Transferwise / Wise u BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Padishah
Posts: 42
Joined: 23/12/2009 09:28

#1 Transferwise / Wise u BiH

Post by Padishah »

Pozdrav ekipi :)

Iako BiH nije zvanično navedena među podržanim zemljama na njihovoj stranici, (Transfer)Wise odnedavno nudi mogućnost da se registrujete kao korisnik iz BiH.

Da li je možda neko imao iskustva sa slanjem novca iz BiH na strane račune koristeći njihovu uslugu?

Benefiti su brži transfer i puno manje provizije u odnosu na banke.

Unaprijed hvala!
User avatar
rida1976
Posts: 1894
Joined: 25/11/2007 19:43

#2 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by rida1976 »

Pa mozes putem Paysend-a bez ikakve provizije slati u inostranstvo
jahh
Posts: 1501
Joined: 20/08/2010 12:41

#3 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by jahh »

Ja redovno primam/saljem novac, radi odlicno.

Tipa u US posaljem novac, fee bude otprilike 1%, stigne u roku 2 dana.

Kad ti uplacuje iz Europe na IBAN nema fee-a uopste.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#4 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by Loki2k9 »

Pozdrav, ekipa.
Odavno sam registrovan na Wise-u, a danas evo odlučio poručiti karticu. S obzirom da jos uvijek ne šalju za Bosnu i Hercegovinu, stavim drugovu adresu iz Hrvatske. Uploadovao bosanski pasoš, sve prošlo uredu. Hoće li biti problem koristiti Wise Visa karticu kasnije ovdje? Je li sve slično kao Payoneer? (S tim da Payoneer šalje svoju MasterCard za Bosnu.)
jahh
Posts: 1501
Joined: 20/08/2010 12:41

#5 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by jahh »

Radi sve uredno 100%, znam 5-6 osoba da je koriste redovno.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#6 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by Loki2k9 »

jahh wrote: 21/09/2021 23:44 Radi sve uredno 100%, znam 5-6 osoba da je koriste redovno.
:thumbup: Tnx!
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#7 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by Loki2k9 »

Koje su banke najpovoljnije za povlacenje s dolarskog racuna?
darktheme
Posts: 106
Joined: 01/06/2020 20:27

#8 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by darktheme »

?!.
Last edited by darktheme on 23/03/2022 22:12, edited 1 time in total.
missus_a
Posts: 1
Joined: 04/12/2021 15:10

#9 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by missus_a »

darktheme wrote: 25/10/2021 08:42 Image

Kako ovo zaobići i aplicirati za karticu koja bi se dostavila npr. u Austriju? Tj. ovo što se na temi spominjalo?

Jel moram komplet adresu izmijeniti na profilu?
Samo promijenis adresu. Prvo verifikuj dokumenta i slike (svojim BH dokumentima), zatim jednostavno promijeni adresu.

Zna li neko koliko koji ATM uzima i koji je najpovoljniji?
dzonovzza
Posts: 7
Joined: 02/12/2021 20:34

#10 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by dzonovzza »

jahh wrote: 21/09/2021 23:44 Radi sve uredno 100%, znam 5-6 osoba da je koriste redovno.

Znas li slucajno moze li se sa Wise karticom podizat bez konverzije? Moze li Wise pretvoriti eure i dolare u BAM jer (za sad) niti nude usluge slanja novca u BiH niti salju karticu! Ako ipak moze bez da nasa banka radi konverziju onda je Wise jako povoljan, ali ako ne moze nije -- jer dynamic currency conversion (kad nasa banka radi konverziju novca kad dizes stranom karticom) je cista pljacka! Mozes li pitat te svoje poznanike koji koriste Wise karticu kod nas da li mogu podici novac bez konverzije na bankomatu! Hvala ti Boze, haha. :-D
BornInHell
Posts: 403
Joined: 09/04/2008 05:08

#11 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by BornInHell »

dzonovzza wrote: 14/02/2022 02:38
jahh wrote: 21/09/2021 23:44 Radi sve uredno 100%, znam 5-6 osoba da je koriste redovno.

