Tražim pjesme grupe ''Zov''

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
mh_design
Posts: 17
Joined: 15/03/2015 08:39

#1 Tražim pjesme grupe ''Zov''

Post by mh_design »

Pozdrav!

Danas sam naletio na sliku omota singlice grupe ''Zov'' iz 1980' sa pjesmama ''Bosna'' i ''18 godina''. Bas me zainteresovalo, narocito sto je te pjesme pjevao Mile Anđelić koji je nama poznat po grupi ''Bolero''. Davno sam nasao pjesmu ''Pricao sam joj o Sarajevu'' i prilicno mi se svidila. E sad ove dvije trazim, a nema ih nigdje na internetu, pa bih volio ako neko ima negdje da postavi na youtube. Plocu a ni gramofon nemam, pa eto ako neka ima snimak neki slobodno, unaprijed hvala!
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#2 Re: Tražim pjesme grupe ''Zov''

Post by shandrprcSA »

e kad mi kaze da nema :roll:
Sarajevska grupa nastala sredinom sedamdesetih proslog stoljeca.
Osnivac je Suad Arnautovic.On je i autor njihovog velikog hita "Golubica".U to vrijeme u grupi je pjevao Hari Varesanovic.
Nakon njegovog odlaska pjevac je Mile Andjelic.
Snimaju album koji nikad nije objavljen.

Kroz ovaj sastav prosla su mnoga znana imena sarajevske pop-rok scene.Pored vec pomenutih tu su i Srdjan Jevdjevic ,Miro Asotic , Niksa Bratos.
Arnautalic nakon gasenja grupe formira zenski omladinski zbor "Aprilke"
Zov - 18 godina (Singl)

Zov - Golubica (Singl)

credit to @Sveto
mh_design
Posts: 17
Joined: 15/03/2015 08:39

#3 Re: Tražim pjesme grupe ''Zov''

Post by mh_design »

Hvala, ali fajl je zipovan i nece da ga otvori.

Edit: Evo nasao na drugom mjestu, hvala na pomoci :)
Last edited by mh_design on 24/08/2015 16:13, edited 1 time in total.
User avatar
tzipiripi
Posts: 2208
Joined: 25/03/2011 09:01

#4 Re: Tražim pjesme grupe ''Zov''

Post by tzipiripi »

mh_design wrote:Hvala, ali fajl je zipovan i nece da ga otvori
Pa prvo ga odzipuj, ilitiga raspakuj, pa onda vozi.
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#5 Re: Tražim pjesme grupe ''Zov''

Post by shandrprcSA »

tzipiripi wrote:
mh_design wrote:Hvala, ali fajl je zipovan i nece da ga otvori
Pa prvo ga odzipuj, ilitiga raspakuj, pa onda vozi.
izgleda da i za to treba skola
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6 Re: Tražim pjesme grupe ''Zov''

Post by Ommadawn »

Nemaš gramofon? Kupi! Imaš na buvljaku. Za singlice se snalazi. Tu i jeste jedan dio magije slušanja muzike.
mh_design
Posts: 17
Joined: 15/03/2015 08:39

#7 Re: Tražim pjesme grupe ''Zov''

Post by mh_design »

Pa znam ja otpakovati zipovan fajl, nego nešto neće, kaže da je oštećen. Gramofona nemam, planiran uzeti neki jeftiniji techincsov, samo što nemam iskustva sa njima, pa vjerovatno bi pogriješio.
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#8 Re: Tražim pjesme grupe ''Zov''

Post by shandrprcSA »

mh_design wrote:Pa znam ja otpakovati zipovan fajl, nego nešto neće, kaže da je oštećen. Gramofona nemam, planiran uzeti neki jeftiniji techincsov, samo što nemam iskustva sa njima, pa vjerovatno bi pogriješio.
evo upravo skinuo oba fajla i otvorio bez i jedne greske...
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#9 Re: Tražim pjesme grupe ''Zov''

Post by Ommadawn »

mh_design wrote:Pa znam ja otpakovati zipovan fajl, nego nešto neće, kaže da je oštećen. Gramofona nemam, planiran uzeti neki jeftiniji techincsov, samo što nemam iskustva sa njima, pa vjerovatno bi pogriješio.
Nemas se tu sta zajebati. Pogledas da li mu je remen u redu (da nije olabavio, star, stvrdnut, guma je to) ako nije, da se naci rezervni remen na E-bay jer to je potrosni materijal na gramofonu, samo izmjeris koliki je obim. Ako ne znas, pronadjes sve specifikacije za odredjen model na Internetu.
Iglicu pogledas je li dobra, ako nije, mozes je zamijeniti ili staviti drugu glavu, cak i bolju, samo gledas da dobro spojis zice na nju. Kasnije izvagas pritisak na plocu, neka nije veci od 3 grama - ja cak imam 2,9 grama.
Izbjegavaj direct-drive, nije bas da je los ali kad se pokvari obicno je neka elektronska komplikacija i za to treba neko ko se u to bas razumije. Takodjer ako uzmes i sa frikcionim tockovima - gledaj da guma nije pohabana.
Technics nije los, kao ni Mitsubishi, Thorens, Dual, Philips, te Pioneer a nije ni RIZ-ova Tosca za izbjegavati. Iskrine izbjegavaj....
Post Reply