Trcanje...

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply

Trchite li?!

Da - obozavam da se muchim :)
205
62%
NE - jesi li normalna?
127
38%
 
Total votes: 332

MaD_ProfessoR
Posts: 797
Joined: 16/11/2012 12:00

#1526 Re: Trcanje...

Post by MaD_ProfessoR »

https://gearjunkie.com/courtney-dauwalt ... 200-winner



ako je nekome zanimljivo, evo razgovora sa pobjednicom:

User avatar
SmokingMan
Posts: 18508
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1527 Re: Trcanje...

Post by SmokingMan »

:D

Odnedavn sam u skopu priprema počeo s jednim naglim stresom za kompletni metabolizam na 20 Km,na žalost pao mi je nivo glikogena u krvi pri čemu su mi se počele grčiti zadnje lože,pogotovo na lijevoj nozi,tako da sam oko 15 kilometra odustao,ali sam opet bio prezadovoljan,ispunio sam zacrtanu normu d 10 Km sa jednim veoma dobrim tempom.Nakon 48 sati sam se vratio uobičajenoj dosadnoj rutini na 5.Km sa nešto većim intenzitetom nego što to radim obično /+ lagani sprintevi 5 x 100 m na kraju trening sa odmorom od 2 minute poslije svake serije/,isto sam ponovio 24 poslije,mišići i metabolizam su jako dobro reagovali na ova dva veoma stresna treninga.48 sati kasnije sam osvježio rutinu sa gradskim trčanjem od 10 Km,i ovde nije bilo većih problema,osim što se povremeno kod mene akumulira višak tekućine u organizmu kao ispod kože,pokušavam to nekako regulisati prirodnim diureticima.Vjerovatno ću u prehranu kao dodatak ubaciti i L-arginin za kojeg smatram da mi je prijeko potreban nekih 7 dana prije maratona,budući da ćupoprilično intenzivno vježbati sve do 72 sata prije maratona.Nemam neka prevelika očekivanja,budući da će mi ovo biti prvi put da učestvujem,tako da će mi ovo biti dobra prilika za ispitivanje snaga sa ostalim iskusnijim takmičarima.

Večerašnja ruta.

Image
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1528 Re: Trcanje...

Post by Nadzorna_ploca »

SmokingMan wrote::D

Odnedavn sam u skopu priprema počeo s jednim naglim stresom za kompletni metabolizam na 20 Km,na žalost pao mi je nivo glikogena u krvi pri čemu su mi se počele grčiti zadnje lože,pogotovo na lijevoj nozi,tako da sam oko 15 kilometra odustao,ali sam opet bio prezadovoljan,ispunio sam zacrtanu normu d 10 Km sa jednim veoma dobrim tempom.Nakon 48 sati sam se vratio uobičajenoj dosadnoj rutini na 5.Km sa nešto većim intenzitetom nego što to radim obično /+ lagani sprintevi 5 x 100 m na kraju trening sa odmorom od 2 minute poslije svake serije/,isto sam ponovio 24 poslije,mišići i metabolizam su jako dobro reagovali na ova dva veoma stresna treninga.48 sati kasnije sam osvježio rutinu sa gradskim trčanjem od 10 Km,i ovde nije bilo većih problema,osim što se povremeno kod mene akumulira višak tekućine u organizmu kao ispod kože,pokušavam to nekako regulisati prirodnim diureticima.Vjerovatno ću u prehranu kao dodatak ubaciti i L-arginin za kojeg smatram da mi je prijeko potreban nekih 7 dana prije maratona,budući da ćupoprilično intenzivno vježbati sve do 72 sata prije maratona.Nemam neka prevelika očekivanja,budući da će mi ovo biti prvi put da učestvujem,tako da će mi ovo biti dobra prilika za ispitivanje snaga sa ostalim iskusnijim takmičarima.

Večerašnja ruta.

Image
A koji je to tempo? :mrgreen:
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#1529 Re: Trcanje...

