Trazimo pomoc

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
opet ja
Posts: 653
Joined: 26/02/2009 22:36

#1 Trazimo pomoc

Post by opet ja »

Stiglo na mail adresu SOSa..

IMAMO OBAVIJEST OD GRADSKOG SINTERAJA DA CE PO PRIJAVI JEDNOG LICA DOCI UJUTRO U 8 SATI U ULICU TRG GRADA PRATO NA DOBRINJI, DA POKUPE PSE KOJI SU REGISTROVANI. CIJELI DAN IDEMO OD: POLICIJE, KANTONALNE VETERINARSKE INSPEKCIJE, NEMAJU STA DA NAM KAZU ILI NIKO NEMA DA NAS PRIMI... ZOVEMO KANCELARIJU ZA VETERINARSKA PITANJA KOJI TVRDE DA SU SVE NADLEZNE UREDNO OBAVIJESTILI O POSTOJANJU ZAKONA I DA SE TU NJIHOV POSAO ZAVRSAVA. ZOVEMO MUP, EUPM, OHR, OSCE, GRADSKU UPRAVU ZA KOMUNALNE DJELATNOSTI KOJI SU SE JEDVA UDOSTOJILI DA NAS SASLUSAJU I KOJI INSISTIRAJU NA TVRDNJI DA SE ZIVOTINJE MOGU UKLANJATI I DA TO NIJE PROTIVZAKONITO. OSTAVILI SMO ZAHTJEV VETERINARSKOJ INSPEKCIJI DA NAM SE JAVE UJUTRO, JER SU ONI NADLEZNI..... TRAZIMO POMOC, TRAZIMO SAVJET........
GRADJANI SARAJEVA...


KONTAK OSOBE: HADZIMESIC AZRA 061 228 220
JAMAK ALMA 061 862 803
User avatar
Friesian
Posts: 862
Joined: 13/04/2009 13:39
Location: Sarajevo
Contact:

#2 Re: Trazimo pomoc

Post by Friesian »

boze sacuvaj.... koja je to Dobrinja? ne znam gdje je ta ulica...
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#3 Re: Trazimo pomoc

Post by Cholina_Lokica »

znaci psi registrovani... jesu li na privatnom vlasnistvu?
VeljaPas
Posts: 645
Joined: 19/04/2007 11:36

#4 Re: Trazimo pomoc

Post by VeljaPas »

da li nam je smrt definitivno postala nacin zivota? imamo li mi uopce sanse za normalan zivot?
amelino
Posts: 696
Joined: 13/09/2008 19:38

#5 Re: Trazimo pomoc

Post by amelino »

Mislim da nema sanse za normalan zivot u ovoj drzavi punoj ubica i primitivaca. Smrt je po njima nazalost jedini izlaz :x :x
jasminasab
Posts: 704
Joined: 10/05/2006 16:51
Location: Sarajevo

#6 Re: Trazimo pomoc

Post by jasminasab »

Ovo je na Dobrinji 5, ona posljednja ulica. Mozete naci na navigatoru...

Boze sacuvaj. :( :( :(

Cika Veljo, jel se ista pomaklo s mrtve tacke sa vlastima Novog Grada?
opet ja
Posts: 653
Joined: 26/02/2009 22:36

#7 Re: Trazimo pomoc

Post by opet ja »

ja kada sam se obratila jednom "aktivisti" stranke iz moje mjesne zajednici, koji je bajdvej studirao ali nikad zavrsio veterinu, ima li sanse da opstina pogura sos dobila sam odgovor..."suti bona, evo mi se zale na pseca go*na...kakve pare za vas...moglo bi biti svega!"
jasminasab
Posts: 704
Joined: 10/05/2006 16:51
Location: Sarajevo

#8 Re: Trazimo pomoc

Post by jasminasab »

Ccc... Ma ne treba pogurati SOS, treba provesti zakon koji je vec donesen. Sto mrzim te ublehase, dodje mi da se ja kandidujem (da mogu izbivati toliko s posla, koliko oni sjednica imaju i da se moze kao nezavisni kandidat, stvarno i bih).
VeljaPas
Posts: 645
Joined: 19/04/2007 11:36

#9 Re: Trazimo pomoc

Post by VeljaPas »

jasminasab wrote:Ovo je na Dobrinji 5, ona posljednja ulica. Mozete naci na navigatoru...

