Toyota C-HR Hybrid 1,8 HSD

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#51 Re: Toyota C-HR Hybrid 1,8 HSD

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Seawolf wrote: Koliko sam skontao ti i tvoja porodica prelazite iz Scenica III (običnog, ne Grand) u novi automobil. Mislim da bi vam prelazak iz vašeg sadašnjeg auta u C-HR, mogao biti traumatsko iskustvo, s obzirom na raskošne dimenzije onoga u čemu se sada vozite.

C-HR je lijep, kvalitetan, sa odličnom i oprobanom pogonskom grupom, ali malešan, pogotovu u gepeku:

Image

Jeste li, možda, razmišljali da idete na novog Priusa, sa istom pogonskom grupom, koji je sa osnovnim nivoom opremanja (Luna), skuplji za cca. 6.000 KM, a oprema Priusa Luna, nije lošija od C-HR C-ULT TECH:

http://www.toyotaadria.com/ba/pdf/cjeni ... _prius.pdf

Ovo su mjere gepeka novog Priusa:

Image
Tako je, Scenic obični...
Prius je isto dobar i zaista je nevjerovatno šta sve Toyota daje u osnovnom paketu opreme. Kod Priusa recimo meni se ne sviđa vanjski dizajn u odnosu na C-HR ali svakako ću ga pogledati. :thumbup:
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#52 Re: Toyota C-HR Hybrid 1,8 HSD

Post by emko1234 »

johntra wrote:
emko1234 wrote:CVT mjenjač .Kad sam kupovao auto, gledao sam lexusa. Imao sam prilike da vozim par modela i želio sam automatik mjenjač.

Najgora stvar za voziti pored PSA poluautomatika tj sekvencijalnog mjenjača je CVT mjenjač. Mene ti mjenjači izluđuju i to je razlog zašto sam otpisao sve aute koje imaju taj mjenjač. Ova ga toyota ima, i za 50k KM stvarno ne bih uzeo nešto što će me jebavat u mozak idućih par godina. Osim toga, mislim da i Kija i Hyundaiji imaju slične modele koji su puno upotrebljviji od ovoga vozila.

Auto ko auto, prosjek. Upečatljivo zbog neobičnog dizajna. Ni po čemu posebno. Mislim da se 50 hiljada može potrošiti na puno bolji način.
Vratio se Šime ili mu je neko hakovao profil. :D
Nije niko hakovao, to sam ja johntra :D

Pokretaču teme, odeš i probaš. Samo nemoj biti što bi naš narod rekao gluho krme. Vidi i druge opcije. Ok, nekom ne smeta CVT. Poštujem ali iskreno mislim da je auto premalo za pare koje se za njega traže.

Možda je hibrid plus i smislu potrošnje. Ko voli voziti i ko voli auta, a vjerujem da na na ovom podforumu svi to volimo, mislim da ćejf vrijedi više od 5 maraka na 100km, govorim ti jer mislim da za tu lovu možeš kupiti nekog superprostranog dizela koji će po gradu trošiti 7-8 litara. Koji će imati više mjesta, bolje vozne osobine i sličnu opremu. Ne znam šta sad voziš, od kojih auta zazireš a od kojih ne, al za 50 000 maraka, stvarno ima izbora napretek.
User avatar
konektovan
Posts: 40642
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#53 Re: Toyota C-HR Hybrid 1,8 HSD

Post by konektovan »

Druze, nemoj onu rugobu od priusa, ch-r opet lici na nešto.
User avatar
drndalo
Posts: 22824
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#54 Re: Toyota C-HR Hybrid 1,8 HSD

Post by drndalo »

emko1234 wrote:
johntra wrote:
emko1234 wrote:CVT mjenjač .Kad sam kupovao auto, gledao sam lexusa. Imao sam prilike da vozim par modela i želio sam automatik mjenjač.

Najgora stvar za voziti pored PSA poluautomatika tj sekvencijalnog mjenjača je CVT mjenjač. Mene ti mjenjači izluđuju i to je razlog zašto sam otpisao sve aute koje imaju taj mjenjač. Ova ga toyota ima, i za 50k KM stvarno ne bih uzeo nešto što će me jebavat u mozak idućih par godina. Osim toga, mislim da i Kija i Hyundaiji imaju slične modele koji su puno upotrebljviji od ovoga vozila.

