Traga li iko za zločincem Mladićem?

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Karl Hungus

Traga li iko za zločincem Mladićem?

Post by Karl Hungus » 02/05/2011 20:32

Osama je konačno dohakao a šta je sa Mladićem?

Zaista se pitam, ima li ikakvih aktivnosti u lovu na Mladića? Već godinama se ništa ne dešava.
Čak i sa naše strane sve je manje zahtjeva od relevantnih ljudi da se đubre uhvati.
A nedavno čitam da bi ga Srbija mogla proglasiti mrtvim jer kao odavno nisu ništa čuli o njemu... :run:

Najnovija vijest je ovo da neki holandski parlamentarac ne smatra da Srbija mora uhapsiti Mladića da bi počeli pregovore o ulasku u EU. :shock:

“Belgrade must prove it’s willing to arrest Mladić”
SOURCE: DANAS
BELGRADE -- The Belgrade authorities will have to prove that they are doing everything they can to arrest Hague indictee Ratko Mladić, said Dutch MP Harry van Bommel.

Van Bommel, Dutch parliament’s European Affairs Committee deputy president, has said that this issue should not halt Serbia’s progress on the European path.

He explained that some Dutch MPs would certainly point out that it is going to be necessary that Mladić is on the plane to The Hague before Serbia takes the next step toward the EU membership.

Van Bommel also added that he did not agree with such a position and stressed that the Netherlands should not try to “cover up its failure in Srebrenica by asking Serbia to do the impossible”.

Da učini nemoguće? Da uhapsi nekog zločinca koji se godinama "krije" u njihovom dvorištu, ide na utakmice i slično?

zambaklija

Re: Traga li iko za zločincem Mladićem?

Post by zambaklija » 02/05/2011 20:41

zašto u nas nepostoji stvarna želja da se takvi zločinci pohapse,kako su izraelci one naciste a i dan danas neke druge neprijatelje po svijetu pronalazili i presuđivali im....ja se bojim da će mo mi stalno neki deja vu proživljavati...

Gat'Gor

Post by Gat'Gor » 02/05/2011 20:47

Mi nemamo CIA i Seal Team 6. Sta ces.

Karl Hungus

Post by Karl Hungus » 02/05/2011 20:47

zambaklija wrote:zašto u nas nepostoji stvarna želja da se takvi zločinci pohapse,kako su izraelci one naciste a i dan danas neke druge neprijatelje po svijetu pronalazili i presuđivali im....ja se bojim da će mo mi stalno neki deja vu proživljavati...

A i to se može u normalnim državama, recimo ode neki Jevrej u Argentinu i locira bivšeg nacistu.
ali hajde neka ode neki Bošnjo u Srbiju da locira Mladića, pitanje je dali bi se živ vratio ako bi postavljao nezgodna pitanja.

zambaklija

Post by zambaklija » 02/05/2011 20:52

Karl Hungus wrote:
zambaklija wrote:zašto u nas nepostoji stvarna želja da se takvi zločinci pohapse,kako su izraelci one naciste a i dan danas neke druge neprijatelje po svijetu pronalazili i presuđivali im....ja se bojim da će mo mi stalno neki deja vu proživljavati...

A i to se može u normalnim državama, recimo ode neki Jevrej u Argentinu i locira bivšeg nacistu.
ali hajde neka ode neki Bošnjo u Srbiju da locira Mladića, pitanje je dali bi se živ vratio ako bi postavljao nezgodna pitanja.

neke bošnje su i usred rata po srbiji hodale pa su živi....a da nepričam o krimosima

Karl Hungus

Post by Karl Hungus » 02/05/2011 21:00

zambaklija wrote:
Karl Hungus wrote:

neke bošnje su i usred rata po srbiji hodale pa su živi....a da nepričam o krimosima

Ali nisu pokušavali uhapsiti nekog srpskog "heroja". Hoću da kažem da njega dobro čuvaju, nije to isto kao tražiti i hapsiti ostarjele naciste po južnoj Americi.

jefferson

Post by jefferson » 02/05/2011 21:07

Karl Hungus wrote:

Pa mislim da se nece identifikovati niti ides od vrata do vrata i raspitujes se!

tbv

Post by tbv » 02/05/2011 21:11

zambaklija wrote:neke bošnje su i usred rata po srbiji hodale pa su živi....a da nepričam o krimosima

:thumbup:
u pravu si, helikopterima JNA prebaceni u Srbiju, i sad ti isti vode bosansko-americki Institut za istrazivanje genocida i edukaciju...

zambaklija

Post by zambaklija » 02/05/2011 21:17

tbv wrote:
zambaklija wrote:neke bošnje su i usred rata po srbiji hodale pa su živi....a da nepričam o krimosima

:thumbup:
u pravu si, helikopterima JNA prebaceni u Srbiju, i sad ti isti vode bosansko-americki Institut za istrazivanje genocida i edukaciju...

nisam baš na te mislio al et nauči se usput... :D

p.s.ja sam čak štaviše poprilično siguran da i od strane "bošnjačkih"čimbenika nepostoji politička volja da se taj uhapsi.....
Last edited by zambaklija on 02/05/2011 21:19, edited 1 time in total.