Post by Dr Kova »

SmokingMan wrote::D

Vjerovatno ću u prehranu kao dodatak ubaciti i L-arginin za kojeg smatram da mi je prijeko potreban nekih 7 dana prije maratona,budući da ćupoprilično intenzivno vježbati sve do 72 sata prije maratona.Nemam neka prevelika očekivanja,budući da će mi ovo biti prvi put da učestvujem,tako da će mi ovo biti dobra prilika za ispitivanje snaga sa ostalim iskusnijim takmičarima.

Koji maraton trčiš?
User avatar
SmokingMan
Posts: 18508
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1530 Re: Trcanje...

Post by SmokingMan »

Nadzorna_ploca wrote:
SmokingMan wrote::D

Odnedavn sam u skopu priprema počeo s jednim naglim stresom za kompletni metabolizam na 20 Km,na žalost pao mi je nivo glikogena u krvi pri čemu su mi se počele grčiti zadnje lože,pogotovo na lijevoj nozi,tako da sam oko 15 kilometra odustao,ali sam opet bio prezadovoljan,ispunio sam zacrtanu normu d 10 Km sa jednim veoma dobrim tempom.Nakon 48 sati sam se vratio uobičajenoj dosadnoj rutini na 5.Km sa nešto većim intenzitetom nego što to radim obično /+ lagani sprintevi 5 x 100 m na kraju trening sa odmorom od 2 minute poslije svake serije/,isto sam ponovio 24 poslije,mišići i metabolizam su jako dobro reagovali na ova dva veoma stresna treninga.48 sati kasnije sam osvježio rutinu sa gradskim trčanjem od 10 Km,i ovde nije bilo većih problema,osim što se povremeno kod mene akumulira višak tekućine u organizmu kao ispod kože,pokušavam to nekako regulisati prirodnim diureticima.Vjerovatno ću u prehranu kao dodatak ubaciti i L-arginin za kojeg smatram da mi je prijeko potreban nekih 7 dana prije maratona,budući da ćupoprilično intenzivno vježbati sve do 72 sata prije maratona.Nemam neka prevelika očekivanja,budući da će mi ovo biti prvi put da učestvujem,tako da će mi ovo biti dobra prilika za ispitivanje snaga sa ostalim iskusnijim takmičarima.

Večerašnja ruta.

Image
A koji je to tempo? :mrgreen:
Kojeg možda samo Salah može nadmašiti. :D
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1531 Re: Trcanje...

Post by Nadzorna_ploca »

SmokingMan wrote:
Nadzorna_ploca wrote:
SmokingMan wrote::D

Odnedavn sam u skopu priprema počeo s jednim naglim stresom za kompletni metabolizam na 20 Km,na žalost pao mi je nivo glikogena u krvi pri čemu su mi se počele grčiti zadnje lože,pogotovo na lijevoj nozi,tako da sam oko 15 kilometra odustao,ali sam opet bio prezadovoljan,ispunio sam zacrtanu normu d 10 Km sa jednim veoma dobrim tempom.Nakon 48 sati sam se vratio uobičajenoj dosadnoj rutini na 5.Km sa nešto većim intenzitetom nego što to radim obično /+ lagani sprintevi 5 x 100 m na kraju trening sa odmorom od 2 minute poslije svake serije/,isto sam ponovio 24 poslije,mišići i metabolizam su jako dobro reagovali na ova dva veoma stresna treninga.48 sati kasnije sam osvježio rutinu sa gradskim trčanjem od 10 Km,i ovde nije bilo većih problema,osim što se povremeno kod mene akumulira višak tekućine u organizmu kao ispod kože,pokušavam to nekako regulisati prirodnim diureticima.Vjerovatno ću u prehranu kao dodatak ubaciti i L-arginin za kojeg smatram da mi je prijeko potreban nekih 7 dana prije maratona,budući da ćupoprilično intenzivno vježbati sve do 72 sata prije maratona.Nemam neka prevelika očekivanja,budući da će mi ovo biti prvi put da učestvujem,tako da će mi ovo biti dobra prilika za ispitivanje snaga sa ostalim iskusnijim takmičarima.

Večerašnja ruta.

Image
A koji je to tempo? :mrgreen:
Kojeg možda samo Salah može nadmašiti. :D
Djesi Bekele :mrgreen:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18508
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1532 Re: Trcanje...