Boze sacuvaj. :( :( :(

Cika Veljo, jel se ista pomaklo s mrtve tacke sa vlastima Novog Grada?
cijenica, da je JKP RAD u okviru kojeg djeluje sintoraj na teritoriji opcine NG, govori sama po sebi mnogo toga.
iako je SOS ucestvovao u izradi strategije razvoja te opcine za sledecih 15 godina............desava se to sto se desava.
detalji o svemu su nebitni......ko zna kontat, skontace.........ko nezna.............do njega je.
bilo kako bilo, Zakon ce se primijenit. uz nevine zrtve dakako, ali ce se primijenit kadli tadli.
opet ja
Posts: 653
Joined: 26/02/2009 22:36

#10 Re: Trazimo pomoc

Post by opet ja »

Nisu bili na Dobrinji ali zato jesu na Pofalicima http://sos.ba/index.php?option=com_cont ... i&Itemid=2
miroslav76
Posts: 153
Joined: 02/05/2009 11:44

#11 Re: Trazimo pomoc

Post by miroslav76 »

NARODE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Moramo vrsiti pritisak na Opstine,inspekciju,veterinare...Moraju prihvatiti Zakon....Ne smiju vise zatvarati oci i okretati glavu..Sinteri se odazivaju na poziv ŠUPAKA koji zive u ovom gradu i sta ce drugo nego ubiti jadnu zivotinju-kada niko jos do sada nije ni pokusao ista uraditi na spasavanju zivotinja.Ubjedjen sam, da je sinteraj dobio od istih zeleno svjetlo da nastavi po staroj praksi.Pa vidite sta rade sa sirotinjom,/penzionerima,invalidima,omladinom,svima nama sto nismo kao oni..).ALI,ONAJ JUCE STO IM JE CITAO POEZIJU U PARLAMENTU-DOHAKACE IM UBRZO!!!!!!!!!!!!!!! NECE IM MJESTA BITI NI U MISIJIM RUPAMA,ZAKRCACE CREVKE I NJIHOVOJ DJECI...A do tada apelujem i molim gospodina Mustafu M.da se suzdrzi od hvatanja i ubijanja pasa,dok se ne *probude*odgovorni u ovoj *crnoj balkanskoj rupi*..ULAZIMO U GETO-U EVROPU NIKADA!....Ali zato moj PAS/ kojeg nekako uhvati/ ode U PERUGIU-u najljepsi i najopremljeni Azil u Evropi.
sjagodic
Posts: 11
Joined: 09/05/2009 14:21

#12 Re: Trazimo pomoc

Post by sjagodic »

Slažem sa sa vašim mišljenjem da je vrijeme da se pocne provoditi zakon o zaštiti životinja i to kompletan zakon ( a ne samo neki njegovi djelovi ) i to na cijeloj teritoriji BiH.
Međutim , mislim da pritisak treba vršiti po najviše na Ured za veterinarstvo jer je donio taj zakon a u cijem se clanu 36. jasno obavezao na njegovu priovedbu.
Eh sad koliko su za to sposobni govori i njihov dopis kojeg sam imala priliku procitati na istom ovom podforumu u kojem gospoda iz Ureda prvo kaže da na području Sarajeva Kafilerijska služba KJKP „Rad“ Sarajevo vrši hvatanje i uklanjanje pasa lutalica cime potvrđuje da se radi o kantonalnoj ustanovi što znaci da oni vrše hvatanje na teritoriji cijelog kantona a onda nam kaže kako je grad Sarajevo pripremljen teren za implementaciju ovog Zakona ( malo brkaju pojam grad i kanton ) ali nam ne govori o tome koje su institucije zadužene za hvatnje životinja i njihovu sterilizaciju.Iz pouzdanih izvora saznajem da niti jedna organizacija još nije dobila prjedlog skalapanja ugovora o sterilizaciji pasa lutalica kako je to predviđeno zakonom kojeg su oni donijeli.
A o tome koliko se poštuje zakon govori i cinjenica da ce se u okolini Visokog 24.05.2009. godine održati korida.Sasvim slucajno pri prolasku kroz Visoko skontah da je cijeli grad obljepljen plakatima o koridi a vjerovatnoca da to niko nije vidio i još manje prijavio je ravna nuli.Sem toga gradske vlasti su morale izdati odobrenje.
E sad ako gradske vlasti Visokog ne poštuju zakon države kako da ga poštuje šinteraj.
Sve u svemu ovo je užas :? :x :?
miroslav76
Posts: 153
Joined: 02/05/2009 11:44

#13 Re: Trazimo pomoc

Post by miroslav76 »

Pa naravno da je sve ovo vise od UZASA..Pa zamislite koliko je ovaj narod primitivan,jadan,bjedan i cemeran kada mu je zabava gledati dok se zivotinje tuku do smrti...Pa gdje to jos postoji u civilizovanom svjetu??!!Pa ljudi moji,dal je moguce da u ovoj zemlji smo samo spremni proljevati krv,nasu ili zivotinjsku.....Dali je moguce da jos ni sa grane nismo sišli??.Dal je moguce da u ovom gradu nema niti jednog civilizovanog VLASTODRŽCA ili mozda VJERNIKA,koji bi zaustavio ubijanje, zlostavljnje i izivljavanje nad neduznim zivotinjama!!!! IMA LI IKO, ZABOGA MILOGA,DA OVO ZAUSTAVI???. JA NECU RECI *BOG NAS BLAGOSLOVIO*,kao sto rece sinoc Amerikanac...JA MOLIM BOGA DA NAM PRESUDI!!!!!!!!!!!
Post Reply