrzaš. Ako imaš gdje, malo trči uzbrdo, sve ti je to za brzinu...

Naletim nekad na Zajko :thumbup:
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#1512 Re: Trcanje...

Post by Dr Kova »

Nadzorna_ploca wrote:
Nadzorna_ploca wrote:U BL platis da se onesvijestis. Ne mozes organizovati trku na ovaj datum, jednostavno ne mozes pogotovo u gradu koji je toliko topao.
Moras biti pravi sadomazohista da trcis ovu trku.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/cetiri- ... /180512077

Trčao ja u subotu, znači prvih 10k sve super, bilo i oblačno, onda izađe sunce, kad poče pržiti, a ona sparina pred kišu, vlage ko u prašumi amazonije, i ništa malo trčao, malo šetao, najteža utrka dosad
User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1513 Re: Trcanje...

Post by SmokingMan »

Buckethead wrote:
:thumbup:

Ma jašta, saće ga ugrijati, treba trčati rano ujutro prije posla, ili kasno navečer. Ja sam čitavu zimu trenirao vani i to mi super odgovara, nisam navikao trčati na vrućini, pogotovo kad ima vlage.

Ubaci malo intervale, recimo 6x800 m, 5x1000, 9x300, i slično da se ubrzaš. Ako imaš gdje, malo trči uzbrdo, sve ti je to za brzinu...

Naletim nekad na Zajko :thumbup:
Ma da hoće pomjeriti za 21:00 sat bilo bi taman,Sunce na zalasku.Juni je dođavola,a dani dugi,12.Juni je najduži dan ove godine.Daj bože da bude one ciganske kiše,odgovarala bi mi,a ako bude vrelina ja ću samo gledati da ovaj završim utrku,bar negdje na sredini.

Prije sam radi sprinteve na 70-80 na krivinama,a i lagani zalet 25 + 25 m sprint.

Mislim da mi više čuče manje distance,lagani sprintevi po 1 x 400 m i 1 x 200 m,nakon 5.000 i 8.000 metara,smatram da mi je ovo previše što si naveo.Poslije treninga mi se tijelo toliko aktivira da bi mogao barem trčati još 2-4K laganim tempom,ali mi tijelo ne može da podnese toliki teret.
User avatar
Logovan
Posts: 94165
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1514 Re: Trcanje...

Post by Logovan »

SmokingMan wrote:
Logovan wrote:
SmokingMan wrote:Namjerava li ko sa foruma 22.06 trčati noćnih 10k?

https://www.sarajevomarathon.ba/10k-run/

Sada se maksimalno napregnuti prije učenja programiranja,pa onda pripreme za jesen abd. :thumbup:
Evo razmišljam. :skoljka: :D
Hjde pitaru moj,to je ionako tvoj rejon. :D
Da, trebao bih. :D
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#1515 Re: Trcanje...

Post by shalla »

Buckethead wrote:
Nadzorna_ploca wrote:
Nadzorna_ploca wrote:U BL platis da se onesvijestis. Ne mozes organizovati trku na ovaj datum, jednostavno ne mozes pogotovo u gradu koji je toliko topao.
Moras biti pravi sadomazohista da trcis ovu trku.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/cetiri- ... /180512077

Trčao ja u subotu, znači prvih 10k sve super, bilo i oblačno, onda izađe sunce, kad poče pržiti, a ona sparina pred kišu, vlage ko u prašumi amazonije, i ništa malo trčao, malo šetao, najteža utrka dosad
Ono mi je bio prvi boravak u BL i zaista sam se uvjerio u tu tropsku vrućinu o kojoj slušam godinama :roll:
Jebote zbog koljena sam haman hodao onu svoju dionicu od 6K i opet mi je u nekoliko navrata bilo toliko muka, užas, da ne bi onih narandži i limuna kilometar pred cilj mislim da bih se srušio ko...

Btw, ti fkt ostao još jedan dan?
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#1516 Re: Trcanje...

