Tražim pjesmu

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#526 Re: Tražim pjesmu

Post by HardcoreMX »

mali Ninja wrote:poomooooc :)
dva puta na radiju cujem samo kraj pjesme dakle cuje se samo violina, cini mi se neka house stvarka da je ali ne znam ni kako da trazim, kazu da je to nova pjesmica i da se vrti po radiju cesto ali ja eto oba puta samo kraj naletih...

tesko bez ijedne rijeci da ce neko pogoditi, ali.... :skoljka:
a tko to kaze da je novija pjesma i dalje nista vise o tome? :D elektronska muzika trenutno dozivljava pravu hiperprodukciju, tako da je u masi tih stvari, covera, remiksa.. jako tesko nesto odvojiti kao zasebno...mozda obrada od Imany-Don't Be So Shy i sl..tko je po violini karakteristican na house sceni vidi Monoir i Osaka-The Violin Song i dalje, a pogotovo stvari od Lindsey Stirling..mozda naletis na sto trazis...
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#527 Re: Tražim pjesmu

Post by pirmin »

.
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#528 Re: Tražim pjesmu

Post by Loo »

Twice wrote:Evo ja sam ti našao i nije AAAA OOOOO AAAAA OOOOOO nego IIII OOOOO IIIII OOOOOO
:lol: :lol: :lol:

Suze me oblise :lol:
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#529 Re: Tražim pjesmu

Post by Loo »

It_is_a_Leclerc wrote:e jest... Hvala puno !

Znao sam da je neki list u pitanju, al' mi stalno u glavi bor ili jela :D
:lol:


Inace. Tema je vrh :thumbup:
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#530 Re: Tražim pjesmu

Post by Loo »

TAFKAP wrote:
đe si bio dosad... :lol:

vidiš da je sve do detaljnog i slikovitog opisa :mrgreen:

:thumbup:
:mrgreen:




E sto se ismijah :sax:
Dobra tema. ..a opisi su vam hit :lol:
bit101
Posts: 297
Joined: 31/08/2009 23:51

#531 Re: Tražim pjesmu

Post by bit101 »

Davno nekad dok sam bio skroz mali (tokom rata a mozda i poslije rata) sam vise putao cuo na tv-u pjesmu koju nikako ne mogu naci a u glavi mi je.
Ide nesto kao: "o, o, o, mislicu na tebe... kada padne prva noc i kada ptice pjevaju, mislicu na tebe"
pa onda nesto "da mi je da ova noc jos potraje"
i nesto kao, ne sjecam se bas ali "ne vide se znakovi ako su jasni zakoni da poslije noci..." bla bla, ne sjecam se ovog zadnjeg dijela dobro ali mislim da je tako nesto islo.
takodjer na pocetku je isto lik pjevao "uvecer cistaci moraju ostati"
mislim da bi se pjesma trebala znati "misliti cu na tebe" ali osim tropico banda nisam uspio naci nikakvu vise...
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#532 Re: Tražim pjesmu

Post by dezurni_ucenik »

mali Ninja wrote:poomooooc :)
dva puta na radiju cujem samo kraj pjesme dakle cuje se samo violina, cini mi se neka house stvarka da je ali ne znam ni kako da trazim, kazu da je to nova pjesmica i da se vrti po radiju cesto ali ja eto oba puta samo kraj naletih...

tesko bez ijedne rijeci da ce neko pogoditi, ali.... :skoljka:

User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#533 Re: Tražim pjesmu

Post by mali Ninja »

dezurni_ucenik wrote:
mali Ninja wrote:poomooooc :)
dva puta na radiju cujem samo kraj pjesme dakle cuje se samo violina, cini mi se neka house stvarka da je ali ne znam ni kako da trazim, kazu da je to nova pjesmica i da se vrti po radiju cesto ali ja eto oba puta samo kraj naletih...

tesko bez ijedne rijeci da ce neko pogoditi, ali.... :skoljka:


Tu ga deri sampione!

Hvala lijepa!
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#534 Re: Tražim pjesmu

Post by dezurni_ucenik »

:thumbup:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#535 Re: Tražim pjesmu

Post by dezurni_ucenik »

sLLayer wrote:trazim pjesmu : u refrenu zenski glas pjeva darararari darararam i ponavlja se tako :)
Obskurni wrote:

:lol: :lol: :thumbup:
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#536 Re: Tražim pjesmu

Post by julisiz es grant »

bit101 wrote:Davno nekad dok sam bio skroz mali (tokom rata a mozda i poslije rata) sam vise putao cuo na tv-u pjesmu koju nikako ne mogu naci a u glavi mi je.
Ide nesto kao: "o, o, o, mislicu na tebe... kada padne prva noc i kada ptice pjevaju, mislicu na tebe"
pa onda nesto "da mi je da ova noc jos potraje"
i nesto kao, ne sjecam se bas ali "ne vide se znakovi ako su jasni zakoni da poslije noci..." bla bla, ne sjecam se ovog zadnjeg dijela dobro ali mislim da je tako nesto islo.
takodjer na pocetku je isto lik pjevao "uvecer cistaci moraju ostati"
mislim da bi se pjesma trebala znati "misliti cu na tebe" ali osim tropico banda nisam uspio naci nikakvu vise...
I ja sam je bio potpuno zaboravio, ti si me podsjetio ;-)
Uopšte nije loša pjesma.

