TOTAL TV

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

optimus168
Posts: 76
Joined: 04/06/2012 19:42

#76 Re: TOTAL TV

Post by optimus168 »

Može li mi iko reći kako su tehnički riješili internet korisnicima Totala? :)
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#77 Re: TOTAL TV

Post by daky585 »

Možda preko Telemacha ali to bi značilo da će biti dostupan samo gdje je dostupan i Telemach...
optimus168
Posts: 76
Joined: 04/06/2012 19:42

#78 Re: TOTAL TV

Post by optimus168 »

Moguća je i varijanta satelitskog interneta, ali pošto znam ponešto o tome, mislim da bi im tu bila skuplja pita nego tepsija. Zato me i zanima :)
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#79 Re: TOTAL TV

Post by daky585 »

Ne vjerujem da je to u pitanju. U Srbiji i Hrvatskoj odavno imaju net ali preko drugih operatera.
rodjeni_95
Posts: 229
Joined: 12/05/2016 20:12

#80 Re: TOTAL TV

Post by rodjeni_95 »

daky585 wrote:Možda preko Telemacha ali to bi značilo da će biti dostupan samo gdje je dostupan i Telemach...
Nekako mi glupo da neko koristi Total gdje je dostupan Telemach (ne racunam starije :lol:)
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#81 Re: TOTAL TV

Post by daky585 »

Sve zavisi šta ko voli gledati. Total ima sve HD kanale u osnovnom paketu a to nije mala stvar. :-D
User avatar
Sibirski Plavac
Posts: 19
Joined: 08/08/2016 22:51

#82 Re: TOTAL TV

Post by Sibirski Plavac »

Da l' bi bilo nekog hajra od potpisivanja peticije da i ovdje uvedu internet usluge? :mrgreen:
rodjeni_95
Posts: 229
Joined: 12/05/2016 20:12

#83 Re: TOTAL TV

Post by rodjeni_95 »

Image
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#84 Re: TOTAL TV

Post by daky585 »

Izgleda da u petak stižu Arene u Total TV. :izet:

U međuvreneu, m:tel dobija Sport Klub.
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2437
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#85 Re: TOTAL TV

Post by cenecimoveocino »

daky585 wrote:Izgleda da u petak stižu Arene u Total TV. :izet:

U međuvreneu, m:tel dobija Sport Klub.
:okac:
rodjeni_95
Posts: 229
Joined: 12/05/2016 20:12

#86 Re: TOTAL TV

Post by rodjeni_95 »

daky585 wrote:Izgleda da u petak stižu Arene u Total
Ostaju li SK kanali?
I koliko ima tih arena? :D
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#87 Re: TOTAL TV

Post by daky585 »

Ostaju naravno.

Inače ima 5 ali trenutno na satelitu testiraju 3 u SD formatu. VIdjećemo sutra. Valjda dolaze Arene i u Telemach. Prva dva mjeseca free za sve, kasnije će se vidjeti.
User avatar
Tiger 033
Posts: 8692
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#88 Re: TOTAL TV

Post by Tiger 033 »

U maju zabrana emitovanja kanala ‘Sport Klub’ u BiH

¨Kako ekskluzivno saznajemo, Regulatorna agencija za komunikacije BiH (RAK BiH) će najkasnije u mjesecu maju zbog neizvršenja rješenja Konkurencijskog vijeća BiH, odrediti zabranu emitovanja kanala Sport Klub, dok vlasnici kanala ne izvrše rješenja KV BiH.
Naš izvor saznaje, da već dva mjeseca na RAK-u teče postupak protiv Sport Kluba-a i Arene Sport zbog neizvršenja rješenja, te se prijetnja zabrane oba kanala pokazala realnom.
Kako nam isti izvor potvrđuje, Arena Sport je jučer potpisala ugovor s grupacijom Telemach i time izbjegla zabranu emitovanja od strane RAK-a, dok Sport Klub to ne namjerava učiniti.
Posljednji događaji, a posebno tajni beogradski dogovor, umnogome su doprinijeli da RAK ubrza taj proces i problem riješi jednom zauvijek.
Saznajemo, iz dobro obaviještenih izvora, da grupacija Telemach i pored svakodnevnih prijetnji i zastrašivanja koje je vršila njihova Televizija N1 prema Konkurencijskom vijeću BiH svejedno nije dobila potvrdu da su izvršili rješenje.
Iz toga logično proizilazi da će biti zabranjeno emitovanje svih kanala Sport Kluba-a, primjenom u daljem tekstu pomenutog pravila (RAK 79/2016). Prema informacijama do kojih smo došli, to će se desiti najkasnije u drugoj polovini maja 2017. U suštini, Regulatorna agencija i nema drugog izbora, gledajući da Sport Klub nije dobio potvrdu da je izvršio rješenje Konkurencijskog vijeća.
Kako nezvanično saznajemo, Telemach dobija programe Arena Sport koji će biti aktivirani večeras u ponoć (noć s četvrtka na petak), čime je Arena Sport konačno izvršila naloženo rješenje. Na drugoj strani, grupacija Telemach će i dalje uskraćivati kanal Sport Klub drugim operaterima u BiH sve dok RAK ne donese zabrane emitovanja.
U narodu se kaže “Dok se ne smrkne, ne može svanuti”, čega su postali svjesni i u Regulatornoj agenciji za komunikacije.
Zato je zabrana emitovanja programa Sport Klub-a na cijeloj teritoriji BiH neminovna i biće izvršena najkasnije krajem mjeseca maja ove godine.
Takvu sankciju Regulatornoj agenciji omogućuje prošle godine usvojeno pravilo broj 79/2016 (član 3, stav 5).
Nadajmo se da će nakon mraka u maju osvanuti dan u kojem će svi građani BiH imati kanal Sport Klub.
Zatražili smo informacije od Telemacha koji do zaključenja redakcije nisu željeli komentarisati.
User avatar
argyle
Posts: 1838
Joined: 17/10/2010 09:56
Location: Džamahirija Bosna

