Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
nepass1
Posts: 9706
Joined: 06/07/2017 07:35

#2451 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by nepass1 »

je li istina da tibra i nova otoka imaju grijanje tek kad krene sezona grijanja tj. kao i svi ostali koji su na toplanama?
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25810
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2452 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by BHF_Manijak »

Pa kako majku jebali svoju hostaplersku 8 mjeseci grijanje naplacuju po skupljoj tarifi, dok samo 4 mjeseca placas jeftinije??? Pa ne traje 8 mjeseci grijna sezona, majku vam jebem! :-x :-x :-x
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#2453 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by seoBIH »

Kako 4? Zar nije maj, juni, juli, avgust, septembar i oktobar? Od novembra do maja ide skupa tarifa.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25810
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2454 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by BHF_Manijak »

Prebrojah racune i 4 su sa ovom jeftinom tarifom. A pazi ti supaka, on salje racun za oktobar po skupoj tarifi, iako nije grij'o citav mjesec po njoj, nego pola mjeseca, ako cemo mak na konac, isto tako urade za april tj. kad je kraj sezone. Zvanicno do 15.aprila ili maja, ne znam sad tacno, ali ti uredno za citav mjesec skuplju tarifu naplati.
Furde hostaplerske!
User avatar
pepeljara
Posts: 6565
Joined: 22/08/2003 00:00

#2455 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by pepeljara »

Raja, gdje ima informacija da je pausal poskupio od avgusta, tih 10% se odnosi na grijanje il na pausal ?

Vidim sada nama ovdje u Miljackoj povecali pausal za 2.5 KM kao prate kanton..
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#2456 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 08/11/2017 08:49, edited 1 time in total.
Sid the sloth
Posts: 2820
Joined: 30/01/2013 15:56

#2457 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by Sid the sloth »

Ne kontam. Bilo je u redu kad smo placali isto i kad griju i kad ne griju nikako (ljetni mjeseci), a sad nije u redu kad placamo 5 mjeseci jeftinije a 7 skuplje? Kakva vam je to logika, da je u redu placati isto za Maj i Decembar a nije u redu sad kad placamo ljetnu tarifu u Maju a zimsku u Oktobru? Je*iga onda otisli smo dovraga kad te stvari ne mozemo skontat.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#2458 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by Haris.ba »

Da se to moze skontati - ne bi ni bilo ove teme.

I mi bi bili Svica. :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2459 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by Truba »

vi kukate a ja se jutros smrzavam u WC
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#2460 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by vješalica »

Sid the sloth wrote:Ne kontam. Bilo je u redu kad smo placali isto i kad griju i kad ne griju nikako (ljetni mjeseci), a sad nije u redu kad placamo 5 mjeseci jeftinije a 7 skuplje? Kakva vam je to logika, da je u redu placati isto za Maj i Decembar a nije u redu sad kad placamo ljetnu tarifu u Maju a zimsku u Oktobru? Je*iga onda otisli smo dovraga kad te stvari ne mozemo skontat.
nije uredu jer su u toj razmjeni tarife poskupili
nije uredu jerse u sezoni kasnije pali grijanje i obicni je prdez u radijatoru
i nema teorije placati isto kad je napolju 10 stepeni i kadje -20
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#2461 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by P308 »

Racun stigao 1.11., a 2.11. odem do Toplana da platim racun kad tamo me doceka red iza vrata, ljudi napolju stoje i cekaju. Svi poletili prvi dan, ukljucujuci i mene, budalu. Tako bi bilo i da cijelu godinu naplacuju po ovoj cijeni.
Sid the sloth
Posts: 2820
Joined: 30/01/2013 15:56

#2462 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by Sid the sloth »

vješalica wrote:
Sid the sloth wrote:Ne kontam. Bilo je u redu kad smo placali isto i kad griju i kad ne griju nikako (ljetni mjeseci), a sad nije u redu kad placamo 5 mjeseci jeftinije a 7 skuplje? Kakva vam je to logika, da je u redu placati isto za Maj i Decembar a nije u redu sad kad placamo ljetnu tarifu u Maju a zimsku u Oktobru? Je*iga onda otisli smo dovraga kad te stvari ne mozemo skontat.
nije uredu jer su u toj razmjeni tarife poskupili
nije uredu jerse u sezoni kasnije pali grijanje i obicni je prdez u radijatoru
i nema teorije placati isto kad je napolju 10 stepeni i kadje -20
Za poskupljenje se i ja slazem. I meni je poskupilo 10KM a nisam znao zasto dok ljudi ovdje nisu objasnili da je bio neki clanak o tome. Protiv bezveznih poskupljenja sam i ja, kao sto su i ostali.