TvojNeko

Post by TvojNeko » 02/05/2011 21:19

Mene čudi da su i Karadžića uhapsili i to je možda bilo slučajno. :-?

zambaklija

Post by zambaklija » 02/05/2011 21:20

TvojNeko wrote:Mene čudi da su i Karadžića uhapsili i to je možda bilo slučajno. :-?

nisu ga naši uhapsili....to je dio neke trgovine i plaćanja/priznavanja vazalstva gospodarima......
i tako u donegled...sve čekamo da drugi to za nas riješe.....k'o obično....

Bosnolog

Post by Bosnolog » 02/05/2011 21:40

Karl Hungus wrote:

Sandzak je pun Bosnja,treba samo tajna sluzba,lova i logistika,Lovom se dode i ude u sve tragove pa tako i Mladicu i drugim cetnickim zlikovcima kao i presudnim koji su danas u Serviji slobodni i iz nje nastavljaju da zagaduju poput Plavsicke za koju se odlicno zna gdje zivi,....Treba baza podatak ratnih zocinaca u BiH,uz tajno pracenje sa danas toliko raspolozivom opremom da ga pratis kuda daHo itd,..... ;-)

Za lov se nadu ako treba i najblizi iz okuzenja zlocinaca koji ce ga prodati i odati,....Zato je potrebna tajna sluzba,BH dijaspora je odlicno rasporedena i ima je u cijelom svijetu,to jest gotovo svim zemljama svijeta,.....Treba samo baza podataka i ozbiljno osmisljen plan,.....Da su glavne zlocinacke glave odradene do sda mali misi bi bjezali i cijeli zivot zivjeli u strahu zbog onog sto su uradili,.Nikada to nije kasno odradivati,.....

Zlikovci trebaju imati nocne more do kraja zivota i nemiran san zbog onog sto su uradili,......Treba poceti od SDS kriznih stabova,komandanata i glavnih politickih rukovodilaca SDS zlociacko teroristicke stranke nivo Opstine pa nadalje....Na hiljade je onih koju su planirali i sprovodili zlocinacko genocidne rabote u BiH kao i oni koji ih nastavljaju svih ovih godina,.....Velikosrpski intseresi su sirok pojam,zastita ili odbrana vlastitih nacionalnih i drzavnih interesa je ozbiljan i siork projekat,....

Amerka je odradila Osamu,odgovornog za mnoge nevie zivote u Americi ali mnogo vise je ubio muslimana taj isti bolesni debil i njegova zlocinacko teroristicka organizacija,....Sto bi rekli tako to rade ozbiljne drzave i nacije,kada je u pitanju zastita gradana i vitalnih nacionalnih interesa,.........

Gat'Gor

Post by Gat'Gor » 02/05/2011 21:43

Bosnolog wrote:
Karl Hungus wrote:

Sandzak je pun Bosnja,treba samo tajna sluzba,lova i logistika,Lovom se dode i ude u sve tragove pa tako i Mladicu i drugim cetnickim zlikovcima kao i presudnim koji su danas u Serviji slobodni i iz nje nastavljaju da zagaduju poput Plavsicke za koju se odlicno zna gdje zivi,....Treba baza podatak ratnih zocinaca u BiH,uz tajno pracenje sa danas toliko raspolozivom opremom da ga pratis kuda daHo itd,..... ;-)

Za lov se nadu ako treba i najblizi iz okuzenja zlocinaca koji ce ga prodati i odati,....Zato je potrebna tajna sluzba,BH dijaspora je odlicno rasporedena i ima je u cijelom svijetu,to jest gotovo svim zemljama svijeta,.....Treba samo baza podataka i ozbiljno osmisljen plan,.....Da su glavne zlocinacke glave odradene do sda mali misi bi bjezali i cijeli zivot zivjeli u strahu zbog onog sto su uradili,.Nikada to nije kasno odradivati,.....

Zlikovci trebaju imati nocne more do kraja zivota i nemiran san zbog onog sto su uradili,......Treba poceti od SDS kriznih stabova,komandanata i glavnih politickih rukovodilaca SDS zlociacko teroristicke stranke nivo Opstine pa nadalje....Na hiljade je onih koju su planirali i sprovodili zlocinacko genocidne rabote u BiH kao i oni koji ih nastavljaju svih ovih godina,.....Velikosrpski intseresi su sirok pojam,zastita ili odbrana vlastitih nacionalnih i drzavnih interesa je ozbiljan i siork projekat,....

