Tražim..

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#1 Tražim..

Post by Nierika »

Ovo je tema za traženje sličnih filmova ili serija.

Dakle, navedete film ili seriju, ili ako vam se svidjelo nešto specifično, što preciznije opišete šta tražite (lik, tema, period u kojem je smještena radnja, glumac/ica ili kombinacija glumaca, muzika, monolog, specijalni efekti, neki detalj, uvodna scena, doslovno bilo šta) i onda pustite druge da odgovaraju. :D

Evo ja ću prva:
Gleda mi se nešto slično Spielbergovom Ratu svjetova. Zanimljivi su mi: tematika, dizajn onih tripod mašina i što nisu pretjerali sa specijalnim efektima. Našla sam bila i istoimenu seriju, iz 2019. i nije mi se gledala dalje od 5. epizode, tražim dalje.
Pišite. :mrgreen:
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#2 Re: Tražim..

Post by Nierika »

Ima i BBC-jeva adaptacija tj. mini-serija koju kontam pogledati, alien-mašine su prikazane na sličan način, i dalje mi se Spielbergova verzija čini najboljom.
DonieBrasco
Posts: 15356
Joined: 31/08/2016 16:09

#3 Re: Tražim..

Post by DonieBrasco »

Ima dosta filmova o invaziji vanzemljaca ali bas neki na fazon Spilberga i tripoda ne mogu se momentalno sjetiti, a pogotovo da nije holivud i pretjerani specijalni efekti.

Meni se sviđa "Battleship" na tematiku vanzemaljaca, njihovih masina - https://www.imdb.com/title/tt1440129/
Last edited by DonieBrasco on 28/09/2021 11:23, edited 2 times in total.
no_sikiriki
Posts: 17060
Joined: 11/12/2012 13:21

#4 Re: Tražim..

Post by no_sikiriki »

Trazim neku light, smijesnu seriju - poput Fleabag, Miranda, The IT Crowd, Doc Martin...

Filmovi, hmm, nesto poput American Beauty sto mi je i dalje omiljen film, iako sam ga prvi put gledala kao tinejdžer
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#5 Re: Tražim..

Post by Nierika »

DonieBrasco wrote: 28/09/2021 11:17 Ima dosta filmova o invaziji vanzemljaca ali bas neki na fazon Spilberga i tripoda ne mogu se momentalno sjetiti, a pogotovo da nije holivud i pretjerani specijalni efekti.

Meni se sviđa "Battleship" na tematiku vanzemaljaca, njihovih masina - https://www.imdb.com/title/tt1440129/
Nisam si još do kraja razjasnila zašto mi je baš taj Spielbergov film bio toliko upečatljiv, ali kad sam počela gledati Epixovu verziju s ovakvim alienima sam skontala da je dio razloga definitivno dizajn onih mašina. U tom tvom i Rihanna glumi :D, čekiraću i to, ima poveznica definitivno.
no_sikiriki wrote:Trazim neku light, smijesnu seriju - poput Fleabag, Miranda, The IT Crowd, Doc Martin...

Filmovi, hmm, nesto poput American Beauty sto mi je i dalje omiljen film, iako sam ga prvi put gledala kao tinejdžer
Što se humorističnih serija tiče, jedino što mi pada na pamet je Broad City, možda bolje da sačekaš da neko drugi odgovori jer nsam gledala nijednu od navedenih. :D
American Beauty - ja volim i seriju Six Feet Under od istog autora (Alan Ball). Miranda July koju mi je nedavno neko (edit: forumaš boogy) preporučio na drugoj temi i film You, me and everyone we know me podsjetio na AB, slične teme i atmosfera i setting i otkačeni likovi.
no_sikiriki
Posts: 17060
Joined: 11/12/2012 13:21

#6 Re: Tražim..

Post by no_sikiriki »

Nierika, hvala za preporuke, potrazicu taj film. A odgledala sam davno Six Feet Under, dobra serija :thumbup:
TheObala
Posts: 8
Joined: 13/03/2018 10:29

#7 Re: Tražim..