To da nema smisla placati isto kad je vani 10 i -20 je vec prica za sebe jer bi to znacilo da se placa po potrosnji a ne pausalno i to bi bilo sasvim ok.
Ovo sto meni nije jasno, je kako je neki ovdje pricaju da im je bilo u redu placati citavu godinu 80KM, a nije im u redu placati 5 meseci po 30KM a onda 7 hladnijih mjeseci po 120KM npr. Kavka je to logika majku mu, pa valjda ako saberes vidis da si na kraju godine platio isto para koliko i prije. Pa nije valjda toliko tesko skontati da placanje i dalje ne zavisi od toga koliko griju (kao sto neki ovdje misle pa se zale sto je 10 mjesec u skupoj tarifi a samo pola mjeseca grijali) nego placanje zavisi iskljucivo od toga KOJI je mjesec.

Maj, Juni, Juli, August, Septembar - jeftini mjeseci
Oktobar, Novembar, Decembar, Januar, Februar, Mart, April - skupi mjeseci

Pa nije nuklearna fizika brate mili. Ako hoces odvajaj pare kao i prije i bit ce ti svaki mjesec isto, ili placaj kako su oni predvidjeli i imas ovakav raspored kao gore. A ne kukaj, vaaaaaj Oktobar samo pola mjeseca grijali a naplatili kao da su cijeli, pa ne placa se po kolicini jadni ne bili nego po kvadratu stana a cijene su rasporedjene na skupe i jeftine MJESECE (odnosno na one u kojima se grije i one u kojima se ne pali grijanje).

Jesmo glup narod u p.m.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#2463 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by Haris.ba »

Dzaba pises. Narod je takav kakav jeste.

P.S.
Imate kalorimetre ko hoce da placa po potrosnji.
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#2464 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by amko761 »

Black swan wrote:vi kukate a ja se jutros smrzavam u WC

E ja sam se toga riješio. Centralno majka. Sada ću i ja prosipati šuplju levatima kako ne valja centralno grijanje i skupo i lopovi i bla bla.

A uredno koristiti naravno :D

Evo da počnem, ma bolje ti je Swan tako, jebo toplane ba. :)
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#2465 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by vješalica »

ko ima gusane radijatore ne mora se sekirat
ako imas obicne alu sranje golo
imala promijenila i zadovoljna
User avatar
oldtajmer
Posts: 5050
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#2466 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by oldtajmer »

evo jos malo i mjesec dana grijne sezone,a niti jedan dan nisu grijali u potpunosti,cak dosta dana nisu grijali nikako ,a naplata 95%
u stanu se mozes ugrijati samo kad su vani minusi,hebem ti tu logiku
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#2467 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by vješalica »

Sid the sloth wrote: To da nema smisla placati isto kad je vani 10 i -20 je vec prica za sebe jer bi to znacilo da se placa po potrosnji a ne pausalno i to bi bilo sasvim ok.
zaboravila sam reći
suština je bila u tome, da ne koristiš istu količinu energenta kad je -20 i 10 stepeni
bez obzira da li si paušal ili mjerač
to je činjenica
ali kod toplana nije
oni sada sve kasnije pale grijanje
i ranije gase
a očito i zagrijavaju u manjem kapacitetu
i onda svakako cijena nije realna
na paušalu se pljačka i gotovo

znači ljudožderi šalju pune račune, a ne griju
jer kod kretena nema standarda u zagrijavanju prostorija
kad krene hajcati sve zavrneš i kuhaš
kad ne grije, smrzavaš se
nema ništa optimalno i razumno
kreteni ko kreteni
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#2468 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by Dr. Kuca »

Definitivno ne griju ko prije, druga stvar sto u januaru ako izadje sunce ugase valjda majmuni misle da je toplo.
Sid the sloth
Posts: 2820
Joined: 30/01/2013 15:56

