Top 10 stranih i domacih grupa/pjesama

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
LovesJ
Posts: 269
Joined: 12/02/2012 04:53

#1 Top 10 stranih i domacih grupa/pjesama

Post by LovesJ »

Pozdrav.
Posto mi je malo dosadno, da pokusam podici ovu temu.
K'o sto naslov kaze, top 10 stranih i domacih grupa, i 10 najboljih/najdrazih pjesama tih grupa.

Domace grupe i pjesme:

1. Haustor - Ja zelim, Zadnji pogled na Jarsaleim, Neobican dan, Ena, Sejn, Sal od svile, Skriven iza laznih imena, Bolero, Bi' mog'o da mogu, Ula ulala
2. Azra - Izmedju krajnosti, Gluperde lutaju daleko, Flash, Kao ti i ja, Gorki okus, Proljece je 13. u decembru, Naizgled lijepa, Ako znas bilo sto, Tesko vrijeme, Kad' fazani lete.
3. Zabranjeno pusenje - Dok cekas sabah sa sejtanom, Srce, ruka, lopata, Tri ratna havera, Hadzija il' bos, Balada o Pisonji i Zugi, Nedelja kada je otis'o Hase, Djevojcice kojima mirise koza, Dobri jarani, Ibro dirka, Seki is on the road again.
4. Smak - Bluz u parku, Zajdi, zajdi, Sumadijski bluz, Maht - pustinja, Crna dama, Profesor, Satelit, Daire, El dumo, Ulazak u harem.
5. Atomsko skloniste - Rahela, Oni sto dolaze za nama, Johhny, Dok se tvoje tijelo vidi, Zuti kisobran, Ne cvikaj generacijo, Olujni mornar, Posljednji let boinga 707, Pakleni vozaci, Da li je dozvoljeno razgledanje vaseg vrta.
6. EKV - Tonemo, Jesen, Budi sam na ulici, Ruke, Voda, Zemlja, Kad' krenem ka, Par godina za nas, Ona mi je rekla, Oci boje meda.
7. Riblja corba - Ravnodusan prema placu, Pogledaj dom svoj andjele, Kad' hodas, Dobro jutro, Kad' sam bio mlad, Neke su zene pratile vojnike, Ostani djubre do kraja, Na zapadu nista novo, Sutra me probudi, Jedino moje.
8. Bijelo dugme - Zasto me ne podnosi tvoj tata, Selma, Zamisli, Ako ima Boga, Eto! Bas hocu, Kad' bi' bio Bijelo dugme, Uspavanka za Radmilu M, Za Esmu, Ala je glupo zaboravit' njen broj, Dosao sam da ti kazem da odlazim.
9. YU Grupa - More, Cudna suma, Crni leptir, Mali medved, Sama, Osveta, Opasno, Mornar, Dunavom sibaju vetrovi, Dunave.
10. Disciplina kicme - Ti znas da tvoja soba ima cetiri ugla, Mladost ne opravdava besvest, Manitua mi, Do not, Mama i tata, Buka u modi, Da li znas za neki drugi ritam, Vaspitanje, Ufo, grlo, nos, I've got those teknicolor eyes.

Strane grupe i pjesme:

1. Iron maiden - Deja vu, Stranger in a strange land, Iron maiden, Wasted years, The trooper, Aces high, Children of the damned, Fear of the dark, Dance of death, Rome of the Ancient Mariner.
2. AC/DC - It's a long way to the top, The razors edge, Hells bells, Back in black, Let there be rock, Thunderstruck, Mistress for christmas, Shoot to thrill, You shook me all night long, T.N.T.
3. Black Sabbath - Children of the sea, Neon knights, The sign of the southern cross, Wishing well, War pigs, Heaven and hell, God is dead, N.I.B, Spiral architect, No stranger to love.
4. Led Zeppelin - Kashmir, Stairway to heaven, Babe I'm gonna leave you, Dazed and confused, When the levee breaks, Battle of evermore, Immigrant song, How many more times, Black dog, Going to california
5. The clash - London calling, I fought the law, Clampdown, Deny, I'm so bored with the USA, Magnificent seven, Protex blue, Cheat, Koka kola, Hateful.
6. Depeche mode - My secret garden, I feel you, In your room, Lie to me, Leave in silence, Everything counts, A question of time, Strangelove, Rush, I want you now.
7. Metallica - Enter sandman, Nothing else matters, Harvester of sorrow, All nightmare long, Whipash, Dyers eye, The call of ktulu, Shortest straw, Master of puppets, The four horsemen.
8. Aerosmith - Crazy, She's on fire, Rock in a hard place, Jig is up, Bilivian ragamuffin, F.I.N.E, Get a grip, Mama kin, Angel, Walk this way.
9. Alice in chains - Angry chair, A looking in viewm, Nutshell, Sludge factroy, Frogs, All secrets known, Private hell, Whale and wasp, Them bones, Damn that river.
10. The Ramones - I wanna be your boyfriend, The kkk took my baby away, Blitzkreig pop, Somebody put something in my drink, Do you wanna dance, When i was young, Can't seem to make you mine, Chasing the night, Pet sematary, Teenage lobotomy.