Post by TheObala »

Pozdrav
Ne znam tražim li na pravom mjestu i unaprijed se izvinjavam....
Dakle, treba mi epizoda Pozitivne geografije koja je snimana u Tuzli, ako ima negdje.
Hvala
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#8 Re: Tražim..

Post by Nierika »

TheObala wrote: 01/12/2021 09:19 Pozdrav
Ne znam tražim li na pravom mjestu i unaprijed se izvinjavam....
Dakle, treba mi epizoda Pozitivne geografije koja je snimana u Tuzli, ako ima negdje.
Hvala
Dok se ne jave ljudi koji znaju gdje se to može pogledati:
Možda pomogne u potrazi ako navedeš koja tačno epizoda. Ili pošalješ mail produkcijskoj kući/televiziji. Na youtube ima par epizoda, možda ljudi koji su ih uploadovali imaju negdje i epizodu koju tražiš.
MalaLama
Posts: 2
Joined: 05/12/2021 21:42

#9 Re: Tražim..

Post by MalaLama »

TheObala wrote: 01/12/2021 09:19 Pozdrav
Ne znam tražim li na pravom mjestu i unaprijed se izvinjavam....
Dakle, treba mi epizoda Pozitivne geografije koja je snimana u Tuzli, ako ima negdje.
Hvala
Darmowe seriale online
Zdravo. Vidio sam par epizoda na YouTubeu, mozda netko ima vise u arhivi. Pozdrav
Last edited by MalaLama on 19/01/2022 15:54, edited 1 time in total.
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#10 Re: Tražim..

Post by Nierika »

Nadam se da će naletiti epizoda odnekud. :D

Na temu:
Tražim fantasy filmove koji mogu proći kao drama. Kao npr. Jarmushov Only lovers left alive. Supernatural tematika, ili mitovi i sl, ali da je nešto realističniji pristup.
rubenmerry
Posts: 1
Joined: 03/01/2022 03:01

#11 Re: Tražim..

Post by rubenmerry »

Ima i BBC-jeva adaptacija tj. mini-serija koju kontam pogledati
Image
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#12 Re: Tražim..

Post by Nierika »

rubenmerry wrote: 03/01/2022 03:09 Ima i BBC-jeva adaptacija tj. mini-serija koju kontam pogledati
Image
Je li taj link odgovor na temu? :D
tinaca
Posts: 1
Joined: 06/01/2022 21:27

#13 Re: Tražim..

Post by tinaca »

Tražim film u kojem je cura putovala sa svojim prijateljima negdje po Americi. Davno sam ga gledala i ne znam detalje, uglavnom više puta je znala ustat se u autu, provući se kroz prozor i vikati: Bože ja sam ti tu... radim to i to i tako cijeli izvještaj. Ne znam kako naći taj film.
Onako imala je dugu kosu i kao kroz maglu se sjećam da je povremeno bila u nekoj grupi prijatelja i bila je malo luckasta pa ih je osramotila negdje u kafiću ili restoranu gdje su stali usput jer se ludirala ali ne sjećam se detalja.
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#14 Re: Tražim..

Post by Nierika »

tinaca wrote: 06/01/2022 21:35 Tražim film u kojem je cura putovala sa svojim prijateljima negdje po Americi. Davno sam ga gledala i ne znam detalje, uglavnom više puta je znala ustat se u autu, provući se kroz prozor i vikati: Bože ja sam ti tu... radim to i to i tako cijeli izvještaj. Ne znam kako naći taj film.
Onako imala je dugu kosu i kao kroz maglu se sjećam da je povremeno bila u nekoj grupi prijatelja i bila je malo luckasta pa ih je osramotila negdje u kafiću ili restoranu gdje su stali usput jer se ludirala ali ne sjećam se detalja.
Mislim da ga ja nisam gledala..ima hrpa American roadtrip movie listi na netu, možda tako uspiješ naći.
(Npr. ova lista ali mislim da nije nijedan od navedenih: https://www.flashpack.com/relationships ... oad-trips/)
okokokiii
Posts: 1
Joined: 15/01/2022 21:36

#15 Re: Tražim..

Post by okokokiii »

Moribus je za mene jako dobar film.
Zanimljiva je izvanredna glumačka postava, koja produkciji daje jedinstven karakter. Cijelu stvar naglašava savršeni soundtrack, koji se savršeno uklapa u ostale elemente filma.