#89 Re: TOTAL TV

Post by argyle »

Nakon maja, ko produzi ugovor na 24 mjeseca dobija Arene promotivnu (vjerovatno za jednu 1KM) za 24 mjeseca.

ARENA SPORT kanali u ponudi Total TV-a

Image

Dugo očekivani Arena Sport kanali postali su dijelom Total TV programske sheme!

Sadašnji i budući korisnici usluge Total televizije od ovog trenutka imaju jedinstvenu priliku da u okviru programske sheme gledaju i Arena Sport kanale.

Na ovaj način svojim korisnicima obezbjeđujemo najbolju sportsku zabavu i vrhunski sportski sadržaj na jednom mjestu! Od sada možete uživati u fudbalskim utakmicama Lige šampiona, italijanske, francuske, hrvatske, srbijanske, Premijer lige BiH, ABA košarkaške lige, ali i u mnogim drugim popularnim sportskim sadržajima.

Arena Sport 1 kanal bit će dostupan u okviru TOTAL TV paketa u standardnoj rezoluciji, dok će Arena Sport 2, 3 i 4 biti u posebnom paketu.

Sa zadovoljstvom obavještavamo korisnike da će svi Arena Sport SD kanali biti promotivno pušteni svim korisnicima TOTAL televizije do kraja maja 2017. godine.

Arena Sport kanali u okviru Total TV televizije biće dostupni na sljedećim pozicijama:
Image

Pripremili smo i posebnu pogodnost za sve nove i postojeće korisnike Total TV-a. Svi korisnici koji se pretplate ili obnove ugovor za uslugu TOTAL TV paketa, naredne 2 godine gledaju sve Arena Sport SD kanale promotivno. Ponudom Arena Sport kanala Total TV postaje jedinstvena i prepoznatljiva sportska TV platforma u BiH.
rodjeni_95
Posts: 229
Joined: 12/05/2016 20:12

#90 Re: TOTAL TV

Post by rodjeni_95 »

Ima li još neko kome su osim arene 1 ostale blokirane?
zetareticula
Posts: 1062
Joined: 13/06/2014 12:02

#91 Re: TOTAL TV

Post by zetareticula »

rodjeni_95 wrote:Ima li još neko kome su osim arene 1 ostale blokirane?
Pokusaj kasnije malo i u mene su bile blokirano, ali sad rade normalno
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#92 Re: TOTAL TV

Post by meteorit135531 »

Jel neko može objasniti kako je moguće da u Hrvatskoj i Srbiji imaš Internet i fiksnu telefoniju na Totalu dok kod nas može samo televizija? Jel iko možda zna imaju li u planu pustiti internet i fiksnu

Ja sam super zadovoljan sa Totalom, ali bih volio da imamo i Internet... čim može u regionu, moglo bi i kod nas.. Postali su dio Telemach grupacije , ali mislim da djeluju posebno i da nemaju veze jedni sa drugim..

Čim im je korisnička služba u Banja Luci..
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#93 Re: TOTAL TV

Post by daky585 »

Valjda ove godine imaju u planu internet.

