TRAGEDIJA U Kini se događa nezapamćen genocid nad muslimanima: U logorima milioni ljudi!

Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#101 Re: TRAGEDIJA U Kini se događa nezapamćen genocid nad muslimanima: U logorima milioni ljudi!

Post by Tempo »

jebat im mater svima. imamo mi svojih problema.
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#102 Re: TRAGEDIJA U Kini se događa nezapamćen genocid nad muslimanima: U logorima milioni ljudi!

Post by Truba »

Nisam neki strucnjak ali mislim da su muslimani u kini autohtoni
Dok su krscani zapravo plodovi misionarskog rada prije bokserskog ustanka

Dakle kina ih ne promatra isto...logika namece da su krscani opasniji, medjutim ko trazi logike kod komunista...
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2799
Joined: 14/01/2019 04:56

#103 Re: TRAGEDIJA U Kini se događa nezapamćen genocid nad muslimanima: U logorima milioni ljudi!

Post by Porodice Foht »

Black swan wrote: 22/03/2021 22:03 Nisam neki strucnjak ali mislim da su muslimani u kini autohtoni
Dok su krscani zapravo plodovi misionarskog rada prije bokserskog ustanka

Dakle kina ih ne promatra isto...logika namece da su krscani opasniji, medjutim ko trazi logike kod komunista...
Nego sta su nego autohtoni.
erentedia
Posts: 352
Joined: 13/03/2021 19:24

#104 Re: TRAGEDIJA U Kini se događa nezapamćen genocid nad muslimanima: U logorima milioni ljudi!

Post by erentedia »

Black swan wrote: 22/03/2021 22:03 Nisam neki strucnjak ali mislim da su muslimani u kini autohtoni
Dok su krscani zapravo plodovi misionarskog rada prije bokserskog ustanka

Dakle kina ih ne promatra isto...logika namece da su krscani opasniji, medjutim ko trazi logike kod komunista...
Njihova nacionalna religija je budizam. E sad imaju i etnički Kinezi koji su muslimani većina njih je primila vjeru "normalno" u novije vrijeme tako što ih je Kur'an privukao onako kako i treba da se vjera širi. Kršćani misionarstvo u 17st. E sad njih diraju ako ne odgovoraju sistemu.

Morate skontat da se u svijetu ne gleda isključivo na vjeru kao kod nas. Koliko imaš susjednih država iste vjere da ratuju. Evo vam Jemen i Arabija ili nepodnošenje Alžira i Maroka a iste vjere.

A Ujguri im valjda smetaju kao narod jer oni imaju svoju kulturu, jezik koji su mimo kineskih običaja i to odudara algoritmu vlasti. Ujuguri su authtoni muslimani u Kini. Tako ja vidim ovo.
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#105 Re: TRAGEDIJA U Kini se događa nezapamćen genocid nad muslimanima: U logorima milioni ljudi!

Post by Truba »

Eh sad ti ode u sektarenje

Ja sam samo htio reci da je nelogicno sto su autohtoni narodi "antidrzavni" element
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#106 Re: TRAGEDIJA U Kini se događa nezapamćen genocid nad muslimanima: U logorima milioni ljudi!

Post by Hemel »

Black swan wrote: 22/03/2021 22:21 Eh sad ti ode u sektarenje

Ja sam samo htio reci da je nelogicno sto su autohtoni narodi "antidrzavni" element
Zato sto su govna od naroda.(rezimi)
Sada se obracunavaju sa muslimanima a sutra ce sa budistima.
Ne znaju sta ce od para a narod u pojedinim provincijama jos nije izasao iz pecine.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2017
Joined: 14/06/2017 17:07

#107 Re: TRAGEDIJA U Kini se događa nezapamćen genocid nad muslimanima: U logorima milioni ljudi!

Post by MehmedPasaMoric »

Za Ujgure me je briga tacno onoliko koliko i njih za mene, ni manje ni vise
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#108 Re: TRAGEDIJA U Kini se događa nezapamćen genocid nad muslimanima: U logorima milioni ljudi!

Post by Sanjarko »

Sve je ovo u vezi resursa, a tu su odmah pare u igri, a gdje su pare u igri, tu vecinom bude ili se navuce neki belaj.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2017
Joined: 14/06/2017 17:07

#109 Re: TRAGEDIJA U Kini se događa nezapamćen genocid nad muslimanima: U logorima milioni ljudi!

Post by MehmedPasaMoric »

Kina svakim danom sve jaca i jaca a Amerika sve slabija i slabija, vise Amerika ima beskucnika nego Kina ljudi na birou za zaposljavanje :izet: slaba fajda od bojkota, zuti preuzimaju poziciju tate na ovoj planeti i nije mi nesto ni mrsko zbog toga
User avatar
madesa
Posts: 4190
Joined: 26/07/2013 02:37

#110 Re: TRAGEDIJA U Kini se događa nezapamćen genocid nad muslimanima: U logorima milioni ljudi!

