Trazim sve vezano za koncert grupe U2 u sarajevu '97

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
mofo33
Posts: 1000
Joined: 07/04/2008 21:30
Location: pogresna drzava

#1 Trazim sve vezano za koncert grupe U2 u sarajevu '97

Post by mofo33 »

20 godina vec sam fan grupe U2, kao klinka skupljam njihove postere,CD,DVD i ostalo.
Imam dupli CD tog koncerta na FM ali nikako da nadjem ulaznicu, poster, bedz...
Mora da neko od vas ima toga i da mu nista ne znaci.

P.S. Bili bi mi dragi i komentari prisutnih tog koncerta :dance:

(za eventualnu prodaju ili razmijenu kontaktirajte me p.p.)
Last edited by mofo33 on 12/04/2008 11:10, edited 1 time in total.
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#2 Re: Trazim sve vezano za koncert grupe U2 u sarajevu '97

Post by SaraLe »

mofo33 wrote:20 godina vec sam fan grupe U2, kao klinka skupljam njihove postere,CD,DVD i ostalo.
Imam CD koncerta FM ali nikako da nadjem ulaznicu, poster, bedz...
Mora da neko od vas ima toga i da mu nista ne znaci.

P.S. Bili bi mi dragi i komentari prisutnih tog koncerta :dance:

(za eventualnu prodaju ili razmijenu kontaktirajte me p.p.)
Ja sam se samo sjetila da je nad Kosevom bio "cudan miris" :D koji se pojacao, kad su oni izasli na stage :lol: :lol:
Sjetila sam se jednog komentara, zapali kad oni budu izlazili na stage, tad ce i policija gledati u njih :D :-)
User avatar
mofo33
Posts: 1000
Joined: 07/04/2008 21:30
Location: pogresna drzava

#3 Re: Trazim sve vezano za koncert grupe U2 u sarajevu '97

Post by mofo33 »

SaraLe wrote:
mofo33 wrote:20 godina vec sam fan grupe U2, kao klinka skupljam njihove postere,CD,DVD i ostalo.
Imam CD koncerta FM ali nikako da nadjem ulaznicu, poster, bedz...
Mora da neko od vas ima toga i da mu nista ne znaci.

P.S. Bili bi mi dragi i komentari prisutnih tog koncerta :dance:

(za eventualnu prodaju ili razmijenu kontaktirajte me p.p.)
Ja sam se samo sjetila da je nad Kosevom bio "cudan miris" :D koji se pojacao, kad su oni izasli na stage :lol: :lol:
Sjetila sam se jednog komentara, zapali kad oni budu izlazili na stage, tad ce i policija gledati u njih :D :-)
?????
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14496
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#4 Re: Trazim sve vezano za koncert grupe U2 u sarajevu '97

Post by DaysleepeR »

mofo33 wrote:20 godina vec sam fan grupe U2, kao klinka skupljam njihove postere,CD,DVD i ostalo.
Imam CD koncerta FM ali nikako da nadjem ulaznicu, poster, bedz...
Mora da neko od vas ima toga i da mu nista ne znaci.

P.S. Bili bi mi dragi i komentari prisutnih tog koncerta :dance:

(za eventualnu prodaju ili razmijenu kontaktirajte me p.p.)

imam ja ulaznicu iskoristenu i neces vjerovat neiskoristenu, ali mi puno znaci :D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18185
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#5 Re: Trazim sve vezano za koncert grupe U2 u sarajevu '97

Post by GandalfSivi »

Meni drotovi uzese litar i po dzus-vodke na ulazu, nikada im necu halaliti. A zato su Mehu pustili da udje sa dvije kile bureka. Jos piva na stadionu bila tada necuvenih 4 KM. Nasao na zemlji VIP propusnicu, tako da sam mogao otici u onaj ogradjeni prostor ispred same bine, pa se malo i posutati na Sikter i Protest (koji su svirali kao predgrupe). Sikter jos svirao himnu, onu staru dobru, cijeli stadion pjevao. Dosli autobusi iz Banje Luke, pa su njih odvojili kao na jednom dijelu tribine, ali su onda oni pretrcavali jer su htjeli da budu sa svima ostalim, dok smo mi navijali. Bono izasao promukao, jedva je mogao pjevati, ali me je iznenadilo da smo mi onako svi u horu znali sve pjesme. Sto se tice cudnog mirisa nad stadionom, to su bila ta zlatna vremena kada je haman bilo legalno sta u papir staviti, ono kao dio post-ratne terapije...
User avatar
olduser
Posts: 361
Joined: 02/01/2008 16:16
Location: forum/ucp.php?i=164