Znas li slucajno moze li se sa Wise karticom podizat bez konverzije? Moze li Wise pretvoriti eure i dolare u BAM jer (za sad) niti nude usluge slanja novca u BiH niti salju karticu! Ako ipak moze bez da nasa banka radi konverziju onda je Wise jako povoljan, ali ako ne moze nije -- jer dynamic currency conversion (kad nasa banka radi konverziju novca kad dizes stranom karticom) je cista pljacka! Mozes li pitat te svoje poznanike koji koriste Wise karticu kod nas da li mogu podici novac bez konverzije na bankomatu! Hvala ti Boze, haha. :-D
Kad dizes BAM na automatu prvo ce ti skidati sa evro racuna. Ako nemas evro na racunu onda sa dolar racuna. Vikendom ako dizes malo je veca naknada. Samo prvih 200 ili 300 evra mjesecno je bez provizije.
dzonovzza
Posts: 7
Joined: 02/12/2021 20:34

#12 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by dzonovzza »

BornInHell wrote: 14/02/2022 02:44
dzonovzza wrote: 14/02/2022 02:38


Znas li slucajno moze li se sa Wise karticom podizat bez konverzije? Moze li Wise pretvoriti eure i dolare u BAM jer (za sad) niti nude usluge slanja novca u BiH niti salju karticu! Ako ipak moze bez da nasa banka radi konverziju onda je Wise jako povoljan, ali ako ne moze nije -- jer dynamic currency conversion (kad nasa banka radi konverziju novca kad dizes stranom karticom) je cista pljacka! Mozes li pitat te svoje poznanike koji koriste Wise karticu kod nas da li mogu podici novac bez konverzije na bankomatu! Hvala ti Boze, haha. :-D
Kad dizes BAM na automatu prvo ce ti skidati sa evro racuna. Ako nemas evro na racunu onda sa dolar racuna. Vikendom ako dizes malo je veca naknada. Samo prvih 200 ili 300 evra mjesecno je bez provizije.
Pretpostavljam da govoris o Wise naknadi? 1.75% + 0.5 Eur? OK, to je OK, ali ja pitam za Dynamic Currency Conversion, sto je eufemizam za da banke ciji su ATMovi gule kad oni rade zamjenu u BAM jer daju najgori moguci kurs poznat u bankarstvu pa jos uzmu od 4% do 8% provizije.

Znaci, ja kad putujem i nosim recimo moju britansku debitnu negdje, recimo u njemacku gdje dizem eure i kad me ATM upita "hos sa konverzijom" (da mi mijenjaju oni funte u eure) ja kazem NECU! Onda mi moja banka u Engleskoj zamjeni GBP u EUR, ali po razumnom kursu jer moja banka zeli zadrzati klijenta.

Isti je princip i sad kod nas. Sa Wise karticom BH banka te smatra osobom sa stranom karticom i kad te pitaju "hos sa koverzijom", ti treba da kazes necu, ako neces da te BH banka oguli, pa ce ti Wise zamjeniti EUR ili USD u BAM po sasvim normalnom kursu! E sad kvaka je to sto Wise ne salje kartice u BiH jos pa nasa raje stavi adresu nekog iz EU. Wise, isto tako, jos ne nudi usluge slanja novca u BiH ako ces bilo koju valutu u BAM. Znaci samo ako BH racun moze primat devize, Wise ce poslat USD ili GBP ili EUR u bih, pa ce BH banka osobe koja prima te pare uraditi konverziju, ali ovaj put po daleko boljem kursu jer i oni zele zadrzati klijenta.

To mene zanima! Vi koji imate kartice jel mozete dizati ako stisnete bez konverzije (radi li Wise konverziju EUR u BAM) ili se moze podici samo ako stisnes da ATM uradi konverziju (jer Wise ne mijenja druge valute u BAM) u kom slucaju je Wise kartica jako nepovoljna za nas.

Ne znam da li me sad razumijes bolje? Znaci kad dizes, kako dizes? Prihvatas li da konverziju radi ATM ili mozes stisnuti bez konverzije i izadju ti KMovi svejedno (Wise uradio konverziju!)