Auto ko auto, prosjek. Upečatljivo zbog neobičnog dizajna. Ni po čemu posebno. Mislim da se 50 hiljada može potrošiti na puno bolji način.
Vratio se Šime ili mu je neko hakovao profil. :D
Nije niko hakovao, to sam ja johntra :D

Pokretaču teme, odeš i probaš. Samo nemoj biti što bi naš narod rekao gluho krme. Vidi i druge opcije. Ok, nekom ne smeta CVT. Poštujem ali iskreno mislim da je auto premalo za pare koje se za njega traže.

Možda je hibrid plus i smislu potrošnje. Ko voli voziti i ko voli auta, a vjerujem da na na ovom podforumu svi to volimo, mislim da ćejf vrijedi više od 5 maraka na 100km, govorim ti jer mislim da za tu lovu možeš kupiti nekog superprostranog dizela koji će po gradu trošiti 7-8 litara. Koji će imati više mjesta, bolje vozne osobine i sličnu opremu. Ne znam šta sad voziš, od kojih auta zazireš a od kojih ne, al za 50 000 maraka, stvarno ima izbora napretek.
Ih, kak'og Audija ima Kramar u dolasku za njega... :zzzz: :evil:
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#55 Re: Toyota C-HR Hybrid 1,8 HSD

Post by emko1234 »

Image
konektovan wrote:Druze, nemoj onu rugobu od priusa, ch-r opet lici na nešto.
Stvarno moraš biti retardiran da ovo kupiš. Operisan od svake vrste ukusa i želje za vožnjom i uživanjem. A ove felge kad vidim, muka mi.
Throttle
Posts: 13014
Joined: 10/06/2016 12:35

#56 Re: Toyota C-HR Hybrid 1,8 HSD

Post by Throttle »

Pa nijedan prius nije bio neka ljepota
User avatar
konektovan
Posts: 40642
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#57 Re: Toyota C-HR Hybrid 1,8 HSD

Post by konektovan »

Throttle wrote:Pa nijedan prius nije bio neka ljepota
Predzadnji je bio mister za ovog. :mrgreen:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#58 Re: Toyota C-HR Hybrid 1,8 HSD

Post by mali_milojica »

3008 Hybrid za nekih godinu i po :D ?
User avatar
konektovan
Posts: 40642
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#59 Re: Toyota C-HR Hybrid 1,8 HSD

Post by konektovan »

mali_milojica wrote:3008 Hybrid za nekih godinu i po :D ?
Uh, hrabar si.... :mrgreen:
User avatar
ElRe
Posts: 10846
Joined: 12/12/2011 11:28

#60 Re: Toyota C-HR Hybrid 1,8 HSD

Post by ElRe »

Ako hibrid nije pod moranje, onda je Jeep Compass best buy za one koji nece klasiku tipa Tuscon, Sportage i sl.

https://www.olx.ba/artikal/26164015/jee ... g-edition/

1.6 Multijet sa 2WD je jeftiniji cca 10k KM uz istu opremu
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#61 Re: Toyota C-HR Hybrid 1,8 HSD

Post by rizibizi »

Ima jedna ova Toyota u komsiluku, ludo izgleda ali stanem ja pored nje, pa pogledam u nju, pa pogledam u sebe, pa opet u Toyotu, pa cucnem pa nikako da se uklopim u dimenzije. Onda stanem pored Land Cruisera ili pored Nisan Pathfindera, a onaj znak na prednjoj masci mi oko zeludca :D i skontam taman. Al mane repa ni za jedno ni za drugo kad skontam da su 4 gume oko milje i po pa puta dva za zimske i ljetnje. A ovo za mjenjac svaki automatik je kurac zato automatik mjenjace stavljaju u FiJata Tipa i Citroena C2 a sva luksuzna auta dolaze sa manuelnim mjenjacem, jer handrenje sa kvacilom i kocenje motorom je odlika pravog alfa jebaca (ovdje se ne misli na Alfa Romea nego samo alfa kao prvo grcko slovo alfabeta da me ko pogresno ne shvati).

@ElRe mislis Fiat Compass :stolica:
User avatar
gentoo
Posts: 3303
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#62 Re: Toyota C-HR Hybrid 1,8 HSD

Post by gentoo »

Jel moras bas biti odignut od zemlje ? Sta fali Auris karavanu ? Ako nista imas mjesta i nazad i u gepeku za razliku od ovog.
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#63 Re: Toyota C-HR Hybrid 1,8 HSD

Post by emko1234 »

ElRe wrote:Ako hibrid nije pod moranje, onda je Jeep Compass best buy za one koji nece klasiku tipa Tuscon, Sportage i sl.

https://www.olx.ba/artikal/26164015/jee ... g-edition/

1.6 Multijet sa 2WD je jeftiniji cca 10k KM uz istu opremu
E za ovo moraš biti posebna budala. Za fiata dat šesetpet milja, to baš samo hajvan može.