Amerka je odradila Osamu,odgovornog za mnoge nevie zivote u Americi ali mnogo vise je ubio muslimana taj isti bolesni debil i njegova zlocinacko teroristicka organizacija,....Sto bi rekli tako to rade ozbiljne drzave i nacije,kada je u pitanju zastita gradana i vitalnih nacionalnih interesa,.........

Kao sto sam rekao, mi nemamo CIA i Seal Team 6. Mi nismo sposobni za to. Mi ocekujemo da neko drugi uradi posao za nas. Smijesno.

tbv

Post by tbv » 02/05/2011 21:46

TvojNeko wrote:Mene čudi da su i Karadžića uhapsili i to je možda bilo slučajno. :-?

Nista to nije slucajno, on je uhapsen kad se za to stvorila najpovoljnija prilika za Srbiju (guzva oko Kosova), a sa ciljem izjednacavanja zlocina i da se sa Srbije skine umjesanost u rat u BiH. Malo zatim su pronadjeni i nekakvi dnevnici od koljaca Mladica, niko od nas ne zna sta u tim dnevnicima pise i da li su to uopce dnevnici pisani tokom rata, ili su to fabrikovani dnevnici koji su napisani nakon rata da prekrajaju istoriju. Isto tako ce i Mladic da bude izrucen, samo Srbija zna unaprijed kad ce to da se desi, a mislim da ce sve da tece takvim tokom da ce sve to biti povezano sa sudjenjem Karadzicu, i da ce na kraju Karadzic najvise profitirati od njegovog hapsenja, a stim i njegova RS. Volio bih da nisam u pravu, ali buducnost ce pokazati.

tbv

Post by tbv » 02/05/2011 21:55

Gat'Gor wrote:Kao sto sam rekao, mi nemamo CIA i Seal Team 6. Mi nismo sposobni za to. Mi ocekujemo da neko drugi uradi posao za nas. Smijesno.

To ne da je smijesno nego je zalosno. Zato je potrebna promjena, jer koliko moze da se primjeti, ova garnitura ljudi koja kao fol predvodi probosanske snaga, i u BiH, i u Dijaspori, je u autu. Oni su totalno neorganizovani, mnogi od njih imaju sumljivu proslost, mnogi su povezani sa kriminalom. Mislim da je vrijeme za promjene, i to drasticne.

Bosnolog

Post by Bosnolog » 02/05/2011 22:02

Gat'Gor wrote:
Kao sto sam rekao, mi nemamo CIA i Seal Team 6. Mi nismo sposobni za to. Mi ocekujemo da neko drugi uradi posao za nas. Smijesno.

Ocekivati od drzave koju kontorlisu oni koji je zele unistiti je utopija,....Novacem,planom,sredstvima i kvalifikoanim kadrovima se sve rijesava,...Cekati da ti neko donese veceru je neozbiljno,..sprijeciti nekog ko te zeli napasti i ubiti dok veceras ili nakon sto veceras je ono o cemu trebas razmisljati a to kosta,.....Drzava i njene institucije kostaju,ako hoces drzavu moras je i finansirati a tajne sluzbe su dio onih sluzbi koje stite nacioname i drzavne interese,samo sto smo mi jako daleko od drzavnih institucija koje brinu o ovom o cemu pricamo,.

Nas ministar (NE)Sigurnosti Ahmetovic kojeg je privodila Dodikova(Karadziceva policija) je najobicniji pijani seljacic koji je gubio vozacku dozvolu par puta od sumske zbog brze voznje u pijanom stanju.On je ucjenjen od Dodikove policije i ode u Srbiju na sto godina obiljezavanja policije koja je u svojoj historiji nacinila nekoliko genocida nad njegovim narodom a u poslednjem genocidu zakopala sve musko pod zemlju u njegovom rodnom gradi Srebrenici,

Na tu SDA nepismenu i nemoralnu fukaru mozes jedino pljunuti ili jos bolje povratiti,SDA mamlaz ode u zemlju zla to jest nasih vijecnih dusmana da se slika u Heliklopteru koje je Srbija otela a Legija koristio u agresiji na RBiH,umjesto da ih se tuzi i da nam daju lovu ili nove Helikoptere fakin sav sretan kao dijete kome vratis syebanu igracku....

SDA ima napredan mentalno retardirani i nemoralni kadar,.Historija se ponavlja kao i uvijek a najveci i najopasniji BH dusmani su u Sarajevu,.......

Skijash

Post by Skijash » 02/05/2011 22:15

Gat'Gor wrote:Kao sto sam rekao, mi nemamo CIA i Seal Team 6. Mi nismo sposobni za to. Mi ocekujemo da neko drugi uradi posao za nas. Smijesno.

