Trazenje posla.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#76 Re: Trazenje posla.

Post by BAN___KAI »

Pozdrav ljudi evo prije nekoliko dana sam bio nasao posao i bio sam primljen na obuci.

To je uglavnom posao Dizajnera,pravim vizit karte,printam,skeniram,pravim majice u Corelu i bio sam na Obuci 2 dana a obuka traje 1 mjesec i sve sam dobro radio bez gresaka.

Tj dodje musterija da im nesta isprintam i "JA" im to uradim u prvom danu OBUKE i naucim veoma dobro raditi vizit karte i koristiti COrel iako ga samo 2 dana koristim.

Danas dosao na posao i kaze like Haj ti fino kuci , nama treba covjek koji to odmah Sve Zna, Pa koji ce mi kurac Obuka kad traze profesionalca ???

I za 2 dana naucio sam 80% tog posla, cak mogu reci da moje vizit karte izgledaju i bolje od toga Sefa koji je zavrsio fakultet za dizajn.

PA onda stvarno nekontam, jel to mozda stela jer nisu skinuli onaj Oglas sa vrata da traze radnika ?
User avatar
Truba
Posts: 81758
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#77 Re: Trazenje posla.

Post by Truba »

prije svega moraš na pravopisu poraditi
to ti je ogledalo duše, statusa i odnosa prema drugim ljudima

s druge strane DIZAJN
to ti nije matematika da imaš jednu soluciju ili neki domen

imaš stotine načina da nešto uradiš ne samo jedan i niko ne tvrdi da si ti to loše napravio
samo se to tvoje možda ne svidi gazdi ili mušteriji
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#78 Re: Trazenje posla.

Post by Ghost_Rider_XXX »

BAN___KAI wrote:Pozdrav ljudi evo prije nekoliko dana sam bio nasao posao i bio sam primljen na obuci.

To je uglavnom posao Dizajnera,pravim vizit karte,printam,skeniram,pravim majice u Corelu i bio sam na Obuci 2 dana a obuka traje 1 mjesec i sve sam dobro radio bez gresaka.

Tj dodje musterija da im nesta isprintam i "JA" im to uradim u prvom danu OBUKE i naucim veoma dobro raditi vizit karte i koristiti COrel iako ga samo 2 dana koristim.

Danas dosao na posao i kaze like Haj ti fino kuci , nama treba covjek koji to odmah Sve Zna, Pa koji ce mi kurac Obuka kad traze profesionalca ???

I za 2 dana naucio sam 80% tog posla, cak mogu reci da moje vizit karte izgledaju i bolje od toga Sefa koji je zavrsio fakultet za dizajn.

PA onda stvarno nekontam, jel to mozda stela jer nisu skinuli onaj Oglas sa vrata da traze radnika ?
Prvo i osnovno nekoga sa takvim stavom ja ne bih primio ni da je bio Coca-Colin dizajner.

Živim manje više od dizajna zadnjih desetak godina (uz neke dodatne aktivnosti), počeo raditi u PS-u sa verzijom 5, danas je aktuelna CS6, skontaj koliko verizja mi je prošlo kroz ruke i dan danas ne smijem reći da znam taj program.

Spusti loptu na zemlju, ako već imaš kompjuter i hoćeš da se baviš ovim poslom u kojem je konkurencija prejaka, moraš svaki jebeni dan posvetiti bar dva sata sebi i usavršavanju rada u programima koji su neophodni za ovaj posao, a to nije samo PS vjeruj mi na riječ.
Da bi te neko zaposlio na to mjesto traži minimum PS, ID, Acrobat, Ilustrator/Corel, Quark, neki od 3d programa...

S toga ne mlati praznu slamu, internet pun tutoriala, sjedi radi, uči, pa ćeš onda lako do posla.
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#79 Re: Trazenje posla.

Post by BAN___KAI »

Black swan wrote:prije svega moraš na pravopisu poraditi
to ti je ogledalo duše, statusa i odnosa prema drugim ljudima

s druge strane DIZAJN
to ti nije matematika da imaš jednu soluciju ili neki domen

imaš stotine načina da nešto uradiš ne samo jedan i niko ne tvrdi da si ti to loše napravio
samo se to tvoje možda ne svidi gazdi ili mušteriji
Prvo nemoj ovo shvatiti licno nego govorim za sve ove clanove na forumu "Kako me vi Bosanci s tim pravopisom zivcirate , svaki neki komentar koji vidim radi se o tome da je neko pogrijesio u pravopisu.
Pa sta ,jeli ovo mozda Kontrolni rad iz Bosanskog jezika u osnovnoj skoli pa da neko gleda pravopis ? Ne nije, ovo je internet i to ama BAS NIKO NEGLEDA osim ljudi iz ove proklete drzave.