Izvor: filmen.pl/filmy/morbius/
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#16 Re: Tražim..

Post by foxlife »

ruski film
radnja se desava u moskvi nase vrijeme
decko uglavnom ima mogucnost da mu nista ne bude kad ga udari auto i to iskoristava par neki koliko me sjecanje sluzi da uzmu pare od osiguranja ne sjecam se ostalog
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#17 Re: Tražim..

Post by Nierika »

Jedino što mi pada na pamet je film Limitless ali definitivno nije to taj film. Nije ni ruski. :D No idea..
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#18 Re: Tražim..

Post by Nierika »

okokokiii wrote: 15/01/2022 21:38 Moribus je za mene jako dobar film.
Zanimljiva je izvanredna glumačka postava, koja produkciji daje jedinstven karakter. Cijelu stvar naglašava savršeni soundtrack, koji se savršeno uklapa u ostale elemente filma.

Izvor: filmen.pl/filmy/morbius/
Nisam sigurna jel ovo reklama, spam ili komentar ali ok. :D
smoczysko
Posts: 2
Joined: 20/01/2022 16:45

#19 Re: Tražim..

Post by smoczysko »

Ne, ali gledao sam zaista dobar film After 3 cały film. :roll:
zna li neko slicne filmove?
xodidi4401
Posts: 1
Joined: 26/01/2022 10:47
Contact:

#20 Re: Tražim..

Post by xodidi4401 »

Da li je neko gledao cały film Vortex? Čuo sam dobre povratne informacije, ali radije bih vas prvo pitao da ne gubim vrijeme
janek36
Posts: 1
Joined: 18/02/2022 15:54

#21 Re: Tražim..

Post by janek36 »

Nedavno sam gledala jedan stvarno kul film od Dubai klix. Film na poljskom, ali možete pronaći dobar glas ili titlove na engleskom. Film je veoma sličan 365 dana ili 50 lica Gerye. Puno lijepih zena :izet: Cijeli film Djevojka iz Dubaija (Dziewczyny z Dubaju) mozete naci na sajtu https://watchvideo.pl/filmy/dziewczyny-z-dubaju/ samo u verziji sa titlovima na nasem jeziku ili na engleskom. Prelepe devojke iz Poljske ili Dubaija u filmu :evil:
marekk99
Posts: 2
Joined: 23/02/2022 12:32

#22 Re: Tražim..

Post by marekk99 »

Polecam bardzo stronę z filmami online, znajdziecie tu między innymi https://www.twojefilmy.online/filmy/dzi ... caly-film/
smoczysko
Posts: 2
Joined: 20/01/2022 16:45

#23 Re: Tražim..

Post by smoczysko »

Ahoj všichni
Napíšu recenzi v polštině.
Ostatnio oglądałem naprawdę świetny film w którym młode kobiety decydowały się zrobić wszystko za kasę starych i śmierdzących arabskich szejków do których mam odrazę. Poniżali je, bili, a nawet wykorzystywali fetyszami do różnych zachcianek seksualnych. Film opowiada historię na faktach opowiedzianą przez bohaterkę z 2014 roku gdy młode kobiety wyjeżdżały do Dubajskich krajów zarabiać pieniądze.

Jak ktoś by chciał dowiedzieć sie czy można cały film obejrzeć na CDA to polecam sprawdzić na naszej stronie. Pod adresem dziewczyny z dubaju cda cały film. Pozwala to na odtworzenie każdej premiery za darmo i bez kosztów. 8)
hubertv93
Posts: 1
Joined: 22/04/2022 15:37

#24 Re: Tražim..

Post by hubertv93 »

ahoj !
dobre filmy i seriale online https://homevod.pl
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#25 Re: Tražim..

Post by Nierika »

hubertv93 wrote: 22/04/2022 15:39 ahoj !
dobre filmy i seriale online https://homevod.pl
google wrote:Ahoj is an informal greeting used in the Czech Republic and Slovakia, both when welcoming and saying goodbye. Etymologists at the Czech Language Institute believe the word entered Czech from the English “hoy”: a word originally used by seafarers.
Post Reply