#2469 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by Sid the sloth »

vješalica wrote:
Sid the sloth wrote: To da nema smisla placati isto kad je vani 10 i -20 je vec prica za sebe jer bi to znacilo da se placa po potrosnji a ne pausalno i to bi bilo sasvim ok.
zaboravila sam reći
suština je bila u tome, da ne koristiš istu količinu energenta kad je -20 i 10 stepeni
bez obzira da li si paušal ili mjerač
to je činjenica
ali kod toplana nije
oni sada sve kasnije pale grijanje
i ranije gase
a očito i zagrijavaju u manjem kapacitetu
i onda svakako cijena nije realna
na paušalu se pljačka i gotovo

znači ljudožderi šalju pune račune, a ne griju
jer kod kretena nema standarda u zagrijavanju prostorija
kad krene hajcati sve zavrneš i kuhaš
kad ne grije, smrzavaš se
nema ništa optimalno i razumno
kreteni ko kreteni
Jasno je to i meni. S tim da oni ne utjecu na to kakva je zima, ako bude zestoka grijat ce punom parom, ako je slabija onda fusare i zakidaju pa se izvlace na to da je vani 'toplo'. Evo neko gore spomenu da se moze placati na kalorimetar pa koliko potrosis, ali ni to nije spas ako oni odluce da je vani dovoljno toplo da uopste ne pale grijanje.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#2470 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by vješalica »

ucicali su oni i na kalorimetru da ti isto dođe ko paušal
bagra je to
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#2471 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 08/11/2017 08:50, edited 1 time in total.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#2472 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by seoBIH »

Vazda ista kuknjava na pocetku grijne sezone :) Pa koji kurac radite cijele godine? Sto se ne borite?
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#2473 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by dgL_ »

:shock:
Sid the sloth wrote:Ne kontam. Bilo je u redu kad smo placali isto i kad griju i kad ne griju nikako (ljetni mjeseci), a sad nije u redu kad placamo 5 mjeseci jeftinije a 7 skuplje? Kakva vam je to logika, da je u redu placati isto za Maj i Decembar a nije u redu sad kad placamo ljetnu tarifu u Maju a zimsku u Oktobru? Je*iga onda otisli smo dovraga kad te stvari ne mozemo skontat.
Kako si glup kume ja ne mogu da vjerujem!! Radi se o tome da su neofirno digli cijenu grijanja dok je bio ljetni period (meni dolazilo 39 pa onda odjednom 44 cini mi se) i hajde covjek to nije toliko ni zapazio sve dok sad nije dosao racun od 147 KM za stan od 70 kvadrata... A prije svega toga po akupoj tarifi je dolazilo 138.5 KM...

Jel ti sad imalo jasnije? Neofirno su provukli poskupljenje da se niko nije ni nakasljo... A prije dok nam je stalno dolazilo 100 KM nisu bas mogli tako... malo se vise pricalo o tome...
Sid the sloth
Posts: 2820
Joined: 30/01/2013 15:56

#2474 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by Sid the sloth »

dgL_ wrote::shock:
Sid the sloth wrote:Ne kontam. Bilo je u redu kad smo placali isto i kad griju i kad ne griju nikako (ljetni mjeseci), a sad nije u redu kad placamo 5 mjeseci jeftinije a 7 skuplje? Kakva vam je to logika, da je u redu placati isto za Maj i Decembar a nije u redu sad kad placamo ljetnu tarifu u Maju a zimsku u Oktobru? Je*iga onda otisli smo dovraga kad te stvari ne mozemo skontat.
Kako si glup kume ja ne mogu da vjerujem!! Radi se o tome da su neofirno digli cijenu grijanja dok je bio ljetni period (meni dolazilo 39 pa onda odjednom 44 cini mi se) i hajde covjek to nije toliko ni zapazio sve dok sad nije dosao racun od 147 KM za stan od 70 kvadrata... A prije svega toga po akupoj tarifi je dolazilo 138.5 KM...

Jel ti sad imalo jasnije? Neofirno su provukli poskupljenje da se niko nije ni nakasljo... A prije dok nam je stalno dolazilo 100 KM nisu bas mogli tako... malo se vise pricalo o tome...
Dijete drago promasio si cijelu loptu. Nije prica o tome sto su poskupili, tu se svi slazemo da nije u redu. Problem je u tome sto se ljudi zale sto je u Oktobru naplacena skuplja tarifa a samo pola mjeseca grijali.

To sto ti nisi ‘toliko zapazio’ da su ti poskupili trebas malo sebe preispitati ;)
I sta znaci covjek nije ‘toliko zapazio’, jel zapazio ili nije, ne mozes malo zapazit :lol:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#2475 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by Haris.ba »

Gdje su oni što su se "skinuli" sa Toplana da napišu iskustvo? Predali su zahtjev prije nekoliko mjeseci?

Vješticanametli?
Post Reply