Eto hvala ti unaprijed sto odgovaras jer ovaj Wise thread je prilicno uspavan!

Znaci, ne pitam za naknade koje Wise naplacuje ni za onih 200 EUR sto mozes dici bez naknade dva puta u mjesecu, nego posto apsolutno ne radi sa bamovima, da li Wise moze uraditi konverziju da se izbjegne DCC jer to je cista pljacka!
Lenidon22
Posts: 7
Joined: 22/02/2022 04:35

#13 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by Lenidon22 »

dzonovzza wrote: 16/02/2022 23:44
BornInHell wrote: 14/02/2022 02:44

Kad dizes BAM na automatu prvo ce ti skidati sa evro racuna. Ako nemas evro na racunu onda sa dolar racuna. Vikendom ako dizes malo je veca naknada. Samo prvih 200 ili 300 evra mjesecno je bez provizije.
Pretpostavljam da govoris o Wise naknadi? 1.75% + 0.5 Eur? OK, to je OK, ali ja pitam za Dynamic Currency Conversion, sto je eufemizam za da banke ciji su ATMovi gule kad oni rade zamjenu u BAM jer daju najgori moguci kurs poznat u bankarstvu pa jos uzmu od 4% do 8% provizije.

Znaci, ja kad putujem i nosim recimo moju britansku debitnu negdje, recimo u njemacku gdje dizem eure i kad me ATM upita "hos sa konverzijom" (da mi mijenjaju oni funte u eure) ja kazem NECU! Onda mi moja banka u Engleskoj zamjeni GBP u EUR, ali po razumnom kursu jer moja banka zeli zadrzati klijenta.

Isti je princip i sad kod nas. Sa Wise karticom BH banka te smatra osobom sa stranom karticom i kad te pitaju "hos sa koverzijom", ti treba da kazes necu, ako neces da te BH banka oguli, pa ce ti Wise zamjeniti EUR ili USD u BAM po sasvim normalnom kursu! E sad kvaka je to sto Wise ne salje kartice u BiH jos pa nasa raje stavi adresu nekog iz EU. Wise, isto tako, jos ne nudi usluge slanja novca u BiH ako ces bilo koju valutu u BAM. Znaci samo ako BH racun moze primat devize, Wise ce poslat USD ili GBP ili EUR u bih, pa ce BH banka osobe koja prima te pare uraditi konverziju, ali ovaj put po daleko boljem kursu jer i oni zele zadrzati klijenta.

To mene zanima! Vi koji imate kartice jel mozete dizati ako stisnete bez konverzije (radi li Wise konverziju EUR u BAM) ili se moze podici samo ako stisnes da ATM uradi konverziju (jer Wise ne mijenja druge valute u BAM) u kom slucaju je Wise kartica jako nepovoljna za nas.

Ne znam da li me sad razumijes bolje? Znaci kad dizes, kako dizes? Prihvatas li da konverziju radi ATM ili mozes stisnuti bez konverzije i izadju ti KMovi svejedno (Wise uradio konverziju!)

Eto hvala ti unaprijed sto odgovaras jer ovaj Wise thread je prilicno uspavan!

Znaci, ne pitam za naknade koje Wise naplacuje ni za onih 200 EUR sto mozes dici bez naknade dva puta u mjesecu, nego posto apsolutno ne radi sa bamovima, da li Wise moze uraditi konverziju da se izbjegne DCC jer to je cista pljacka!
Mene isto zanima, da li naše banke rade konverziju valuta ili Wise?
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#14 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by Diverse »

Lenidon22 wrote: 24/02/2022 14:23
dzonovzza wrote: 16/02/2022 23:44
Pretpostavljam da govoris o Wise naknadi? 1.75% + 0.5 Eur? OK, to je OK, ali ja pitam za Dynamic Currency Conversion, sto je eufemizam za da banke ciji su ATMovi gule kad oni rade zamjenu u BAM jer daju najgori moguci kurs poznat u bankarstvu pa jos uzmu od 4% do 8% provizije.