GOdina pisem samo na englesom jeziku i nisam nikad vidio nekoga da je spomenuo gramatiku osim ono znas kad neko nema argumenata za svadju pa kaze "Fuck you your English sucks" ako znas na sta mislim.

Necu ja sada potrositi 10x vise vremene gledajuci kako pisem kada mogu neka slova pogrijesiti koja ce 99% ljudi razumjeti, to je to sto se tice gramatike.

Pa da to si upravu, Dizajn se ne moze objasniti, to je sve kreativnost i jedina stvar koju se mozda nije svidjela sefu jest sto kad sam ja dizajnirao ja sam pravio remek djelo od toga i stavljao sam puno cool boje a znas i sam cim je radi u boji odmah je skuplje za sviju.

I taj lik sto mi je trebao to objasnjavati Bio je stalno vani i rijetko sam ga vidjao pa mi niko nije mogao dati savjet za to, samo je jednom rekao da mu se svidja ta visit karta.

Nesta poput ovoga je taj lik radio , a ja sam radio to ispod.
http://farm3.staticflickr.com/2427/3545 ... 3a1829.jpg
http://businesscarddesignideas.com/wp-c ... es_VIA.jpg

ALi ipak to nije razlog da me otpuste kad sam imao jos 28dana obuku i sve so im se nije svidjelo mogli su mi reci.
Pa evo jos jedan lik koji to radi stvarno nabaca puno stvari i on je zadrzao posao a ja nisam.
Last edited by BAN___KAI on 21/01/2013 11:05, edited 3 times in total.
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#80 Re: Trazenje posla.

Post by BAN___KAI »

Ghost_Rider_XXX wrote:
BAN___KAI wrote: ?
Prvo i osnovno nekoga sa takvim stavom ja ne bih primio ni da je bio Coca-Colin dizajner.

Živim manje više od dizajna zadnjih desetak godina (uz neke dodatne aktivnosti), počeo raditi u PS-u sa verzijom 5, danas je aktuelna CS6, skontaj koliko verizja mi je prošlo kroz ruke i dan danas ne smijem reći da znam taj program.

Spusti loptu na zemlju, ako već imaš kompjuter i hoćeš da se baviš ovim poslom u kojem je konkurencija prejaka, moraš svaki jebeni dan posvetiti bar dva sata sebi i usavršavanju rada u programima koji su neophodni za ovaj posao, a to nije samo PS vjeruj mi na riječ.
Da bi te neko zaposlio na to mjesto traži minimum PS, ID, Acrobat, Ilustrator/Corel, Quark, neki od 3d programa...

S toga ne mlati praznu slamu, internet pun tutoriala, sjedi radi, uči, pa ćeš onda lako do posla.
Pa nebih rekao da mi je stav toliko los jer ipak dobio sam otkaz prije 2 sata i to bez razloga i kad sam trebao nastaviti obuku.
Neznam jesi li citao ostatak ovoga Topica ali sam rekao da neam pojma o Corelu a jedini uslov za taj posao je COREL, i ja sam se prijavio i naucio sam ono osnovno za 2 dana, bas onoliko da mogu dizajnirati i printati i u ta dva dana stvarno mogu reci da sam predobro radio jer je prvi put da to nesta radim, naravno pomoglo je sto se bavim Artom.

Mene zanima Razlog otkaza.

I hvala obojici na komentarima.
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#81 Re: Trazenje posla.

Post by Ghost_Rider_XXX »

Nemoj tražiti razloge otkaza, nego neka ti to bude vodilja da jače prioneš na temu. Dobio otkaz i gotovo, idemo dalje. Ako nemaš ženu, djecu, račune i ratu kredita, i živiš kod staraca koji te izdržavaju ništa nije problem.