Post by madesa »

MehmedPasaMoric wrote: 09/12/2021 14:02 Kina svakim danom sve jaca i jaca a Amerika sve slabija i slabija, vise Amerika ima beskucnika nego Kina ljudi na birou za zaposljavanje :izet: slaba fajda od bojkota, zuti preuzimaju poziciju tate na ovoj planeti i nije mi nesto ni mrsko zbog toga
bas tako,ljudi u tisini preuzimaju prvo mjesto na svijetu
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2017
Joined: 14/06/2017 17:07

#111 Re: TRAGEDIJA U Kini se događa nezapamćen genocid nad muslimanima: U logorima milioni ljudi!

Post by MehmedPasaMoric »

madesa wrote: 09/12/2021 14:04
MehmedPasaMoric wrote: 09/12/2021 14:02 Kina svakim danom sve jaca i jaca a Amerika sve slabija i slabija, vise Amerika ima beskucnika nego Kina ljudi na birou za zaposljavanje :izet: slaba fajda od bojkota, zuti preuzimaju poziciju tate na ovoj planeti i nije mi nesto ni mrsko zbog toga
bas tako,ljudi u tisini preuzimaju prvo mjesto na svijetu
Pa i treba, nisu se obogatili izazivanjem ratova u tudjim drzavama i eksploatacijom tudjih resursa nego vlastitim radom, trudom i intelektom... Amerikanci satro imaju problem sa genocidom nad Ujgurima a nemaju problem sto im je vlastita drzava nastala na genocidu
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#112 Re: TRAGEDIJA U Kini se događa nezapamćen genocid nad muslimanima: U logorima milioni ljudi!

Post by Truba »

Sve je to suplja dok se ne pogledaju redovi pred ambasadama

Onda je propaganda

Samo se pika kvalitet zivota gradjana
User avatar
konektovan
Posts: 40050
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#113 Re: TRAGEDIJA U Kini se događa nezapamćen genocid nad muslimanima: U logorima milioni ljudi!

Post by konektovan »

Black swan wrote: 09/12/2021 14:19 Sve je to suplja dok se ne pogledaju redovi pred ambasadama

Onda je propaganda

Samo se pika kvalitet zivota gradjana
E to to .. :bih:
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#114 Re: TRAGEDIJA U Kini se događa nezapamćen genocid nad muslimanima: U logorima milioni ljudi!

Post by geralt »

Vjerovacu da je Kina nesto "preuzela" kada budu u stanju projicirati silu barem 180 km od svoje obale, odnosno do druge strane Tajvanskog moreuza. Dokle god ne mogu nista ostrvskoj drzavici koja ima manje stanovnika od Poljske, nisu nista vise od regionalne sile.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#115 Re: TRAGEDIJA U Kini se događa nezapamćen genocid nad muslimanima: U logorima milioni ljudi!

Post by AleksoMKD »

geralt wrote: 09/12/2021 16:56 Vjerovacu da je Kina nesto "preuzela" kada budu u stanju projicirati silu barem 180 km od svoje obale, odnosno do druge strane Tajvanskog moreuza. Dokle god ne mogu nista ostrvskoj drzavici koja ima manje stanovnika od Poljske, nisu nista vise od regionalne sile.
Cekaj da prvo zauzmu Kinmen i Dadan, male Tajvanske otoke prekoputa Kine.

Image

Oni neboderi su NR Kina.
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#116 Re: TRAGEDIJA U Kini se događa nezapamćen genocid nad muslimanima: U logorima milioni ljudi!

Post by Truba »

Strpljivi su to ljudi
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2017
Joined: 14/06/2017 17:07

#117 Re: TRAGEDIJA U Kini se događa nezapamćen genocid nad muslimanima: U logorima milioni ljudi!

Post by MehmedPasaMoric »

Black swan wrote: 09/12/2021 14:19 Sve je to suplja dok se ne pogledaju redovi pred ambasadama

Onda je propaganda

Samo se pika kvalitet zivota gradjana
Sta ce Kini strana radna snaga? Oni nisu lijeni kolonizatori kao Njemacka, Francuska itd, imaju sasvim dovoljno domacih radnika i nema bas nikakve potrebe da placaju strance i na taj nacin iznose kapital iz zemlje. Ulaganjem tog kapitala su vec dosli u poziciju da vode glavnu rijec u pola Africkih zemalja, svaka fabrika u Africi je u vlasnistvu Kineza, ali oni za razliku od Njemacke i Francuske nisu morali pociniti genocid da bi se nesto pitali u Africi, oni su to postigli ekonomijom kao prava gospods... Sljedeca na redu je Evropa, ko je pametan vec ce poceti uciti Kineski jezik :izet:
Post Reply