Stvarno mi je žao ovog Jeepa. Kad vidim ovu ružnu plastikanersku tablu, i ove ofirne tipke što izgledaju kao da će se ne izlizat, nego raspasti, žao mi šta im ljudi uradiše.

Kad smo kod Market Auta, gledam Jeep Cheeroke 2.2 dizel 92k km :-) :-) :-)
Seat Ateca koja je bobu manja sa svom opremom ponudjenog Jeepa je 60 milja, nije ni čudo što ovaj Fiat i dalje propada.
User avatar
konektovan
Posts: 40642
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#64 Re: Toyota C-HR Hybrid 1,8 HSD

Post by konektovan »

Počelo je..... :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#65 Re: Toyota C-HR Hybrid 1,8 HSD

Post by amar1994 »

:run: :run: :run:

Image
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#66 Re: Toyota C-HR Hybrid 1,8 HSD

Post by mali_milojica »

Zato je Kodiaq na platformi Pola od 65k KM posao stoljeća :oops: :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#67 Re: Toyota C-HR Hybrid 1,8 HSD

Post by amar1994 »

mali_milojica wrote:Zato je Kodiaq na platformi Pola od 65k KM posao stoljeća :oops: :D
:lol: :lol: :lol: :fazlija:
promaha
Posts: 601
Joined: 04/01/2011 21:11

#68 Re: Toyota C-HR Hybrid 1,8 HSD

Post by promaha »

Pa iskreno mislim da je skodin karoq sasvim solidna ponuda...

Koliko sam vidio na njihovoj stranici sosta opreme dolazi u ovom osnovnom paketu i u vecem paketu cak dodje skoro sve sto moze zatrebati...

Cijene nisu bas paprene ko kod kodiaqa al karoq je dimenzijom ko ateca
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15640
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#69 Re: Toyota C-HR Hybrid 1,8 HSD

Post by problemnatravunu »

Dacia :cry: :lol:
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#70 Re: Toyota C-HR Hybrid 1,8 HSD

Post by almir90 »

Uvijek isti struĆnjaci sjebu ljudima teme.

Odeš, probaš, svidi ti se - kupi i uživaj. Jebeš šta drugi misle, živiš za sebe, ne za druge.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#71 Re: Toyota C-HR Hybrid 1,8 HSD

Post by JanuaryJones »

I mi smo zainteresovani za hibridni model pa pratim :D
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#72 Re: Toyota C-HR Hybrid 1,8 HSD

Post by hladan.preminger »

Kupiti Hybrid u Bosni :?:

Al, svako zna svoje.
lavic
Posts: 3085
Joined: 14/04/2011 15:03

#73 Re: Toyota C-HR Hybrid 1,8 HSD

Post by lavic »

hladan.preminger wrote:Kupiti Hybrid u Bosni :?:

Al, svako zna svoje.

Slazem se sa ovom gore konstatacijom...

Ja ponekad vozim sluzbenog hibrida, nije lose, super je auto ali sumnjam da bih se odlucio na kupovinu takvog auta.

Garancija nije vjecna i pitanje je sta poslije, automatik i hibrid... zbog eventualnih 3-5 litara ustede na 100 km.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#74 Re: Toyota C-HR Hybrid 1,8 HSD

Post by hladan.preminger »

lavic wrote:
hladan.preminger wrote:Kupiti Hybrid u Bosni :?:

Al, svako zna svoje.

Slazem se sa ovom gore konstatacijom...

Ja ponekad vozim sluzbenog hibrida, nije lose, super je auto ali sumnjam da bih se odlucio na kupovinu takvog auta.

Garancija nije vjecna i pitanje je sta poslije, automatik i hibrid... zbog eventualnih 3-5 litara ustede na 100 km.

To i ja kontam, garanciju imas.
Ali imas x slucajeva gdje se ovlasteni pate sa servisom auta čije su komponente u upotrebi 30 i vise godina.
Mogu misliti kako će se ljudi patiti sa održavanjem, iako je ono u garanciji džabe.

Po meni je to nepotrebna exibicija.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#75 Re: Toyota C-HR Hybrid 1,8 HSD

Post by amar1994 »

Ćuo sam da se toyoti raspadaju hybridi nakon 5god , sve za otpada :)

http://www.autoexpress.co.uk/best-cars/ ... uy-in-2017

:run:
Post Reply