#6 Re: Trazim sve vezano za koncert grupe U2 u sarajevu '97

Post by olduser »

imam snimak himne i snimak koncerta u mp3 formatu..
sa free zone se skinulo jos dok je radila normalno
ako hoces mogu postavit na FZ opet il na rapidshare

himna je da se najezis :D
User avatar
mofo33
Posts: 1000
Joined: 07/04/2008 21:30
Location: pogresna drzava

#7 Re: Trazim sve vezano za koncert grupe U2 u sarajevu '97

Post by mofo33 »

Ah, razumijem "cudan miris"... Sram vas bilo :lol:
Bono vam je dosao bolestan, kaze (hajd' mu vjerovati?) da je bio impresiovan pjevati publici koja je taman zavrsila rat...
Glas mu je bio apokaliptican :sad:
Dali vi mislite da su dosli u Sarajevo iz ciste zabave ili iz drugih razloga?
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#8 Re: Trazim sve vezano za koncert grupe U2 u sarajevu '97

Post by Neelix »

olduser wrote:imam snimak himne i snimak koncerta u mp3 formatu..
sa free zone se skinulo jos dok je radila normalno
ako hoces mogu postavit na FZ opet il na rapidshare

himna je da se najezis :D
hocu jaaaaaaa :D

imam i ja iskoristenu ulaznicu :-)
vasa66
Posts: 119
Joined: 18/03/2007 01:40

#9 Re: Trazim sve vezano za koncert grupe U2 u sarajevu '97

Post by vasa66 »

Ima li neko kakvih dobrih fotografija sa tog koncerta?
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#10 Re: Trazim sve vezano za koncert grupe U2 u sarajevu '97

Post by Nosferatu »

Iznad kreveta mi visi Kocertna plakata U2-a u Sarajevu.

Doduse, to sam i sam zbavio na eBay-u i nije za prodaju.

Imam i snimak koncerta u Sarajevu, na mp3. To se je skinulo odnekud sa sa-x-a, linkove ne znam a i da ih znam do sad su expired. Ono sto necu sebi moci oprostiti je da sam nasao i majicu sa U2 koncerta u Sarajevu (tad je sebi nisam mogao priustiti jer je bila meni se cini 40 maraka) i neko je u zadnjoj sekundici postavio vecu sumu novca od mene na aukciji i kupio je.

Kad sam prije jedno 2 godine gledao U2 u Chicagu, od svih gradova u svijetu su spomenuli samo jedan a to je Sarajevo. Tada im je slogan turneje bio Coexist i Sarajevo je kao u tome, bio primjer grada u kojem je to bilo ne moguce vec normalno i nikakvim drukcijim. Zbog toga ga je U2 i spomenuo. Ali kad bi me neko nudio da odem opet na koncert njihov, ne bih. Barem ne u Americi. Nije to to. Ovdje je to komercijala guzonja i slonova, koji su namjerili vecerati pizze jer su joj kupili kartu za koncert, onda imas tu stotine sminkercica, crnci prodaju bolja sjedista na crno i to oni koje ta ista dvorana - u kojoj igraju Chicago Bulls-i, zaposljava, i na kraju guzvanjac da odes, guzva da izadjes na kraju noci s parkinga jer je debil da bi uzeo vise love parkirao kako je ilegalno pa ne mozes da izvuces svoje auto, guzva da pisas, guzva da narucis pivu i na kraju skontas ma jebo me caca, koji mi je hakurik, uzmem DVD najnoviji U2-a, kupim gajbu pive, 5kg kobasica, 5kg cevapa i 5 pizza, razbacim dernek s poznatim ljudima i damgle U2 kako svira, a more i 40oz. staklenjak pivski i da nema nidje nikoga oko mene. Isto je bilo u Sarajevu, 1 od 20 ljudi je stvarno znao sta je to U2. Drugih 19 je tu bilo, jer su tu bili svi koji ista nesto znace i ne biti na tom koncertu bi bio povod jednom tinejdzeru za mjesece depresije i apatije. Za mene jedina razlika izmedju U2 uzivo, i na "mrtvo" - tj. kad gledas DVD - je sto nikad nemas istinski osjecaj za njihov stage na DVD-u. I tu je umjetnost ovog benda. Stage. Svirka je ok. Pjesme su ok. Al' stage, za svaku turneju - to je umjetnost koju treba vidjeti uzivo, barem u zivotu jedared.