Znaci, ja kad putujem i nosim recimo moju britansku debitnu negdje, recimo u njemacku gdje dizem eure i kad me ATM upita "hos sa konverzijom" (da mi mijenjaju oni funte u eure) ja kazem NECU! Onda mi moja banka u Engleskoj zamjeni GBP u EUR, ali po razumnom kursu jer moja banka zeli zadrzati klijenta.

Isti je princip i sad kod nas. Sa Wise karticom BH banka te smatra osobom sa stranom karticom i kad te pitaju "hos sa koverzijom", ti treba da kazes necu, ako neces da te BH banka oguli, pa ce ti Wise zamjeniti EUR ili USD u BAM po sasvim normalnom kursu! E sad kvaka je to sto Wise ne salje kartice u BiH jos pa nasa raje stavi adresu nekog iz EU. Wise, isto tako, jos ne nudi usluge slanja novca u BiH ako ces bilo koju valutu u BAM. Znaci samo ako BH racun moze primat devize, Wise ce poslat USD ili GBP ili EUR u bih, pa ce BH banka osobe koja prima te pare uraditi konverziju, ali ovaj put po daleko boljem kursu jer i oni zele zadrzati klijenta.

To mene zanima! Vi koji imate kartice jel mozete dizati ako stisnete bez konverzije (radi li Wise konverziju EUR u BAM) ili se moze podici samo ako stisnes da ATM uradi konverziju (jer Wise ne mijenja druge valute u BAM) u kom slucaju je Wise kartica jako nepovoljna za nas.

Ne znam da li me sad razumijes bolje? Znaci kad dizes, kako dizes? Prihvatas li da konverziju radi ATM ili mozes stisnuti bez konverzije i izadju ti KMovi svejedno (Wise uradio konverziju!)

Eto hvala ti unaprijed sto odgovaras jer ovaj Wise thread je prilicno uspavan!

Znaci, ne pitam za naknade koje Wise naplacuje ni za onih 200 EUR sto mozes dici bez naknade dva puta u mjesecu, nego posto apsolutno ne radi sa bamovima, da li Wise moze uraditi konverziju da se izbjegne DCC jer to je cista pljacka!
Mene isto zanima, da li naše banke rade konverziju valuta ili Wise?
Bump!
Vjerovatno je isto kao sa i drugim stranim karticama, da moze da prihvati opciju Bez konverzije.
Ali ako neko ima iskustva mozda da podijeli informaciju.
User avatar
Ironmen
Posts: 5975
Joined: 29/07/2015 17:36

#15 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by Ironmen »

Loki2k9 wrote: 21/09/2021 15:41 Pozdrav, ekipa.
Odavno sam registrovan na Wise-u, a danas evo odlučio poručiti karticu. S obzirom da jos uvijek ne šalju za Bosnu i Hercegovinu, stavim drugovu adresu iz Hrvatske. Uploadovao bosanski pasoš, sve prošlo uredu. Hoće li biti problem koristiti Wise Visa karticu kasnije ovdje? Je li sve slično kao Payoneer? (S tim da Payoneer šalje svoju MasterCard za Bosnu.)
Kako si uspio poslati za HR wise kada ne rade za Hr ??
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#16 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by Diverse »

Ironmen wrote: 06/05/2022 19:50
Loki2k9 wrote: 21/09/2021 15:41 Pozdrav, ekipa.
Odavno sam registrovan na Wise-u, a danas evo odlučio poručiti karticu. S obzirom da jos uvijek ne šalju za Bosnu i Hercegovinu, stavim drugovu adresu iz Hrvatske. Uploadovao bosanski pasoš, sve prošlo uredu. Hoće li biti problem koristiti Wise Visa karticu kasnije ovdje? Je li sve slično kao Payoneer? (S tim da Payoneer šalje svoju MasterCard za Bosnu.)
Kako si uspio poslati za HR wise kada ne rade za Hr ??
Sta kazu zasto ne moze, EU su, cudno.
User avatar
Ironmen
Posts: 5975
Joined: 29/07/2015 17:36