CIA i Navy Seals su skupe igračke, za koje ti nemaš para. Nije do tvoje sposobnosti, nego jednostavno nemaš lovu kojom bi pokrio troškove operacije lociranja i hapšenja Mladića. To su višemilionske cifre, koje i da možemo skupiti, ne garantuju uspjeh, jer bi se radilo ispod radara, preko ljudi sumnjive prošlosti, pošto jednu takvu operaciju ne možeš voditi preko OSA-e ili SIPA-e u kojim rade i Dodikovi kadrovi.

rogoz

Post by rogoz » 02/05/2011 22:24

Krvoloka Mladica cuva vojska Srbije,ako se nevaram ministar odbrane Vojske Srbije je, jos uvijek, zet Miroslava Ilica(popularnog sirom Bosne)...mozda bi Ilica trebalo priupitat' kad se ponovo sastane sa Beslicem...

Gat'Gor

Post by Gat'Gor » 02/05/2011 22:38

Skijash wrote:

CIA i Navy Seals su skupe igračke, za koje ti nemaš para. Nije do tvoje sposobnosti, nego jednostavno nemaš lovu kojom bi pokrio troškove operacije lociranja i hapšenja Mladića. To su višemilionske cifre, koje i da možemo skupiti, ne garantuju uspjeh, jer bi se radilo ispod radara, preko ljudi sumnjive prošlosti, pošto jednu takvu operaciju ne možeš voditi preko OSA-e ili SIPA-e u kojim rade i Dodikovi kadrovi.

Bilo bi mi dosta samo da ima 5 Bosnjackih detektiva koji ga traze tradicionalnim metodama :lol:

Bolje i to nego nista.

poznanik

Post by poznanik » 02/05/2011 22:46

"Vlada Srbije daje 10 miliona evra za hapšenje Mladića" http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vest ... %87a+.html

što je i očit dokaz da ga "Vlada Srbije" i krije i čini nedostupnim za javnost i lovce na ucjene.

Skijash

Post by Skijash » 02/05/2011 22:51

Gat'Gor wrote:
Skijash wrote:

Bilo bi mi dosta samo da ima 5 Bosnjackih detektiva koji ga traze tradicionalnim metodama :lol:

Bolje i to nego nista.

Bolje ništa nego i to. Čovjeka bi najmanje pola stanovništva Srbije prodalo za onu cifru koju su ponudili Amerikanci, tako da među milionima, 5 tvojih detektiva koji ne znaju ni gdje da traže ni preko koga, mogu biti samo predmet ismijavanja. Detektivima trebaju tragovi, ne možeš nabiti borsalino na glavu i ići tražiti Mladića. Šta ako Mladić živi u nekoj vikendici nadomak Niša i za tu lokaciju zna jedan čovjek koji ga obilazi i opskrbljuje, a tih tvojih pet detektiva tumara po Zemunu ? Uozbilji se.

Hemel

Post by Hemel » 02/05/2011 22:53

Nema potrebe tragati za nekim ili necim sto uopste nije izgubljeno nego sklonjeno iz javnosti.
Gdje se nalazi zlocinac, najbolje zna SPC, BIA i VS.

p.s. sta mislite gdje se ceca krila posle hajke na nju :shock:

gate

Post by gate » 02/05/2011 23:07

Hemel wrote:Nema potrebe tragati za nekim ili necim sto uopste nije izgubljeno nego sklonjeno iz javnosti.

Po tebi u crkvi :lol:

Hemel

Post by Hemel » 02/05/2011 23:23

gate wrote:
Hemel wrote:Nema potrebe tragati za nekim ili necim sto uopste nije izgubljeno nego sklonjeno iz javnosti.

sta se smijes...

Svetlana Ražnatović viđena je u selu Grabovcu kod Obrenovca. Selom se odmah raširila priča da je došla da potraži utočište u drevnom manastiru, zadužbini kralja Dragutina iz 13. veka, i da je tamo spavala. Dobro upućeni, međutim, kažu da je u Grabovac došla da se pomoli i zapali sveću. - Pretprošle nedelje po podne pojavili...

i to bas kada je raspisana potjernica za njom, gubi joj se svaki trag a ona se otisla bogu pomoliti... :-)

gate

Post by gate » 02/05/2011 23:32

Hemel wrote:
gate wrote:

sta se smijes...

Svetlana Ražnatović viđena je u selu Grabovcu kod Obrenovca. Selom se odmah raširila priča da je došla da potraži utočište u drevnom manastiru, zadužbini kralja Dragutina iz 13. veka, i da je tamo spavala. Dobro upućeni, međutim, kažu da je u Grabovac došla da se pomoli i zapali sveću. - Pretprošle nedelje po podne pojavili...

i to bas kada je raspisana potjernica za njom, gubi joj se svaki trag a ona se otisla bogu pomoliti... :-)
"Selom se odmah raširila priča..." ;-)

Locked