Post by SmokingMan »

Nadzorna_ploca wrote:
Djesi Bekele :mrgreen:
Kakav uzor. :thumbup:

Mada mi je Mo Farah draži.Da sam bogdo mršav ko on, :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 18508
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1533 Re: Trcanje...

Post by SmokingMan »

Buckethead wrote:
SmokingMan wrote::D

Vjerovatno ću u prehranu kao dodatak ubaciti i L-arginin za kojeg smatram da mi je prijeko potreban nekih 7 dana prije maratona,budući da ćupoprilično intenzivno vježbati sve do 72 sata prije maratona.Nemam neka prevelika očekivanja,budući da će mi ovo biti prvi put da učestvujem,tako da će mi ovo biti dobra prilika za ispitivanje snaga sa ostalim iskusnijim takmičarima.

Koji maraton trčiš?
Lapsus drug,10 K popularno road run za početak/za polumaraton 20K ću se tek krajem godine pripremati,negjde u Decembru abd.Pomalo me nosa euforija i umor pa pišem nebuloze,svi nekako koristimo taj termin maraton i navkli smo na njega kroz gledanje mitinga,iako distance za maraton idu preko 25 KM,i ekstremnije,za to nemam kapaciteta,realno,... . :D
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#1534 Re: Trcanje...

Post by Dr Kova »

SmokingMan wrote:
Lapsus drug,10 K popularno road run za početak/za polumaraton 20K ću se tek krajem godine pripremati,negjde u Decembru abd.Pomalo me nosa euforija i umor pa pišem nebuloze,svi nekako koristimo taj termin maraton i navkli smo na njega kroz gledanje mitinga,iako distance za maraton idu preko 25 KM,i ekstremnije,za to nemam kapaciteta,realno,... . :D


:thumbup: ne sekiraj se, jako se brzo može spremiti polumaraton, pogotovo ako ne budeš napadao neki rezultat ispod 2h recimo, tu se moraš ubijati, ako ideš preko toga miran si :thumbup:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18508
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1535 Re: Trcanje...

Post by SmokingMan »

Buckethead wrote:
SmokingMan wrote:
Lapsus drug,10 K popularno road run za početak/za polumaraton 20K ću se tek krajem godine pripremati,negjde u Decembru abd.Pomalo me nosa euforija i umor pa pišem nebuloze,svi nekako koristimo taj termin maraton i navkli smo na njega kroz gledanje mitinga,iako distance za maraton idu preko 25 KM,i ekstremnije,za to nemam kapaciteta,realno,... . :D


:thumbup: ne sekiraj se, jako se brzo može spremiti polumaraton, pogotovo ako ne budeš napadao neki rezultat ispod 2h recimo, tu se moraš ubijati, ako ideš preko toga miran si :thumbup:

Za ovo sam već 95% spreman,samo me brine zadržavanje vode i nadutost,to ću nekako pokušati riješiti zdravim karbo-djetama,inako mnogo volim ugljkohidrate,posebno one zdrave u vidu zobenih,ječmenih,raževih pahuljica kao i pšenične klice,rižinih keksića,sojihih odrezaka humusa.Bitno mi je da znam sam pripravljati različite miskeve muslija i zdrave hrane.Imam dobrog iskustva sa djetama,tako da mi neće biti nikakav problem srezati slatkiše na minimum.Samo da mi je gje naći bademovo mlijeko,ja sam veliki ljubitelj mlijeka i mladog sira. :D
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1536 Re: Trcanje...

Post by Nadzorna_ploca »

Ti nauku citavu od toga napravio. :mrgreen:
Btw nije ubijanje trcati ispod 2h. Dapace to je i prilicno lako ostvarivo vecini.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18508
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1537 Re: Trcanje...

Post by SmokingMan »

Ne bi rekao,no dobro....
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#1538 Re: Trcanje...

Post by Dr Kova »

Nadzorna_ploca wrote:Ti nauku citavu od toga napravio. :mrgreen:
Btw nije ubijanje trcati ispod 2h. Dapace to je i prilicno lako ostvarivo vecini.

zavisi od više faktora. Ako neko nije imao nikakvu sportsku podlogu od prije, prvi ispod 2h zahtijeva baš baš mnogo rada
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#1539 Re: Trcanje...