Pa eto, kome je dosadno i ko ima vremena, mog'o bi sastaviti liste.
Treba ovdje vremena i za procitat' :D
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#2 Re: Top 10 stranih i domacih grupa/pjesama

Post by Russki »

Domace -> Ajs Nigrutin, Bad Copy, nešto od Prti Bee Gee, Tanker, Penetracija, Djubrivo, TBF, Krankšvester...to je to sto mi trenutno pada na pamet

Strano -> death/thrash/black metal/nesto hevijane -> Vader, Nile, Cannibal Corpse, Pestilence, Obituary, Dismember, Suffocation, Morbid Angel, Krisiun, Wafat, Carcass, Possessed, Death, Gorefest, Napalm Death, Hypocrisy, Angelcorpse, Acheron, Slayer, Kreator, Sodom, Onslaught, Venom, Narednik Lobanja i Vod Smrti, Artillery, Flotsam and Jetsam, Exodus, Tankard, Celtic Frost, Pantera, Xentrix, War-Head, Bogamber, Anthrax, Marduk, Immortal, Gorgoroth, Burzum, Mayhem, Darkthrone, nešto od Belphegora, mighty Emperor, Taake, Inquisition, Watain, Limbonic Art...
King Diamond ofc

onda elektronike mnogo, psy/goa trance, minimal techno/acid techno...

Sven Vath, Monika Kruse, Marco Bailey, Mauro Picotto, Christian Varela, Chirs Liebing, Dave Clarke, Carl Cox, Jeff Mills, Astral Projection, Liquid Soul, Infected Mushroom, Talamasca, Ace Ventura, Egorythmia, Pleiadians .. i tako dalje....svegovača :D
SSP
Posts: 188
Joined: 23/07/2015 20:08

#3 Re: Top 10 stranih i domacih grupa/pjesama

Post by SSP »

Domace:

1. Dino Merlin
2. Divlje Jagode
3. Goran Bregovic (ne volim njegovu muziku ali objektivno jedan on nasi naj bolji muzicara)
4. Zdravko Colic
5. Bijelo Dugme
6. Amar Gile
7. Zabjanjeno Pusenje
8. Zdravko Colic
9. Nedeljko Bajic
10. Dubioza ( ne volim ih ali objektivno imaju mjesta na listi)
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#4 Re: Top 10 stranih i domacih grupa/pjesama

Post by dezurni_ucenik »

SSP wrote:Domace:

1. Dino Merlin
2. Divlje Jagode
3. Goran Bregovic (ne volim njegovu muziku ali objektivno jedan on nasi naj bolji muzicara)
4. Zdravko Colic
5. Bijelo Dugme
6. Amar Gile
7. Zabjanjeno Pusenje
8. Zdravko Colic
9. Nedeljko Bajic
10. Dubioza ( ne volim ih ali objektivno imaju mjesta na listi)
Takva konstrukcija recenice i ide uz muziku Gorana Bregovica i Gileta.
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#5 Re: Top 10 stranih i domacih grupa/pjesama

Post by Point. »

SSP wrote:Domace:

1. Dino Merlin
2. Divlje Jagode
3. Goran Bregovic (ne volim njegovu muziku ali objektivno jedan on nasi naj bolji muzicara)
4. Zdravko Colic
5. Bijelo Dugme
6. Amar Gile
7. Zabjanjeno Pusenje
8. Zdravko Colic
9. Nedeljko Bajic
10. Dubioza ( ne volim ih ali objektivno imaju mjesta na listi)
Image
Post Reply