Tour de France, upit

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
hadzaj
Posts: 177
Joined: 15/09/2013 18:36

#1 Tour de France, upit

Post by hadzaj »

Poslije današnje etape u ukupnom poretku Vingegaard ima 39 sekundi zaostatka u odnosu na vodećeg Pogačara, teoretski da bi sutra bio prvi znači mora proći kroz cilj 40 sekundi prije Pogačara , dali je to tako?
Nije mi jasno kako se na tablici računaju vremena .Ako gledamo današnju etapu na kojoj je Van Aert W. pobijedio sa vremenom
4:13:06 , na tablici današnje etape prvih 26 takmičara imaju isto to vrijeme znači 4:13:06 mada su realno kasnili za
tim vremenom, tek od 27 mjesta tablica bilježi kašnjenje za ovim vremenom. Pogačaru su za današnje osvojeno treće mjesto dodane 4 sekunde prednosti u odnosu na
Vingegaarda a tablica kaže da na današnjoj
etapi Vingegaard ima 0 sekundi zaostatka u odnosu na Van Aerta pobjednika etape. Koji minimum sutra Vingegaard mora napraviti da eventualno preuzme žutu majicu od Pogačara odnosno koliko Pogačar mora izgubiti u odnosu na Vingegaarda da eventualno izgubi žutu majicu od Vingegaarda , interesuje me pravila oko dodavanja sekundi.
https://www.rezultati.com/biciklizam/
markma
Posts: 53
Joined: 16/04/2018 13:35

#2 Re: Tour de France, upit

Post by markma »

Ja u petak prvi put pogledao zadnjih 30 min pa se odusevio haha

Zbog sigurnosti daju svima isto vrijeme ako ispune ovo ispod.

Razmak ako ne bude minimalno sekundu, svi imaju ista vremena:
All riders in a given bunch shall be credited with the same time when they cross the finishing line. A split occurs when the gap of over 1 second is noted between two riders. Timekeeper–commissaires shall give a new time. However, in stages expected to finish in bunch sprints, the time gap required for a split shall be 3 seconds - Article 14.

Finish-line bonuses of 10, 6, and 4 seconds will be in the offing in the opening nine days of racing, but do not apply to the stage 1 time trial nor the stage 9 team time trial.

Inace Pogacar je u subotu zavrsio medju prva 3 pa je prvo mjesto dobilo 10 sek drugo 6 on 4 sek i povecao sa 35 sek na 39 sek. Jucer su bili jedan iza drugoga pa nitko nije dobio nikakvu prednost. A i jucer je bila stage 9 pa mislim da i radi toga nisu gonjali da stignu bjegunce.
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3 Re: Tour de France, upit

Post by Edin H. »

Čestitke danas navijačima Jonasa Vinegaarda :oops:
Post Reply