Ne znam, pitam se cesto da li se vise isplati otici na koncerte. Ako je koncert malog benda za koji zna samo kultna scena odgovor je da. Ako je to mega-bend koji ima najveci komercijalni uspjeh, na rock sceni, osim i pored Rolling Stones-a, onda je odgovor za mene ne, ali trebalo je i meni dovoljno vremena da dotle dodjem. I moram reci da mi je krivo sto je U2 na sljedecim turnejama, izigrao Sarajevo u koje nisu poslje toga dosli. Ali ko ce znati koje tu istinski i pravi krivac, nasa prevelika ocekivanja ili njihov osjecaj da im je bolje zaraditi na nekoj lokaciji X 20 puta vise nego u Sarajevu za tu jednu noc. Nikad necu zaboraviti onog orangutana Sacirbeju - kako izlazi na stage odrzati govoranciju o tome kako je on doveo U2 u Rajvosa ili nesto u tom kontekstu. Imam alergiju na tog lik-a, osipam se po dupetu kad se sjetim i njega i "njegovih". Voljeo bih vidjeti U2 na koncertu u Rajvosa, u maloj dvorani kakvoj npr BKC, bez ikakve skalamerije ako moze. To bi zaista bio gust. A ove stadionske koncerte i arene od po 30.000 ljudi, ma da izvines, nije to to. Al' eto, pitanje je da li bi U2 u maloj dvorani bio bend koji on to danas jeste. Vjerovatno je odgovor da, u kontekstu kvaliteta, ali ne po pitanju love koju ovako lome, i to je za njih kljucno.
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#11 Re: Trazim sve vezano za koncert grupe U2 u sarajevu '97

Post by d2 »

ja nisam neki ljubitelj koncerata ali bih se ubio da nisam bio na tom koncertu.
User avatar
beautyfool
Posts: 2101
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#12 Re: Trazim sve vezano za koncert grupe U2 u sarajevu '97

Post by beautyfool »

Koncert je bio odlican...od samog pocetka...njihovog izlaska do ogromnog svjetleceg limuna a nasimpaticniji dio je kad je uzeo djevojku iz publike i kad su plesali uz With or Without you... :)
Ja mislim da jos uvijek u svojoj arhivi imam ulaznice a uzela sam i autogram licno od Bono Vox-a ;-)
Šole
Posts: 309
Joined: 07/08/2005 20:33
Location: Sarajevo

#13 Re: Trazim sve vezano za koncert grupe U2 u sarajevu '97

Post by Šole »

Pokakio me golub na Istočnoj tribini, još ima trag na ruksvu vjetnamke
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#14 Re: Trazim sve vezano za koncert grupe U2 u sarajevu '97

Post by vedderedi »

Pogledajte link sa foruma na http://www.interference.com koji je najposjeceniji forum vezan za U2. Ima nekoliko slika, linkova za youtube i transkript koncerta.