Sjedište je u Banjaluci ali ipak se Totalom za sve zemlje upravlja iz Beograda, tamo im je uplink odakle dižu kanale na satelit. Zajedničko im je što Telemach, Total TV i SBB imaju istog vlasnika.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58369
Joined: 03/08/2010 19:04

#94 Re: TOTAL TV

Post by kakavdanakneiskustvu »

kako odjaviti total tv,ugovor sam potpisao u visokom,u zenici nije bilo gdje,može li se to u prostorijama telemacha uraditi?
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#95 Re: TOTAL TV

Post by dale cooper »

kakavdanakneiskustvu wrote:kako odjaviti total tv,ugovor sam potpisao u visokom,u zenici nije bilo gdje,može li se to u prostorijama telemacha uraditi?
Skineš zahtjev za raskid ugovora sa njihove web stranice. Odštampaš ga, popuniš i ponovo skeniraš
i pošalješ na njihov e-mail ([email protected].) I nazoveš za par dana kontakt centar da vidiš jesu li
procesuirali (treba jedno dva-tri dana da prođe). I onda ti jedino ostane da razdužiš opremu. Provjeriš
ko im je distributer u tvome gradu i odneseš opremu. Ili ih zovneš i platiš cvaju da ti je oni skinu. :D
Ja sam to nedavno uradio jer mi je neprihvatljivo ovo povećanje od 4 marke u samo godinu dana.
19 KM samo za televiziju mi je malo previše, posebno što ja tv i ne gledam toliko. Da su neki kombinovani
paketi kao u Telemacha pa i nekako. Ali Telemach je spor u širenju infrastrukture u Tuzli, vjerovatno da
nismo toliko interesantno tržište kao Sarajevo, Mostar ili Banja Luka.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58369
Joined: 03/08/2010 19:04

#96 Re: TOTAL TV

Post by kakavdanakneiskustvu »

dale cooper wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:kako odjaviti total tv,ugovor sam potpisao u visokom,u zenici nije bilo gdje,može li se to u prostorijama telemacha uraditi?
Skineš zahtjev za raskid ugovora sa njihove web stranice. Odštampaš ga, popuniš i ponovo skeniraš
i pošalješ na njihov e-mail ([email protected]..) I nazoveš za par dana kontakt centar da vidiš jesu li
procesuirali (treba jedno dva-tri dana da prođe). I onda ti jedino ostane da razdužiš opremu. Provjeriš
ko im je distributer u tvome gradu i odneseš opremu. Ili ih zovneš i platiš cvaju da ti je oni skinu. :D
Ja sam to nedavno uradio jer mi je neprihvatljivo ovo povećanje od 4 marke u samo godinu dana.
19 KM samo za televiziju mi je malo previše, posebno što ja tv i ne gledam toliko. Da su neki kombinovani
paketi kao u Telemacha pa i nekako. Ali Telemach je spor u širenju infrastrukture u Tuzli, vjerovatno da
nismo toliko interesantno tržište kao Sarajevo, Mostar ili Banja Luka.

ok,hvala
rodjeni_95
Posts: 229
Joined: 12/05/2016 20:12

#97 Re: TOTAL TV

Post by rodjeni_95 »

U slučaju da ove godine bude omogućena usluga interneta, da li bi tada morao imati fiksni telefon :? (svi u porodici koristimo ultru, zato mi nije potreban)
Lumber Jack
Posts: 29
Joined: 12/01/2015 12:30

#98 Re: TOTAL TV

Post by Lumber Jack »

Drugari, da li je iko upućen u ovo što Telemach reklamira, EON platformu, koja bi, prema sajtu Total TV-a, trebalo da je dostupna i za korisnike Totala?

Kako se logovati, kojim tačno podacima ako to radi i za Total?

https://eon.telemach.ba/pocetna

Ovde bi trebalo da se pristupi:

https://eon.tv/
User avatar
argyle
Posts: 1838
Joined: 17/10/2010 09:56
Location: Džamahirija Bosna

#99 Re: TOTAL TV

Post by argyle »

Lumber Jack wrote:Drugari, da li je iko upućen u ovo što Telemach reklamira, EON platformu, koja bi, prema sajtu Total TV-a, trebalo da je dostupna i za korisnike Totala?

Kako se logovati, kojim tačno podacima ako to radi i za Total?

https://eon.telemach.ba/pocetna

Ovde bi trebalo da se pristupi:

https://eon.tv/
registruj se na https://mojtelemach.ba, treba ti ID i broj ugovora, imas te podatke na racunu.
Lumber Jack
Posts: 29
Joined: 12/01/2015 12:30

#100 Re: TOTAL TV

Post by Lumber Jack »

To sam odradio, registracija je uspješna, vidim svoj nalog i paket koji imam, ali ne mogu da se ulogujem ni na desktopu, ni na mobilnoj aplikaciji ni na smart TV-u sa tim podacima :-) :-D
Post Reply