#17 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by Ironmen »

Diverse wrote: 08/05/2022 12:17
Ironmen wrote: 06/05/2022 19:50

Kako si uspio poslati za HR wise kada ne rade za Hr ??
Sta kazu zasto ne moze, EU su, cudno.
Ne znam kazu da trenutno nemaju opciju slanja kartica u Hr, ja sam pokusao u Njemacku na rodjakovu adresu i nije mi prosla, dok kod kolege prosla na sestrinu adresu u Njemacku.
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#18 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by Diverse »

Ironmen wrote: 08/05/2022 12:25
Diverse wrote: 08/05/2022 12:17

Sta kazu zasto ne moze, EU su, cudno.
Ne znam kazu da trenutno nemaju opciju slanja kartica u Hr, ja sam pokusao u Njemacku na rodjakovu adresu i nije mi prosla, dok kod kolege prosla na sestrinu adresu u Njemacku.
Austrija prolazi, to znam. Sad, jedino da nije nesto sa tvojim nalogom, nemam pojma.
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#19 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by Diverse »

Manje od 3,5%, bolje od payonera
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#20 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by Loki2k9 »

Ironmen wrote: 06/05/2022 19:50
Loki2k9 wrote: 21/09/2021 15:41 Pozdrav, ekipa.
Odavno sam registrovan na Wise-u, a danas evo odlučio poručiti karticu. S obzirom da jos uvijek ne šalju za Bosnu i Hercegovinu, stavim drugovu adresu iz Hrvatske. Uploadovao bosanski pasoš, sve prošlo uredu. Hoće li biti problem koristiti Wise Visa karticu kasnije ovdje? Je li sve slično kao Payoneer? (S tim da Payoneer šalje svoju MasterCard za Bosnu.)
Kako si uspio poslati za HR wise kada ne rade za Hr ??
Rade.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#21 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by Loki2k9 »

Ironmen wrote: 08/05/2022 12:25
Diverse wrote: 08/05/2022 12:17

Sta kazu zasto ne moze, EU su, cudno.
Ne znam kazu da trenutno nemaju opciju slanja kartica u Hr, ja sam pokusao u Njemacku na rodjakovu adresu i nije mi prosla, dok kod kolege prosla na sestrinu adresu u Njemacku.
Pocetkom oktobra stigla na adresu u Metkovic.
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#22 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by Diverse »

Loki2k9 wrote: 19/05/2022 21:21
Ironmen wrote: 08/05/2022 12:25

Ne znam kazu da trenutno nemaju opciju slanja kartica u Hr, ja sam pokusao u Njemacku na rodjakovu adresu i nije mi prosla, dok kod kolege prosla na sestrinu adresu u Njemacku.
Pocetkom oktobra stigla na adresu u Metkovic.
Hvala na informaciji! To je dobra vijest.
denis1212
Posts: 871
Joined: 16/02/2014 18:27

#23 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by denis1212 »

Ljudi molim Vas trebam hitnu pomoc. Ne mogu da dodjem sebi od bijesa 😡😤😠🤬

Situacija je sljedeca imam WISE koji je povezan na smrdljivu raiffeisen debitnu karticu. WISE mi je za verifikaciju kartice trazio da se sa bankovnog racuna prebaci iznos od 20e. Sve proslo kako treba. Kada sam zelio da vratim iznos na svoj racun WISE uzme proviziju od cca. 3 eura. Nakon dva dana meni na bankovni racun prijavljuje uplatu od WISE u iznosu od 1.95 BAM.

Javim se WISE support-u ljudi mi posalju da su oni prebacili iznos od 17e kaze zovi banku. Zovem banku oni mi kazu gospodine mi Vam od svakog priliva uzimamo 1% odnosno minimalno 15 BAM. Ok iako bijesan rekoh gdje nestade onda taj resto od tih eura, kaze pa.konverzija valuta!

Na kraju pitam slaterusu iz raiffeisen banke hipoteticki da mogu doci u situaciju da u slucaju priliva jos ja njima moram platiti jer mi je neko nesto uplatio?! Kaze tako je.