9. godisnjica
http://forum.interference.com/showthrea ... did=165542
10. godisnjica
http://forum.interference.com/showthrea ... did=180175
User avatar
olduser
Posts: 361
Joined: 02/01/2008 16:16
Location: forum/ucp.php?i=164

#15 Re: Trazim sve vezano za koncert grupe U2 u sarajevu '97

Post by olduser »

Neelix wrote:
olduser wrote:imam snimak himne i snimak koncerta u mp3 formatu..
sa free zone se skinulo jos dok je radila normalno
ako hoces mogu postavit na FZ opet il na rapidshare

himna je da se najezis :D
hocu jaaaaaaa :D

imam i ja iskoristenu ulaznicu :-)
haj postavicu u toku dana il sutra rapid linkove...
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#16

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 25/03/2015 08:51, edited 2 times in total.
User avatar
mofo33
Posts: 1000
Joined: 07/04/2008 21:30
Location: pogresna drzava

#17 Re: Trazim sve vezano za koncert grupe U2 u sarajevu '97

Post by mofo33 »

moze se skinuti najcistija verzija ovdje;
http://www.u2start.com/bootlegs/1997-09 ... 20Stadium/
besplatno je, samo se treba prijaviti i cekati sat i po cini mi se izmedju kradje dva dijela :P
achtung
Posts: 3
Joined: 12/04/2008 00:54

#18 Re: Trazim sve vezano za koncert grupe U2 u sarajevu '97

Post by achtung »

a ja sam bio uvjeren da nema u2 bolesnika kao sto sam ja heh!!!
svakako preporučujem dokumentarce missing sarajevo sa popmart dvd-a onako vrati te u to vrijeme euforije.
achtung
Posts: 3
Joined: 12/04/2008 00:54

#20 Re: Trazim sve vezano za koncert grupe U2 u sarajevu '97

Post by achtung »

mozda dobijemo u23d na slijedecem film festivalu.kad je Bono dolazio na SFF predproslo ljeto rekao mi je u kratkoj prici da ce u2 doci na fest al nece bit svirke nego da ce otvorit premjeru.....
iskreno se nadam tome.....


a trailer za u23d

http://www.youtube.com/watch?v=hhHjqmjeZww
User avatar
mofo33
Posts: 1000
Joined: 07/04/2008 21:30
Location: pogresna drzava

#21 Re: Trazim sve vezano za koncert grupe U2 u sarajevu '97

Post by mofo33 »

ah, ima vise simpatizera U2 nego sto sam mislila :thumbup:
ja imam stvarno svasta od njih, rado cu podijeliti to sa vama ako imate neku zelju.
samo mi fale artikli sa tog famoznog koncerta :sad:
kupujem, mijenjam... dusu dajem djavolu
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#22 Re: Trazim sve vezano za koncert grupe U2 u sarajevu '97

Post by Klodovik »

Uh, gdje me nađe. Karta sa koncerta je prized possession. Kad su maestralno završili 'Please' i krenuli na 'Where The Streets Have No Name'... Meni je to bio dream come true. (To i nedavna turneja The Police.)

A evo malo i kako se pjevalo na Koševu hehe

http://uk.youtube.com/watch?v=EfWDW06OinQ&NR=1
achtung
Posts: 3
Joined: 12/04/2008 00:54

#23 Re: Trazim sve vezano za koncert grupe U2 u sarajevu '97

Post by achtung »

preporucujem isto roman "Koncert" Muharema Bazdulja koji prati okolnosti i dešavanja koje su pratile održavanje koncerta U2-a u Sarajevu 1997 godine.

Isto tako "Fools Rush In" Billa Cartera samo sto je ovaj drugi roman vezan za zoo tv 93. i satelitska javljanja iz opkoljenog sarajeva odakle je rodjena ideja o popmartu u sarajevu......jako jako dobar roman ....
chino
Posts: 689
Joined: 21/11/2002 00:00

#24 Re: Trazim sve vezano za koncert grupe U2 u sarajevu '97

Post by chino »

Imam ja koncert u mp3 formatu oko 15 pjesama, dobar kvalitet al ne znam da postavim :-D
User avatar
mofo33
Posts: 1000
Joined: 07/04/2008 21:30
Location: pogresna drzava

#25 Re: Trazim sve vezano za koncert grupe U2 u sarajevu '97

Post by mofo33 »

chino wrote:Imam ja koncert u mp3 formatu oko 15 pjesama, dobar kvalitet al ne znam da postavim :-D
postavila sam ja link za 24 pjesme :wink: pogledaj 3,4 posta iznad
Post Reply