Opet ti kažem sjedi i ko sumanut radi i uči i rezultati će doći. I nikad, ali baš nikad nemoj misliti da nešto dobro znaš, jer u tom slučaju nemaš pojma kolko ne znaš.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#82 Re: Trazenje posla.

Post by Gray »

Za koga si pravio vizit kartu? Ako si ti pravio kao ta dole, to su vizitke koje nisu za svakoga, odgovaraju profesiji malog broja ljudi, a za većinu bi bolje odgovarala ona prva verzija, neka jednostavna elegancija.

Hoću da kažem, to što si radio je sigurno cool, ali vjerojatno nije za svakoga i možda nije odgovaralo klijentu.
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#83 Re: Trazenje posla.

Post by BAN___KAI »

Ghost_Rider_XXX wrote:Nemoj tražiti razloge otkaza, nego neka ti to bude vodilja da jače prioneš na temu. Dobio otkaz i gotovo, idemo dalje. Ako nemaš ženu, djecu, račune i ratu kredita, i živiš kod staraca koji te izdržavaju ništa nije problem.

Opet ti kažem sjedi i ko sumanut radi i uči i rezultati će doći. I nikad, ali baš nikad nemoj misliti da nešto dobro znaš, jer u tom slučaju nemaš pojma kolko ne znaš.
Pa moram traziti razlog jer evo sta cu sada starcima reci ? da oni traze profesionalce kojima netreba obuka, pa sto su me onda primili ? Rekao mi je otac cak i ako dobijem otkaz imat ces tu obuku i moci ces se prijaviti u bilo kojoj kopirnici ali naravno sta mogu sada sa 2 dana obuke.

I naravno cijenim savjet, pokusat cu raditi sada sve u corelu.

Gray: TO si upravu ali ja nisam imao vremema da Dizajniram za ikoga , vec sam to radio SAM sebi na PCu i vjezbao, i naravno shvatam to, sve je to zelje kupca.
Ta visit karta doljna je random primjer, tj da izgleda kao NEW AGE dizajn grafike jer cim upises na google Visit card design 1000 bas takvih vizit karti ce izaci.

Tu bijelu vizitku mogu uraditi za 1 minutu.


I evo nasao sam bolje primjere.

http://weblifts.files.wordpress.com/2011/10/bad1.jpg
http://bestdesignoptions.com/wp-content ... rds-25.jpg
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#84 Re: Trazenje posla.

Post by Ghost_Rider_XXX »

Daću ti jedan savjet kao neko stariji i kao neko ko je prebolovao dječje bolesti ovog posla.

Broj jedan zaboravni na svjetske standarde ako radiš u Bosni, to cijeni jako mali broj klijenata. New age design, clean design, minimalistički dizajn i slične stvari kod nas ne pale.
Naš narod voli da je sve šareno, čast rijetkim izuzecima. Ako pogledaš trash magazin Svet i vidiš kako cirkuski izgleda neke stvari će ti biti jasnije.
Ako hoćeš zaradit moraš neke svoje estetske postulate ostaviti kući za sebe, pravi Grand stvari i moći ćeš raditi. Kad udješ u fol počni raditi kao freelancer za strance koji su više upućeni u svjetske trendove od naših "mesara".
User avatar
sarajevo_84
Posts: 151
Joined: 24/11/2010 14:55

#85 Re: Trazenje posla.

Post by sarajevo_84 »

Ima li neko preporuku za honorarni posao od kuće, tipa unos nekih podataka preko neta i sl...? :roll:
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#86 Re: Trazenje posla.

Post by todd_smith »

BAN___KAI wrote:24 Godine, nemam nimalo motivacije
Sam si odgovorio na svoju dilemu. Prestani se ponasati kao balavac, preuzmi malo odgovornosti.

Ko hoce da radi on ce naci posao, mojne te suplje "nema posla". Radi bilo sta sad za sad da steknes iskustvo i zaradis kakve takve pare ili se mani compa i fejsa i countera ili na sta vec trosis vrijeme i uzmi i uci i stekni te druge kvalifikacije koje svi traze a ti nemas
everlast
Posts: 175
Joined: 11/03/2010 12:32

#87 Re: Trazenje posla.

Post by everlast »

ovo je onaj lik sto je pisao kako je uhvatio mamu sa komsijom, pa trolo citav forum.

umirem od smijeha, ne znam ko je ludji, vi koji komentarisete ili on.
Post Reply