User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#537 Re: Tražim pjesmu

Post by HardcoreMX »

mali Ninja wrote:
dezurni_ucenik wrote:


Tu ga deri sampione!

Hvala lijepa!
tek sad znas sta si cuo... :D
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#538 Re: Tražim pjesmu

Post by mali Ninja »

HardcoreMX wrote:

tek sad znas sta si cuo... :D
A neces vjerovat jos sam jednom od onda cuo samo kraj, posizio sam bio, na putu kroz sloveniju, radio NET, zvao radio ali nista se nismo uspjeli skontati...

:lol:

Hvala decki!
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#539 Re: Tražim pjesmu

Post by HardcoreMX »

:thumbup: ma skontali su oni tebe..samo im vuna reci da im i tonac nema pojma... :mrgreen:
bit101
Posts: 297
Joined: 31/08/2009 23:51

#540 Re: Tražim pjesmu

Post by bit101 »

julisiz es grant wrote:
bit101 wrote:Davno nekad dok sam bio skroz mali (tokom rata a mozda i poslije rata) sam vise putao cuo na tv-u pjesmu koju nikako ne mogu naci a u glavi mi je.
Ide nesto kao: "o, o, o, mislicu na tebe... kada padne prva noc i kada ptice pjevaju, mislicu na tebe"
pa onda nesto "da mi je da ova noc jos potraje"
i nesto kao, ne sjecam se bas ali "ne vide se znakovi ako su jasni zakoni da poslije noci..." bla bla, ne sjecam se ovog zadnjeg dijela dobro ali mislim da je tako nesto islo.
takodjer na pocetku je isto lik pjevao "uvecer cistaci moraju ostati"
mislim da bi se pjesma trebala znati "misliti cu na tebe" ali osim tropico banda nisam uspio naci nikakvu vise...
I ja sam je bio potpuno zaboravio, ti si me podsjetio ;-)
Uopšte nije loša pjesma.

Bravo! To je ta, hvala puno. Sad mogu da umrem :D
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#541 Re: Tražim pjesmu

Post by mali Ninja »

HardcoreMX wrote::thumbup: ma skontali su oni tebe..samo im vuna reci da im i tonac nema pojma... :mrgreen:

:lol:
Jos ja na startu govorim lep pozdrao da misela da sam njihov...

Svakako jos jednom hvala, ubio sam se stvarkom za par dana jos budem li silovao ovako riplej pocet cu povracat :D
DonieBrasco
Posts: 15246
Joined: 31/08/2016 16:09

#542 Re: Tražim pjesmu

Post by DonieBrasco »

Raja gdje ili sa koje stranice (stranica) se danas skida muzika sa nasih prostora ? Zazelio sam se nekih starijih pjesama i albuma pa bi volio da ih pronađem.

Ima li neka stranica gdje se redovno stavlja i nova muzika i stara vec da je prisutna ?
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#543 Re: Tražim pjesmu

Post by Raigor Stonehoof »

youtube?
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#544 Re: Tražim pjesmu

Post by mali Ninja »

decki, slusajuci ovog turcina, naletih na drugog, Burak Yeter, ima dobrih stvarki, my life is going on, tuesday... :thumbup:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#545 Re: Tražim pjesmu

Post by dezurni_ucenik »

mali Ninja wrote:decki, slusajuci ovog turcina, naletih na drugog, Burak Yeter, ima dobrih stvarki, my life is going on, tuesday... :thumbup:

bio je ti burak yeter za sff u domu mladih, orhan je bio prosle godine. A obojica su bili zimus na Jahorini. :D
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#546 Re: Tražim pjesmu

Post by mali Ninja »

dezurni_ucenik wrote:
mali Ninja wrote:decki, slusajuci ovog turcina, naletih na drugog, Burak Yeter, ima dobrih stvarki, my life is going on, tuesday... :thumbup:

bio je ti burak yeter za sff u domu mladih, orhan je bio prosle godine. A obojica su bili zimus na Jahorini. :D
Ah prijatelju kad ti djeca pocnu usi zavrtat za ovakve novajlije cujes samo na radiju :D
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2347
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#547 Re: Tražim pjesmu

Post by moon_walker_90 »

Pozdrav,

trazim koji je ovo instrumental sa otvaranja EYOF-a, od 14:55 pa do 15:17

julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#548 Re: Tražim pjesmu

Post by julisiz es grant »

Mislim da je neko kolce, ali ne znam kako se zove.
User avatar
muz66
Posts: 17981
Joined: 24/03/2009 00:33
Location: Tamo gdje se dimi šiša i sluša Crvena jabuka

#549 Re: Tražim pjesmu

Post by muz66 »

Pola dva je, sat vremena sam guglao i po jutjubu trazio...nista. Dakle, problematika je sljedeca:

Danas cuo pravo lijepu pjesmu na radiju, ali onda zazvoni mobitel, pjesma se ukide i prc. Pjeva zensko, glas lici na Kylie Minogue. Laganica, mislim da se pred refren zakuhalo sa "what should I do...tananana" ili "what should I say tananana". Eto dobri ljudi. ZaFaljujem.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#550 Re: Tražim pjesmu

Post by bunk »

:mrgreen:
Post Reply