Post by Dr Kova »

shalla wrote: Ono mi je bio prvi boravak u BL i zaista sam se uvjerio u tu tropsku vrućinu o kojoj slušam godinama :roll:
Jebote zbog koljena sam haman hodao onu svoju dionicu od 6K i opet mi je u nekoliko navrata bilo toliko muka, užas, da ne bi onih narandži i limuna kilometar pred cilj mislim da bih se srušio ko...

Btw, ti fkt ostao još jedan dan?

Ma jašta, čitav dan šetali i pili, navečer otišli na neku rock svirku i cugali ko veliki :mrgreen:
User avatar
forest gump
Posts: 861
Joined: 14/06/2012 23:19

#1517 Re: Trcanje...

Post by forest gump »

Nemojte trčati po vrućini ako ste slabi.
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#1518 Re: Trcanje...

Post by shalla »

Buckethead wrote:
shalla wrote: Ono mi je bio prvi boravak u BL i zaista sam se uvjerio u tu tropsku vrućinu o kojoj slušam godinama :roll:
Jebote zbog koljena sam haman hodao onu svoju dionicu od 6K i opet mi je u nekoliko navrata bilo toliko muka, užas, da ne bi onih narandži i limuna kilometar pred cilj mislim da bih se srušio ko...

Btw, ti fkt ostao još jedan dan?

Ma jašta, čitav dan šetali i pili, navečer otišli na neku rock svirku i cugali ko veliki :mrgreen:
Gigantski :mrgreen:
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#1519 Re: Trcanje...

Post by shalla »

forest gump wrote:Nemojte trčati po vrućini ako ste slabi.
Meni je ovo bio prvi susret sa BL, baš ekstremni uslovi. Još ja išao štafetu jebote, divim se svima koji su istrčali polumaraton...
User avatar
mousstapha
Posts: 4178
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#1520 Re: Trcanje...

Post by mousstapha »

Ne treba se diviti ljudima koji na silu izguraju polumaraton po vrucini. Pametan insan odustane prije nego bude kasno.
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#1521 Re: Trcanje...

Post by shalla »

mousstapha wrote:Ne treba se diviti ljudima koji na silu izguraju polumaraton po vrucini. Pametan insan odustane prije nego bude kasno.
Pa slažem se ali ono, ne vjerujem da su baš ti ljudi išli tako ekstremno da su se baš loše osjećali a nastavili po svaku cijenu... Lik iz naše grupe do 300m pred cilj nasmijan na slikama, sve super, ušao u cilj i pao, nije se mogao sjetiti ni kako je ušao u cilj (jel pao ili utrčao), došla hitna, infuzija... Malo poslije toga je bio ko lampa ali eto, zabrinuli se svi. I pitamo ga poslije, jel ti fkt bilo loše pa si gurao kaže ma jok, sve super bilo do onog uspona/ulaska na Kastel, tu mi se samo nekako zamračilo...
User avatar
forest gump
Posts: 861
Joined: 14/06/2012 23:19

#1522 Re: Trcanje...

Post by forest gump »

Trčanje ne zaslužuje apsolutno nikakvo divljenje. Mehanička radnja za koju je svako sposoban. Divljenje treba ostaviti za stvari koje su vrijedne istoga.
developer10
Posts: 785
Joined: 12/12/2012 13:45
Location: München, DE

#1523 Re: Trcanje...

Post by developer10 »

Bas juce citam da se pri ogromnom naporu, poput trcanja maratona, srcani misic napreze nekih 5-6 puta vise nego obicno. To pogubno djeluje na "trajanje" misica, ukoliko se ne dozvoli dovoljno vremena za oporavak. Spominju se i slucajevi kada (cesto mladi) nogometasi dozive srcani na terenu.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1524 Re: Trcanje...

Post by Nadzorna_ploca »

Puno nepotrebnog trolanja na temi.
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#1525 Re: Trcanje...

Post by shalla »

forest gump wrote:Trčanje ne zaslužuje apsolutno nikakvo divljenje. Mehanička radnja za koju je svako sposoban. Divljenje treba ostaviti za stvari koje su vrijedne istoga.
Alene oprosti :mrgreen:
Post Reply