Molim Vas pomoc ne radi se uopce oko tih 20e ali kakav je ovo sistem. Kada sam otvarao paypal ljudi povuku 1euro vrate odmah samo kao konfirmaciju. Sad ispade ja platio 20e za otvaranje WISE racuna ?! Mislim ono WTF
Qwerty1234
Posts: 685
Joined: 27/05/2021 09:57

#24 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by Qwerty1234 »

denis1212 wrote: 29/09/2022 10:23 Ljudi molim Vas trebam hitnu pomoc. Ne mogu da dodjem sebi od bijesa 😡😤😠🤬

Situacija je sljedeca imam WISE koji je povezan na smrdljivu raiffeisen debitnu karticu. WISE mi je za verifikaciju kartice trazio da se sa bankovnog racuna prebaci iznos od 20e. Sve proslo kako treba. Kada sam zelio da vratim iznos na svoj racun WISE uzme proviziju od cca. 3 eura. Nakon dva dana meni na bankovni racun prijavljuje uplatu od WISE u iznosu od 1.95 BAM.

Javim se WISE support-u ljudi mi posalju da su oni prebacili iznos od 17e kaze zovi banku. Zovem banku oni mi kazu gospodine mi Vam od svakog priliva uzimamo 1% odnosno minimalno 15 BAM. Ok iako bijesan rekoh gdje nestade onda taj resto od tih eura, kaze pa.konverzija valuta!

Na kraju pitam slaterusu iz raiffeisen banke hipoteticki da mogu doci u situaciju da u slucaju priliva jos ja njima moram platiti jer mi je neko nesto uplatio?! Kaze tako je.

Molim Vas pomoc ne radi se uopce oko tih 20e ali kakav je ovo sistem. Kada sam otvarao paypal ljudi povuku 1euro vrate odmah samo kao konfirmaciju. Sad ispade ja platio 20e za otvaranje WISE racuna ?! Mislim ono WTF
I ja se ljudi igram sa wiseom u skorije vrijeme.

Skontao sam da ne moze kartica doci vamo ali preko nekoga u HR mozs.


Eh ok, probacemo to.


Kad ta kartica dodje u HR i neko je preuzme za mene i donese vamo...

Ja hocu da dignem npr 1000 KM s racuna na nasem bankomatu u BIH.
Kolika je provizija?

Lp
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#25 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by Loki2k9 »

denis1212 wrote: 29/09/2022 10:23 Ljudi molim Vas trebam hitnu pomoc. Ne mogu da dodjem sebi od bijesa 😡😤😠🤬

Situacija je sljedeca imam WISE koji je povezan na smrdljivu raiffeisen debitnu karticu. WISE mi je za verifikaciju kartice trazio da se sa bankovnog racuna prebaci iznos od 20e. Sve proslo kako treba. Kada sam zelio da vratim iznos na svoj racun WISE uzme proviziju od cca. 3 eura. Nakon dva dana meni na bankovni racun prijavljuje uplatu od WISE u iznosu od 1.95 BAM.

Javim se WISE support-u ljudi mi posalju da su oni prebacili iznos od 17e kaze zovi banku. Zovem banku oni mi kazu gospodine mi Vam od svakog priliva uzimamo 1% odnosno minimalno 15 BAM. Ok iako bijesan rekoh gdje nestade onda taj resto od tih eura, kaze pa.konverzija valuta!

Na kraju pitam slaterusu iz raiffeisen banke hipoteticki da mogu doci u situaciju da u slucaju priliva jos ja njima moram platiti jer mi je neko nesto uplatio?! Kaze tako je.

Molim Vas pomoc ne radi se uopce oko tih 20e ali kakav je ovo sistem. Kada sam otvarao paypal ljudi povuku 1euro vrate odmah samo kao konfirmaciju. Sad ispade ja platio 20e za otvaranje WISE racuna ?! Mislim ono WTF
Mene samo interesuje zasto si ti povezivao Wise sa bankom ikako? Zar nisi mogao poruciti jebenu Wise karticu na neciju adresu u EU?
Post Reply