Post by shalla »

Pa i nije da nije nauka. Ja sam prvi mislio da je trčanje "ok kreneš trčati i to je to", ko Forrest Gump (ne uvaženi King sa foruma) al evo ovih 5 mjeseci otkako sam ja krenuo, vidim da svako zašto ima svoje zato...
User avatar
mousstapha
Posts: 4178
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#1540 Re: Trcanje...

Post by mousstapha »

Al sta je to trcanje?

User avatar
Đulbešećer
Posts: 181
Joined: 16/09/2012 09:08
Location: U đul-bašči...

#1541 Re: Trcanje...

Post by Đulbešećer »

Kakvo je sada stanja na atletskoj stazi na Koševu? Onoj što se plaća 2 KM. Mogu li rekreativci tu trčati?
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1836
Joined: 13/12/2010 16:28

#1542 Re: Trcanje...

Post by svjezi_ustipak »

SmokingMan wrote:

Za ovo sam već 95% spreman,samo me brine zadržavanje vode i nadutost,to ću nekako pokušati riješiti zdravim karbo-djetama,inako mnogo volim ugljkohidrate,posebno one zdrave u vidu zobenih,ječmenih,raževih pahuljica kao i pšenične klice,rižinih keksića,sojihih odrezaka humusa.Bitno mi je da znam sam pripravljati različite miskeve muslija i zdrave hrane.Imam dobrog iskustva sa djetama,tako da mi neće biti nikakav problem srezati slatkiše na minimum.Samo da mi je gje naći bademovo mlijeko,ja sam veliki ljubitelj mlijeka i mladog sira. :D


Kako znas da zadrzavas vodu?

BTW ugljikohidrati ti vezu vodu. Zato poslije carboloadinga i kod supramaksimalnih nivoa glikogena postoji osjećaj ukočenosti mišića.
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#1543 Re: Trcanje...

Post by Kinaski »

Đulbešećer wrote:Kakvo je sada stanja na atletskoj stazi na Koševu? Onoj što se plaća 2 KM. Mogu li rekreativci tu trčati?
ne
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#1544 Re: Trcanje...

Post by ovo_mi_je_nick »

Joj u nedljeju sisotresa na DM trci, 700 tj cca 1400 dojki, od toga bar 300 sa mjesečnicom, depiliranih nožica, mokrih majica, mama, srednjovječnih usamljenih djevojaka, ma svega.

Neka neka treba.
User avatar
mousstapha
Posts: 4178
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#1545 Re: Trcanje...

Post by mousstapha »

Prosto sam zaprepasten ovakim komentarom.
User avatar
forest gump
Posts: 861
Joined: 14/06/2012 23:19

#1546 Re: Trcanje...

Post by forest gump »

Čao rayyaa saće ove vručine idealna je prilika da se smrša.
User avatar
mousstapha
Posts: 4178
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#1547 Re: Trcanje...

Post by mousstapha »

Ima li gdje kupiti onih folija za mrsanje. Treba mi jedna da istopim stomak.
User avatar
forest gump
Posts: 861
Joined: 14/06/2012 23:19

#1548 Re: Trcanje...

Post by forest gump »

Imaš brte na piku sad je olx.

https://www.olx.ba/artikal/26638944/sau ... 2-546-546/

Ja sam sebi uzeo ovakve dvije kad se jedna pere da imam drugu. Ja sam za 14 dana izgubio oko 9 kilograma. Fantastična stvar.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1549 Re: Trcanje...

Post by Nadzorna_ploca »

Na kojoj aplikaciji mogu izgubiti 14 dana za 2 sedmice?
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#1550 Re: Trcanje...

Post by Dr Kova »

forest gump wrote:Imaš brte na piku sad je olx.

https://www.olx.ba/artikal/26638944/sau ... 2-546-546/

Ja sam sebi uzeo ovakve dvije kad se jedna pere da imam drugu. Ja sam za 14 dana izgubio oko 9 kilograma. Fantastična stvar.

Ovo je zaista prava stvar, pogotovo na ovim vrućinama, baš lijepo za umrijet' :mrgreen:
Post Reply